Huizen met Erf, gestaen en gelegen binnen de gemeenten HOUTHEM m WULVERINGHEM. V E N D I T E van luchtig te BOSSAERT, notaris te Gy- Een JONGELINGdrukkcrsgast, begeert zich te plaetsen als Letterzetter of Perswerker. Zich te adresseéren in hel Bureel van dit Blad. OPENBARE VERKOOPING van twee zinnigen spottenden toon van een man die zoo even een groot voordeel meent te hebben verkregen, lot den anderen, dien hy van dat tydslip afgeene seconde uit het oog had verloren Welzoo neef, Ruekenbach, gy komt toch ook. Voorzeker, anlwoorde deze, die zynen ge heimen toorn nauwelyks kon verbergen; en indien ik hier wal later verschyn dan gy, neef, is niet gebrek acn goeden wil dacrvan de schuld, maer de omstandigheid, dat ik een meer verwyderd gedeelte der stad be woon en niet zulke lange beenen heb als gy. Behalve de gedachte, in zyn erfdeel ver kort te worden of geld te verliezen, was voor Hahn niet onaangenamer dan cene toespeling op zyne magere beenen zyn gc- lael was echter van nature reeds zoo bleek dat hy van verbolgenheid niet nog blecker kon wordenzoodat zyne boosheid zich alleen door den toon zy ner stem kon verraden toen hy met eenen verzachtenden en door- borenden blik zegde Ik wil uwen yver volstrekt niét verkleinen; gy blaesl immers als een nylpeerddoor den spoed, dien gy uwe hoepelbeentjes hebt doen maken. Om deze zinspeling geheel te begrypeu, Fa. HOET-BRUWAERT, Klakkemaker en Winkelier, maekt het Publiek bekend dat hy met 23 April 1853, op de groote Markt woont, langst de noordzyde, huis n." 1. Hy beveelt zich in de gunst van het geëerde publiek. Door uitscheiding van bedryf. MENAG1E-GOEDEREN zs 11ERBERG-GETU1G Te Crotnbeke. Donderdag 19 Mei 1853, met de middag- uer fixe te beginnen, ter herberg genaemd hel Wethuisbewoond geweest door de wed.* Dulaye, ter dorpplaels van Crombeke, VENDU IE van alle de menagie-goederen beddingen, herberg-geluig, kuip- en kern- allaem, landbouwers-gereedseliappenIra- bullen, hooi, strooi, en van al hel géén verders ten huize en herberg te bevinden. Me! gereed geld. Donderdag 19 Mei 1853, om 2 ure na middag, zal ter herberg het Gildhof, be woond by Pieter Delanghete Iloutheiu op de dorpplaels aldaer, overgegaen worden in cene enkele zitting tot den Instel en Toe •lag van Gemeente Houthem. 1 koop. Een geheel Huis, bcstacnde in BELANGRÏKE NIEUWIGHEDEN. DU.TSCHLAND. Men verzekert dal de prins van Pruissen, door koningin Victoria uitgenoodigd om den doop by te woonen van haer jongstge- boren kind, zich in juny jnaer Londen zal begeven en daerna te Oostende de ziebaden zal nemen. ENGELAND. Losdzx, 3 Mei. Door de jongste overlandpost heeft men versclie lydingen van den opstand in China. Over eenige jaren in de’provincien Kwang- Si en Kwang-Tong begonnen, heeft deze opstand zich in een grool gedeelte des kei- zerryks uilgebreid. Volgens de jongste be- rigten ,j in de J stad Nankin welke, eene bevolking van ettelyke millioenen zielen telt, door de opstandelingen bemagtigd. Deze laetslen worden acngevoerd door Thien- teh een Chinees, die den keizer Sin-llin, van tartaerschen af komstvan kden troon wil werpen. FRANKRYK. Pabvs, 4 Me». Het concilie van de provincie Rheims heeft besloten den zaterdaegschen vasten voor het geheele jaer op te hellen Dit be sluit is door den Paus goedgekeurd. De Moniteur deelt een dekreet mede waerby in Algerien 20,000 hektaren gronds aen cene zwitschersche kompagnie worden geschonken, om er dorpen op te stichten. De Courtier de Marseille, verhaelt het volgende feit, hetwelk door eenen doktor in de geneeskunde dier stad aen dit blad is medegedeeld. Een vogelkweeker van Mar seille heeft een zeer jong kind door de long tering aengetast. Sedert dat de kwael haren derden graed heeft bereikt, heeft deze anno man byna al zyne vogeltjes een voor een zien vermageren en verkwynen, alhoewel hy zorgde de vertrekken rein en luchtig to moet men wetendat Rükenbach’s persoon juist hel tegenovergestelde was van dien zyns neefs. Ruekenbach was een klein zwaer- lyvig man van veertig jaren met eene don- kerroode gelaatskleur en een paer korte dashondeiibeentjes; daarenboven leed hy aen zware aemborstigheid en volbloedigheid. Kwade tongen wilden van hem weten, dathy voor 13 jaren verliefd was geweest op een jong yrk meisje en het in zyn poogen reeds tot eene liefdesverklaring had gebragt, waerby zyn asthma hem echter den verdrietigen poets had gespeelddat de adem hem op het beslissende oogenblik te kort schoot cu hy als een visch naer lucht snakte. Daerop was de spottende schoone