V EN D ITI E van Te vervolgen. den zuiden naer Een JONGELING, drukkersgast, begeert zich lejilaetseh als Letterzetter of Perswerker. Zich te adresseéren in het Bureel van dit Blad. en de oefeningen van den kleinen Mr. MORAEL, avoué by de regtbank van eersten aenleg te Veurne. Woont tegenwoordig in het huls n.' IS, op de groote Merkt, aldaer. BEL.li\ GKKE NIEUIVIG 11 EDEIV. FRANKRYK. Parts, 12 Mei. De expeditie legen de Kabylen zal, zoo men zegt, den 23of BOdezer niaeud beginnen. Ie Marseille had eene stryksler uit de Paradysstrael, onlangs het genoegen of ongenoegen hare vier kinderen, dry jongens en eene dochterop eenen dag te zien trouwen. Dit is gewis iets ongemeens. Het kamp van S. (Jmaers moe', binnen eenige dagen geopend worden, onder bevel van geoerael Canrobert. Buitendien zal er eerlang ;e Satory,by Versailles, een ander kamp gevormd worden waer elke der dry verdeelingen van het leger van Parys, beur telings gedurende zes weken zal komen-en onder bevel barer respectieve generaels er praktische studiën zal doen over den dienst Donderdag 19 Mei 1853, melde middag- uer fixe te beginnen, ter herberg genaemd het Wethuis bewoond geweest door de wed.' Butaye, ter dorpplacls van Crombeke, VEND1TIE van alle de menagie-goederen beddingen, berberg-getuig, kuip- en keriw allaem, landbouwers-gereedschappentra- bollen, hooi, strooi, en van al het géén verders ten huize en herberg te bevinden. JU et gereed geld. Door uitscheiding van bedryf. MENAGIE-GOEDEREN en 11ERBERG-GETU1G, Te Crombeke. vyandin van uwe cnmyne belangen is? Wie, dat aerdige popetje, dat daer zoo even den trap is ophebuppeld riep Ruc- kenbach verschrikt uit; hoe meent gy dat? Wel dat meisje is de lielly kc dochter van onzen neef Willem Ganther, den eigentlyken neef der goede tante Agnese. Verdoemd riep Buckenbach uit, en hy beefde over zyn geheele lichaem; want de gedachte, een gedeelte der aeuzieiiclyke erfenis te verliezen, welke hy bereids als xoo zeker beschouwde, ontroerde zyn zenuw stelsel in Itooge mate. Gy kunt gemakkelyk begrypen, vervolgde Hahn, dat hel meisje niet zonder gegronde redenen heden op Agnesdag zoo blymoedig de wooning der tante binnenstapt. Ik door grond haer, Buckenbach, voegde hy cr met veel beteekenende blikken by. De kleine broeit verraed jegens ons; zy brengt aen tante, die op hare oude dagen nog ydelheid bezit, het een of ander muisje of eenen hoed, welke zy met eigen handen heeft verveer- digd en die in de oogen eener oude jonge jufvrouw nicer weerde heeft dan onze nede rige bloemruikers. O neefgy hebt wel gelyk om de vrouwen te halen ik weel zoo goed als gy. waerloe zy in staelzyn, die sirenen Kyk.het is my, alsof ik van hier de kleine deern voor tante zie slai'n en hoe zy haer >nct suikerzoete wóórden geluk wenscht, tedelykheid en onschuld huichelt en tante Agnese niet duizend liefkozingen en kunsten verschalkten gy weet, vervolgde hy met eenen zucht en legen den neef knipoogende, hoe zwak van hoofd en wil zulke oude dames zyn. Wie weet of zy niet inde volheid barer goed heftigheid haer geheele ver mogen aen de kleine wegschenkl, alsof de loutere Jvermaegschappiog zulks welti; de. Denk ecus aen de belediging, neef Rucken- bach cn de helscbe vreugde der geheele stud, wanneer men eenmael zal zeggen, de kleine modemaekslcr, dat kale juffertje heeft het geheele gmote vermogen van inejufvrouw AgneseGanther geërfd. Zullen wy ons dat laten welgevallen, Buckenbach; zullen wy dulden dat zy ons die kostelyke, zekere erfenis voorden neus wcgkaept? Neen, waerlyk niet, hernam Buckenbach kuchende, want de edele inblazingen van zynen neef hadden zyne stille veroniwecrdi- giug lucht gegeven wy mogen ons zoo niet laten bestelen. Maer hoe het te beletten, voegdo hy cr angstig by weet gy een middel daertegen aentéweuden? Tante Agnese is eene zeer brave oude vrouw en stelt voorzeker hoogen prys op eerbaarheid en goeden naem vooral thans in haer vier-eii-zcventigstc jaer, zegde Hahn met een listigen lach wanneer zy dus eens onderdo hand vernam, gy verslaet my reeds Buckenbach, wanneer zy vernam, dat de kleine ligtzinnig van gedrag was of den een of anderen omgang bad, een minnenhandelt zy i» immers eene soort van grisette. Fr. HOET-BRUWAERT, Klakkemaker en Winkelierniaekl hel Publiek bekend dat hy giet 23 April 1333, op de groote Markt Woont, langst de noord/.yde, buis n.“ 1. Hy beveelt zich in de gunst van het geëerde publiek. te velde oorlog. BELGIEN.Brugge, 13 Mei. Maendag heeft de II. BlOed-proeessie niet den gewoonen luister plaets gehad en is door een tamclyk schoon weder begunstigd geworden. 