VERVALSCIIINGEN p. K. geld te bekoren A. G. ra>i CM i den deurwaarder Tn bekomen by den uitgener tan dit Iliad VERHANDELING over de L> E R L E I E IV S id 11) I) E L S' EN MANIER OM DEZELVE TE ONTDEKKEN, door J.-U. Sorry, Apotheker, Pry» 60 centiinen. M A E T S C II A P P Y der VEKEENIGDE eigenaers VOOR VERZEKERING T E G E iV BRA N D, Te Brussel, ^'jentschup to Veurne, by Charles Betaiyr. HOET-BRDWAEBT, Klakkemaker en '"ikelier, niaekl het Publiek bekend dat Wel23 April 1853, op de groole Markt °i‘d lanes! de noordzyde, huis n.° 1. beveelt zich in de gunst van het •Me publiek. Zy verzekert tegen brand en bet vuer 1 rs hemels, alle Goederen zoo als: Gebou- Meubels, Veldvrugtcn, Vee en Koop- aren mits geringe premien. de schaden worden comptant betaeld xo” haest de zelve zyn vastgesteld. I'cderl baer bostaen heeft deze niaet- *eliappy in bet arrondissement Veurne, ’neer dan voor 20,000 francs brandschaden Vergoed Agent principaal tc Veurne, B.* PIERRET, deurwaarder, Nieuport-stract, n.' 9. BELET CM LXTREST Ten kantore van TRRET, te Veurne. om hare troepen terug te trekken, en heeft het bewind zich in dergelyko geval vooraf verzekert van den bystand van 5000 mannen vreemde troepen welke door den koning van Napels daertoe zouden zyn geleverd. Men voegd er bydat, nadat dit aenbod aen de keizerlyke regering was medegedeeld, van die zyde was gevraegdof, by het terug trekken der fransche troepen uit Romagna, ook de oostenrykschc, de marken en dc legation zouden ontruimen, en op het be komen van een weigerend antwoord daerop, had verklaard dalde keizer te veel belang stelde in de veiligheid des pausèn, om den kerkvoogd aen dergelyke gevaerlyke kansen bloot te stellen, en, in stede van zyne troepen terug te roepen, de fransche bezetting van Rome veeleer dacht te versterken. Men meld dan ook tevensdat een gedeelte van het 40.regiment bevel heeft bekomen, om zich gereed te maken, ten einde nacr Civitta- Vccchia te worden ingescheept. DUITSCULAND. Te Beyruth is de vrouw van eenen Bedouin van 6 levende kinderen bevallen. De gouverneur Vlamith-Pacha liet ai de kleinen by zich brengen, om ze te bewon deren. Het volk ziet in deze gebeurtenis een gunstig voorteeken van de vruchtbaerheid des landsen de algemeene welvacrt. ENGELAND. Lohdzh, 29 Juny. Tc Bombay is een ryk inlander door de koningin Victoria tot baronnet benoemd nainelyk sir Janiselzee Jeejeebhoy. Deze heeft die gunst op eene edele wyzc beant woord door onmiddelyk eene som van 10,000 p. st. (2,500,000 franken) aen den gonverneur-generacl te zenden om te worden gewyd acn de opvoeding der behoeftige klassen, in de koloniën. Men leest in den Morning-Uerald dat 30 tot 40 zeeloodsen van de admiraliteit het bevel hebben ontvangen, zich gereed te houden om naer Portsmouth te vertrekken, in het geval dat het zou noodig geoordeeld worden, am de vloot van Spithead naer de Baltische-zee te zenden. Da Ulorning- llerald voegt er by, dat het slechts een een voudige maetregei van voorzorg is, welk uit geen gedacht voor onmiddelyken oorlog voorlspruil. Al de loodsen der Noordzee hebben bevel ontvangen, ingeval van ver trek, hunne adressen te Triniti-Houso te laten, ten einde hunne diensten zouden konuen ingeropen worden door allen adini- rael, welke zyne vlag in die zeestreken zou hyschen. Volgens een dagblad van Valparaiso, is er in die omstreken een goudland ontdekt, dat wordt gezegd de goudmynen van Austra lian en Kalifornien tc overtreffen. FRANKRYK. Parys, 30 Juny. Men verwacht zich aen groote finantieële rampen op de beurs van Parys voor het einde dezer maend. Eene iiieni >te persoonen, die sedert zes maanden honderde duizend franks gewonnen hadden, hebben andermaal alles verloren. Het zyn slechts de staatslieden die zeker van hun spel zy n, die uit dat alles voordeel zullen trekken. Men spreekt van eene reorganisatie van nationale garde. De kaders zouden op den- zelfden voel gebragt wouden als onder het eerste keizerryk. De jongsten zouden tot active dienst behooren, naer verkiezing te mobiliseren, terwyl de oudsten en de vaders, van huisgezinnentol de reserve zullen behooren. Men wil ook dat het effee- tiefdergendarm rie vermeerderd zal worden. Ter gelegenheid van den 5.'