I Openbare Verpachting van alderbeste LANDGOEDEREN, HUIS EN BOSSCUEN, TE WESTVLETEREN, KLEI B LA D. •r* s'lleerwillem BET TESTAMENT DER TANTE. TE AVECAPPELLE. Dynsdag 10 Mei 1853, drie uren na mid dag, ter herberg genaemd Ste. Barbara op de dorpplacts van Avecappelle, alsnu bewoond door sieur Atuandus Morlion naer sieur Carolus Morael, Zal gebeuren de openbare Verpachting voor eenen termyn van negen naer-een- volgende jaren, integaen den 1 October 1853, ter uitzondering alleen van de twee leste artikels die maer zullen verpacht zyn voor acht jaren integaen den 1 October 1854. Van de volgende landgoederen. Gemeente 'Loutenage. Artikel 1. Eene partie Zaeiland voor- dezen veltegras, gelegen binnen de gemeente Zoutenaye, groot 1 hectare 53 arenuit makende de n.** 80,81 en 82 der sectie A van het kadaster, palende van noorden aen ^enedreve, van oosten land aen Sr. Rogiers, van zuiden de weide van sieur Thomaere, van westen de geéne van Sr.Chrisliaen David. gemeente V eurne, sectie Beourterpooit. artikel i.Eene partie Zaeiland, groot 87 aren 19 centiaren, gelegen binnen de gemeente van Veurne, sectie Beoosterpoort, uitmakende het n.’ 525 der sectie C van het kadaster, palende van noorden land aen de weduwe sieur Franciscus Pil, van oosten aen de weduwe sieur Bourgogne, van zuiden de greinscheidiug der gemeentens Veurne en Avecappelle, van westen land aen de voornoemde weduwe Sr. Bourgogne cn dendisch van Lessen. gemeente Avecappelle. artikel 3. Eene partie Zaeiland, groot 89 aren 88 centiaren, uilmakendehet n." 98 der sectie A van het kadaster, strekkende oost en west, palende van oosten land aen warmde voorzael der tante Agncsc te ver- schyncncnte wachten lot dal zy in stael was, hem by zich toe te laten. Tante was dan ook door deze zeldzame genegenheid zoo gelroilen, dat zy hem uitnoudigde, met liaer hel onlbyt te gebruiken bestaende slechts uil eenen boterhamen slappen kotfy; doch de belofte der dankbare tante had hem dezen schralen kost zoo gekruid dal hy hcrhael- dclyk betuigde, nimmer smakclyker te hebben ontbeten. De heer Achilit llahn had zulk een merk- weerdig voorkomen dal zyn uitlcrlyk wel verdient geschetst te worden. Hy was uio sehrad en mager, dal men hem zonder overdry ving gemakkelyk vooreen spook of een vogelverschrikker had kunnen houden, bit het lange vale gezich sprong een nog langere spitse neus te voorschyn, die, tus- schen twee diepe holen geplaelst, in welke scherpe oogen vonkelden, zelfs by den ee|i- voudigsteu aensehouwcr de gel) kruis met den snoet van eenen wezel zou hebben doen opkomen. Midi minder in hel oog loopend en zonderling was de onge|ykheidwelke tusschen de boven- en beneden-gedeeilen zynspersootis bestond. Opeen pacr lange, Gy kunt cr op rekenen, weerde neef, ik heb u in iny.n testament bedacht, zegde de oude jonge joufvrouw Agtiese Gaulher tot h iren neef Halm, die reeds in den vroegen ochtend in hare wooning was verschenen, om hacr met haren nacmdag geluk te wen tellen. De weerde van eene zoodanige be lofte zal de lezer eerst dan welen te schatten, wanneer hy verneemt, dat de reeds hoog bejaerde dame het acnzienlyke vermogen van 10,000 guldens jaerlyksch inkomsten bezat, tevens uiterst spaerzaem leefde, aen decenezyde des liehaems door eene be roerte geheel verlamd was en bereids zelve met gelatenheid eenen spoedigen dood te gemoed zag. Derhalve was hel wel de moeite weerd voor neef llahn, een welgestelde!! ouden vryer<lie het geniakkclyke leven boven alles beminde, in weerwil van de koude der maend january reeds in den vroegen ochtend met zyn bloemruiker en wel bestudeerde heilwenschen in de onver. Openbaer te Yerheopen. Woensdag 1 Juny 1853, twee uren na middag, in de herberg bewoond door Caro- lusDeberg, te Westvleteren in de dorpplaets, zalgebneren de openbare verknoping, in eene zitting van de naerschreveu onroe rende goederen. Gemeente Westvleteren. HUIS. 1 koop. Een Huis van twee wooningen houdende van oosten aen het huis van Francis Berrcvoet, met 7 aren 71 centiaren erf en hovenierhof daer medegaende, be kend op den kadastralen legger sectie A, n.” 248 248 s bis en 249 a, palende de zelve erf met hovenierhof oost aen het hovc- nierliof van dito Berrcvoet, de hage gc- meenc, zuid de‘Brouckdreve, met den zuid westhoek den huisgrond van Sr. De Cnoop, west den steenweg en noord hovenierhof van sieur Cardinael, huge hier af, de oosterschc woonst met een gcdeelto van het hovenierhof is gebruikldoor Francis dunne ooijevaers-beenen wagcldc namclyk