Ingezonden Artikels. TYDINGEN VAN DEN OORLOG. volgt 70,170,094 815,161,842 Totael. dan 93 millioen van stille, plcg- Totael De aktiemiddels in gelden een Gezelschap met hare eigene de magt van MM. de deelhebbers der Bank gesteld is dus samengesteld als Kapitaei in leaning gesteld in weerden van portefeuille Kapitaei bestaende in klin kende munt Bankbriefjes, overblyvende tot het uitgeven 70,170,094 fr., verbeeld dus en in geld de dcelheb- krachtensde magtiging aen de Bank door den minister van financiën verleend, de 100 millioen bereiken. Het totael der aktiemiddels, door de Bel gische Natie, op den 30 september lest, in waren de geallieerden den 13 lot op 700 meters de muren van Sebastopol genaderd. de onder-admirael Kornilofl’, wiens dood de Russen zelven aengekotidingd wordt, was de opper-bevelhebber van Sebastopol, de oflicier-generaeldie onder hem kom- mandeerde, is de schout-by-naclit Nachimoil, die de expeditie van Sinope aeugevoerd heeft. Prins Menzikoff bevond zich den 8 om streeks Simfaropol met 20 a 25.000 mannen. Ily verwachtte versterkingen die zyn leger tot 50,000 mannen zouden vermeerderen. Sebastopol is langs de landzyde met zware en verredragende kanons, voortkomslig van de russische linic-schepen. de verre dragt dier kanons heeft de belegeraers zoo wal in den weg gcstaen. Niettemin waren de bele- geringswerktn goed voortgegaen. -de Pays deelt de volgende dcpechen mede Omtrent twee uer nanoen, laet de mar- schslag zich hooren; het is een uitval van het garnizoen langs zee, tegen onzen linker vleugel. Hei l hel garnizoen is onder de wa pens, en de Russen dit ziende trekken terug. Hunne kanons houden niet op legen onzo verkenningen te schieten zou als de vorige, dagen. Op hetzelfde uer komt eene jonge en bevallige dame, als amazone gekleed, ver gezeld van cenen grysaerd op onze werken om twee kompagnien Franschen te vragen, ten einde haer kasteel en hare parken te bewaken. Kiezing tan liet overige die is van nauwkeuriglyk in bankbrif kens het kapitaei door het land aen bars geleverd, on door deze bietste op intrest gesteld den 30 september laetstleden. Dus, voor de verwerving van deze 91 millioen fr. schulden en weerden, hebben de deelhebbers in het geheel 15 millioen geleverd en het Belgisch Volk 76 millioen. Volgens dat wam.eer de Bank een han- delgocd van 1000 fr. eskonteerd, komt hel kapitaei der deelhebbers er voor een zesde tussclicn, terwyl devjf overige zesden door de natie geleverd worden. Buiten <lit eerste kapitaei van 76 millioen fr. door de natie aen du Bank geleverd en dat de Bank geheel in leuningen op open bare kapitalen,en eskont van wisselbrieven, enz. ten voordeele van hare deelhebbers ge bruikt heeft; heeft de Bank van de Natie ontvangen, ten dienste* van den wissel van hare biljetten tegen klinkende munt, een kapitaei van 55 millioen, die den 30 sep tember lestin hare kelders rustte. Eindelyk had de Bank, op hetzelfde tydstip hel regt van den omloop van hare biljetten nog met eene som van 6 millioen te vermeerderen want de gedane uitgaef beliep nog inner een weinig meer dan 93 millioen en zy mogt den stoelen opziendezegde hy terwyl hy droevig het hoofd schudde: Zy is niet hier. Zy heeft tot het laetstc toe gezegd dat Harry Donner nog eens ge vonden zou worden. En nu is zy niet hier. Zy is dood Acli ja. Er volgde eene korte poos lig en treurig, En waeroni hebtgy n al die jaren schuil gehouden ?zcgdedc schoolmeester eindelyk. Ik moest het voorledens uitwissclicn. Ik moest my van een bedclaerspak en uit du schande verheffen tot dit, antwoordde de officier, en wees met edele deftigheid naer zyne gouden epauletten en naer de schitte rende eerteckenen op zyne borst. En ik moest dit winnen vervolgde hy terwyl hy eene zware vergulde beurs liet zien, om my te wreken over den stok en don riem en uwe laetstc dagen te verzoeten, myn oude weldoener. De verandering komt u zeker verba zend voor, vervolgde de officier, na eene korte poos stilzwygens. Zy isvoor my zclven somtyds verbazend maer het is aen u dat ik len. Dczclccningen brengen 4 p. c. aeu de deelhebbers. 