“ verjaardag der dood van M.r Aifre, aartsbisschop van Parys, zoo ongelukkiglyk op eene barrikade bezwekenhebben een overgroot getal ge- loovigen de Karmiliticn-kerk bezocht, alwaer men bet hert van den prelaat in het altaer bewaert. In al de kerken van Parys zyn er overigens missen gedaan voor ‘Ie rust zyner ziel De Monileur bevat eene lyst van 21 persoonen, welke met het Eére-Legioen of vreemde ordens gedekóreerd zyn, en die door keizerlyk dekreet van 3 juny het regt ontnomen worden, om die ordens te dragen, ten gevolga der veroordelingen, waerdoor die persoonen door de korrektionnele regt. banken getroffen zyn. Een arme landbouwer van Aiguillou heeft eene horlonie uitgevonden, welke den tyd van af den second tot de eeuw aenwyst. Zy wyst op negen platen; de uren en de minuten, de secondendc dagen der week, den datum van elke mae ad. de niaenden des jaersofde twaelf teekenen van den zoodiak, de gewoone en schrikkeljaren, of de eeuw, het wassen en afgaen der maen, de opkomst en ondergang der zon, het korten en lengen der dagen, en de plaets welke de maen aen den hemel, in betrekking met de zon, bezet. Een kruidenier van Belleville, die onlangs plotseling zinïieloos was geworden, gelukte er in uil het hospicie St. Louis te ontsnappen, alwaer men hem geplaetst had. Toen hy door den wyk St. Paul dwaelde, kwam hy op ’t denkbeeld zich in een huis aen te bieden alwaer een koetsier gevraegd wierd. Hy wierd aengenomen, ea men gelaste hem te pompen om de peerden te drinken te geven. Toen «le zinnelooze eenmaal hiermede begonnen was, bleef hy. even als eene ma chine, met eene ongeloofely ke snelheid voort pompen. Hy zette den stal, de kelders, de keuken de eelzael en al de vertrekken der benedenverdieping onder water. Vruch teloos wilde men hem doen ophouden; hy wierp verscheidene persoonen die hem poogden vast te gry pen overhoop. Een der zelve wierd gekwetst, en men wierd verpligt den policfe-komniissaris te verwittigen, welke laetsten met een zeker getal agenten ter plaets kwam. loen den zinnelooze gewaer wierd dat men het op hem gemunt had, begon by met den inhoud van zyne twee corners op do agenten te gieten. Vervolgens wapende hy zich met eene vork, en woedend geworden zynde, omdat men hem ondeibroken bad in een werk, hetwelk hem eene byzondere noodwendigheid was geworden, wierp hy zich op de agenten. Il< t was slechts door verrassing dat men zich van hem kon mees ter maken. Men was verpligt hem armen en beenen vast te binden en hem zoo nacr de prefektuer te dragen, Lr bevindt zich thans te New-York een honderdjarige grysaerd geuaemd .1. Skin O’Brien en komende van Philadelphia met vyfzyncr zoonen. Hy is in 1753 geboren en heelt in den oorlog der onafhankelykhcid onder Lafayette en Washington gestreden. In 1812, 60 jaren oud zynde, heeft hy als vrywilliger by de scherpschutters gediend. De ouderdom heelt hem niets van zyne krachten en werkzaamheden ontnomen. De heer Skin O’Brien is voor de derde mael getrouwd hy heeft cen-cn-dcrtig kin deren gehad, welke nog allen leven. BELG1EN. Brrssel, 30 Juny. Ziet hier eenige byzonderbeden nopens het verblyf van hel Mannersgesang-Verein in Londen68 Leden hebben deel genomen acn het uitstapje, kooplieden, fabrikanten, burgers, bedienden, kunstenaren, enz. In 15 dagen lu bben zy 10 conterten gegeven waervan 7 in lianover-Square 2 in Exeter-’ Hallen 1 op S. James schouwburg. Al deze concerten hadden een groolen toeloop van volk gelokt; de ingangkaerlcn kosten 12 guineéen werden 3 verkocht. Dc reiskosten der inaetsebappy beloopt n BELA VGRYKE NIEVIVIGHEVEN. ITALIEN. Uit Rome worth gemeld, datden 21 aldacr I de kiezing zou plaets hebben van oenen generaal van dc orden der Jesuitcn, in Vervanging van wylen pater Roothain. Naer men verzekert, is by het pauslyk bewind de mogelyklieid verondersteld dat vermitsde paus, ter zake van zeer gewigtigc bedenkingenverhindert wordt om zich naer Parys te begeven, ten einde by do krooning des keizers tegenwoordig te zyn, dc fransche regering wclligt zoude besluiten BRUXELLES. BELGISCHE MAETSCHAPPY nlgemecne assurantiën tegen brand.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1853 | | pagina 7