VIEUX VINS Uit er hand te koopen, "Écu BIALANDER-SCHIP, genaeiud de Diana nietende 40 vat, met alle doszelfs afhang!» k'lieden en invet/taris, liggende tegenwoordig by de schipwerkery van 8.' Steculorum, to Veurne., GRAND BAL, Uit er hand te koopen, VESTE PUBLIQUE ER is verloren: KERMIS-OVERZICHT. Entróc 50 centimes par pcrsonne. La Salie ouvrira a 9 heures. 150 om BELANGRTKE NIEUWIGHEDEN. BELG1EN. Bbissil, 4 augusiy. Met schynt zeker dat do rytuigen, welke HU. KK. 1111. voor do inzegening van het godsdienstig huwelyk nacr S. Gudnla-kerk A OSTENDE, de De différente» espèces. Eene koperen TABAK.-DOOSgeteekend P. Vandenbe)ghe, boulanger. Dezen die zo zou gevonden hebben, is verzogl die aan den bovengenoemden Vandenberghebak ker by de herberg het Veurnesch-Roosen- daelte bebehandigen, hy zal er voor ge loond worden. L’orchestre sera compose de 7 musciens. Zich aenlebieden ten huize van Louis- Juseph .t'becle Commis-grcHier by het vred'egeregt en Zaek waernqmer te Veurne, oude BeesleniarktBleektyy n.* 10. Alle inlichtingen zyn ook te bekomen by bovengenaemden Stekulorum. A L’HOTEL DE LA RI1ET0R1QUE, Dimanchc 7 Aoüt 1853. LeJeudi 11 Aout 1853, a 3 heures de l’après midi, a 1’ent.repot de l’octroi a Ostende, {’Huissier SAMYN tendra pour compte de qui de droit la quantilé de 5600 boutcilles Vius de dilferentcs espèces tels quo St. Julien; Chatcau-PhilanChateau-la Grange, Chateau-Latour Chateau-la Rose, Grand-Puy La Costo, Pichon Longueville, Pontet-Cannet, 'faience, Si-Estephe, Graves, Tours, Barsac, Sauterne, Margaux, Fron- tignan, Mont Basillac, Champagne, Cognac Vieux. Une grande quahtité de Vins d’Espagne et de Liqueurs. Tous ces Vins seront a examiner et a déguster le jour de la vente, qui aura lieu sans aucune remise. CONDITIONS 10-/. pour i'rais ct les droits d’octroi: payable a 3 mois on au comptant avec 2 d’eseomple. i I i ii i Drie HUIZEN gestaen en gelegen to Veurne, in do Duinkerkstraetgeteekend n.” 26, 27 on 28, by gedeelten of in masse. Allo inlichtingen te bekomen by den heer H. Dewitte, sccretaris-tresoricr der Burgerlykc llospicen der stad Veurne. zullen voeren, den weg langs de Magdalena- en Berg-straten zullêll Volgen' en langs do Collegie-straet terugkeeren; De bewooners dier straten zyn ten uiterste vergenoegd, en men kan zich eon denkbeéld maken van de pracht waermede do straten zullen ver sierd zyn. In geval de minister van oorlog do vraeg van den kolonel de Vicq dé Cumptich zou inwilligen om hem voor het hoog krygs- geregtshof te laten verschynen, zou de advokaet Vervoort zyn verdediger wezen.’ Brugge, 5 augustus. By de aenstaenJe feest zal hiervoor do Malle een ..groot vuerwerk afgestoken wor den, onder bestuer van don heer Ruggieri, vuerwerkmaker te Parys. Veurse, 6 augusty. De Rhetorics komt eeue toelage van fr. van het gouvernement te ontvangen haer feslival van dezen winter voort to zetten. Deze 151) fr. met de 150 van de pro vincie en 300 van stad, maken 600, hetwelk de gilde in staet zal stellen hare feesten luislerryk te geven. Een koninglyk besluit van 26 july staet zeven zi.veren thedalien toe, waer: van 2 groote en vyl kleine, aen de Akademie van teeken- en bouw kunde oiizer stad? De korrektionnelc reglbank dezer stnd Veurne heeft onlangs eene vraeg beslist, die voorde landbouwers van een groot belang is. Er waren regterlyke vervolgingen inge spannen tegeneen groot getal boeren ter oorzaek van het smal beslag hunner wagens, waermede zy naer Veurne-markt waren ge komen. Voor het vrédegeregt waren deze persoonen vrygesproken en het vonnis is in staet van appel goedgekeurd en bekrachtigd, De regtbank heeft geoordeeld dat eenen landbouwerdie met eigen gespan, het graen zyner hofstede ter naestgelegen markt brengt, eene dacd begaet, die moet aen- zien zyn als benuttiging zyner hofstede en gevolgentlyk aen dezelfde regels niet onder worpen is al den voerman. By beslissing van den minister van binnèidandsche zaken van den 28, is de jagt op waterwild, in de moerassen en langst heen de stroomen en rivieren, toe gelaten in al de provinciën, te rekenen van 5 augustus aenstaende. In het Noorder-departement werd men gewaer dat er sints lang nieuwe mansklce- deren uit Belgien binnengesmokkeld wer den; na lange opspooringeu vond men het raedselEenige kerels verlieten, armoedig