Grand Bal a l’iiótel de la couronne, GRAM BAL, Uit er hand te koopen, IIAEN TE KAPPEN, BOVEN IIET WATER, TI1ÉATRE DES ARTS, Op de groote Markt te Veurne. LaSalle ’s ouvrira a 9 heures du soir. La Salle ’s ouvrira a 9 lieures du soir. Den 2 Augustyzynde Veurne-kermis- dynsdagop de Kaei alhier liet welk zal ten 3 ure na middagacnvang nemen. Daer zullen twee pryzen, gegeven door Pry sen dor plaatsen 1.' 30 cent. 2.' 20 c. Parterre 10 cent. A L’HOTEL DE LA RUET0R1QUE, Les Dimanche, Lundi, Mardi, Mcrcrcdi, Jeudi et Dimanche de Ia Kermessc 31 Juillet, 1,2, 3, 4 el 7 Aoiit 1853. M.' BETTENS directeurheeft d’ecr het publyk bekend te maken dat hy gedurende geheel de kermis alle avonden eene repre sentatie zal geven bestaende uit 1? Eene leest op het water in de zee van San-Franeisco in Calefornien. 2. " Inneming der stad Laghouatc, in Afrika door het fransch leger. 3. " Eenigc proeven met den clektrischen Telegraef. 4. ‘ De chineesche Loofwerken enz. L'cntrée 50 centimes par personne. de stad, te winnen zyn, te weten pryseen zilveren eennetael ter weerde van 16 francs. 2.'1'pryseenen zyden Neusdoek. Deze die begecren er aen deel te nemen, konnen zich vervoegen by sieurs Loby en Maertenbeide ter Kaciplacts. De gene die eene gouden Broche ver loeren heeftvermag zich aentebieden om ze terug te bekomenby den kommissaris van policie te Veurne. Drie HUIZEN gestaen en gelegen te Veurne, in de Duinkerkstraetgeteekend n." 26, 27 en 28, by gedeelten of in masse. Alle inlichtingen te bekomen by den heer H. Dewitte, seeretaris-tresorier der burgerlyke llospicen der stad Veurne. BELAN GR KE NIE UfVlGIIEBEN. ENGELAND. Lo.xdem, 26 July. Ingezien het regenachtig weder, is te Londen eene kompagnie tan Regenschermen tot stand gekomen, met het doel om regen schermen by regenachtig weder tc leenen. De ontlcener stort een shilling voor borg Les Dimanche, Lundi, MardiMercredi, Jeudi et Dimanche de la Kermesse, 31 Juillet,!, 2, 3, 4 et 7 Aoiit. van het teruggeven van den regenscherm en hy betaeld twee stuivers per uer. De kompa gnie heeft reeds eene verzameling van' 25,000 regenschermen. Zy zal verscheidene depots in andere wyken van Londen vestigen. FRANKRYK. Paris, 27 July. Dynsdag is in de kerk van S. Leu een rouwdienst gecelebreerd, voor de zielrust van Lodewyk-Napoleon Bonaparte, koning van Holland, overleden te Florencien den 26 july 1846. De keizer en de keizerin woonden dien by. De heer A. Fould minister van staet en de heer Visconti, bouwmeester des keizers, benevens vele andere hooge ambtenaren, kunstenaers, enz., hebben woensdag in de werkplaets van den heer Godellot eene proef bygewoond met eene nieuwe wyzo van ver lichting, welke de algemeene bewondering gaende maekte en vermoedelyk de oude wyze met lampions zal verdringen. De uit- yinding van den heer Godellot is eenvoudig en bestaet in de vermenigvuldiging van het licht, door middel van tallooze spiegeltjes, geplaetst in raempjes en door welker ver schillende rangschikking men allerlei figu ren kan verkrygen. De raempjes worden in eene draeijende beweging gebragt en in het midden brengt men eene gaz-lamp welke, het licht door middel van de spiegeltjes in het oneindige doet weèrkaetsen indien men tusschen deze gazvlam en den toestel een gekleurd glas plaets weèrkaetsen de spie gels deze kleur. Men kan op deze wyze do betooverendste uitwerking te weeg brengen. Als het licht niet gekleurd is, is de weêrkaet singzoo sterk dat men op eenen aenzieniyken afstand van den toestel kan lezen. Met» verzekert, dat hy het feest van den 15 au gustus zulk een toestel op den triomfboog van l’Etoilezal geplaetst worden. BELGIEN. Brsssel, 28 July. Hetschepen-kollegie van Schaerbeek heeft toegestaen aen eenen Spanjaerd, Theddoor J. Remirez geheeten, bet geven van stieren gevechten. Dit hier ongewoon tooneel is door plakkaerten te Brussel aengekondigd. De Independence zegt d it alle voorzorgen echter zullen genomen worden, op dat er geene bloedstortingen zouden plaets hebben; de hoorens dcr stieren zullen met bollen voorzien worden, welke mannen cn peerden zullen beyryden van de wonden die hun in Spanje worden toegebragt. Er zal nog min te vreezen zyn, zoo voor het leven der tor- readors (stieren-vechters) als voor dat der dieren. Het burgerlyk huwelyk van Z. K. II. den hertog van Brabant met H. 11. 