332,000 fr. van schuld ten laste van het algemeen gezelschap, voordo oude bankbiljetten vanditGezelschap, wedergegeven voor zyne rekening door de Nationale Bank. Deze voortgang van 332 000 fr. le vert een intrest van 3 p. c. aen de Nationale Bank. 91,170,094 fr. weerden, brengen de 3 a 5 p. c. in trest ten voordeele der deelhebbers Met van deze van de Nationale som het ka- Bank. pitael van 15,000,000 fr. af te trekken, wel ke den geheelen inleg der deelheb bers uitmaekt. cier met eerbied. En nu leeft myn oom nog Hy en uwe tante zyn vóór vyftien jaren gestorven. Datspytmy. Ik had nog gaerne met hen willen spreken over onze vroegere ver keerdheden de hunne en de myne. Het zou my gestreeld hebben als ik iels voor hen had kunnen doen, en hen hunne harde gezegden over my had hooren herroepen. Hoe warm werd my liet heil voor betonde dorp, toen ik daer straks binnen kwam. Ik had wel wil len knielen vu den grond kussen. Maer ik was z io ongeduldig om te welen of gy nog in leven waerldat ik my nergens ophield vóór dat ik in het sehoolvcrtrck kwam en u naer mijn schip vond staren. Gy hebt liet hert van Harry Bonner teruggebragtzegde de meester, al zie ik geen spoor meer van zyne ondeugden. Dat zult gy ondervinden want wal maer voor geld te koop is, of wat dankbaerheid geven kan om uwe gezondheid en uw ge noegen te bevorderen dat zult gy hebben van dit uer af, myn goede oude meester. Eene depeche uit Petersburg gedag- tcekend tien 24 October, zegt Prins Menzikoff meldtDen 5/17 Octo ber heeft de vyand het vuer tegen Sebastopol geopend, zoowel van den kant zyuer bat- leryen als van den kant der zee. Het kanonvuer en het bombardement hebben den heelen dag tol in den nacht ge duurd. VVy hebben 560 dooden en ge kwetsten. Onder de eersten bevindt zich ongelukkig du adjudant-gener.iel Kortiiloif. Onze vestingen lubben weinig gcleucn. den 6/18 October is hel kanonvuer langs den kant der zee niet heropend en langs den kant der balteryen is het maer zeer zwak geweest. Volgens een telegraliak berigt, afge- kondigd door den franschen Jionileur den Geineente-raed der stad V eurne, DE UTTBEDENDE LEDEN ZYN t Du hecren D. BRIL Burgmeester. V. DEKLUWER, Schepen. J.-B. Dl.PREY, Raadsheer. 11. VaNDEVELDE, idem. 11. DEW1TTE, idem. Aug. OLLI'.VIER, idem. Een-ieder is van gevoelen en zelf over tuigd, dat alle deze heeren weerdig zyn van herkoozen te worden; het zyn alle treife- lyke lieden, met een onbesproken gedrag, genietende van de algemuene achtting. De beste overeenkomst heerscht onder du leden van den gemeente-raedzy nemen eenpariglvk ter harte het welzyn en de be langen van de stad en hare inwoonders; ook zyn zy in alle droevige omstandigheden be llet eerste begin dacrvan te danken heb. üw mensehlievend onderwys, uwe geduldige poogingen tot mynu verbetering, uwe ge zegden over myne ondeugendheid uw aen- moedigende lof van myne talenten dit alles sprak tot myn hert en myn geweien, en prikkelde my tot het besluitom naer zee te gaen en een nieuw leven te beginnen. Het gezicht van het oorlogschip uit het venster en de laetstc slagen van den smid beslisten de zaek. Ik liep de klippen af, vertelde myne omstandigheden aen het volk in cenen bout van het oorlogschip, werd als kajuitjongen acn boord genomencn het schip vertrok terstond. Ik ben stap voor stap opgekomen ik heb vele gevechten bygewooad en hier ben ik nu kominaiidant van hel schip, waer- naer gy stond te zien, toen ik in het school- vertrek binnen kwam cn weder op myne oude placts ging zitten. En ik hoop zegde dc schoolmeester ernstig, ik hoop lieve Harry, dat gy die voorzienigheid dankbaerzyt, die uwe zwer vende voeten langs zulke vreemde en moei- jelyke wegen heeft geleid. Dat vertrouw ik antwoordde de offi- 6,290,930 fr. 137,622,866 in bankbrief- kens te samen, door de bclgische Natie ge geven, komen dus in hel bezit en in de zaken van de Nationale Bank, voor meer dan 137 millioen fr. tusschcn, terwyl, vancenen anderen kant, het kapitaei door de deel hebbers geleverd, juist tot 15 millioen beloopt. Als men deze twee uitkomsten, getrokken uitde voorgaende oflicieele lyst, vergelykt, is het onmogelyk van zich dc buitengewoone legenkomst niet te herinneren, van den brief, dien wy in ons nummer 3 gegeven hebben en in denwelkcn een der bestuer- ders van de Nationale Bank, voor de lezers van de Indépendance, het Journal de Liège dc Etoile Beige, enz, schryvendc hun het volgende zegde De Nationale Bank is van deelhebbers, hetwel maer middels wérkt, zonder één enkel centime te ontvangen van wie het ook moge wezen.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1854 | | pagina 3