gekleed, Frankryk en kwamen gansch in ’t nieuw terug. Twee dier smokkelaers wer den aangehouden en zyn reeds veroordeeld. Wy lezen in een franseh blad, ïlndiea- teur de Bruxelles, van 22 dezer Ons is bekend gemaekt, dat nieuwe opschriften der straten in de vlaemsche tael gereed zyn en welhaest hunne oude piaets gaen herne men. Men moet den gemeenteraed geluk wenschenomdat hy zich cindelyk herin nerd heeft, dat de vlaemsche tael de tael is van de grootste menigte, zoowel in do hoofdstad als in de provinciën. De Belgen, die hun land beminnen, zullen hem by- zonderlyk dank wyten, omdat hy de vrem- delingen niet langer liet meenen en het Belgenland welk zy vertegenwoordigt, oene stad en een land uitmaken, die uitsluitelyk franseh zyn.» Uit Griekenland meldt men dat de ziekte der druiven in Samos, Zante en Morea by voortduring in hevigheid toeneemt. De gcheelc oogst verkeert in gevacr en wordt Cephalonia op niet meer dan 8,000,000 ge schatook in Chcsraé en Vourla is do oogst in kwantiteit verminderd en tevens dc kwaliteit twyfelachtig. De kermis is nu voorby, en wy mogen zeggen dafzyin vermaken niets te wenschen heeft gelaten, dat zy daerin zelfs alle onze verwachting overtrotfen heeft. Laten wy hier een kort overzicht er van doen. Zaterdag avondten 7 1/2 ure kondigde het klokken-geluid de feest aen ten 9 ure, het koninglyk muzyk-genootschap van S.“ Cecilia kwam op de markt eenige muzykslukken uitvoeren, welke veel byval kregen, flet koud weder was denken wy d’oorzaek dat de wandelaars niet groot in getill 'wareh'. Zondag na de hoogmis, speelde de zelve mhèüchappy in den hof van den heer D.espot. De twee stukken welke zy gaven zyn deze welke zy voornemens zyn by het inuzyk-feest van Poperinghe te spelen, zy wierdon zeer wel uitgèvoerd. Des namiddags deed de processie haren gewoonen omme gang, het ontbrak aen geen vreemdelingen die deze plcgtighcid waren komen bewonderen; ’S avonds was er een groot bal by sons- criptieop hei stadhuis, hy wierd wel bezocht, en de dansen duerden tot laet in den nacht. Den maandag,’’s na middags ten 4 ure, Bal chainpétrein den zélve» hof van den heer DeSpot; een talryk gezelschap woonde dit by en de dans heeft geduerd tot het vallen van den avond. Dynsdag hioestéene matinée musicale door de koorzangers van Zannequin in den hof van hunnen ondervoorzitter den heer 011e- vier piaets hebben maer het weder ongun stig zynde, is dit moeten verschoven zyn tot donderdag. Den regen heeft nogtans met den noen opgebouden te vallen en heeft toegelaten 1 dal de Seb'astiaennisten hunne schieting gaven2.” dat de schippers op de kaei deo Haen kapten; en 3. dat de bal champêlre in dén hof van den heer David in de Fabriek plants had. By de schieting der handboogislen is Dixmude met het opperwerk weggegaen. Een vermakefyk spel was het h’aen-kappen. Men had een haen in een mande gebonden, en boven het water gehangen twee mannen op een boot elk met eenen houtten sabel ge wapend, moesten, terwyl de schuit gelyk een schicht voorby vloog, den kop van den haen tragtten aftekappen dit wierd maer bewerkt naer eene langdurige en hevige ■worsteling, en niet zonder dat eenige kampers een koud bad genomen hadden. Eene massa volks stond er rondom geschaerd en eenige bootjes vervold met jongelingen doorkruisten den bassin. De bal in deFabryk was den dynsdag en woensdag zeer levendig. De representatie van den woensdag door onze maeUchappy van Rhetorika werd door eene massa toehoorders bygewoond, gelyker- wys wy verder eenen artikel aen die vertoo- ning toewyden, zullen wy er hier niet meer over reppen. Donderdag-morgend hebben onze koor zangers een concert in het hof van Mr. 01 le viet gegeven talryke toehoorders woonden die uitvoering by. De Panne heeft ’s na middags ook veele bezoekers gehad. Men zegt, dat om de kermis te sluiten, er morgen in de Panne eene ringstekiug zal piaets hebbenwacrop eene dansparty zou volgen. Het schynt ook dat onze onvermoijelyko liefhebbers van Rhetorika morgen avond eene representatie zouden geven voor alle de gilden der stad, van hunne twee stukken, de Eerepost en rue des Pierresn.’ 60 waer na eene bal op het stadhuis zoude volgen. Wy zouden dit niet te veel konnen toejuichenwant’t is toch den middel om

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1853 | | pagina 3