1 wee vreemde kerkvoogden waren alhier sedert zaterdag toegekomen om er te samen met Mgr. den bisschop van Brugge deel van te maken, te welen Mgr. de aarts bisschop van Tyr en Mgr. de bisschop van Luik. Men heeft algemeen bemerkt dat de toeloop van vreemdelingen zoo aenzienelyk niet was als op andere japen, en men be schouwt het guer weder, dat op andere plaetsen op het einde der voorledene week nog meer dan in onze landstreek heeft gc- heerseht, als de voornaamste oorzaek daarvan. Dynsdag ochtend, om negen ure, is hier een jonge koeibeeslbehoorende aen sieur Clacys, koopman in de Gentpoort-stracl naer de merkt geleid wordende, eensklaps, zooals men gewoonlyk zegt, hoorndol ge worden heeft haren geleider onlloopen en verscheidene persoenen omvergeworpen en gekwetst, waaronder zoo men vermeld, twee vrouwlieden doodelyk. Men heeft zich maer, na veie poogingen van dit woedend dier kunnen meester maken, hetwelk sterk gebon den naer het algemeen slagthuis is gevoerd. Neurne, 14 Mei. Donderdag lest, ten 11 ure ’s morgens, heeft alhier in Ste. Walburga-kerkde plegtige inhulding van haren nieuwbenoem- den pastor, de eerweerden heer Desagher, plaets gehad. Volgens een dagblad van Dendermonde, zoude koorzang-maetschappy les Echos de laDendre, in ons muzy k-feesl van 12Juny deel nemen. By de maelschappyen die tot heden zich hebben doen inschryven voor hel festi val van 12juny alhier, moeten wy nog het fanfaren-mUzyk van Duinkerke en de har monie van Vinchem voegen. Men leest in de Bode van Nieuport Vrydag 6 dezer, in den namiddag, is hy ecu groolen toeloop van volk, te Middel- kerke, door vier stoomschepen en eene brik, de kabel aengebragt van deu onder- tergchugte Schoorbakke, gemeente Pervyse, naby de brug en vaert, langst den steenweg, Gesticht op 4 aren 08 centiaren grond, toe- behoorende den discli van Pervyse, ter jaerlyksche prestatie van 15 francs 80 cent., "eiken grond paell van oosten aen ^eurnambachtscnen-vaertdyk van <le straet leidende van dito dyk naer de Blauwvoet-bruggevan westen de Bever- dyk-vaert. Gebruikt door siéür Bernardus Dekeyser, voor 9 naer een volgende j.aren, ingegaen <len I Mei 1831 ter jaerlyksche prestatie van 220 francs, boven de belastingen, uit brachte van notarial pachlcontrakt, die namentlyk medebrengt oblie t’einde elke djaren in voordeele sail d n kooper alleen. De veilings-voorw lerdcn en eigendoms- titelen berusten ten k.inloore vaiiden notaris ILUOB te Veurne. By D. Vaniiee, Boekdrukker te Rousse- laere, zal by inschryving ter pers komen Kortbeghvp der KUNSTEN EN WETEN SCHAPPEN, door P. J, Pan. Eeckhoutle Prys fr. 1-2’5 et. Men kan inschryven voor dit boekwerk, te Veurne, by P. Ryckeboer en Zoon, groote Oostslraet. De aeuvragen moeten gedaen worden voor den 13 Mei aenstaende. Insgelyks by inschryving zal verschynen by den uitgever Hendrik Peeters, te Ant werpen: HET WOORD GODS in tien zangen Of D1CHTERLYKE BESPIEGELINGEN OP DE TAFELEN rozes, door Jan Van Ryswyck. De prys by intcekening is fr. 1-73, na de versehy.iing van den bnndel wordt hy op 2 frs. gebragt. Men schryfl insgelyks in by de uitgevers dezer. Ik versta u, zegde Buckenbach hoestende; ik ga terstond uitom berigten in te winnen. En terwyl gy berigten inwint, wordt het testament gemaakt en de eerste de beste aenval van b< roerte, waerop wy onze ver wachtingen hebben gevestigd, maakt aen tantes leven een einde, schreeuwde Hahn in koelen spot. Neef, neef, wat zyl gy dom in het begrypen; wy zouden lang rondloopen, eer wy op het spoor der waarheid kwamen, indien hel dan nog gemakkelyk ware af doende bewyzen te vinden. Neen wy’ moeten het yzer smeden terwyl het heet is Gy' weet neef, d t ik valschheid haetals de pest; zoo ging de weerdige man voortterwyl hy de hand legde op de plaets, wner een hert had behooren te staen maer met eene arme winkeldochter die zoo kael en zoo bevallig is', kunnen wy onmogelyk mislasten. Ik zeg u, vervolgde hy zachtjes, meteen Ruckcn- bach op de breedeschouders kloppendedie kleine heeft gewis reeds een minnen handel en het komt op het zelfde neder, of wy zulks nu reeds aen tante mededeelen, dan wel later, wanneer wy dit met bewyzen kunnen staven de hoofdzaek is, dat geen ty d verloren worde Gy moet derhalve oogeri- blykelyk een brief sehryvenende noodigo berigten inwipnen; ik daerentegen zal zorgen, dat de brief op onmerkbare wyzc in tantes handen komt.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1853 | | pagina 3