U 1 7 mei I -weg 12-68 8-00 23-88 00-00 00-00 00-00 00-00 7-04 57-50 1-48 1-20 PRYS DER GRANEN. VtnTitr.K-UiiEN van den Yzcr DItUGGE. der midden pr. *4» Dixmvde, 8 mei. Botcrpryzen van 11 ’/j tot 10 n/o st. ’tstuk. do 100 kil. de kil. mei. derde waren IS min. uren en Brugge, etc. Terwe Kogge Sucrioen Haver Boonen vyandlykhcdcn Tarwe Kogge Sucrioen Haver Boonen Witte boonen Gele erwten Blauwe erwten Zomcrkoolz. Lynzaed Aardappelen Kaes Boter Vlas per lïcclol. /i. 30-54 2'3-33 13-20 - 0-37 14-31 Blkges FrankrykMaendag 8 Tarwe, eerste kwaliteit fr.. 32-00; kwal. fr. 28-83 den hectoliter. Er 1482 heet, tarwe ter markt. fr. 31-19 tien heet. 17-83 15-34 Ter Merkt van VtuiuiE,ra/i 10 mei. Er waren ter merkt 464 heet, larwe. 33 Rog. 390 td.Suer. 72 id. Ilav.' 207 id. Boon. Tarwe van fr. 41-00 45-75 per 145 liters, Rogge 33 00 35-50 Sucrioen 17-75 21-00 Haver 13-00 14 50 Boonen 19-50 22-50 MtDDEN-PKÏS. Ten 7 ur. 35 in.ten lOiir. 40 ten 3 uren 5 min. Ten min. 's na midd. en ten 8 's avonds, nacr Oostende. OOSTENDE. Ten 6 uren 15 ui. ten 7 uren 's morgens. Ten 1 ure, ten 3 ten 6 uren ’s na middags nacr BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOORTEN. den 6 llcnricus Desmedlzoon van Ludo vicos en van Amelie Vanhoulle, 's Heer- wiliemseappelle. den 10. Natalie Mayllaert, dochter van Juaiineseti van tudovica Storme, Beooslerp. Marie-Thereso Lahaye, dochter van Pieter en van Scraphina Deburchgracve binnen palen. IIUWELYKEN. den 3. Carolus Vandermeersch werkman, 35 jaren, geboren en woonendc te Veurne, weduwacr van Marie Florissooneztmn van Bartholomeus en van Cecilia Questroy, met Sophie Coussemaeker, jonge dochter, dienst meid 23 jaren, geboren te Eggewaerls- cappelle, wooncode te Veurne, dochter van Pieter en van Marie Biesden. Ludovicus l'ahon, jongman, dienstbode, 30 jaren, zoon van Petrus en van Hcnrica Haverbeke, met Paulina Vanhoueke, jonge dochter, werkster, 31 jaren, dochter van Petrus en van Genovcva Tyteca, beide ge boren en woonendc te Veurne. den 10. Adriauus Dedeckerjongman, dienstbode 33jaren, geboren te Wiste tide, wooncode te Sluyvekeoskerkezoon van Philippus en van Barbara Brouxonmet Joanna Samper, werkvrouw40 jaren, ge boren te l.oo, woonendc te Veurne, weduwe van Constantinus Riviere, dochter van Euge nios en van Marie Balloey. 2.' voor 50,000 Franschen opgeslagen, hetgeen eene aenzionlyke uitbreiding der expeditie in Turkyon aenduidl. 0 >k zou ceu sterk fransch-engelsch legerkorps aen eenen acti va! tegen Sebastopol langst de landzyde medewerken. Een officier, den 20 april van Schumla vertrokkenen ie Berlyn op 3 mei aenge- komen, heeft nopens den toestand van het turksche leger de volgende regelen in de Gazette van Sponer geplaetstOnier-p.icha heeft tegenwoordig een leger onder zync bevelen bestaande uil80,000 mannen voet volk, 10,000 mannen kavalerio de irregu liere troepen vormen een effectief van 7 a 8000 mannen, en het leger telt 300 stukken kanon. Het getal vreemde officieren beloopt tot 1000. Het lurksch leger heeft volle be trouwen in dezen bekwamen kapitein, met den voortreffclyksten geest bezield, vooral sints men hem de nenstaendc aenkomsten der hulptroepen heeft vermeld. Telegrafische depechen. Konilanlinopcl, 1 mei. Prins Napoleon is den Bosphorus inge varen. De nog niet afgereisde en nietgekom- proiuctteerde Grieken mogen blyven. Van Scutari verwacht men 15,000 Engelsehen en Franschen. Konstantinopel, mei. de beschietingvan Sebastopol is uitgesleld. De russische vloot ligt daer onbeweeglyk. de Morning-Uerald bevat de volgende depechc De sloomfregat Leopard, de vlag van den schout-by-nacht Plumridgo voerende, isden 5 mei te Stockholm aengc- komen, en meldt het uitloopender russische vloot uit Helsingsfors. Sir C. Napier had daerop het sein gegeven om zich seffens zeeveerdig te maken. Telegrafische depechen. Kopenhagen, C mek Engelsche korvetten nemen de russische schepen op de hoogte van SundsballGelvc en Aland. Hamburg, dynsdag morgen*!. Gansch devloot het ftde reede van Elfsnab- ben verlaten. de aenvang dreigend. Prins Napoleon is, na een gedwongen oponthoud te Zante, den 27 april te Smyrna ontscheept. 