by zondcre brief- «ET2 Winoc van P Nieuport. Als geschenk voor mymevrouw, riep Louise uit, terwyl zy nu een» de oude dame, dan weder de zakdoeken aenzag, niet wetende of zy wel vcrslaen had. Ja, zy zyn voor u, myne goede Louise, hernam de oude dame lachende; zyn zy niet mooi, behagen zy u? Welnu neeinze gerust aen en geef my ecu kus daervoor, en wanneer uwe meesters vraegt, waer gy zoo lang hebt vertoefd, zegt haer dan in do wooning uwer oude tante Agnese. Louise zag do vergenoegde tante een «ogenblik bedremmeld aen, maer in het volgende oogenblik lag zy in de naer haer uitgestrektc armen der goede vrouw en kuste haer eerbiediglyk onder het storten van vreugdetranen. Dacrop zegde zy: lloo gelukkig, dat ik u heb gevonden, welk eene vreugde is dat voor my; maer zyt gy wel inderdaad myne tante Wel zeker ben ik uwe tante, riep de oude dame uiten zy schreide insgelyks. Hnt testament werd dien dag nog niet ge- maekt, maer de notaris ontving den last om zeer voorzichtig berigten aengacndo Louise in te winnen. Deze hadden eenen zeer vol doenden uitslag, naardien zoowel de mees teres van Louise als do huisgonootcn en overige kennissen niets dan gunstigs aan gaande het zedelyk gedrag van hut meisje wisten te vermelden en over het geheel de boosaerdige zinspelingen van den brief ten eenenmalen wederlegdcn. Die ingewon nen rapporten stelden namenlyk buiten alle twyfel, dat Louise Ike maend een groot gedeelte van haer verdiende geld aen do behoeftige moeder te S. had gezonden. Dit verheugde Agneze derwyze dat Louise byna iederen avond by haer moest doorbrengen en zy hoe langer hoe meer by de oude tante in weerde rees. Deze gelukkige staet mogt echter, helaes niet lang durenwant nau- welyks twee maenden na dit voorval, trof de door llahn en Iluckenbach zoo vurig ge- wenschtc beroerte de goede oude dame, die cr ditmaal onder bezweek. Na dat haer stof- felyk overschot naer de laetste rustplaets was gebragt, werden de beido neven op zekeren dag verzocht in de wooning hunner overledene tante te vcrschynenom by de opening van hel testament tegenwoordig te zyn. Doch wie beschryft hunne verbazing toen zy de zael binnentredende, de bekoor- Ijke Louise Ganther in den leuningstoel der tante zagen zitten. Myne heerendus ving de notaris op plegtigen toon aenterwyl hy zyne oogen over de dry bloedverwanten der ontslapene liet rondgaan. Mcj. Agnese Ganther, myn cliënt, heeft in myne handen haren uitersten wil gedeponeerd en dezen zal ik thans aen u, als do regthebbendo erfgenamen, hier HET AENSTAENDE FESTIVAL. Om onze geëerde lezers wel voortebereiden tot het aenstaende Festival en henmet kennis van zaken er over te laten oordeelen, zullen wy eenige inlichtingen mededeelen op deze musikale feest. Het is buiten verwachting byna ongeloo- velyk, dat er den 12 Juny aenstaende, alhier 18 muzieken zich zullen vereenigen. Dank aen de invloedhebbende persoouen die geene moeite gespaard hebben om aen dit doel te geraken. Veurne mag trotsch^yn •vcrzulken byval en zich voor eene nog altyd aenzienelyke plaets aenzien. Want, deze stad gansch verwyderd van do yzer- wegendiezooveel aen de groote feesten in ons land bybrengen, kon op niet veel maetschappyen rekenen. Nunu, 16 mu zieken zyn ingeschreven en zullen komen, en wy verwachten hen broederlyk. Ziel hier hoe wy dezelve opgeven en ver deden 1.' muzieken van steden; muzieken van dorpen; en 3.“ koorzangmaetschappyen. Zyn ingeschreven als steden 1.* het mu ziek van de pompiers der stad Yper; 2.‘ de pompiers van Poperinghe; 3.° de harmonie ofgarde-nationael muziek van Uondsehoote 4.' die van Bergen St. Winoc; 5.° het nieuw fanfaer-muziek van Duinkerke; 6.’ de philarmonie van mededeelen. Vervolgens zette hy zich neder, opende een goed verzegeld papier en begon te lezen, terwyl de heer Achilles Hahn beefde als een riet en de heer Magnus Ruckenbach zweette alsof hy voor eenen gloeijenden O'en stond. Ik ondergeteekende enz., bezield 'met den wensch om aen al de leden myner familie, welke ik gedurende myn leven heb gekend en geleerd te waerdereneenen blyk myner hoogachting en dankbare genegenheid achter te laten, bepael by deze dat myne roerende en onroerende goederen op de volgende wyzezullen worden verdeeld, 1.* aen mynen neef Achiles llahn schenk ik den leuningstoel, die zich in myn slaapver trek bevindt, zynde de hoogste dien ik bezit, en zulks omdat hy voor zyne lange beenen eenen hoogen zetel noodig heeft2." aen mynen kortademigen neef Magnus Rucken bach schenk ik den grootsten blaesbalg, dien in myn huis te vinden is, en zulks aen beiden uit aanmerking van de verdien sten, welke zy zich jegens myne nicht Louise hebben verworven al myne overige bezit tingen, met uitzondering van de later ver melde legaten aen myne dienstboden en aen liefdadige gestichten, schenk ik aen myne nicht Louise Ganther en hare zusters, welke ik tevens gezegde Louiso Ganther, die ik niet dan door eenen naem- loozen brief heb ontdekt, benoem tot de slaen. De schade bedraegt 1500 francs. Het huis was verzekerd