L van i tegenstand Del schok of eene wiegende beweging te geven, en om alle bewegingen van dien aert te voorkomen zullen de troepen hunnen gang veranderen, wanneer zy gezegde bruggen overtrekken. 3.’ Dezypaden zullen uitsluitelyk voorde voetgangers bestemd zyn. Alle overtreding zal volgens de wet van 0 inaert 1818 gestraft worden. De Moniteur kondigt een koninglyk besluit af, waerdoor het zout, dat tot de fabrickering van het soda-zwavelzuer wordt gebruikt, vry van regten wordt gesteld. grimlach, die haren angst met behendigheid veinsde Zoek mylord zoek Ik zon troosteloos zyn, milady, uw kasteel midden den nacht om te keeren. Ik heb my vergenoegd schildwachten aen al de uitgangen te plaetsen, en niemand mag zonder myne toelating uitgaen. Myne pligt legtniy eene werkelyke waekzaemheid op; inaer niet eene reeks van kwellingen. En ten anderen, voegde hy cr by met cenén eerbie digen grimlach, uw slaep is te kostbaar milady, om u er langer van te berooven. Hel zy zoo! milord, antwoordde zy ik ga bevelen, dat men u een vertrek bereidde, en morgen zult gy uwe opzoekingen kunnen beginnen. Duizendmael dank, milady; maer ik zal den nacht hier doorbrengen. Een leun stoel voorbed, myn mantel voor deksel en inyn degen voor waker, dit is alles wal een soldaet, die eenigc uren slapen wil, noodig heeft. Het jonge meisje beet zich de lippen Heer abt, zegde zy, en gy Wilfried, gaet rusten, want het is laet. Kolonel, voegde zy daerby, zultgy my de gunst toeslaen wat warmen wyn met my te drinken. 0! milady, sprak de kolonel, ik zou niet durven activeerden. 0 God aenveerd maer. De nacht is eqn natuerlyk verdrag. Indien wy mórgen vyan- Vscrsb, 19 November. Heden is er om 6 ure ’s morgens, aen den ingang der kerk van het Hospitael, een kind van het mannelyk geslacht hetwelk men beweert een maend oud te wezen gevonden. Dit kind lag op een pluimen kussen. De policie doel spoedige opzoekingen. Men verzekert ons dal het gouverne ment is overeengekomen met de sociëteit De l'ariente et Comp? voor de d.icrstelling van den zylak naer Dixinude en Veurne, en dal de sociëteit van den West-Vlaeaderschen yzeren .-.poorweg aen dezelfde sociëteit De Pariente etComp? den zylak naer Deynze komt aflestaen. De twee uiterste punten van den te maken vzeren spoorweg, onder het beleid van eene andere sociëteit dan die van den Wests laeuderschenzouden dus zyn: Deynze aen het een einde en Veurne aen het andere, langst Thielt, in de rigling op Mcu- lebeke. of wel tusschen Meulebeke en Pit- them regi op Rousselaere. Ter oorzaek der vernieuwingswerken van den vloer der brug van Adinkerke, zal dendoortogt op gezeide brug, gedurende elf dage te rekenen van 17 lolden 28 dezer maend gestremd zynde doorlogt voor schepen zal onderbroken worden, van den 17 tot den 21 derzelve maend. Een maelder en een bakker der stad Leuze hebben zich onderling verstaen om keukenbrood te verveerdigen hetwelk dit laetste aen 30 ceutimen per kilo afleverd. Een indus.riële van Troyes hecfl eenen graenmolen u'tgcvon len, die maer 500 frs. kost, en door eenen manof wel door een boven bezag alsof zy haren tegenstrever meten wilde. De kolonel was een jongman van ten hoogsten twee-en-lwintig jaren. Vruchteloos zou men op zyn edel en krygsbaftig gelaet de uitdrukking van dweepery willen lezen hebben die do puritaensche gezichten ver duisterde Hy naderde met’tgemak van eenen edelman, groette de gravin eerbiedig en zegde haer met ontroerde stem Geloof, milady, dat ik wanhopig ben uw huis op dergelyke uer en met zoo lalryk gezelschap in te rukken; maer een soldaet is slacf zyner pligt, en deze pligt is de bevelen te volbren gen die hy ontvangen heeft. Welke zyn die bevelen, milord? vroeg bevallig het jonge meisje, zonder dat de minste ontsteltenis in hare stem lag. Gy bezit hier Karei Sluart, zoon van den overleden koning, milady ik heb bevel hem naer Londen te leiden. Eene frissche schaterlach beantwoordde deze woorden van den kolonel. Zyt gy daer wel zekcr van. vroeg zy met een dier aenblikken vol spot, waer de vrou wen het geheim van bezitten. O! volkomen zeker, milady, hernam de kolonel, zoo zeker dat ik u zou durven bevestigen dat deze twee tafelborden geschikt waren voor twee andere dischgcnoten dan mynheer den abt en mynheer Alsdanzegdo de gravin met eenen nieuwen peerd water of stoom kan bewogen worden. Het meel is van uitmuntende bewerking, en de molen kan, door een man bewogen dry dubbele decaliters graen per uer malen. Volgens eene korrespondencie van VObeervaleur zouden <le onderhandelingen tusschen Belgien en Frankryk yverig voort gezet worden, on zou hel fransch gouverne ment instemmen niet een traktaet, gelykendo aen de overeenkomsten van aug istus 1852 en dacrvoor slechts eene in schyn geringe toegeving vragen. Het zou namelyk