PROCESSIE B E R I G T. M. KOOPDAG DU BOIS, Stad Veurne, uren PLEGTIGE Op Zondag 3t July 1853, ten 4 na middag en baefmistarwe, aren haver, 6 heel. 25 aren aerdappelen, als- eenige appeiboomen cn omtrent 7 heet, dryf- Pan I eldcruchlen, op de landen gebruikt door de heeren Alexander lack en HypolitusTack, TE N1EUCAPPELLE. nouveau système et opere ses clients avec bcaucoup de dextérite. (M. Du Bois, prie le public de no pas le confondre avec un grand nombre de charlatans), llonorablement connu par les personnes qu'il a opèré, il espere de jour en jour mériter la confiance qu’on lui a accordé jusqu’ici. DENTISTE DE DUNKERQUE. A l’honneur d’annoncer son arrivéedans la villc de Fumes, pour Mardi 19 du courant, ayant été demandé par plu- •ieurs personnes notables du pays, il prévient le Public qu'on pourra le faire demander a l'hótcl de la Noble Rosa ntardi depuis 7 beures du matin jusqu’a Retires du soir; il pose les Dents au Dynsdag 26 Julius 1883, een ucr na mid dag te beginnen Zullen by openbare venditie verkocht ■worden alle de veldvruchten stacnde te groeijen op de landen gelegen in Nieucap- pclle, die de heeren Alexander Tack en Uypolitus Tack in gebruik waren hebbende. Ook de fruiten in den boonigaerd van het hofstedeken alwaer den heer Ilypolitus Tack waswoonendc. Mitsgaders eenigestakyttcn en regelingen. Op vier maenden tyd van betaling mits stellende borg. Men zal vergaderen acn het huis van Louis Dendeckcr, langst de Zecdyk-straet, alwaer den koopdag zal aenvang nemen. BELANGRÏKE NIEUWIGHEDEN. (DUITSCHLAND. Tc Husum, in Sleeswyk is zekere Kroger tot eene boel van 1350 thalers verwezen, op grond dat op zyne bruiloft 300 gasten ge weest zyn, lerwyl, volgens eene wet van 1770, strekkende om de weelde te keer te gaen, op familiefeesten niet meer dan 50 gasten mogen genoodigd worden, terwyl elke gast boven dat getal meteeneboete van 6 thalers bedreigd wordt. De ongelukkige jong gehuwde man heeft tegen dit vonnis geap- peleerd. Men verwacht ook, dat by deze ge legenheid deze zonderlinge wet zal opge heven worden. ENGELAND. Londen, 12 July. Naby Scarbo is dynsdag laetst een haei gevangen, die de lengte had van ruim 13 voeten 21 ccnlenaers woog. De beroemde engelsche scheikundige Faraday heeft als zyne meening omtrent den tafeldans verklaerd, dat magnetismus, elcc- triciteif, enz., hiermede niets gemeens EN ZEER WYDVERMAERDE Pan den lydenden en gekruisten ZALIGMAKER, BlKKKlf DE Deze Processie eenigste die nog gepleegd word in het land) in welke verbeeld worden het Leven cn het Lyden van onzen Zaligina- kér Jesus-Cubistus met hetgeen er van in ’t Heilig Schrift voorzeid is, wierd inge steld in Tjaer 1637 door de' Sodalissen van den gekruisten Zaligmaker en zyne bedrukte Moeder. Ten jare 1650 is deze vernieuwd geweest tot herstelling cn eerboete eener gruwelyke Heiligschendry van gawyde Hostiën, bedre ven in dc Kerk der Eerwcerde Paters Capu- cynen. Sedert heeft zy jaerlyks tot het zelve einde blyven plaets hebben op den laetsten Zondag van Julius. Dit jacr zal alles aen- gewend worden om alle mogelyke verbete ringen en versieringen tot eer en glorie Gods en tot stichting der gelovigen in te brengen. Deze die wcnschen als Penitent eene by- zondere plaets in de Processie te bekomen, om door hunne boetplegingen eenigzins te herstellen de oneerbiedigheden tegen Jesus- Christus in het allerheiligste Sacrament be dreven worden aenzocht hunnen haem ten minsten acht dagen te vooren optegeven by den onderschreven Geheimschry ver van het zelve Broederschap, oude Beeste-markt n.* 10, lol het beschikken der instrumenten en tot het onderhoud van het goed order. do Geheimschrijver L. ABEELE. Door verandering van dag zal den Koop dag op d’hofstede van sieur Engclbertus Dehouck, op Bulscamp, langst dc Cromiort- straet, mitsgaders de gewoone jacrlykschc VerkoopiiiQ zoo van Veldvruchten ais van Hooigras, op de landen van de heeren Fla- houli on Maieur, plaets hebben op den Woensdag il July 1853, om twee uren na middag. dc vergadering is op d'hofstedc van sieur Dehouck. heslegcn wagens, draeikar, ploeg, karuCj tolle, slede, 4 eggen waer van een met yzeren tanden, 2 wagen-mcstplankenhaelbak, haelpompe, een deel spaden, houwen, rakels, mesthaken, vorken, greepen enz. 4. Een allerschoonste en beste zwart merriepeerd, oud 9 jacr, tweejaerschen ezel, 7 melkkoeien, tweetandsche ossen, 3 schot- veersen, 5 jaerlingkalvers, 4 drinkeliug- kalvers 1 overjaerd zwyn, 4 jonge zwyns en al het pluimgedierte. 