K L E 1 N B L A D. VLAEMSCH MIDDEN C0M1TE1T. my zou 4 dito. 3 dito. 2 dito. 1 dito. Alveringhem, 2 dito. bepaeld. Onmiddelyk stelde sir Edward die som aen den koster ter hand. Binnen een kwartier zal de organist op zynun post zvn. Alleen gebleven in hel kerkgebouw, wan delde sir Edward met op de bórst gebogen hoofd, ovcr.de grafzerken en las derzelver opschriften. Sombere gewaarwordingen overstelpten zyn gemoed Welhaast, daéhl by,drukt ook my de grafsteen! Men had hem gezegd tracht u aen hel leven to terbinden, door levendige en kraehlvolle Men schryft uit Konstantinopel ;Gene- rael Baraguay-d’Hilliers maakt zyne toebe reidselen voor den onderhoud van een fransch korps van 40,000 mannen dat in bet westen zal gezonden worden, zoo de Russen over den Donau trekken. IIy heeft in zyn palbis de ryksio leveranciers doen komen, zoo men zegtArmeniancn, en heeft hun hunne pry’.en gevraagd voor den on derhoud gedurendedry maanden van 40,000 mannen troepen en 10,000 poerden. De konlrakten zyn nog niet geteckend, zy moeten waerschynlyk eerst door het fransch gouvernement goedgekeurd worden. DE ADH1RAEL LIEFKEN. (Vervolg on slot. Zie nummer 1472. Omstreeks dezen tyd kwam sir Edward Kennedy, volgens het voorschrift van zynen weerdigen geneesheer, doktor Dickson, naer Holland over, om aldacr zeebaden te ge bruiken. Echter helzy cenig opkomend ’antrouwen in den arts, hetzy eenigc andere irzaek deed hem besluiten, nlvoorcns .euwe indompelingen te beproeven, liet inwendige des lands in oogenschouw te nemen. Den dag nadien op welken Andries het ultimatum van vader David B. v.rnomen had kwam sir Edward te Haarlem, met het voornemen daer een paer dagen te vertoeven, ten einde do merkwaardigheden der stad te bezien. Het eerst, natuerlyk, rigllo hy zyno schreden naer de groote kerk, een sieraad der stad en des lands. De koster, die het vak van Cicerone reeds sedert achtjaren had uitgeoefend en ’t a fond magtig was, leidde hem rond, en spreidde daerby zjne bedrevenheid in het edgelsch élt al zyne ge leerdheid ten töon, Hy verhaalde dal de kerk dagteekent uit de vyftiende eeuw, én dat zy gruwzaam geluisterd is geworden door het spaensch kanontydens dc belegering Brussel25 December 1853. Algemeene omzendbrief, aen al wie in dj tlaernsche zaek belang stelt. MM. In dezen omzendbrief zullen wy niet uil- wyden over het doel, welk het l'luemsvh Midden-Comiteit zoekt te bereiken. Het petitionnement van 1849-150 en de pryskamp van 1882 hebben, zoo wy meunen, genoegzaam onze inzigten doen kennen. De tael vei heerlijken en de grieten doen verdtcynen, die sedert 24 jaren, hel vlaemsehe en hunne regten zooveel mogclyk verdedi gende, verdedig ik in hen hel grondbeginsel van het gekozen koningdom, dat uit de om wenteling van 1830 sproot. grondbeginsel dat de gids was va.i Ferdinand, myn arme echtgenoot, wiens aandenken my immer duerbaer zal zyn, en voor liet handhaven van welk grondbeginselzoowel als door zyne minzaamheid, hy zich de genegenheid van do grooto meerderheid de Franschen wist te verwerven. Die vereeniging, dien politieken bond bytreden, is eenvoudig de volkomcnc her kenning van de legitimiteit, en, wal eerbied ik persoonlyken door myne geboorte zelve, aen dit grondbeginsel hechte dan toch is het my onmogelyk dat ik, een gc- lykbly vend spoor volgende, de omstandig heden kunne vergeten, onder welker invloed uw vader koning werd, en onder welke ook, ik, vrouw, al de gevaren eencr oogenblik- kelyke overspanning tartende, ik my dorst aenbieden in den school van de kamer der afgevaardigden, er de kroon eischende die ik voor mynen zoon droomde, en, wat zeg ik, nog voor nem durf droomen. De menschee, de volkeren kunnen veranderen, de ondoor dringbare Voorzienigheid doet, na den tyd der beproeving, zyne eeuwige wil cn regt- veerdigheid kennen op den dag voorop op zyne gulden bladzyden aeiigcleekend. Op Haer heb ik betrouwen; zy zal het onregt herstellen dat ik leed, dal wv geleden heb ben, zonder cenige schuld van onzent wege, enz. (Get.) Uzlesa, hei login tan Orléans. aandoeningen. Als geest en gemoed een heil zame werkzaamheid zullen hernomen heb ben, zal de gezondheid des lichaems weldra herboren worden en uwe uitgeputte krach ten herstellen.Maer, te vergecfsch had hy die aandoening gezocht. Niets vermogt hem uit den staat van verkwyning te redden, welke zyne dagen bedreigde. Eensklaps, te midden der doodscltc stilte klinkt eene streclende, zoete melodj hem in de oo renAls door den slag een er too ver roede uit zyne my meting opgewekt blikt hy op naer de statige gewelven, leunt zich aen eene zuil, en is geheel gehoor. Hy waenl zich in een vreedzaam, lachend kindschap in