de verschrompelde, byna kinderachtigc romp zyns liehaems, die hem vele gelykenis j;af met eenen knaep, die op stellen loopt- loei! hel onlbyt was afgeloopcn plaetsto mynheer Halm zich tegenover de legerstede der zieke tante, en by deze gelegenheid, nu by hacr andermael zyn leedwezen te kennen gal over den beklagciisweerdigen toestand waerin de ziekte hacr deed verkeeren, her leidde zy hem plegtiglyk Wees overtuigd, weerde neef Halm, dal ik u myncii uitersten wil niet zal vergelen. Op hel hooren van deze woorden schoten de kleiiieoogjes van den lieven neef stralen van vreugde; inaer hy was voorzichtig ge noeg, om deze opwelling van blydscbs? snelle onderdrukken, zeggende met een zoo naïf mogelyk lachje, hoewel zyno slem van vreugde beefde Och spreek niet daer- van, lieve tante, gy hebt immers nog lyd genoeg, om daeraen te denken. Neen, neen, hernam de oude dame, terwyl zy het hoofd bedenkelyk schudde, wacrom zou ik my zelve nog met myiien toestand vleijcn. Ik weet zeer goed «lal myn» dagen geleld zyn cn ik heb geen regt, otu daer- y enden heer DeConinck te Ypren, cn noord dito Lehouck. De vier leste koopen zyn gebruikt door de weduwe Ivo Vcrcecke tc Loo, met regt van pacht tot 1 October 1854, aen den prys van 216 francs by jare boven de belastingen. Conditiën en titelen ten kantoore van den notaris FLOOR te Loo. Avecappelleuitmakende het n.’ 87 der sectie A van bet kadaster, palende van oos ten de straet leidende van den Papegaei naer Avecappelle, van zuiden «ie lauden van siiur Bowls en van de erfgenamen Mr. Funprovyn, van noorden bedryfgras aen do weduwe Piereus. gemeente Avecappelle. artikel 8 en lesten. Eene partie Zaei land, groot 1 hectare 50 aren 60 centiare», uitmakendc het n.* 92 der sectie A van het kadaster, palende van zuiden den artikel J hier vooren, van westen landen aen de hoeren Degrevillers en Sapelier, van noor den land aen sieur Pieter Fan Eccke, van oosten de beboawde gronden van de wed. Picrens cn andere, nog van oosten ’t lal1^ aen d’erlgenaiuen van Mr Fanprovyn. de twee lest-bovcnslaende artikelen zyn gebruikt door sieur I'ercruysse, getrouwd aen Marie-Cecile l.oonis. Allen pachter zal moeten borg stellen» en hel hoofdkleed is bepaeld op 15 franc* voor ieder inhoudsgrootte van 43 aren 78 C. De voorwaerden der verpachting berusten ten Kantoore van den Notaris FLOOR, t0 F eurne. de erfgenamen van mynheer Vanprovyn, van zuiden ’tgeen van den heer De J legher, teNieuport, van westen hel geen van den heer Degrevillers, van noorden den artikel 8 hier agler. gemeente Fpurne, sectie capp< lie. artikel 4. Eene partie Zaeiland, groot 2 hectaren 21. aren 20 centiaren gelegen binnen de gemeente van Veurne, sectie s’Heerwillemscappelle, uitmakende het n.’ 227 der sectie A van liet kadaster, palende van westen de straet leidende van den Pa pegaei naer Avecappelle, van noorden weide aen den heer Deruysschere, van oosten naer den noorden den artikel 6, van oosten naer den zuiden land aen sieur Pauwels, en van zuiden de dreef van d’hofstede van den «elven. dezen artikel wordt verdeelt in twee par- tien, ieder van 1 hectare 10 aren 60 cent. de eerste partie uitmakendc de helft ter zuidzyde paelt van zuiden de dreef van de hofstede van sieur Pauwels. de tweede partie uitmakende de helft ter noordzyde, paelt van noorden de weide van den heer Deruysschere. gemeente Avecappelle. artikel 5. Eene partie nieuw Zaeiland groot 1 hectare 58 aren 70 centiaren, uit makende het n.* 139 der sectie A van het kadaster, palende van westen land aen ,de weduwe en kinderen sieur Pieter Loncke, van zuiden land aen madame Calmeyn, van oosten en noorden landen aen Sr. Pauwels. gemeente V eurne, sectie s'lleerwillems- cappelle. artikel 6. De hoeveelheid van 3 heet. 5 aren 40 centiaren Bedryfgras, gelegen binnen de gemeente van Veurne, sectie s’Heerwillemscappelle, uitmakendc de n.** 232 en 233 der sectie A van bel kadaster, palende van noorden den steenweg van Veurne naer Brugge, van oosten bedryfgras aen den heer Sapelier, van zuiden de landen aen sieurs Morael en Pauwels, van westen naer den zuiden den artikel 4 hier boven van westen naer den noorden bedryfgras aen den heer Deruysschere, en hooigras aen de kinderen sieur Ambrois Vanhoutle. Al de bovenstaende landen zyn gebruikt door den cigenaer sieur Carolus-Josephus Morael. gemeente Avecappelle. ai libel 1. Eene partie Zaeiland, groot 70 arengelegen binnen de gemeente van

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1853 | | pagina 2