I Hit er hand te koopen, TE PACHTEN, Een Letterzetter, ILL El N B LA D. I En om terstond in gebruik te komen Door ophouding cr C. f b het go- Met gemak van betaling In /’ut/»'ZOU van ‘300,000 360 kanon van bedryf. Om aenstonds in gebruik te tuilen. Een schoon en geriellvk HUIS gelcekend n.’ 11, slacnde in de Duinkerk-sirael te Veurne, hebbende cenen uitgang op do oude Beeste-merkt. Lest gebruikt geweest door den heer Louis üllevier. Zich te adrcsscéren by M. BAI.CAF.N negociant op de Houtmarkt, te Veurne. BELAAG HIKE MEIH1G11EÜES. DU1TSCHLAND. Een slotmakersgasl uit de yzergietery van de hecren Breitfeld, te Dorbezisch (Bohemen) heeft met zynen broeder eene erfenis gedacn die bestaet in 10 millioenen kapitaels en de intresten van 20 millioenen, op de bank van Engeland aengclcgd. Hun oom had in Noord- Amerika eene acnzienelyke fortuin ver worven, die nog vermeerderd was door een ryk huwelyk. Hy is in Engeland, weduwaer en zonder kinderen, overleden. Deze his torie is echt. Augsburgcr Zeituug.) ENGELAND. Loitots, 18 January. Naer men verneemt, bestaet er plan by de regering om ter stond na de byeenkomt van het parlement, 20,000 mannen van da ierschc inilicie uit te rusten. Uil Ierland komt bovendien het bevel, dal de yerschil- ligc regementen van de statiën in de Mid- denlandsche zee met reserve-bataillons 'ver sterkt zullen worden. FRANKRYK. I’aKvs, 18 January. De voorledene week is op de baen van Ledan naer Charleroi een man door de wolven verslonden. Een voerman die op de baen van Hayanghe (Moesel) door de zelfde dieren bedreigd werd, kreeg de gelukkige inval een doosje phosphoorstekken uil den zak te halen en stak een stuk papier in brand. De wolven namen spoedig de vlugt. 2 aren 2 cent., palende oost acn de Calle- straet en noord acn de Nicuwc-straet, lest- mael gebruikt door de wed. Pieter-Joannes Verbrigghc handslag met do geldtelling. Ingesleld fr. 10,000. Een pcrceél Zaciland, groot 84 aren ISO centiaren, palende oost aen den steenweg leidende naer Poperinghe. De helft op de zuidzyde is gebruikt door Josephus Verbrigghe, met pachtregt tot den 1 October 1856 aen den prys van 30 francs by jare, de helft op de noordzydc is niet verpacht, handslag met de geldtelling. Ingesteld 3200. Eindelyk een perceel Zaeiland, groot 42 aren 40 cent., palende noord acn do Potte- stract. Gebruikt door de weduwe Ver brigghe, handslag met de geldtelling. Ingcs-.eld 1425. Conditiën en titelen by den notaris FLUOR, to Loo. Europa doorgereisd, macr gevoelde zich evenwel geen greintje beter. By zyne terugkomst van de laetstc pel- grimsreize deed hy ook nu weder, als na ge woonte, doktor Dickson ontbieden. Doktor Dickson was ten dien tyde een der grootste sterren aeu den geneeskundigen hemel van Londen. Na hem in alle byzouderheden zyn toestand te hebben uilgclegd, wasde vraeg Wal nu te doen De baden gebruiken. was rcedc antwoord. Macr goede heer Dickson, hebt gy liet d in vergeten Ik heb reeds al de baden der bekende wereld bezocht. Sedert tien jaren doe ik niets anders daniny baden. Gy zult ie. dry ryken te samen geen menschen vinden, die zooveel gehard heeftte Spa te Aken, te l’lombières, te S. Sauveur.... Welnu dan de zeebaden Ook reeds, te Erington op Maltha.... Ik weet liet, macr ik wil u eensin een ander klimael zenden. Eene vochtige lucht zal u lieilzaeni zyn. Ga nu macr naer Holland; gebruikt dacr gedurende twee maenden de zeebaden, en wy zullen zien. Gelooft gy workclyk dal liet mv goed zal doen Ik sa .t borg voor. Konnendc al wat zynen styl betreft, begeert eene plaets te hebben in [eene Drukkcry. Zich te adrcsscéren ten Burecle van dit Blad. Nota. De dag- en weekbladen worden verzegt het bovenstaande berigl te willen overnemen. Eene sterke en welgebouwde HERBERG, genaemd Ma Campagnemet of zonder herberg- en winkel-goederonook zeer dienstig voor winkel en kuipcry; staende op drie honderd en eene roede erve, gestacn en gelegen in de Panne (Adinkerke), bcstacnde namentlyk in Twee groote voorplaetseneene bezon- derc schoone kamer met haerdsted», bier kelder, drie slapkamcrs, winkel, kok- keuken, bakoven met fournoeis dry bo- venplaetsenpeerdenstalverkenskot, ael- put houdende veertig tot vyf-en-veerlig tonnen itcenput met pomp en meer andere gericflykheden. Zich te adrcsscéren voor do