E? (- n(4e f 5 1 10-00 34-50 37-00 17-00 20-50 13-00 15 00 22-50 24 00 i o 1 id BURGERSTAND DER ST\D VEURNE. GEBOORTEN. Vertuik-Uhen van den Yzer-tveg BRUGGE. Veurne. per id hcctol. Pieter 22-00 09-00 13-50 17-00 00-00 MIDDEN-l’llYS. Iltrlol. 30-61 24-35 12-77 9-54 15-84 bepaeld zyn en in I per 24-00 10-00 15-00 00-00 00-00 12-00 p. 100 k. 15 min. uren en Brugje, etc. Terwe Rogge Sucrioen Haver Boonen TIENDE BRIEF. Warschau den 3 October. Zoo even verlaet ik vreugdedronken de armen inyncr dierbare Sofie;overeenehalve uer ben ik bier aengekomcn.... Amalia! Amalia bevend van genot meld ik my by u in dezen gels aen. Laet my weten wanneer ik my met myne zuster by u mag aenbieden. J. F. J. HEREMANS. STERFGEVALLEN. den 20 Carolus lop, 13 maenden, zoon van l.udovicus en van Joanna Lombaerde. den 21. Marie Ameyt, 14 maenden, dochter van Pieter en van Genoveva Butaeye. Wy hebben vernomen dat de plans eener hofstede welke men onlangs te Brussel be kroond heeft, zullen gesteendrukt worden, en dat alwiü deel mackt van de centrale landbouw maetschappy er een afdruksel zal van ontvangen. Mogelvks zullen de leden van onze sociëteit van land- en hovingbouw, onder wiens bescherming hel concours werdt uitgeschreven, dezelve voordeelen genieten. In alle gevallen zullen wy, in ons blad, eene schets van een of twee der be kroonde plans mededeelen. PRY7.EN DER BROODEN tan dito. (69 c. 1 k. (54 e. 46 o 1 id. 36 den 18. Marie Demolder, dochter van Pieter en van Marie Dehollander, Oude- beeslemarkt. den 21. Pieter-Leopoldus Carnn zoon van Desideriusen van Ludovica Seru,Oratorieslr. den 25. Melanie Ratlié, dochter van Cos- tna.s en van Marie Turckx, Ooststraet. Marie Debuyser, dochter van Frnn- ciseus en van Coleta Blommc, Veurne. IIUWELYKEN. den 24. Eugenios Vaubelleghein, jongman, werkman, 30 jaren, geboren te Bulscamp, woonende te Veurnezoon van Joannes en van Amelie Hosten, met Joanna Duryjeu, jonge dochter, bezonderc, 25 jaren geboren on woonende te Veurne, dochter van Marcus en van Marie Ryckeboer. Merkt van Bnir.cz, zaterdag 20 mei. Tarwe van fr. 26-00 tot fr. 32-00 Rogge Haver Sucrioen Boonen Boekweit Aerdappels het niet voornemens is het vlaemsch onder- wys uit to breiden, mits het niet noodig oordeelt dat het geinspekteérd worde. Men leest in de Patrie van R'Ugget Regtstreeksche tydingen die wy uil het zuiden van Frankryk onder dagleekeuing van 15 dezer maend ontvangen, melden dat de ziekte der wyngaerden wederom versche nen is en zich zeer spoedig voortzet. Een groot getal eigenaers doen de jonge planten uitroeijen, om de gronden voor andere vruchten te bereiden. De 3/6 geven de rig- ting aen de wynen. De thans beschikbare koopware gelden 180 frank. Men biedt voor july en augusty 180 franks, voor november en december 168 franks. De speculatie werkt op de levering. 19-33 12-17 9-78 15-50 24-68 15- 74 16- 58 00-00 00-00 9-58 58-67 je zoo kit. 1-68 do kil. 1-27 Ton 7 ur. 35 ui., ten 10 ur. 40 m., ’s morg. ten 3 uren 5 min. Ten 5 ur. 40 min. ’s na midd. en ten 8 ur. 80 min. 's avonds, naer Oostende. OOSTENDE. Ten 6 uren 15 m. ten 7 uren ’s morgens. Ten 1 ure, ten 3 ten 6 uren na middags naer Men heeft ons verzekerd dat de feest tot het sluiten van den festival van Rbetorika stellig bepaeld isop 11 juny aenslaende, en zal bestaen uit het gcene volgt ’S zaterdag-avonds zou de feest acngc- kondigd worden doo het luiden der triuinf- klok, hel Boompje. 'S zondags-morgens het zelfde. Alle de gilden zullen gevraegd zyn otn deel in den stoet en aen het banket te nemen. Het scbynt dat de pompiers hel feest zullen verluisteren. De inschryving zou bepaeld zyn op fr. 2-25. per persoon, en in hel guldhof plaets hebben. Eene byzonderc byeenkomst zoudes zondags om 11 ure plaets hebben en men zou zich van daer rond 1 ure naer de plaets des bankets begeven. Het ware aengenaem aen de Rhetorica geloof ik, dal er van elke gilde afgevccr- digden waren die deel aen het banket namen. Om 4 ure zou den stoel zich begeven naer het stadhuis, alwacr de gedenkpenningen zullen uitgeloofd wopden. Eu liet feest zou eindigen met eenen algc- inceneu bal ook op het Stadhuis gegeven. 