HOFSTEDE, BEKENDMAKING. VERPACHTING Vereen igde Belgen TYD1NGEN VAN DEN OORLOG. WEIDEN EN MEERSCHEN. De equipagie van het fransch schip Chap' tal heelt op de kusten van Griekenland eenen yselyken stryd tegen zceroovers uitge- staen. (Na de roovers van hunne schepen vcrjaegd te hebben zonden de Franschen hooien uit om ze op liet land te vervolgen. Eerstgenoemden vlugtten in eene hutvan waerzy verscheidene fransche inatroozen doodschooten. Daer de artillerie maer moei- jelyk op de plaets kon werken waer de zee schuimers zich verschanst hadden, verloor de bevelhebber van den Chaptal geduld en deed al de inatroozen aen wal zetten. De deuren van de schuilplaels der roovers wer den niet bylkappen nedergehakt, en na eene wreede worsteling met bylen, sabels en messen, werden al de zeeschuimers ter plaets gedoodbehoudens vyfdie aen de masten van den Chaptalopgehangen werden. Men spreekt veel van eenen brief van den marschalk de Saint-Arnaud nopens de Donderdag 21 September 1854ten 2 uren fix, in d’herberg het Gemeente-huis te Watou, bewoond door sieur Auguste Lermylle, zal er door de ambtsverrigting van den Notaris CAPELLE, overgegaen worden tot de openbare Verpachting, ten verzoeke der hesteurders van voormeld Bureel van Weldadigheid, voor eenen termyn van negen na-een-volgende jaren, te rekenen met eersten October 1855, der Goederen waer van den aenwys breeder bekendgemaekt is in de uitgezondene Plak brieven. De voorwaerden van berusten ter studie Notaris CAPELLE, en te Watou. grootste gedeelte zeer ondiep was; de eene ging achter de andere, zoo dat de stoet een trein spoorwagens geleek, liet waren ïueer- deels wyljes, ook verscheidene jongen daer- by de ouden rukten met hunne trompen de waterplanten uit den grond, om den doortogi gemakkelyker te maken voor de jongen, en waer hel water diep was, onder steunden zy hen met den snuit, om te beter te kunnen zwemmen. Toen wy eindelyk nader by waren ge komen bevonden zich nog slechts vyf bees ten in het water, dat hier ter plaetse diep was, en namen de jongen in hun midden. Nu begonnen wy op twintig passen afstand te vuren en toevalligerwyze mikte wy allen op een en denzelfden kop, die achtereen volgens 25 schoten ontving; het arm dier schreeuwde van de pyn, telkenmale wan neer het een kogel in den kop kreeg, maer ons mccdoogcnloos schieten hield niet op, want ieder onzer had meer dan een geweer. Openbare t>«h de eigendommen van het Bureel van Weldadigheid der gemeente Watou, bcstacnde in eene schoone ZAE1LANDEN, I1UISGRONDEN, TUINS, Eindelyk bereikten zy den overkant; ons slagtoffer, welks kop gebeukt en bebloed was hield zich met moeite op de beenen zoo dat wy elk oogenblik verwachten hem te zien nederzygen eventwel verdween het in het hoog rietgras. Nu keerden wy terug naer een inham, waer wel nog vyftig oli fanten, die reeds waren overgezwonunen aen den oever stonden. Ik bevond my nau- welyks dertig schrede.! van hen verwyderd toen de inlandsche groolen, die nimmer hunnen mond kunnen houden, roepende en snaterende ook opkwamen, zoodat de geheelc troep olifanten in het bosch de wyk nam, werwacrts nog eenige onschadelyke kogels hen navolgen. Ik was zeer uit myn humeur en gerankte in twist met iedereen weshalve ik myn bediende alleen wegrocide, om den acngeschotcn olifant op te sporen, hetgeen ons nochtans niet gelukte, zoo dat wy na verloop van een paer uren naer ons hoofdkwartier terugkeerden. (Te vervolgen.) deze verpachting van voornoemden in het Sccretariaet BELANGRYKE NIEUWIGHEDEN. SPANJE. De tydingen uit Spanje schetsen dit land af in zeer sombere kleuren. De uitwyking neemt er dagelyks toe. Persoonén, eenen aenzienlyken stand bekleedendedoor hun ne fortuin en hunne vroegere bedieningen verlaten Madrid om buiten het land te gacn leven. Er is spraek van eene verandering van kabinet, koningin Christina is altoos in het pal is opgehouden. Hare kinderen hebben Madrid verlaten. Men meldt uit Bayonne, den 21 augus tus, dat de generael Dulce bezit van bet gou vernement van Catalonien heeft genomen. Djtoestmd der provincie is tamelyk vol doende. BELG1EN Vicrne, 26 augustg. Maendag aenstaende, ten 2 uren na mid dagzal alhier in de Steenen-zael op liet Stadhuis, de plegtige prysuilreiking aen de leerlingen der middelbare school van den staet, gedaen worden. de passagie is alhier over de Nieuport- briig sedert donderdag onderbroken en zal hel lol den 24 