OVERSLAG der GOEDEREN NOUVEAUTÉS. Pensionnat St.-Louis mas Van de kinderen Derickx. VERMOUT-DEBTEA'S, SBBHB UARCHARD Dl D R A F S J F IJ R NES, A Ihonneur d’inforiner le public, qu’il vienl <lc recevoir un trés grand choix de Hauler nouveautés pour Robes. On troiive chez lui un bel assortiment d'Ëtoll'es pour Pantalons, Gilets et tous les articles d’hiver. TYDINGEN VAN DEN OORLOG. UetJourna/ de Constantinople bevestigt het vertrek der expeditie daer den Krim, en vermoedt dat de ontscheping van den 8 tot den 10, in evenredigheid van 7000 mannen per uer, zal plaets hebben. Het blad hoopt dat Sebastopol nog voor het einde der macnd september tal kunnen genomen worden. De lydingen der Aziatische grenzen mel den dat de Russen op Gumri en Tiflis in af- toglzyn. Zy hebben het kamp van Kars ver laten, al den voorraed in granen achter la tende, welke het bevatte. De russische ach terhoede is den 17 door al de turksche ruitcry aengetast, de Russen hebben in dit gevecht ongeveer 3000 tenten, bagagien en eenige kanons verloren. De tyding wordt bevestigd, dat de onder koning van EgyptcnSaïd-pacha, een nieuw contingent van 10,000 mannen aen den sul tan heeft aengeboden. Volgens het oostenryksch bladden Soldaten-tiend, zal de ontscheping van het Op Donderdag 28 September 1854, drie uren na middag, ter herberg bewoond door sieur Charles Derickx, op de dorpplaets van Bulscamp. Eersten koop. Huis op de dorpplaets van Wulveringhem, gebruikt door de kin deren Derickx. Ingesleld 2500 Tweeden koop. Huis te Vinchcm op het Gouden Hoofd, gebruikt door Pieler-Francis Derickx. Niet ingesleld. Derden koop. Huis tc Vinchem, op het gouden Hoofd gebruikt door de wed. Eloy Ingesteld 1500 Koopen 2 en 3 ingesteld te zamen 3200 Pierden koop. - Onbewoond huis, op de dorpplaets van Bulscamp. Ingesteld 400 f tjfden koop.Vette Weide, in Steen kei kcgroot volgens kadaster 1 hectare 80 aren 75 cent.oin aenslag met 11 novem ber 1854. Ingesteld 7000 de voorwaerden en eigendoms - titelen berusten ten kantoore van den Notaris FlüüR, te Veurne. BEL.iNGR ÏKE NIEUWIGHEDEN. SPANJE. Een telegrafiek berigt uit Madrid, van den 10 september, meldt dat de policie eenc hu s eeking gedaen heeft in een hotel, waer lm n dacht, dat do heer Soulé, gezant der Vercenigde-Stalenzich bevond. Volgens hetgeen uit Parys wordt ge schreven, heelt men aen de karlitische uit- wykelingen cene circulaire gezondenwaer- in men hun op uitdrukkelyk bevel van den graef de Hontemolin aenmaenl rustig te blvven zich niet in de politieke bewegingen te wikkelen cn niets voor zync party te on dernemen, hetwelk zou kunnen bydragen om den burgerkryg aen te stoken. In den- zelfden brief verzekert men, dat die cir culaire insgclyks naer Spanje is gezonden. Men meldt dat het stoomschip Newton, hetwelk de gewezen koningin van Spanje, Christina aen boord heeft, in de Gironde ge komen is. gegeven en daerna wederom ingetrokken heeft. Onze briefwisselaer is van gevoelens dat deze beweegredens te vinden zyu in de reis des konings naer Calais en in het standpunt dal ons gouvernement jegens Frankryk ge kozen heeft, en waeruil eenige tegenspraek ontslaen is van we->e de heeren Kisseleff cn Creptovich, russische afgezanten. Men sehryft uit Thielt dat men in den onttrek deaerdappelen begint uit te doen. De bedorven knollen verschillen ditmael van die van vorige jaren in plaets van in den grond hard en zwartachtig gebleven te zyn, zyn zy gerot. Wat degenen betreft, welken niet door de ziekte aengedaen zyn, men is over hel algemeen te vreden, zoo van de hoeveelheid als vaude hoedanigheid. Men leest io den Jlonileur: De koning heelt den 18 dezer den ministerraed voor gezeten. len gevolge dezer vergadering heb ben de ministers toegestemd hun ontslag in te trekken. De kamers zullen l'halven Octo ber byeengeroepen worden. Men leest nog over het helseh machien in hel Journal de Bruxelles Verscheidene persoonen hadden plaets genomen in de diligenciewelke van Door- nyk naer Ryssel vertrok eene kist werd op hel ryluig g -laden. By de aenkomst der diligencie te Baisieux (arrondissement Rys- sei)was bel bureel der douanen gesloten. Des ande. endaegs "s niorgends heeft zekeren Lecomte de verklaring van de t inhoud der kist gedaen, welke,zoo men zegde, muziek instrumenten bevatte; de verklaerder zegde, dat de kist naer hel entrepot van Rvssel moest gevoerd worden, alwaer men dezelve zou