VERVALSCIIINGEN VERHANDELING over de Fait een werk, ;en inhoud. der buiten van bet jaglgenoegen waorby stevige peten en veel oefening worden vereisehtniet op gewassen te zy n. Ik polste vier of vyf der myiien waaronder Apollo,' of zy zich sterk genoeg gevoelden om met my te gaen en gedurende den nacht, die juist begon to vallen, den leeuw in liinderlaeg af to wachten. Slechts dry verklaarden bereid te zyn, het waagstuk te ondernemen wy lieten deanderen by de wagens en riepen hun het vuer te onderhouden en lo zorgen, dat de Ossen niet afdwaelden. Wy bereikten met zons-ondergang de drcnkplaets en met de medegenomen spaden begonnen wy op 100 schreden afstand van den vyver een greppel van dry voeten diepte in het zand te graven. Wy wierpen de uitgedolven specie acn den rand op, ten einde ons te beter te verbergen. Na verloop van een uer, was tooid en wy plaatsten ons weer in de groeve, gereed af te wachten. Wy loerden tc vcrgeefsch den gantchcn sehen nacht. In groot getal kwamen do wilde dieren, om bunnen dorst telesschen •naer de koningdcr woudbewoonerswas er niet by. Acn de springbok kenzebra’s en GUaggas wilde ik myn buskruid niet ver morsen, omdat wy geen gebrek acn vlecsch haddendaarenboven zou een schot do leeuwen hebben kunnen verjagen. Wy wonnen er echter niets mede, dat wy ons rustig hielden. Met het aenbreken van den dag verlieten wy geheel verstyfd, kwalyk gemutst en slaperig ouzo schuilplacts. Wel hadden wy de leeuwen in de verte hooren brul|en; macr hen zelve niet gezien. Onze wagens en ossen hadden hen aengelokt, want naderhand vernamen wy dat zy daer hadden rondgezworven. Myn volk verkeerde inden uitersten angst, tnaer had genoeg tegenwoordigheid van geest om hel vuer gestadig te houden branden en het vee drong uil vrees tot nagenoeg in de vlammen door, die hen tegen den aenval der wilde dieren beschermde. Ik moest den lust, om een dezer trotschc dieren te vellen laten varen doch wilde, ten einde ons voor het lange wachten scha deloos te stellen toch niet zonder eenigen buit terugkomen. Nauwelyks hadden wy cenige schredeu gedacntoen een kleine troep springbokken dwacrs door de duren- boschjes over den weg ons voorby stoof; zy renden en sprongen als door schrik géjaegd, en ik, zonder te dralen of de oorzaek hunner vlagt tc onderzoeken vuerde midden onder den hoop en trof een der grootste. Myne geleiders volgden myn voörbeeld, maar schooien allen mis. Ter nauwernood had ik het geweer van den schouder af, toen een ontzettend groote leeuw uit het kreu- en séance a Beveren daté que dessus. l.o Président Le Secrétaire(get.) V1ANE. (get. Caytan. Ue gemelde verknoping tal geschieden door het ambt van den notaris FEYS, resi- deérende te Roilsbrugge-llaringhemet 2 maenden tyd van betaling voor de koopen boven de 10 francs, mits stellende solvable medekoopers. Te bekomen by den uitgever van dit Blad D E H L E V E N S W 11) E L S EN MANIER OM DEZELVE TE ONTDEKKEN, door J.-B. SotitiY, Apotheker Prys 60 centimen. vangende, de onvoorzichtigheid had deze inestof met de nacktehanden te behandelen. Dit geschiedde ten dry uer. Een uer later was de gewonde hand geheel gezwollen, ten vyf uer was de arm tol de elleboog uitermate dik ten zes uer de geheelen arm en een gedeelte van de borst ontstoken en in weerwil der hulp hem door twee geneesheereu aen- geboden, overleed de ongelukkige ten elf uer des avonds. Hieruit schynt derhalve to blyken, dat de guano vergiftige bestand- deelén bevat, en moet den landbouwer by de behandeling van deze meststof de meeste omzichtigheid worden aanbevolen. Men zegt dat morgen of overmorgen in den Monileur een dekreet zal verschynen, hetwelk 80,000 mannen van de reserve onder de wapens roept. Dit gerucht verdient echter bevestigd te worden. Zekere Michel Issaly, steendrukker, had een schimpschrift tegen het belgisch gouvernement gedrukt. De policie heeft al de exemplaren aengeslagenen hem tot B100 fr. beet veroordeeld. Abd-el-Kader heeft het voornemen tc kennen gegeven, om, ingevolge de uitnoo- digigiog van Napoleon, tydens de krooning des keizers, naer Parys ie komen, Hy houdt zich bezig met het schryven van waerschynlyk van godsdienstig! Met betrekking tot de reis gewoone kommissarissen, door den keizer naer de departementen gezonden, verneemt men de volgende nadere byzonderheden. Een hunner, de heer Du Bussywas nauwe lyks tc Orleans aengekom'en of hy zag zich door den generael kommandant der militaire divisie de eerbewyziiigen weigeren hem in zyne betrekking verschuldigd. Gy zyt slechts staetsraedzegde de generael myn rang is hooger dan de uwe, en niet één van myne soldaten zal voor u in het geweer komen. Do heer Du Bussy eischte by herhaling hetgeen waerop hy regt had, doch de generael hield vol in zyne weige ring, en