conditiën en prys in de Panne (Adinkerke), by Eduardus Torneyeigcnacr en bewooner der gemelde Herberg, alwacr men alles kan bezigtigen. De werkzaamheden om liet l< grr op den voet van oorlog te brengen worden yverig voorlgezel. Men zegt, dal de kaders gereed zyn om hel clicktiel op 700,000 mannen te brengen. De minister van oorlog beeft in de fabrie ken van Elbmufvoor 1,500,000 franks laken doen maken en er worden dry a vicrmael zooveel poerden gekocht als op de andere jaren. Volgens een artikel van Frankryk oniniddelyk een leger mannen, met 00,000 poerden en nen te velde konnen zenden. De keizer heeft aen de stad Versailles afgestaen de 50 hektaren bosclivormende den heuvel van Salory van liet oefenings- kamp tot aen de l’ort» du Ceij-l’olant. Die grond zal tol hetdaerstcllen eener prachtige wandeling gebruikt worden. Men verleid allerhande Inzonderheden over de maatregelenwelke liet gouverne ment neemt voor het geval van oorlog. Men zegt dat er in het voorkomende geval dry groote legerkorpsen zullen ingerigl worden. Het eene korps zou naer den Rhyn trekken. Hel tweede korps zou zich naer de grenzen van Zwitserland en het derde naer l.otubar- dien begeven. De generaal» Bosqiut en Pelis- sier, zouden onder hel bevel van d n gene- rael Canrobert troepen van Algerian voor den Oosten inschepen. Men schryft uit Saint-Valery-sur- Somne De ligting van matroozen van twintig tot veertig jaren, die geene vier jaren dienst tellen, is in den zecwyk Sainl- Valery begonnen. Die niaetregel heeft den schrik verspreid onder de schippers, die met huue schuiten de koopwaren van Saint- Valery naer het binnenland vervoeren, liet grootste deel dier mannen zyn gehuwde matroozen, die met hun spaergeld schepen gekocht hebben, die zy zelvcn besturen en met gansch hun huisgezin bewoonen. D>e familien, van hunne hoofden beroofd, gaeii in den moeijelykslen toestand verkeeren door de afwezigheid der schippers, die in dienst zullen zyn. Vlotst, 11 January. Gisteren hebben onze Sebastianisteii hunnen feestdag piegtiglyk gevierd. 'S mor gens wierd eene misse in St. Nicolaus-kerk gedaan. welke door hun allen bygewoonil DE ADM1RAEL LIEFKEN. Sir Edward Kennedy was een der edel lieden van Groot-Britlaniendien de kwcl- gacst des mense.helykcn geslacht» uit al zyne broeders zich ten doel scheen gc- kozou te hebben. De acndocnlyklicid van zyn gestel, de zwakheid zyncr borst, eene ruime mato spleen alles liep te samen gaf weinig hoop aen zyne vrienden, veel hoop daer- entegen aen zyne neefjes en nichtjes. Na reeds verschelde malen door de zoonen van Esculanius als hopeloos opgegeven te zyn, bevond zich de lyder, op zyn dertigjarige!! leeflyd, in den bedroevendste!! toestand. Niettegenslacnde hy van dag tol dag zyn einde zag naderen, dreef de hoop, die goede macr zoo dikwerf bcdriegelyke gezellin des menschen, hem nog steeds tolde fakullcit. Gelyk hel in zulke gevallen doorgaans ge buurt, aldus ging het ook hier: de doktor, ten einde racd deed hem reizen. Sir Ed ward hield zich ten nauwkeurigsten aen het voorschrift, en kwam steeds na vyf of zes maenden terugom oen ander recept te halen. 11 y had op deze wyze by na geheel Helaas I inyn waerde Dickson ik deel niet geheel in uwe overtuiging integendeel, ik ben voornemens myn testament te maken. Zoo gy wilt, mack uw testament schaden kan het niet. Gy zult dan cen« reden minder hebben, om uwen gei sl <l’ verontrusten maer houdt u levens vri»'" kerd, dal het niet uw niter,te wil zal n over een veertigtal jaren, zult gy bel ecus doen. Die doktor, zoo eerweerdig, zoo gelccr zoo zeker van zyne zaek, werd den volgi’" den dag geraadpleegd door cenen zyi'i vrienden, een woekeraer van beroep. Doktor Dickson I sir Henri Buekingh’’’ vraegl my 3000 ponden sterlings ter le*’1' op onderpand van de erfenis van zynen i'1' sir Edward. Kon ik den koop gerust Zonder twyfel. Leen hem de 30’ ponden sterlings; niets is zoo zeker. En tegen wanneer kan ik op do ter' I gave rekenen Binnen zes maenden op zyn laatst- Ten tyde waarvan wy spreken was Haarlem ecu jong rnensch Andries nacind, die to regt gehouden werd voor necrslagtigsto menschelyk wezen vaderstad. Ook had hy op zynen levens nog niets anders ontmoet dan kwade ka"

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1854 | | pagina 2