in een toomeloos lachen uitgeborsten, hetwelk den onthutsten Ruekenbach op de vlugt jaegde en tot do gelofte noopte, het vrouwengeslacht voor allyd te haten. Indien de goede man nu al begeerte genoeg bezat, om zich over zyn noodlot in de liefde te troosten, was hy toch ten aenzien van zyne aemborstigheid even gevoelig by elke toespeling, als Hahn wegen» zyné lange beenen. Te vervolgen. over te klagen. Wanneer men zoo als ik, reeds 74 jaren op de wereld heeft rondge- wrandeld en, onder ons gezegd en gebleven het leven heeft genooten, alsdan is het pligt, •en zyn sterfuur te denken. Ik weet wel, zegde Hahn met eenen ge- htiichclden zuchtterwyl hy do handen •tichteiyk samen vouwde, ik weet wel, dat uw leven eene lange reeks van edele cn wel doende handelingen is geweest... Spreken wy dacrvan niet, viel Mej. Gan- ther hem zachljcns in de rede, en voegde alsloen, ten einde acn het gesprek eene andere rigling te geven, cr lachend by: Men kan toch den notaris gemakkelyker Ontbieden, dan den geneesheer, want hy ten minste komt niet vergezeld van iemands levensgevaar; derhalve zie ik ook niet, waerom ik niet nog heden myn testament »ou maken... Juist by deze vcelbeteekenendc woorden R*ng de deur open en een tweede neef der oude jonge jufvrouw trad binnen, om haer intgolykseenen ruiker, eene felicitatie en ootTen teederen handkus te brengen. Zoodra hot ceremoniële gedeelte van dit bezoek voorby was, zegde Hahn op dien gcheirn- woonhuis, winkel, kamers, voute, kelder, werkwinkel, houtslal en voorderegerieflyk- heden, met de erf daer medegaende, groot volgens kadaster artikel 433, sectie B, n.“ 70, een are 63 centiaren, gestaan en ge legen binnen dito Houthem ter dorpplaels aldaer, palende van oosten en noorden aen den grond en huis van de weduwe en kin deren van Albertus Boonefaes, zuid huis en erf van Pieter Tracoen, en van westen voor- hoofdende op de Plaetse-straet, bewoond cn gebruikt by Joannes Vandecaserie; om door den kooper aanslag te nemen met 1 Mei 1854;dit huis door zynen stand, is be kwaam tol uitoefen alle slag van neiringen. En den Zaterdag 25 Mei 1853, om 2 ure na middag, zal ter herberg de drie Koningen, bewoond by Karei Wyckaert, ter dorpplaels te Wulveringhem, overgegaen worden ook in eene enkele zitting tot den Instel en Over slag van Gemeente Wulveringhem, gehugte Zwaenfge. 2 eu lesten koop. Een Huis, ten twee woonsten, en dependentiën, met de erf daer medegaende, groot volgens kadaster sectie B, artikel 373, n." 39 a en 40 a 3 aren 45 centiaren huisgrond en hovenierhof daer medegaende, staende en gelegen te Wulve ringhem, ter gehugte het Zwaentje, bewoond en gebruikt door Pieter Vandciibussche en andere; om aenslag met 1 Mei 1854. Ge meld tweewoonstig huis is ook wel bekwaem tot uitoefenen alle slag van neiringen. De kohieren van voorwaerden cn dc eigendomsbewyzen zyn telks inzage ten kanloore ven M.“' GUll.LIER, notaris ter verblyfplaets van Wulveringhem. Cappoen, met pachlregt tol den 1 Mei 1854, aen den prys van 53 francs by jare, en de weslersche woonste en het overig van het hovenierhof is ohverheurd, om door den kooper dan afhel gebruik te nemen met de betaling zyns kooppenningen. Nog gemeente Weslrleleren. BOSSCHEN- 2 koop. Een perceel Bosch met- het kaphout schietende van 8 jaren, plantsoenen en verdere caleilen,’ groot volgens kadaster 69 aren 50 centiaren, bekend op den legger sectie B, n." 169 en 170, palende oost en zuid de eigendommen van hel bureel van weldadigheid van Westsleleren, west de Potte-strael, en noord den derden koop. Niet verheurd. 3 en lesten koop. Een ander perceél Bosch met het kaphout schietende van twee jaren, plantsoenen en verdere houtgewassen; groot hy kadaster 59 aren 50 cent., op den legger bekend sectie B, n.' 171 palende oost en noord de eigendommen van het bureel van weldadigheid van Weslvleteren, zuid den tweeden koop cn west de Pottc-straet. Ook niet verheurd. de verkoopt tg der voorschreven goederen zal gebeuren ten opzigte van een mede belanghebbenden minderjarigen, kragteus octroy verleeiid door de rcglbank van eersten aenleg, zitting houdende te Veurne, ten overslaan van den heer vrederegter van het kanton van Haringhc, door de ambts- verrigtingen van den notaris FLOOR, ter residentie van Loo. de verkoopvoorwaerden met de bcwyzcn van eigendom zyn berustende ten kanloorc van deuzelven notaris FLOOR. Alle inlichtingen te bekomen ten kan- toore van M.‘" BOSSAERT, notaris te Gy- verinchove.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1853 | | pagina 3