AENIBESTIIIHNG. Scheme Koopdagen van B O 0 M E N. TE PACHTEN, BLEEKERY EEC negociant op de Houtmarkt, te Veurne. door de de M A E T S C 11 A P P Y der VEREEXIGDE EIGEXAERS VOOR VERZEKERISG TEGEN BRA A D, Te Brussel, Agentschap to Veurne, by CnxBits Bltaeye. van betaling, mits Mynheer de Uitgever. Elk op zync beurt. Acn allo de maetschappycn die, tot nuloein den Festival deel genomen hebben heeft er door uw geëerd blad eenen wel verdienden lof toegczwaeid geweest. Dat het Om aenslonds in gebruik te treden. Een schoon en gerieflyk HUISgeteekend n.’ 11, staende in de Duiukerk-straet te Veurne, hebbende eenen uitgang op de oude Beestc-merkt. Lest gebruikt geweest door den heer Louis Ollevier. Zich te adrcsseéren by M. BALCAEN gesteld IV. E. Ruydens majoor by het 10? linie; met 2320 franks ’s ja'ersJ. Bocqnet kapitein by het 3." linie. 2040 francs F. J. Carbonnelie, id. in onwerkzaemhèid;2040 fr. C. A. Despot, majoor in onwerkzacmheid 1800 fr. Met HUIZINGEN en allerschoonste Mueren bekleed met Fruitbooinengelegen te VEUHNK, in het Smisse-straetjete llueren terstond. De gegadigde konnen zich vervoegen om alles te overzien, van twaelf tot een uer na middag, by Jacobus Bruneyn werkman, woonende aen den hoek van de Wandeldreef, tot ’t zelve Vëurne. 1165 strekkende 3”,30 breedte, te en het dorp kan men zich vervoegen ten kantoore van den heer kommissaris der wegen te Veurne. Gemeente LOO. Donderdag 12 January 1834, een ure na middag, op de hofstede bewoond door de weduwe sieur Pieter-Franciscus llein- drytx, binnen de gemeente van Loo, verre noord-oost van de kerk, van oosten de straet leidende van de Cousseboombruggenacr de groote Kruisstraet, van 02 koopen, waeronder verscheido eiken en essehen, mitsgaders veel schoon brandhout. Tenzelven dageop de gezeide hofstede, zal nog verkocht worden veel droog abcelen fassecl. EENE ONBESCHEIDENHEID. Vrydag morgen, terwyl eene felle sneeuw- jagt langst straten en stegen dwarrelde, kwam een jongeling, in eenen mantel ge wenteld, die hem nauwelyks tegen den storm beschutte, van de plaets der Paleizen naer de Koninglyke plaets te Brussel. De sneeuw door eenen bytenden noord-oostenwind ge dreven, sloeg de schaersche en snel voort stappende voorbygang^rs schier blind. Op dit oogenblik kwam daer ook eene jongo vrouw, in hare armen een klein kind hou dende. dat zy moeijelyk ondor een ligtfcii shwal kon beveiligan, en liep door den sneeuw verblind, tegen den jongeling met den mantel. Deze hield een oogenblik stil, en deoogen slaendeop het katoenen kleedje en den shawl der jonge vrouw, vroeg hy haerop bezorgden toon Gy moet bitter koud hebben, goeds vrouw, onder die ligte kleederen, die nau welyks uw kind tegen den sneeuw beschutten? Helaes, mynheer, antwoordde de jongo vrouw de winter is streng, en dikwyls zyn wy verpligt te kiezen tusschen honger en koude en den berg van bermhertigbeid die ons alleen brood voor onze kinderen kan verschaffen. Een traen rolde in’t oog des jongeling»; hy ondervroeg do vrouw en vernam dat haer man, een goed decoratieschilder, sints tweo maenden zonder werk cn dat al het spaer- geld van het jong echtpaer opwas. Vervol gens had men al do kleederen verpand en nu droeg zy haer laetslo kleed naer het berghuis in do Capucyneu-straet. De vremdeling leidde nu de jonge vrouw naer een magazyn van vrouwen kleederen in de Hofhergstraet. Eenigo minuten nadien kwam de jonge vrouw er uit, in eenen goe den laken mantel geduffeld het kind lag in eenen dikken cn warmen shawl, en de vrouw bedankte met snikkende stem den jongeling, dio zyne beurs aen het hem tegenlachende kind gegeven had. Naer do vreemdeling, na de plooijen zyn mantels voor het gezicht getrokken te hebben ver- w yderde zich snellyk de arme moeder in vreugd en verbaesdheid latende. Eeu werkman, die heel dit tooneel afgezien en den vreemdeling in en uit het magazyn had zien treden, naderde de jonge vrouwen zegde haer Welnu gy zyt daer welgevaren hein? een goede mantel voor uwe schouders en