den avóiul, op het tier waerop de herders hunne kudden verzamelen cn ten itachlverblvvc in de kooijen leiden. IIy hoort de stemmen der dryvers het geblaat der lammeren dacrna belgelui der klok van het nederige godshuis des geliui hts, hetwelk de vreedzame bewooners tot het avondgebed byeenroepl, en een oogeiiblik lat. r het Gode vcrheerly- kend kerkgezang, waerin eenvoudige roe rende godsvrucht spreekt. In dit plegl'g öógenblik sehv nl de heldere hemel eensklaps met donker wolken bezet; de wint huilt, do iegéii klettert, en inde verte ratelen donder slagen door het omringende gebergte. Het onweer wordt dreigender cn dreigender, dc Da samensmelting der Bourbon». Weige ring van de hertogin van Orleans. The Times bevat het volgende, als een echtafsehrifl van eenen brief van de hertogin van Orleans, aen den hertog van Nemours Eisenach, 10 daccmber 1853. Myn koninglyke en zeer lieve zwager, Ik heb uwen laetsten brief ontvangen, waerin gy my op nieuw acnraedt reglzinnig- lyk de smelting die gy door uw bezoek op Frohsdorf gesloten hebt, by te treden. Indien ik diebytrad, dan zou zulks ge wis regtzinnig wezen, en ik zou uit het grondbegin der vrede, die de grondslag van den christclykcn eeredienst is, seffens het voorstel willen bytreden, dat gy my ditmaal op dringenden loon doet; maer de redenen die zich tegen myne toestemming vertelle den toch over die kwestie in tegenwoordig heid onzer doorluchtigecnduerbare moeder te Claremont is beraedslaegd geweest, moeten wy nog aenspooren om in myne ge voelens te volherden, en aldus myne' bytre- ding, of verder die mytier zoonen, tol die vereeniging vertragen. Ik wil my nogmaals en zoo klaer moge- lyk uiten. Het is my niet onbewust dat gy, myn lieve zwager, alsook anderen, my met kop pigheid beschuldigt; gold het hier enkel mynen persoon en de vrede eencr familie, dan zou ik van ganseher harte instemmen niet ik heb dc tweedragt gezaeid, en van dan af ware het my gemakkelyk tot de vrede mede te werken. Maer het geldt hier de ge heiligde regten myncr zoonen zy zyn wee- zen zy hebben my alleen maer voor steun VzunsB, 28 January. Do koninglyke maetschappy Sle. Cccilia zal morgen, onder de directie van Mr. Cle ment, haer tweede winterfeest geven, be staande uit een concert gevolgd door een Bal. De goede keus der to uilvoeren stukken, zullen denken wyeene menigte acnhoorders er naer toe lokken. Den heer Eduardus Delescluze is ont vanger van het bureel van wcldaedto Adinkerko benoemd. By Koninglyk besluit van 20 January worden tot leden van den militie-raed be noemd voor de ligtiug 181)4 van het arron dissement Veurne-Dixmudc Voorzitter, den heer Désiré-Napolcon Bril lid van don provincialen raed to Veurne. Suppleant, den heer P. Do Ruysschcr, lid van den provincialen-racd te Dixmude. Lid den heer Robert Desnicklid van den gemeente-raed tc Couckelaere. Suppleant, den heer Ant. Behaeghel, lid van den geincentc-raed te Veurne. By besluit van den heer Gouverneur dezer provincie zal de loting voor do lig- ting der nationale militie van het militic- resso.t van Veurne-Dixmude, plaets heb ben op de dagen als volgt 10." kanton, Dixmude, den 3 february 18154. U.« Couckelaere, 4 dito. 12? Woumen, 13. " Loo, 14. ’ Veurne, 1B-* 10.’ Nieuport, 1 dito. De maetschappy Dcpariente die den yzerweg van Dixmudeop Veurne zoude doen leggen, heeft den bepaalden tyd van haren doortogt in s’ryks schatkist te storten, laten voorbygaen. Zoo dat het voor alsiiu, nog eensmet onzen yzerweg gedaan is. Volgens den Globe zouden dc bevelen, die do admiraals der vereenigde stalen ont vangen hebben, het volgende bevatten: De russische vaartuigen begroeten; hun verwittigen dat zy zich in eene russische haven moeten begeven dc turksche schepen naer de verschillige havens vergezellen voor de kusten van Turkycn Lruissen alle gevecht tusschende vyandlyke parlien voor- kometide russische kust niet naderen en in geval van aantasting, zich eenvoudig op het defensief houden. der stryd door Ferdinand de Toledo, zoon van den afschuwelyken hertog van Aiva; hy toonde het aen 't gewelf opgehangen model van het schipdattydens de kruis- togen door middel van eene zaeg aen den voorsteven, de kelen brak, waarmede do haven van Damiate in Egypte werd gesloten gehouden welk schip met harlemsche bur gers bemand was. Eindelyk deed hy hem ook het orgel bewonderen. Gy vindt in het geheele land geen tweede aen dit gedyk, zegde hy. Een orgel tc zien belcekcnl voor niet veel hernam sir Edward. ik het liever cans willen hooren. Dal kunt gy voor twaalf gulden mi lord I dal is dc prys door dc b.irgmec.slers

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1854 | | pagina 2