BYVOEGSEL aen het Advertentie-Blad van 9 July. VERKOOPING van VELDVRUGTEN VERPACHTING KOOPDAG K O O P D A G VENDITIE TE LOO. uer na mid- betaling mits Ter- Op tjd DOOIGRAS EN KLA VERHOOI, Tt Alveringhem. E^nn aldei biste fyn PEERDE-HOOI TE BEVEREN. Na het eindigen den bovenstacndcn koop dag zal plaets hebben de jaerlyksche ver- kooping van Ten eersten het Maeigras cn de Vruchten van dit jaer, alleenclyks beslacnde uit Pcer- deboonen, op de landen toebehoorende den heer Flahault, liggende zeer naby de hofstede waer sieur Dchouck woond. Ten tweeden het Maeigras en eene party Haver op de landen toebehoorende den heer doctor Jlaieur, liggende op weinig afstand Tan de voorgaande langst het Moerdreveken. Op langen lydvan betaling, mits stellende borg. Donderdag 21 Julius 18153 en volgenden dag, telkens te beginnen ten een ure na middag, op d’hofstede gebruikt by Jacobus Waelesop Loo, langst den steenweg leiden de van Loo nacr Nieucappelle (Door verandering van woonst) Koopdag van allerhande soorten van menagie-goe- deren kuip- en kern-allaem, landbouwers - gereedschappen, haclstuk enz. Wagenhai nas. Twee wagens. Dry- wiel-karrcn. 2 ploegs. Egge met yzeren tanden. 2 eggen met koutten tanden. 2 tollen. Beestialen. Ecnc werkmcrric, oud 8 jaren. 7 melkkoeijen. 6 jaerling- kalvers. Sjonge kalvers. jaerling-zwyn met 4 jongen. Velderuyten. 4 hectaren tarwe. 75 aren rogge. 80 aren sucrioen van maerte. 75 aren haver. 2 hectaren peerdeboonen. 60 aren klavers tweede snede, en het hooi van de eerste snede. 30 aren aerdappels. Den afdrift van 6 hectaren. En van meer andere voorwerpen te lang om te verhalen. De koopen van 20 francs en daer beneden met gereed geld, de geene boven de 20 francs op tyd van betaling tot 1 January 1834, mits goede borg. Pan Veldvruchten, op de landen gebruikt dooi de heeren Alexander Tack en Uypolitus Tack, TE NIEUCAPPELLE. Door vermindering van gebruik. VAM BEESTIALEN EN VELDVRUCHTEN, Te Bulscamp. Maendag 25 July 1853, een ure na mid dag, op d’hofstede bewoond door sieur Engelberlus Dehouek binnen de gemeente van Bulseamp, van noorden de Bergen-vaerd, langst de Kromfort-straet KOOPDAG (vermindering van gebruik) van Een werkmerrie-pcerd oud 5 jaren, 2 melkkoeijen, en 4 tweetandsche veersen. Voorts 1 hectare 25 aren tarwe van Maerte, 60 aren sucrioen van Maerte, 90 aren boo tten en 3 hectaren 50 aren haver. Van menagie - goederen soagenharnas beestialen en veldvruylen Op Maendag 11 Julius 1853, om dry uren namiddag, zal er in de herberg St. Eloy, “innen de gemeente Beveren, langst de Loo-slraet, dicht by liet kasteel van den beer Devricre, overgegaan worden tot de l'ttblyke Verpachting voor den ontbloot van dezen jure, van 3 heet. (5 aren 44 centiaren fyn Pierde* hooigestaen en gelegen binnen de gemeente Beveren, digt by de Stavel- brugge, genaemd de zeven Genieten, en toe behoorende aen jufvrouw Zenobie meetelt grondeigenares te Veurne. Op dry maenden tyd van betaling mits •tellende goede en bekende borgin handen en ter woonst van den deurwaarder BRIL, te Veurne. heid, zegt het Parysch blad !a Preste, om de handigste steckster wanhoopig te maken. Sints twee jaren heeft men te Nimes het gebruik ingevoerd van de melkkoeijen door de straten heen te leiden, om ze onder de oogen zelven van den verbruiker te melken, die aldus voor geene vervalsching te vreezen heeft. BELG1EN. Gent, 7 July. Zondag is gedurende de volksspelen, eene estrade op de Visschery ingostort. Muzikan ten en instrumenten hebben beide in de tuimeling kneuzingen bekomen. Dit jaer zal cr een vlaemsch konkoers placts hebben voor de gestichten van mid- denbaeronderwyszeven gestichten hebben zich aangeboden en men weet dat den minister bepaald had dat er slechts een konkoers zou zyn indien vyf gestichten daarvoor de aenvraeg deden. liet is de derde klas der humanileiten, die geropen is om mede te dingen Dealgemcene wedstryd zal den 28 dezer maand aenvang nemen. Woensdag 31 juny, is te Denderinondo byua een groot oniieil voorgevallen. Een huisgezin uit de geringe burgerklas, uit zeven persoenen bestaande, werd schier het slagtoffer der nalatigheid. De huisvrouw eanig groensel gekocht hebbende, men be weerd kervelhad hetzelve, z inder na te zien of te zuiveren met soep vermengd en vervolgens op tafel voorgedischt. Nauwelyks had het gezin er van genuttigd of de hevig ste kenleekcns van vergiftiging vertoonden zich by allen. Het is slechts aen de krachtda dige