door de Securitas cn de Schelde van Antwerpen. Een landbouwkundig blad doet op merken dat de landbouwers ongelyk hebben de kikvorschcn cn padden te vernielen, daer deze dieren grooten dienst aen den landbouw bewyzen, door de aenzienelyke hoeveelheid slekken die zy opwreten. Deregtbank van eersten aenleg van Yper heeft donderdag 19 dezer, haer vonnis utlgebragt in zake van 't opeubaer ministe rie tegen doktor Lecluyse, van Poperinghe. Men weet dat deze vervolgd werd als betigt van op den burgerstand eene onvolledige aengifte van geboorte gedaen te hebben by Welko hy, steunende op de onsehendbacrheid van het geheim der geneesheeren door art. 378 van hel strafwetboek opgelegd, weigerde eenige inlichtingen nopens de moeder van het kind te geven. De reglbank dit stelsel •mnnemende, heeft den beligte vrygesproken. De tyding van de ontworpen echt- vereeniging tusschen Z. K. II. den hertog Van Brabant aen de aertshertogin Maria, dochter van de aertshertogin Maria-Dorothca weduwe van den palatyn, is thans volkomen bevestigd. De hand van de jonge aerts hertogin is stellig gevraegd geworden door den koning der Belgen en M. den keizer van Oostenryk, cn die vraag is minzaam en gunstig bejegend geworden. Wy gclooven te mogen melden dat dit huwclyk nogal spoedig voltrokken zal worden, waerschyn- lyk voor den winter. 'L. M. de koning der Belgen en de her tog van Brabant hebben Weenen verlaten cn zyn te Dresden aangekomen van waor zy zich naer Gotha zullen begeven. De terug komst van den koning te Brussel is op zon dag 29 dezer bepaeld. Men leest in eene wisseling uit Parjs Ik heb diplomatieke tydingen uit Weenen en Brussel. De ondcrhandelingeit tusschen Frankryk en uw land, zyn defini tief afgebroken. Ik weet het uit echte bron, frankryk is niet meer te vrede met de kon- ventic van 1845hel wil dat Belgien zynen leurschip-handcl opotlrt. Overigens, de al brack der onderhandclingen zal niet af- gekondigd worden. Uwe kamers gaen schei- Men is nu toch byna zeker dat den yzer- weg alhier zal geleid worden, maer of hy slechts tot aen Veurne of wel tot aen de Panne zal strekken weten wy niet. Daer zyn er toch die dit laetste houden staen, uit reden zeggen zy dat de duinen de beste aerdap- pels voortbrengende, de groote steden ge- makkelyker er mede zullen konnen bevoor- raed worden andere zeggen (en wy zyn nog al van hun gevoelen dat sedert hel plaetsen van den onderzeeschen telegraaf, alle de geirnaers naer de Pannegevlugt zyn, dat te Oostende en Nieuport geene meer te vinden zyn, en by gevolg de Panne deze alle moet opleveren daerom zoude men den yzerweg tot aen dit laetste moeten hebben om deze gemakkelyk te vervoeren. De laetste zeggen dat er nog altyd eene kwestie van debarca- dère daer in steekt. Om iets stelligs medete- declen, zullen wy nadere inlichtingen afwachten. den, cn gy zult de noodlottige tyding maer t’einden October of in ’t begin van novem ber officiéél bekomen. De brieven van de fransche agenten te Berlyn te Weenen en in andere sleden van Duilschland leggen aen den minister Drouin de Lhuys uit waerom gy niet haestig zyt om toe te geven ’t is dat Belgien thans onder handelt met Duilschland, cn dat de ondcr- handelingen langs dien kant eene zeer goede wending nemen. Ons gouvernement is zoo veel te meer verbitterd over dien staet van zaken, daer het zeer wel het politiek gewigt begrypt, dat die in den schyn louter handel- matige verdragen tegen hem zullen hebben. Wat het vooral verbitterd, is dal, volgens die zelve agenten, zich een bedreigend tec- ken voordoet. De mogendheden, door hare policic van de algemeene, ofschoon nog stilzwygende ontevredenheid van hetfransch volk verwittigd gclooven niet meer aen de vastheid van den tegenwoordige!! staet van zaken in Frankryk. In dien toestand, is het staiu rjuo voor u het verkiezelykste, zegt men in Duitsland. Ziet hier officiële tydingen uit Weenen, per teïegraf in het ministerie van buiten la ndschc zaken ontvangen. Het huwelyk van uwen hertog van Brabant met de aertsher togin Maria, nicht van den keizer van Oostenrykis vastgesteld en opeubaer aen- gekondigd. Onze keizer is er zeer onte vreden over. Onze gezant heeft aen den heer Drouin de Lhuys zeer omstandige by- zondorheden gezonden over de aertsher togin, dit» zeer bevallig is, en eene lieve keizerin der Franschen zou geweest zyn, spyts de herinneringen van Marie-Louise. Zy is van middenmatige gestalte; haer ranke en sierlykc leest is vol bevalligheid. Zy bezit eene zeer blanke tint,'fyn blond hair blauwe oogen rooskleurige lippen, cn een open en geesl-ademend gelaetzy is inderdaed zeer verstandigzeer minzaem en ook in Oostenryk sterk bemind om hare goedheid. Zy heeft eene schitterende op voeding ontvangen. Zonder de amazone ge speeld te hebben in al de badplaatsen van Europa, rydl zy goed te peerd zy schildert met veel welslagen bloemen met olieverw. Het huwclyk zou plaets hebben t’einden October of in ’t begin van november.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1853 | | pagina 3