7.00 als men ziel de Rhetorica heeft wel hare inaetregels genomen, om aen Veurne en het omliggende, eenen acngenamen dag te verschaffen en met luister haren festival te sluiten. W. V. E. de pas naer Warschau afgeleverd; inyno sees van Acqs heeft Pompejus gisteren gebragt. AlLs is gereed tot de terugreis morgen heeft zy plaets. Of ik nu echter voorwaerts naer Warschau of aehierwaerls naer Pampeluna, Madrid, Cadix,Tanger en Marokko zal trekken dat, inyne aangebeden Gravin, wil ik niet be- s i sen Er moet ergens een looveraer op u verliefd en op my yverzuchtig zyir. Want betoovering is er zeker in ’t spel. In de natuerlyke wereld gaet men niet, om van de eene straet te Warschau tol de andere ie geraken, over <le Pyreneën. Maer looverde my myn vyand in de maen, daer ook zou ik u beminnen. Myn noeste brief aen u is waerschynlyk uil Algiers gcdagleckcnd Ik ben vol gelatenheid uw enz. Franciscos Cogghc werkman 31 jar., weduwacr van Sophie Cadey, zoon van Franciscus en van Isabella Debaere, met Blond ina Lansweertjonge dochter, werkst., 25 jaren, dochter van Patrice en van Anna Ghyselen, beide geboren en woonende te zen welke, over eenige jaren, door eenieder als veel (e hoog zouden aenzien geweest zyn, c:i nogtaus vinden zy er een trcllëlyk be staen op. En, dat men niet zeggo het is geluk, hel zyn de goede jaren..,het is vooruitgang. De landbouwers die wy bedoe len (van welke wy spreken willen) winnen jaerlyks beter vruchten dan hunne geburen maer ook ze sparen geene moeite, ze doen meer werken, ze mesten meer en braken min ze zyn overtuigd dat er in den land bouw, zoowel als in andere nyverheden verbeteringen in te voeren zyn; ze vragen, z’onderzoeken, ze beproeven, ze leeren ge stadig, en hunne doenwyze wordt goedge- keurl en nngevoigd, door die boeren zelf die staende houden, dat den gcbaenden weg die onze voorouders bewandeld hebben verre den besten is. Volgens de Flandre Maritime zyn de desertien der zeelieden te Oostende zoo tal- ryk, dal het gebrek aen matroozen eerlang eene ernstige moei] -lykheid voor de reeders zou kunnen worden. Men schry ft uit Aelst:Onze bejaerdste landbouwers herinneren zich niet ooit de velden zoo weelderig te hebben zich staen. Het vlas is allerschoonstde rogge prachtig, de aerdappelen, die in overvloed geplant zyn, laten niets te wenschen, al de andere vruchten wedyverea in fraeil.eid.Nog eenige dagen en me i zal in onze omstreken geen plekje naekten grond meer zien buiten de voetpad. :nalhs zal bedekt zyn met den rykslen en meest verscheiden oogst.» Wy lez n in de Gazette van Gent. Hetgeen wy voorspeld hadden is gebeurt: II t gouvernement heeft zyne «genegenheid voorliet viaemsch» weder op eene bedui dende wyz: geloond Een algemeen iuspek- teur en ecu inspekteur voor hel middenbaer ondervvys zyn benoemd de eerste is een ge buren h ansclunan de tweede is een Luxem burger, die onze lael niet kent. Wy laten hel openbaer gevoelen zelf over deze benoemingen oordeelenhel is de tweede mael dal een vreemdeling de plaets van algcmcenen inspekteur bekomt, gewis omdat hel gouvernement onder al de Belgen geen enkel man vindt die dacrloe bekwaem is; het is zeer vereerend en bemoedigend vjor ons nalionael gevoel. Langs eenen anderen kant, daerhet gouvernement man nen lol inspekteurs aenstcltdie onze lael >.i ;t inagtig zyn, is het wel een teeken dat Bergen Frankryk Maendag 22 mei. Tarwe, eerste kwaliteit fr. 32-66; derde kwal. fr. 30-90 den hectoliter. Er waren 2020 heet, tarwe ter markt. Tarwe (ntiddenpr.) fr. 31-68 den heet. Rogge Sucrioen Haver Boonen Witte boonen Gele erwten Blauwe erwten /.omcrkoolz. Lynzacd Aerdappelen Ka es Boter Vlas Dix'ivde, 22 mei. Bolerpryzen van 10 "/n lol 14 n/n »t. 'tsluk. PRYS DER GRANEN. Ter Merkt van Veurne, van 24 mei. Er waren ter merkt 536 heet. Tarwe. 12 id. Rog. 399 n/.Sucr. 69 id. Hav.’ 129 id. Boon. Tarwe van fr. 43-50 46 00 per 145 liters- Rogge - Sucrioen Haver Boonen

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1854 | | pagina 4