ging zelf zoo ver dat hy verklaarde, eerder zyn ontslag in dc dienen, dan toe te geven. Terwyl dit te Orleans gebeurde, had een dergclyk tooneel te l.yon plaets tusschen marschalk de Castellano en generael Carrelet. De marschalk zegde tot den generael bui- lengewoonén kommissaris Ik ben mar schalk van Frankryk, en uw overste; ik BELANG 11ÏKE NIEUWIGHEDEN. FRANKRYK. Parts 8 Juny. Het schynt dat dé groote rattenvangsten welke over eenige jaren tc Parys hebben plaets gehad dit vernielend ras niet hebben uitgeroeid. Het b'Staar der hospicen heeft eene som van 6750 franks gestemd, om dezelve in zyne verschillende gestichten tc doen uitroeijen Zekere weduwe Grandfond istc Jargeau overleden in den ouderdom van 140 jaren. Geboren tc l.yon in 1712, beleefde zy do regering van Lodewyk XIV het regentschap, de regeringen van Lodewyk XV en XVI, de republiek het directoire, het konsultact, het keizerryk, de herstelling van Lodewyk XVlll, de honderd dagen van het keizerryk, de tweede herstelling van Lodewyk XVlll, de regering van Karel X, het gouvernement van l.odewj k-Philip, de republiek, het presidentschap van Lodewyk-Napoleon en zyne verhefling tol keizer. Te Kaldenkirchen by Venlo heeft het volgende treurige ongeval plaets gehad een beambte der douanen had eene 1 igte wonde aen dc hand bekomen door eenen doorn welke hy hel scheeren eener haeg in zyn wysvingcr was ingedrongen. Deze wonde was genoegzaam genezen, toen hy guano onl- pelhout tc voorsehyn trad en met afgemeten stappen ons naderde; hy was ongeveer honderd schreden van ons verwyderd zoo- dat wy gcenen tyd meer haddenom de gewecren te laden. Ik was zoo verbaesd, dat ik gedurende ettelyko seconden beweging loos bleef staen en tot geen besluit kon komen, wat my te doen stond. Weldra echter begreep ik, dat slechts een middel ons uit de ónaengenaemhéden kon bevryden. Wanneer de inboorlingen met hunne spietsen en messen trapsgcwyze op de leeu- wenjagt uitgaen, plaatsen zy zich zoodra do vyand nadert in eene ry op den grond. Is nu het dier tot aenval gestemd, alsdan zoekt het een van het gezelschap uiten springt op zyn slagtoffer aen; de ongelukkige geeft somwylen onder den eersten klauwslag en eerste beet den geest; doch meestentyds komt hy met tamelyke zware wonden vry. De anderen grypen daerop te samen den leeuw aen de eene tilt hem by den steert in de hoogte, zoodal hy zich niet kan ontwenden en de overigen stooten hem hunne sagaeijen in het lyf en maken hem met hunne messen van kant. Enkele malen gelukt het hun, hem te dooden zonder daerby eenen man to verliezen daerentegen is soms ook dé leeuw de overwinnaer en scheurt hy twee of dry mannen aen stukken, terwyl de overigen het hazenpad kiezen. (Te vervolgen.) kan u dus de eer niet bewyzen die gy ver langt; en liever zou ik myne betrekking iiederleggen. Ook generael Rostolan, bevelhebber van het garnizoen te Marseille, en ouder in rang dan generael Carrelet, heeft aen dien laetste geschreven dat hy het voorbeeld van mar schalk de Castellane zou volgen. Naer aan leiding van een rapport ten deze door den heer Maupas aen den keizer ingediend, heeft Napoleon dal gedeelte van zyn dekreet inge trokken, waerby wordt bepaeld, dat be doelde eerbewyzing aen de buitengewoone kommissarissen moeten worden toegekend. Een blad beweert dal de menigvuldige onweders, welke men dit jaer in Frankryk heeft, toe te wyten zyn aen den overvloed van elektrieke stof, dien de proefneming der draeijende tafels in de lucht ver spreid hebben. BELG1EN. Antwerpen, 9 Juny. In de vyf eerste maenden van dit jaer zyn uit deze haven 5688 uitwykelingeri naer Amerika t’scheep gegaen. Brsssel 9 Juuy. Eene schitterende serenade by fakkellicht isaen het paleis van l.aeken gegeven ge weest, bv gelegenheid van den geboorte- verjaerdag van prinses Charlotte. Gent, 10 Juny. Men is thans in het Spanjaerdskasteel bezig met de nieuwe kap van het Belfort af te brekenen eerlang zal men ze op den ouden toren hysschen. Wat het leggen van den herinneringsteen van het Belfort be treft, deze plegtigheid is uitgesteld geworden, hetgeen niet beletten zal de werken vlytig door te zetten. De steen zal in den voet van den tooren ingemetst zyn; gelukkiglyk zal het opschrift in ’t vlaemsch wezen. Brsc.gb, 10 Juny. Gedurende de laetste maend mei, hebben de overlydens in onze stad nogmaels de ge boorten overtroffen. Er hebben 72 geboorten van het mannelyk geslacht en 53 van het vrouwelyk plaets gehad, total 125. De sterfgevallen beloopen tot 176 90 van het manuelyk en 86 vin het vrouwlyk ge slacht. Dus 51 sterfgevallen meer dan ge boorten. 24 Echtvcrbiudlenissen zyn aen- gegaen geworden. specie de arbeid vol- met geladen ge- om de leeuwen

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1853 | | pagina 3