goudstukken om den ketel te ontdooijen Ach zegde de vrouw ik wilde veel geven om dien braven jongeling te kennen. Hoe zegde de werkman, licht gy hem niet herkend? Kent gy hem dan hervatte de vrouw met blydschap en ongeduld. Och noem hem iny dan, ik bem het leven van mynen man en van myn kind verschuldigd. De drommel! zëgde de werkman het was de hertog van Braband ik heb hem uit het paleis zien komen, en heb hem her kend, terwyl hy zynen mantel van zyn acn- gezieht deed om u aen te spreken. (Sanc/io) BELAN G R Y K E NIE UW1GI1E DEN. Vecrse, 7 January. Eene eerste deeling van aerdappelcn is door de maetschappy Zannequin alhier aen de behoeftige gedaen geweest; 1730 kilos zyn aen 436 huisgezinnen uitgedeeld ge worden. In den loop der toekomende week zal de tweede deelitig plaets hebben. Maendag morgen, is h t lyk van eenen matroos, in de Panne op strand gevonden geweest. Dit lyk scheen een veertiental dagen onder’t water doorgebragt te hebben. Verleden week in den nacht van 26 tot 27 December is er ten nadeele der weduwe Maton, herbergierster te Adinkerke, eene dieftebegaen geweest. De dieven zyn langst een venster in de herberg gedrongen en hebben er eene som van ongeveer de 130 fr. gestolen. De daders zyn tol nu nog onbekend Men schryft het volgende uit Blanken- berghe Er zyn zoo vele ganzen op onze kust, dat de landbouwers bevreesd zyn dat hunne partyen koolzaed geheel zullen op- geëlen worden; er zyn ook verschillige zwanen en eene massa kleine vogelen, die naer het westen opvliegen, iets hetgeen onze oeverbewooners als de voorteekenen aenzien van een sehrikkelyk en slecht weder die wy in korte dagen zullen hebben. Een koninglyk besluit van den 31 december 1853 schaft de inkomregten af op do steenkoolen. Het contingent van het leger voor 1854 is bepaeld op 70,000 mannen het contingent van de ligting voor 1854 is bepaeld op 10,000 mannen. De minister van oorlog heeft beslist dat incu in de regiments-scholen zal leeren schryven volgens het stelsel van den heer Dierkxals zynde dit geschrift allereen voudigst cn gemakkelyk. De volgende officieren zyn op pensioen Gemecnlens Isenberght cn Aleeiinghem. Donderdag 19 January 1854, een ure na middag, op d’hofstede bewoond door do weduwe sieur Carolus Couicet, binnen de gemeente van Isenberghe, zuidoost van de kerk, weinig oost van de Grocnestraet mitsgaders op d’hofstedc bewoond door de weduwesieur Leuridan, binnen de gemeente van Alveringliem, verre west van de kerk, van westen langst de Belle-straet 75 koopen zeer zware Boonien, b ‘staende namentlyk in olmen, eiken en essehen. Den transport is zeer gemakkelyk door do nabyheid der steenwegen. Men zal vergaderen ter hofsted.: van weduwe sieur Couwel. Alles op langen tyd gtellende borg. Het Gcmeente-bestucr van Alveringhem, zal op Dynsdag 7 February 1854, om 2 ure na middag, in het Gemeente-huis aldaer, overgaen tol de Aenhcsteding met biljetten en af bod van: l’"” meter» steenweg, op f leggen tusschen Forthcm va* Alveringliem. Tot verdere inlichtingen vervoegen zelve kerkhof, 13groote eiken balken, voors- komende uil de kerke van ’t zelve Beieren, byzonderlyk dienstig voor molenaars on timmerlieden. en na het eindigen van de voorenstaendo veiling, zal er nog verkogt worden in d’her- berg het Gemeente huis bewoond by sieur Mocneclacy, ter dorpplaels van Bevoren, de navolgende Boonien staende op een perceél zaeiland gebruikt by sieur Pieter Roussen, gelegen te Leysele, tusschen de herbergen de nieuwe Sterre en den nieuwen Like, als Kavt/l 1. 1 wilge. I Kavel 4. 1 wilge. 2. 1 idem. 5 I idem. 3. 1 eike. 6, 1 oline. de lief hebbers zyn aenzogt deze Boonien voor de verknoping te gaen bezigligen. deze Venditie zal gehouden worden op tyd van betaling lol den 1 July 1834, voor het principael, en den 10 penning en ge- woone bespreken comptanl te betalen, alles aen en ten kantoore van den notaris FEYS te Rousbruggc-llaringhe verblyvende. P. R.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1854 | | pagina 3