11. de aertsliertogin Maria - Beadrika - Anna van Ooslenryk, zal gecelebreerd worden in het paleis te Brussel, den 21 augustus, om 1 uer. Het kerkelyk huwelyk zal des anderdags, in S. Gudula-kerk, plaets grypen. L’Indipendance geeft de volgende by- zonderheden over het ontha cl, dat de jonge aertshertogin Maria-Hendrika by hare komst in Belgien zal gedaen worden. De doorluchtige bruid wordt te Verviers verwacht den 29, ten elf uer des morgends. De koning en de kroonprins zullen haer tot in die stad te gemoed gaen. Z. M. vergezeld door den kroonprins en de aenstaende her togin van Brabant, zal tusschen vyf en zes uer des avonds te Brussel terug zyn. Al de burgerlyke en krygsoverheden zullen de koning, den prins en de prinses aen de spoorweg-statie opwachten en de koning- lyke familie zal daer door den heer burg meester van Brussel gekomplimenteerd wor den. De koning zal zich vervolgens naer liet paleis begeven, gevolgd door den staf van de burgerwacht en van het leger. Des anderdaegs 21om een uer, zal liet burgerlyk huwelyk gecelebreerd worden in Vette Weide, zynde eene ongelyk vloeijende partie, bekend by kadaster voor het deel daer van gelegen in Alveringhem sectie B, n."289, 290 en 291, en voor het geeninLain- perncsse, sectie C, nummers 200 en 201, dies den uitsprong van dit laetslc nummer nu zaeiland is, in het geheelc groot volgens al oude cn de laetste titels van aenkomst, naer verbeterde herleiding van de oude in nieuwe land maet3 hectaren 29 aren 50 cent.; palende van oosten nacst den oosten het gras der klein-Kinderen van den hoog wel geboren heer Depêneranda te Bergen in Uenegauw, van oosten nacst het zuiden eene partie gras genoemd de Sluisjes, behoorende aen Mr. Bovaval-llolvoet te Brugge, van zuiden nacst het oosten met het nummer 201 het gescheid van Alveringhem en Lamper- ncsse, daer over het gras van den notaris De Cae, te Alveringhem, en met <le nummers 290 en 291, het gras van d’lieer Piller- Albertus Vandromme tot ’(zelve Alverin ghem, van westen alsmede ten groeien deele van noorden het gras en zaeiland van den zclven heer Vandromme, en overigens met een klein deeltje de vervallen Blaeyenburg- dreve en het gras van de kinderen van wylen l’icter Deernes te Alveringhem. deze weide heeft ten eeuwige dage vryen cn onvergolden uitweg over de voormelde Blaeycuburgh-dreve tot aen de Zadej-straet, leidende van de Kruisabeele naer de dorp- plaets van l.ampernesse, en den kooper zal daer van in het geniet konnen treden, Ie welen van het zaeiland met liet weiren dcr vruchten daer op staende, en het gras met 11 november noest. de veilings-voorwaerden met de eigen- doins-bewvzen en schetskacrten berusten t’eiks ondérrigting, ten kantoore van den notaris PLANTEFEUE, te Alveringhem, tot deze verkooping gecommitteerd. Dynsdag 2 Augusty 1853, drie uren na middag, in hel huis die zal te koop geveild worden, op de dorpplaels van het gemeente van Steenkerke, Zal gebeuren de openbare verkooping in eene zitting zonder uitstel Van een Huis, dienstig tot uitoefenen aller hande bedryven gebouwd in steen en pan nen dake, behoudens een deel ter oostzyde gedekt is met strooi, samengesteld uit winkel herbergkamer cn anderen kamer noord daer acn van oosten een uitlaet en afhangenden dakedienende voor kelder cn keuken mitsgaders een afzonderlyk staende stalleken agter het huis, gesticht ler oostzyde der dorpplaets van dé gemeente van Steenkerke, gedeeltelyk op eenen grond in cyns gehouden van de weduwe Campagne, palende van zuiden met den cynsgrond aen den grond van Sr. Antoine Decriton, van noorden liet huis van Alexand. Depoorter. Gebruikt door den verkooper Sr. Jacobus Rubberecht, die alles ter beschikking van den kooper zal stellen den 1 October 1853. De veilings-voorwaerden en eigendoms- titclcn berusten ten kantoore van den notar. FLOOR te Veurne. Wel ter neiring staende HUIS, Tm die.vstï VAM WINKEL m HERBERG, ter dorpplaels tan Steenkerke QPENDAER TE VERKOOPEN.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1853 | | pagina 3