hulpmiddelen des geneesheersden heer Asselman, dat de leden van dat huis gezin het behoud van hun leven te danken hebben. Brugge, 8 July. Zaterdag avond is in de openbare zitting van den gemeenteraad, verslag gegeven ge worden van de feesten, die in destad Brugge zullen plaets hebben. De historische stoet is niet alleen vastgesteld maer al de verschil- lige grootheden van Vlaenderen zullen er vertoond worden alzoo is de Société Litté raire gevraagd om de inrigting van het Gulden Vlies te verbeelden den Koophan- delkring den vorigen luister van den brug- schen handel en nyverheid de maetschappy BurgerwelzynBreydel en deConink, eeno troep leliaerts en klauwaerts, en de oude ambachten; de Sociëteit den Romein, den zegenprael van Gwyde van Dampierre; het Handbogenho/den slag der Gulden spooren; Tver en Broedermin, Joanna van Constanti- nopcl op eeneu triomfwagen gezeten KunstliefdeMaguarita van Konstantinopel, en nog de overige sociëteiten, andere luis- tcrlyko gebeurtenissen. Een groot getal triomfwagens zullen insgelyks van den stoet deel maken; daarenbovenheeft de groote confrérie van bet II. Bloed toegestemd, om de invoering van het II. Bloed, door Diederik van Alsacie, alsook de opoffering der kroon door Maria van Bourgóndie, te verbeelden. Nooit zal men in geene stad, luisterryker ^verbeeldingen gezien hebben de leden dezer verschillige maetschappyen en vereeni- gingen, zullen niet allccnclyk medehelpen met hun persoons, maer nog het grootste getal, hebben geldelyke bydragen gestemd; onder de leden der maetschappy Burger welzyn is zelfs voor deze feesten eene inschry- vingslyst geopend. Den zelfden avond dat deze historisehestoetzal rondgegaen hebben, gaat op de gentsehe vaert (lange rei), een venetiaensch feest plaets hebben, en een schitterend vuurwerk afgeschoten worden; eene voorlreffelykc trede gaet regt over de Spinoralei, voor den koning den hertog cn de hertogin van Brabanden geheel het koninglyk gevolg opgerigt worden. De koor- zangmactschappy, cn andere muzieken zul len op booten daer voorby varenen de Dynsdag 26 Julius 1853, een dag te beginnen, Zullen by openbare venditie verkocht worden alle de veldvruchten staende te groeijen op de landen gelegen in Nicucap- pclle, die de heeren Alexander Tack cn Uypolitus Tack in gebruik waren hebbende. Ook de fruiten in den boomgaerd van het hofstedeken alwaer den heer Uypolitus Tack was woonende. Mitsgaders eenigestakylten en regelingen. Op vier maenden tyd van betaling mits stellende borg. Men zal vergaderen aen het huis van Louis Dendecker, langst de Zeedyk-straet, alwaer den koopdag zal aenvang nemen. BELANGRÏKE NIEUWTGHEVEN. FRANKRYK. Parts, 7 July. Er is reeds gemeld, dat het zekeren A. Le roy gelukt is een stoomwagen zamen te stellen waermede hy op alle wegen kan ryden. Herhacldelyk heeft hy met dezen wagen welgelukte proeven genomente Parys cn in den omtrek dier stad. Thans is de heer Leroy voornemens ten einde de doelmaeligheid van zvne uitvinding te bc- wyzen, verscheidene departementen met zyn rytuig te doorkruissen. Hy zal zich nacr Gisors, Pontoise, Beauvais, Amiens cn Bou logne begeven. Te Grenoble is thans een werktuig uit gevonden om lederen handschoenen te naeijon. Deze ontdekking heeft groote aan doening verwekt en omstreek» Grenoble, waer het handschoen-naeijenaen velevrouw- lieden, vooral op den buiten, werk verschaft. Eene goede naeister werkt er dry a vier paren daags af; met de nieuwe machine, die maer weinig kost, worden er tot 15 paren daegs genaeidcn dit met eene regclmatig- Zatcrdag 17 July 1853, om 2 uren na middag precies te beginnen, op landen ten gebruike van den heer Francis Morlion, gelegen t’eenen blok te Alveringhem van zuiden dedorpplaets, nabyden Lynde-molen. Koopdag van 2 hectaren 25 aren tarwe, OOarenbooncn en kruid, 85 aren haver, 30 aren klavers, het hooi der eerste snede, 25 aren aerdappellen. Al verdeeld in koopen l’cen-ieders gerief. Te vergaderen hy den Lynde-molen. Onmiddelyk daarna ter herberg de Zon, op de dorpplaets te Alveringhem, bewoond door Petrus Bulthé, zal men verkoopen het hooigras, voorden ontbloot van het loopend jaer, staande op 7B aren lands, gelegen in het gezeido Alveringhem, van oosten de Loo-vaerd, cn zuid naby de oude Focquc- werve-dreefwelke de liefhebbers verzocht zyn voorafgaendelyk te gacn bezichtigen. Optjd van betaling mits stellende borg.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1853 | | pagina 5