5. Omtrent 500 tarwen glei, cn 1000 fagooten en bussehen. 6. Omtrent 8 heet, lente 8 heet, lentesucrioen, 60 peerdeboonen en mede hel fruit van van eenen notenboom. En 7. Den loop van gras tot primo October. Nota. De fruiten en veldgewassen zullen maer den tweeden dag verkogt worden. Al andere zaken den eersten dag. Deze venditie geschied met langen tyd van betaling voor de hoofd koopsommen hoven dc 20 francs mits stellende voldoende horg, en overigens met gereedeu gelde, betaelbaer in handen van den notaris PLANH.Fi.UE te Alveringhem. hebben en heeft ten bewyzo een apparaet verveerdigd. Alleen onwillekeurige spieren- beweging is volgens hem de oorzaek van het dansen der tafels. Te Bahia is een diamant aengebragt, indemynvan Chapada gevonden, en zoo fraei als immer een in Brazilien is gezien. Hy weegt 87 1/2 karaet en is achthoekig. Hy is in de myn zelve door eenen neger voor 3000 franks en eenige dagen later te Bahia voor 27,000, later voor 96,000 en èindelyk voor 1JO,OOO franks verkocht. De mynen leveren niet veel diamanten op, de fraeije zyn zeldzaam en duer. De diamanten van gewoone grootte kosten 900 a 1200 franks. FRANKRYK. Parts, 16 July. Dagelyks worden er nog aenhoudingen gedaen, by gevolg van het komplotdat tegen het leven des keizers was gesmeed. Helschyntdat de pligligen toebehooren aen een geheim genootschap, dat enkeiyk gevormd is in het afgrys .-lyk oogwit van den keizer te vermoorden. BELGIEN. Bbcssel, 15 July. Men schryft uit Weenen, van den 10 july De aertsthertogin Maria-Hendrika t’hal- ven augustus naer Belgien vertrekkende, zoo zyn er betrekkclyke schikkingen nopens haren dienst genomen. Na hare afreis, zal de aertshertogin Maria-Dorothea hare moeder haer verblyf nemen te Brüun waer hare oudste dochter, de aertshertogin Elisa beth zich reeds bevindt. Heden is een bel- gisch kabinets-koerier, die sedert verschei dene dagen te Weenen was, met het ontwerp van het huwelyks-kontrakt naer Brussel vertrokken. De hertog van Nemours, die zich thans te Durnhnt b. vindt, zal zich naer Brussel begeven, om h t huwelyk van den hertog van Braband by te woonen. Ook de groot hertog van Saksen-Coburg-Gothazal die plegtigheid bywoonen. Het huwelyk by prokuratie blyft altoos vastgesteld op 12 of 14 der acnstaende macnd. Hel huwelyk van den hertog van Bra band zal dus in dezelfde macnd gecelebreerd worden, als over 21 jaren (Oaugustus 1832) dat van zynen vader met de prinses Louise- Marie dochter vau I odewyk-Philips. Men verzekert dat de graveur der munt bezig is met het graveren van een gcldstuk- medaille dat zou bestemd zyn om de herin nering van het huwelyk van den hertog van Braband te vereeuwigen cn wacrvan cr den eersten dag van het huwelyk maer voor 100,000 franks zal geslagen worden. Het zal zegt men, een vyf-frankstuk wezen met do beeldtenis van den prins en van de prinses. Veurne, 16 July. By koninglyk besluit van den 6 dezer, is M. J. Michiels ontvanger der registratie en domeinen te Puers, provincie Antwerpen in dezelfde hoedanigheid te Dixmude be noemdin vervanging van M. Dirix, die in beschikbaerheid van dienst gesteld is. In al de steden zullen er den 21 Te deum’s gezongen worden, by gelegenheid van de 21." verjaring van ’skonings inkomst. Het belgisch gouvernement heeft offi ciële kennisgeving bekomen dat de goederen waervan de invocr in Frankryk verboden is, vry van regten naer de wereld-tentoon- stelling van Parys, in 1855, zullen mogen gezonden en weder uitgevoerd worden. Mits een regt van 30 op de weerde zal men ze in Frankryk mogen verkoopen. Belgien telt 85 steden; 79 zyn of zullen aen den spoorweg verbonden wezen, indien al de gevraegde concession verleend worden, iets wat men verhoopt. In de laetste zitting der koninglyke kommissie van geschiedenis werd er eene noticie voorgelezen van den heer Gachet

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1853 | | pagina 3