september wezen men is yverig bezig met hel afbreken der brug. de passagie over de Panne-brug zal insgelyks onderbroken wordenvan den 14 september tot den 3 Octoberen op de kromme-brug van den 21 september lot den 3 October. I en vermaerd fransche landbouw kundige, graef de Gasparin, zegt dat de landbouwers hel aerdappelloof moeten ver branden, in plaets van het interyden of te vermengen met het mest. ’T is op het loof dal de ontelbare geslaehtlooze diertjes, die de plaeg veroorzaken zich houden en voorl ieden. TTïr’rnii m n MMMmmaaw verwyderde zich langzacm naer hel kreupel hout. Ik legde aen en gebood stil te hou den, opdat ik schieten koude, maer te ver geefs telkenmale als ik wilde vuren kwam eene hand voor den tromp nu werd ik boos schold de rocijers de huid vol en de holfel .verdween in hel woud. Den volgenden inor- gend voegden een paer inlandsche hooiden zich by ons, vier goede honden medebren gende. Een myner bedienden had zich gedu rende de dryljagl aen het visschen begeven en lerwyl hy mei eene vischpers hel riet doorzochthad hy een krokodil getroffen, die den stang als glas verbryzelde. Tegen elenstyd kwam hel berigt, dat de plaets, welke ik lol jagen had aengewezen, vol olifanten was geloopen. Onderdo kreten de olifanten voor het clen snelde eenieder mier de bepaelde plaets. By het omvaren van eene landspits ontwaerden wy eene ko- lonnnevan wel 100 olifanten, gereed om over hel mcir te trekkendat voor hel Mr. den doktor Bogho te Leuven, be weert dat men de aerdappelen te vroeg plant, en dat het in de maend july is, dat de aer dappelen wanneer zy beginnen te bloeijen, door de plaeg worden aengerand. Mr. Boghe heeft voorleden jaer zyne aerdappelen in july geplanten niet een struik is door de plaeg aengetasl geweest. Alle zyne aerdap- pelen zyn wel en weeldrig en gezond ge wassenen in november heeft hy veel en allerbeste aerdappelen ingeoogst. ditjaer heeft hy wederom zyne aerdap pelen in july geplantte beginnen van den 8. Alle zyne geplanlte aerdappelen staen buitengewoon schoon en worden door elkeen bewonderd. Het voorbeeld door Mr. Boghe gegeven is door velen gevolgd en allen hebben er zich wel mede bevonden. de fabriekraed van S. Nikolaeskerk van Geut had besloten door den heer Gavaillé- Coll van Parys, een orgel te doen maken voor den prys van 35,000 franks, de fabriek raed zich tot het gouvernement gewend hebbende, om eene hulpsomme van 10,000 francs te bekomen heeft de minister van justicie dezelve geweigerd, de beslissing van den heer Faider is daer op gegrond dat er in Belgien kunstenaers zyn, die in niets voor den vreemde moeten onderdoenen die geen te Imogen loon voor hunnen arbeid vragen. de minister beschouwt het dus als weinig vaderlandslievend van aen een vreemdeling het maken van zulk een instrument toe to vertrouwen. Wy zyn volkomen van zyn ge voelen daer het de pligt van elk en van allen is de nationale kunst en nyverheid met de meeste kracht voor te staen. Gaz. van Gent. teren 1818. 4. ' Criem Thomas-Eugènete Wcstvle- teren en te Rousbrugge-liaringhevan 1 Januaries 1819, lot 8 april 1838. 5. ' Balaillie, Pierre-Jacqueste Watou, van 26 Augustus 1802, tot 5 November 1881. En 6.' De CockJacques-Corneillete Watou. van 15 November 1831, tot 5 July 1852, aen welken hy opgevolgd heeft. BRUSSELSCDE MAETSCI1APPY de (les BELGES BÉUXls), Van onderlinge verzekeringen tusschen de in- wooneis van België, tot waerborg van onroerende goederen en huerders verant woordelijkheid, meubelen, koopwaren en buermans-veihael, tegen brand, en blik- semvuer, gemagtigd door koninglijk besluit. Voor alle inlichtingen zich te vervoegen by den Agent-principael Lodis-Jozïf ABEELE, commis-greilier by het vredegeregt en zaek- waerneiner oude Beestemarkt, Bleckery n.° 10, te Veurne. By denzelfden zyn er te bekomen kapitale sommen van 1000 tot 15000 francs mits goed bezet. Den Notaris CAPELLE, te Watou, heeft de eer de belanghebbende bekend te maken dat hy alleen bezitter is geworden van de Akten Kontrakten Staten, Inven tarissen en Testamenten ontvangen door de volgende Notarissen 1.” S nagghe, Framjois-Dominique, Rous- brugge-Uaringhe, van 10 July 1753, tot 30 Uctober 1802. 2’ Liefooghe, Peirus-Albertus, te Stavele, van 30 September 1707, tot 2 July 1800. 3” Criem, Eugéne-Jacqueste Westvle- van 24 July 1708, tot 31 December

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1854 | | pagina 3