af halen dit had plaets. Op welke wyze is de kistwelke het helseh machien bevatte onder de brug van Perenchies, op ongeveer twee mylen van Ryssel, geplaetst, alwaer men dezelve ge vonden heeft? Men weet het niet. Do yzeren weg gaet door die streek. Een elektrieke draed was aen de kist vastgemaekt. Die draedwelke tot op eenigen afstand lag, is ontdekt geworden door het verplaelsen van den zaveldie hem bedekte; dezelve diende tot leiddraad aen het machien, hetwelk on der de brug geplaetst was. De kist is wegge nomen en aen de geregtelyke overheid van Ryssel gezonden. Dc verklaerder Lecomte, die de eigenaer is van het llólel de Bruxelles, te Ryssel is met zyne gansche familie aengehonden nog andere aenhoudingen hebben plaets gehad. Na een verhoor omlergaen te hebben, zyn verscheidene der acngehouden persoonen in vryheid gesteld. De beambten der doua nen te Baisieux zyn te Ryssel ontboden, om in die zaek te getuigen. A DIXMLDE. Sous la direction de .11. BAERTPrêtre. La pension est de 350 francs. La rentree ties Èléves aura lieu 1c 2 Octobre. Pour informations s’adresserau Directeur. veel door DUITSCHLAND. In den nachten van den 9 en den 10 heeft het in Beijeren reeds reeds gevrozende tabak-p 1 antingen hebben er veel door geleden. ENGELAND Het schyn: dat de jonge prins van Wallis op het punt isin hoedanigheid van luite nant, aen boord van den Royal Albert, by deengelsche marine in dienst te treden. FRANKRYK. Men verzekertdat bepaeldelyk besloten is om te Boulogne eene berghaven te graven, waerin de grootste schepen eene veilige schuilplaels zullen kunnen vinden. Men zal by het dorp Chatillon, in hel zuidwesten van Boulogne gelegen, met het graven eenen aenvang maken. De kosten worden op niet minder dan 18 A 20 millioen franken geschat. Men leest in het Journal du Loiret Dezer dagen is in de II liers-straet, te Or leans, eenejufvrouw overleden van 85jaren, welke zoo spaerzaem leefde dat men dacht dat zy zich in verlegenheid bevond. Hare kleeding, haer voedsel, hare meubelen, alles scheen armoedig. Wy vernemen dat men, den inventaris van haer huis makende, cene som van 40,000 fr. gevonden heeft, in een koffer hetwelk onder vodden en oude kleêren verborgen was. Al dat geld, behalve 2000 fr. in goud, bestond uit vyffrankstuk- ken, zorgvuldig in rollen gedaen. Die juf vrouw welke, zegt men, 200,000 fr. lortuin achterkielheeft verre bloedverwanten tot hare algemeene erfgenamen benoemd. Deze woonen in Belgien, en zyn zelven twee a dry millioen rj k. BELGIEN Brussel, 22 september. L. M. de koning is maendag morgend met eenen byzonderen trien naer Duilsch- land vertrokken; hy moest den nacht te Keulen doorbrengen. De prinsen cn prinsessen der koninglyko familie zullen het paleis van Brussel be- woonen geduret.de ’s konings afwezigheid, die, naer het schynt, eene macnd zal duren. Men zegt dat vredes-voorstellen, officieus door Rusland gedaen cn door de duitsche mogendheden aangenomen, niet vreemd touden zyn aen de reis van den koning der Belgen. Men voegt er by dal de gouverne menten van Frankryk en Engeland deze pooging niet ongenegen zyn, tioewel zy er vreemd aen bijten. Doch die geruchten hebben bevestiging noodig. Men leest in do Emancipation De koning, die zich naer Zwitserland en naer Cóme begeeft, voor redens van gezondheid, zal legen half October tc Brussel terug zyn. Geen politiek gedacht hielt hem dien uit stap ingegeven. Dc tegenslrydige geruchten, welke diesaengaende zyn verspreid, zyn on gegrond. Het is zeker dat Z. M. de kamers zal openen. Een nieuwe ministerraed is maendag morgend, na het vertrek des konings gehouden geworden. Veurue, 23 september dc prys der tarwe is woensdag lesteen wei nig gedaeldook was de markt van eenegoede kwantiteit voorzien. Nu dat de landbouwers hunne werklieden aen hetdorschen kunnen bezigen, is het te verhopen dat onze merkten allyd wel voorzien zullen wordenen dat by gevolg de pryzen inerkelyk zullen dalen. De heer Lansens, bestuurder van het pensionnaet van Couckclaere, is tot brief wisselend lid van het Plaemsch Comiteit van Frankiyk benoemd. Men leest in een blad van Brugge: Zoohaest de kamers vercenigd zullen zyn, zal de minister vau binncnlandsche zaken verzoeken om zich in algemeen ko- miteit te vormen, en zal de beweegredens verklaren waarom het kabinet zyn ontslag

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1854 | | pagina 3