IKE3 ging nu DI LIGENTIE-DI ENST van Vïurxi op Dixmrde, J.-B. ADAM, postmeester te Venrne laet weten dat zyne diligentic op Dixmudc, wekclyks delen dienst doet als na gewoonte te weten Uit Veurne om 6 uren ’s morgens by Antoine Aantier. Uit Dixtnude om dry uren na middag, by sieur Devos. Veurxe, 20 augusly. Woensdag 24 dezer, zal op het stadhuis alhier, de luisterryke prysdeeling aen da leerlingen der middelbare sehool van den st iet plaets hebben zy zal door den heer gouverneur onzer provincie voorgezeten worden. De koorzangmaelsehappy van Zanne- quin onzer stadheeft in hare zitting van woonsdag lestbesloten deel te nemen in bet muzykf est, dat op 31 dezer te Oostende zal plaets hebbenter gelegentheid des huwelyks van den hertog van Brabant. Gisteren avond ten 10 uren is er brand ontstaen in het houtmagazyn eener wagen- makery te Bulscatnp. Niets van het hout is konuen gered worden, alles is gebrand, men heeft zich moeten vergenoegen met de nabystaende gebouwen te b.'vrydcn. Men schrift die ramp aen kwaadwilligheid toe. De Veurneaaers hebben er zich doen uit- schynen. In alle de landen, waer er twee talen gesproken worden,eischt de regtveerdigheid dat die twee talen gelyke regten bezitten. In het vrye Belgien zyn de Vlamingen echter van dit regt verstoken; wanneer zullen de Vlamingen eens luid genoeg de stem ver heffen om dien schandigen toestand die vernedering, te doen ophouden Een blad van Aberdeen meldt dat zekere heer Robert Longton graveerder op bout, eene uitvinding gedaen heeft om op hout tedaggu rreotyperen. Die uitvinding zou. vooral voordeelig zyn voor degraveerkunst. Sedert eenige weken zyn valsche stuk ken van twee franks te Brussel in omloop. Zy dragen de beeldtenis der fransche repu bliek en hetjaertal 1849. Men slaetop dit oogenblyk in de munt te Brussel, by gelegenheid en' ter herinnering van het huwelyk van den kroonprins, eene zilveren medaliedoor den heer Wiener gegraveerd, zy draegt van den eenen kant ’s konings afbeelding, met de woorden Leopold I, roi des Beiges, en van den anderen die van den hertog en de hertogin van Bra bant met het opschriftL. L. P. M. V. duo den Bijlanderbewoond door Franciscus Vandewalle Yoortgevaren worden door den notaris PLANTEFEUE, te Alveringhem tenoverstaen van bevoegden heer vrede-regter, tot den definitiven OVERSLAG van 1/ Een zeer gerieflyk Woonhuis met koe stal en remise dacr agter, alsmede de hoe veelheid van 7 aren 87 centiaren erve en hovenierhof daer medegaende stacndc digt zuidoost van de Vorthem-brug, gevolgentlyk zeer voordeelig gelegen voor de uitoefening van allerhande bedryven als winkel, herberg bakkcry, kalkbrandcry, huidevettery en zoo voort. Gebruikt door de gezusters Joanna en Rosalia Vanhoutte tot 1 mei 1853. Met ingesteld. 2. ’ Digte noordoost daer van, een ander II lizeken met 33 cent, erve en plaets dacr medegaende. Gebruikt door de echtgenoten Dezwarte lot eersten mei 185-4. Niet ingetleld. De matse der twee voorschreven koopen stoet maer op frs. 2000 3. ’En eindelyk eene beste Vettu Weide in Alveringhem en Lampernesse, groot volgens titel 3 hectare 29 aren 50 cent., bekend by kadaster voor het deel in Al- veringhein sectie B n.*'" 289, 290 en 291, en voor het géén in Lampernesse sectie C, ii." 200 en 201van welk laetste nummer het zuideinde nu zaeiland is. Staet maer op fre. 12,200. Deze Weide heeft vryen uitweg tot op de Zadelstraetnevens de kerk van Lamper- nesse, en den kooper zal daer van in ge bruik komen met 11 november nacst. liet concert bragt zeventig in plaets van vyftig kröonen op. Ik heb er, dacht de kun- stenaer, te veel aen om nacr huis te komen en hy gaf er, loszinnig genoeg, de helft van aen de bedienden in het logement. Die mildheid maektehem tot een voorwerp van bewondering voor de geheelc bevolking, en op den bepaelden tyd vertrok hy onder toe juiching met de brik naer Toulon. Het was gelyk meestal wanneer een schip uitzeilt, lieerlyk weder. De Middenlandsche zee tooide in uitgelezen golfjes met zilver van schuim. Elke spattende droppel was in het heldere zonlicht een schitterende loover op een waterblauw kleed de zeilen werden dooreen windje met holle wangen zoctelyk volge blazen en de koperen steven doorsneed de baren met harmoniesch geruisch. Chay wan delde met innig welbehagen op het dek Welk een overschoon tafereel! riep hy uilLichtte de zee vriendclyk toe; drukte de armen op de borstom er de verrukking in vast te houden en dankte de ortolaen als zyn beschermheilige. Dc kapitein ontbeet by den mast. (Tv vervolgen.) En hy