willen dat het belgisch gouvernement eene wet voordroeg, waerby aen de fransche assurau- eie-maetschappyen, enz., een wettelyk bo- staen zou herkend wordeniets dat haer thans door onze regtbanken ontzegd is. Men schryft uit Brussel aen de Pahie van Brugge, dat het ministerie voornemens is de invoerregten op den rysl en hel vee afteschaflen.Tevens zou het vragen dal de schade die hier uit voortskomen zou, her steld worde by middel van additionnele cen- timen op de grond-en personnele belastin gen. Men zegt dat de vraeg van nieuwe additionnele ceutimen hevigen iu de kamer zou ontmoeten. Volgens la Feuillc de Touniai is er in Belgien kwestie van eene lotery ten bedrage van verscheidene millioenen in te rigten, met het doel van den opbrengst aen liefda dige werken te besteden. Wy hebben reeds gesproken over do voorzorg-maetregelen, die kunnen genomen worden om den cholera te beslryden. In het algemeen belang, laten wy hier een artikel volgen door l'Étoile Beige afgekondigten op welks doelmatige wenken wy deaendacht van het publiek, en vooral van de volks klassen, inroepen. Ziet hier het artikel Te Brussel zyn er reeds verscheidene cholera-gevallen geweest. Wy zeggen dit niet out de menschen vrees aen te jagen, wel in tegendeel, hetgeen wy er zullen byvoegeu is van aert om eenieder gerust te stellen. Het is thans volkomen bewezen dat er geene plotselinge gevallen zyn, dit is te zeggen dat men geenzins door den cholera overvallen en in eenige uren gedood wordt. Al de geneesheeren komen daerin overeen, schuilhoek ten tyde van den oorlog der Iwee Roozen, door de voorouders der jonge gravin, in de dikte van eenen steenmuerge- iuaekt. De koning en Patrick waren opgestaen. Spoedig zegde zy hun treedt binnen •>re, treed binnen milord Zy trok den koning henen Patrick volgde hern. Zich alsdan verwyderende, deed zy op nieuw de veer springen.... en de inner hefto l*eh op, zonder aen het doordringendste oog de minste spleet ontbloot te laten. hen zucht van verlichting kwam uit de b<>r»t vnn lady Mac-Edwin; daerna deoogen rpende op Wilfrid en den abt Peterson, onbeweeglyk van verwondering in het rnid- den «Ier zael gebleven, want geen van hen •onde dezen schuilhoek Kom aen, zegde *1acn tafel!Wy avondmalen.» Haer R'baer was gebiedend en korlbondig. Beide btgreepen haer en bezetten onmiddelyk de 1‘laets door den koning en zynen dienaer Verlaten. Tenzelfden stond kondigde men den kolo- -1 Arthur Nickleby aen. Hepen is on vergenoegende om de veran dering af te schetsen, die zich op het gelaet hel jonge meisje openbaerde. Daer even Ontsteld en bleek, werd zy bedaerd en grim- ‘"chenile; zy stond met bekoorlykc beval- *‘8heid op om den kolonel te ontvangen, diva zy met eenen oogwenk van onder tot BELANGRÏKE NIEUWIGHEDEN. FRANKRYK. Paris, 18 November. De stoet der rytuigen welke voor de kroo- ning en zalving des keizers in gereedheid worden gebragt, zal uit 12 nieuwe of her stelde rytuigen samengesteld zyn. Vyf rytui gen zyn verguld en zeven in kleuren met de keizcrlyke livery. Een dier laetsten is een meesterstuk, doch de étiquette laet niet toe zich hiervan' voorde plegtigheid te bedienen. Het rytuig dal voor de krooning van Karel X gediend heeft, en dat een volmaekï model van rytuigen voor vorstelyke plegligheden is, zal voor de krooning des keizers dienen dit rytuig zal voorafgaan; hetzelve heeft hewondereusvveerdigc herstellingen en ver sieringen ondergaen. Het volgende is het ryluig dat voor het huwelyk van Napoleon l werd gebruikt. De herstelling dier rytuigen is met veel kunst gedaenzy stacn alleu in het depot van Trianon. BELGIEN. Brussel, 17 november. Wy hebben gemeld dat het gemeente- besluer van Yper in massa zyn ontslag ge geven heeft. Ziet hier wat de Moniteur nopens deze zack zegt Wy vernemen dat, indien de komp.giiic der soldalen-kiuderen niet naer Yper is verpk.etst geworden, zulks hieruit komt dat de gebouwen van het arse- nael, die voor dit gesticht konden dienen, Veranderingen moesten ondergaendie •iO.UUO a 6U.Ü00 franks zouden kosten. Het departement van oorlog heeft geene fondsen op zyn budjet voor het doen dier uitgaven, «n hel schepen-kollegie van 1 per heeft ver- klacrd er hoegenaemd niets te kunnen voor uitgeven. Siuls In t lydstip dat er kwestie is - geweest de kompagoie soldaten-kindcren naer Yper te verplaetsen, zyn twee eskadrons ruitcry naer die stad gezonden om er be zetting te houden. De Moniteur kondigd een koninglyk beduil af, waervan de artikels luiden als volgt 1. De poerden en andere trekdieren, inge spannen of niet, alsook het vee, zullen de hangende bruggen, welke deel maken van de groote buurtwegenslechts stapsvoets mogen ovérgaen. 2? Het is verboden aen die bruggen eenen

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1853 | | pagina 3