8000 Gewceren, welke uit de haven van Antwerpen aen het grieksch gouverne ment gezonden werden, zyn te Maltha op den San-Spii idion aengeslagcn de turksche vloot ligt in den Bosphorus. 1,500 Grieksche opstandelingen zyn te Sikia ontscheept. Men beweert, dat er 8,000 te Salonika moesten ontschepen. Marseille, maandag avond. Lord Raglan is den 20 te Konstantinopel aengekomen waer zich reedsl5,000 Engel- schen vereenigd bevinden. Een gelyk getal Franschen werd er elk oogenblik verwacht. de vereeuigde vloten zyn den 25 voor Sebastopol gezien eene afdeeling is nacr de haven van Anapa en eene andere nacr Redout-Ka leh gezonden. Tvvaelf russische koopvacrdyschcpen zyn voor Sebastopol buit gemaekt. By Salonika zy n dry schepen met grieksche vrywilligers geladen in den grond geboord. Men volledigt thans een derde engdsch eskader, dat onder bevel van kapitein Omni inney, in dewaters van Arkhangcl 'op kruistogt zou gezonden worden. The Tim s meldt, dat er onmiddelyk 113 stukken zwoer geschut uit Engeland nacr Konstantinopel zullen gevoerd worden. 0e Journal van Konstantinopel beves tigt de tyding, d it de shah van Perzien zich tegen deu czir verklaart en 59,006 mannen naer de grenzen zendt, om de provinciën terug te nemenj, welke Rusland vroeger in gepalmd heelt, ‘den zegt echter, dat de shall niet sterk te vreezen is, dewvl zyn leger zich in den treurig ten toestand bevindt. Men schryft uit Weenen, van aen die Kossche-Zetlung De nederiaeg, diode Russen voor Silis- tria geleden hebben, wordt bevestigd door een officieel verslag, alhier in hel gezant schap ontvangen. Het wapengeluk valt alom de Turken ten deel, de korpsen der gene raals Luder.s en Engelhardt zyn verslagen en teruggetrokken, liet beleg van Rassowa is opgeheven en men twyfelt er niet aen of tie Russen zullen van hel beleg van Silislria moeten afzien (?),daer zy hier niet alleen beduidende verliezen ledc.imaer ook hunne kanonneerboolenzonder welker medewerking aen eene verovering niet te denken is, zyn door de vcstingsbalteryen vernield geworden. De bevelhebber der vesting Mussa-paeha heeft by eenen uilval zeven bespannen kanonnen veroverd en de Russen teruggeslagen, die hierby 500 doodeti en meer dan 1000 gekwetsten telden, die nacr Bucharest werden gevoerd. Men si hryft uit Weenen 8 mei Silislria is nog in geen dringend gevaer, hoewel de Russen eenen algemeenen aenval tegen die vesting op den 2 dezer vastgesteld hadden die echter geene plaels zal gehad hebben, want anders zou hel russisch ge zantschap alhier eenen voor Rusland guti- stigen uitslag spoedig bekend hebben gemaekt. liet inzicht der admiralen is in de naby- heid van Sebastopol een aenzienlyk leger korps aen wal te zetten om deze zecsterkte gclyktydig te water en te lande aen te grypeu. De admiraals hebben van hunne regeringen volkotnene vryheid bekomen voor hunne toekomende operation en er is hun enkel de grootste krachtdadigheid aanbevolen. Prins Napoleon zal met een korps van 10,000 mannen te Pera residcncie nemen. Het cngelsch-fransch hoofdkwartier is reeds te Andrinopel ingerigt. Tevens wordt ook te Rodoolo, aen de zee van Marmara, een kamp in., 's morg. 5 ur. 40 ur. 30 min. Joannes Vangassen gepcnsionneérden douanier56 jaren geboren te Doel, woo ncode te Ooslduinkerkcweduwaer van Isabella Lambrechtzoon van Joannes en van Anna Wauters met Ludovica V.inder- ghote, jonge dochter dienstmeid, 31 jaren, geboren en wooncode te Veurne, dochter van Vitalisen van Theresia Lapon. STERFGEVALLEN. den 5. Coleta I’yson, bezond 75 1/2 j ircn, geboren en woonendc te Veurne, weduwe van Pieter Lammerant, dochter van Bene- dictus en van Anna Dobbelaere. den 7. Anna Engels, jonge dochter, be- zondere,75 jaren, geboren te Moeibeke, woonende te Veurue, dochter van llenricus en van Marie Bourgogne. den 12. Carolus Decorte, jongman, bezoml 70 jaren, geboren en woonende te Veurne, zoon van Pieter en van Marie Dewitte. 1 }f- k. I 54 c. c 1 ’/2 k I id. 36 o i C3

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1854 | | pagina 6