maektc zyne mcening duidelyk boormet den laedstoklangst den rug van eenen stoel te stryken. Ah zegde de bediende un bassa cantale, un violoncello I ce tie uno nell osteria. En hy ging en kwam met eene violoncel terug. Eene strael van vreugde verhelderde het gelaet van den verlokten jager. In geestver voering omarmde hy het speeltuig, zoo als men eenen vriend, in een vreemd land, omhelsd. Wclacn riep hy uit vergeten wy honger en kommer, in de heilige eercdiensl <ler kunst! Een air van Mehul zal het ontbyl zyn. Hy stemde het instrument, vond het heer- lyk van toon, preludiëerde met eenen role, en roaeklo eenige meesterstreken. Daer ver vulde de zang der violoncelmet smeltend» toonen de herberg; dc bewooners en gasten, dol op muziek, gelyk al de Italianen, Stroom den van alle kanten toe, luisterden met open mond, applautliseérden dat hun de handen zeer deden en liepen hcon om aen Nizzaërs te verkondigen dat Apollo, in eigen persoon, de stad met een bezoek vereerde. Dc herbergier trad eerbiedig in de kamer BELANGRÏKE NIEUWIGHEDEN. FRANKRYK. Parts, 17 augusty. Eene gewezen marketenster van het groote leger vierraacl, weduwe van soldaten der oude garde zal nu ten vyfdenmael met eenen soldaet van het eerste keizerryk in het huwelyk treden. Om geen tyd te verliezen heeft zy hare maelregclen genomen om te trouwen op den dag, wacrop hare tien maenden weduwentyd door de wet voorge- schreven, verstreken zyn. De bruid is 76, do bruidegom 82 jaren oud. Men schryft uit Angers: Een kind by eene voedster geplaetsl in de omstreken van de stad, was dezer dagen gestorven in om standigheden zonderling genoeg, om eene lykschouwing door de overheid noodig te doen oordeelen. Uit het verslag van den ge neesheer, met de operatie gelast, blyk, dat het kind gestorven is, vergiftigd door bette veelvuldig gebruik van heulsap, ’t welk de voedster den armen kleine ingafom het te doen zwygen terwyl zy zich met de drin gendste ak kerwerken bezig hield. Dc Monileur deelt een dekreet mede, waerby de prysvermindering van den rook tabak wordt uitgestrekt tot de onder-olficie- rc.., soldaten en matroozen van het zeeleger. Men meldt dat Ledru-Rollin ze Londen ernstig ziek ligt. Sints macndag is de gezonbeidsstaet van den heer Arago nogmaels verergerd. Zyne vrienden zyn bevreesd. De karavaen, welke naer het II. Land vertrekt, zal zich binnen eenige dagen op weg begeven. Al de persoonen welke van dezelve deel maken, zullen door Mgr. den aertsbisschop'van Parys ontvangen worden. BELG1EN. Brussel, 18 augusty. Zeven hof-rytuigen en twintig peerden zullen in de steden gezonden worden, die dc koning en de koninglyke familie na het huwelyk van Z. K. II. den hertog van Bra bant zullen bezoeken. Ziel hier de lyst der persoonen die het gevolg van deaertshertogin Maria-Hendrika uitmaken Prins von Scharzenberg, kom- missaris des keizers en groot-marschalk van het hof; wevrouw dc gravin Clam-Marlinitz groot-meestersse van het hof; mevrouwen de gravinnen de Wrbna en Festeties, hof dames dc hofraden von Humelauer cn Draexclerdc baron dc Pirquet, veld-mar- sehalk en eerste luitenant van de Arcieres- wacht, 2 wachtmeesters cn 12 garden der van den heer Chay cn vroeg hem, in een nanwelyks te begryks te begrypen fransch, of hy niet genegen zou zyn om in dc groote zael van het logement een concert te geven. Dat was een 1 ichtstrael voor de kunstenaer. ik heb er niets tegen antwoordde hy. Als gy denkt dat het de moeite be- loonen zal, mack dan alles maer gereed. Ik sta u voor vyftig kroonen borg hernam de hospes. Dat is best sprak Chay en met smack ontbyten. Zyt gy voornemens hier lang te blyven! - Dadelyk na het concert wil ik wéér weg. Wat is de kortste weg naer Marseille Er is eene heerlyke gelegenheid. Over morgen ochtend gaet er eene brik naer Toulon; cn van daer is het eene wandeling. Zoo, zoo! wel, wees zoo goed eene plaets voor my te bestellen. Wanneer denkt men, dat de brik te Toulon zal komen Tegen den avond. In dit saisocn is er goede wind. Opperbest! Uitmuntend, daer ik Toulon nog niet ken. Ik ben over Ilyères gekomen zonder Toulon aen te doen. Ik reis by toeval.... Ik liep eenen ortolaen na, die my te vlug was. Arcieres-wacht1 wachtmeester cn 4 garden der trawantenwacht1 wachtmeester en 4 garden der gendarmerie van de lyfwacht; de heer von Raimond ,adjunkt-registrateur, 1 reisrekenmeester1 hofkapellaen, 1 hof- geneesheer (doktor Fritsch), 14 dienstboden van II. K. 11. en 22 behoorende tot haer gevolg.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1853 | | pagina 3