IBoomen, Schooucn Koopdag van EXTRA groote B O O M E N 80 koopen 49 koopen Schoonen Koopdag van BOOMEN, Op Hoogstaede. KOOPDAGEN lynde BER1GT. OP BEVEItEN. I BOOD J Medegedeeld. Men zal vergaderen aen gras nacst den steenweg. Op langen tyd van 1 lende borg. deze vendition zullen gehouden zyn op tyd van betaling, voor het principael tot den 1 Julius 1855, mits stellende begoede en be kende borg, en gereed te betalen den 10 penning en de gewoonc bespreken. De gene die nog schuldig zyn in de ven dition, tenjare 1854 en in vroegerjaren gehouden door den Notaris FLOOR, te Loo, zullen in deze vendition niet aenveerd zyn. Veurne, 25 January 1855. Bubgjiikster D. BRIL, provincialen Raedsheer. By besluit van 19 January 1855, Z. M. onze beminde vorst, heeft de stemming van 31 October 1854 bekrachtigd en voor eene tweede macl de weerdigheid van eerste ma gistraatspersoon der stad Veurne, aen den heer 0. Bril toevertrouwd. By zelf besluit is de heer V. Dekeuwer als Schepen benoemd. Zes jaren geleden, het is my nog versch in het geheugen,gansch de bevolking, gelukkig en trolsch van tot hot ambt van Burgmeester verheven te zien, een der be kwaamste onder' stads inboorlingen de goede borger dien het openbaer gevcelm, om zyn rondborstig karakter, sedert lang aen het hoofd van stadszaken verlangde, en op welken, eenen algemeenen wensch geves tigd was gansch de bevolking, zeg ik, be groette op eene luidruchtige en wonderbare zegevierende wyzc, de eerste intrede, als Burgmeester, van den heer D. Bril. Van dezen keer, ik moet het bekennen, cr is ter dezer gelegenheid geen gewag van openbare feest. Dat men zich daer voor aen eene ydele gedachte van verflauwdheid onzer gevoelens niet overlevcrc. Integendeel, betuigingen niet min weerdig onzer liefde, erkentenis en opregte verkleefdheid zyn hem reeds geschonken. En waerom zouden de Veurnaren in hunne acngekleefdhcid verslappen Over zes jaren, de heer Bril, burgmeester, had ons allcenelyks vertrouwen van stads welzyn te bewerken, opteleveren. Nu dat hy het bestuer gedurende zes volle jaren in handen gehad heeft, hebben wy gezien met welken gelyken iever hy de belangen van klein engroot, arm en ryk verdedigde in onderscheidene omstandigheden heeft hy ons overtuigd, dat wy alsdan geene vrueh- telooze hoop in hem gesteld hebben. Hoe zeer dan moeten wy ons niet hcil- wensehen over den keus die men op nieuw in hem gedacn heeft. De omvang van het blad zoude my niet toelaten alle de aen stad bewezene diensten door don heer Bril burgmeester, opteheldren, daerom zal ik my vergenoegen met de hoop te voeden dat hy, in zyne nieuwe bedienin gen, goed ondersteund zoo als naer gewoonte, door de heoren Schepenen, in do verschillige takken zyner besturing met den zelven dryf- krcahtzal voortvaren. Donderdag 1 February 1855, om een uer na middag lixe te beginnen, op d’hofstede bewoond door sieur Chailes-l.ouis anden- bruwaenegelegen binnen de gemeente van Bovcren, verre zuidoost van de kerke, van zuiden de Loo-stract, tusschen de lloogstade- lynde en d’herberg St. Eloy Bnitcngewooncgroote boomen, wacr onder eenen eik van 3 meters 50 centimeters om trek, verscheidc andere eiken ook van 2 tot 3 meiers omlrek, voornamentlyk een diens tig voor molenas. 31 abeelen van zeer groote lengte, allen van 2 tot 3 meters omtrek, veele zeer groote popclieren en olmen, im mers alle boomen geschikt voor do grootste werken. door de aengelcgcntheid langst den eenen kant van den Yzervaerd en langst den an deren kant van twee steenwegenden oenen van Veurne op Ypcr, den anderen van lloog- stacdo naer Rousbrugge, is den vervoer van deze boomen zeer gemakkelyk. Op langen tyd van betaling, macr allen kooperzal moeten borge stellen. Dynsdag 30 January 1855 een uer na middag, op d’hofstede bewoond door sieur Carolus Devisch, binnen de gemeente van Uoogslaede zuidwest van de kerke, zuid langst den steenweg leidende van Hoogstae- de naer do drie Ridders Weegschecdc, Zware roode olmen, hollanders, popelie- ren, abeelen, klemmers, esschen, keirse en peereboomen wacrvan het meeste deel dienstig voor timmerliedenwagen cu klompmakers. Door de aengclegentheid aen den steenweg is den vervoer van het hout zeer ge makkelyk. koop 1, in het betalingmits stcl- BELANGRÏKE NIEUIV1G HE DEN. V«ubne27 januhry. Byna alle de gazetten van vlaemsch Belgie doen oproepen tot de liefdadigheid. Dit is niet te verwonderen want overal is de ar moede overgroot. Wy ook verheffen de stem, wy ook. smeeken onze ryke en welhebbende burgers, van het lydenvan alle wie in Veurne gebrek hebben,door welgegevenc en krachtdadige alraoessen te verzachten. Is het niet eene onbetwistbare zaek dat cr hoègenaemd geene evenredigheid bestaet tusschen de winst van den werkman en de behoeften van een workmans huisgezin De levensmiddelen de huishuer do brand stoffen, de klcederen, alles wordt duurder, en men zou wel moeten zeggen datin bet algemeen genomen, de dagloon alhier ver mindert; de aenbestedingen van openbare werken zyn daer een bewys van. De ambachtslieden en daghuerinenschen zelfs als zy gestadig werk hebben, kunnen schaers in alle de noodwendigheden van het leven voorzien. Wat moei er dan gebeuren als zy door de strengheid van het weder of door andere omstandigheden van alle winst berooft zyn Of wel, zy nemen den ontee- renden en verdervenden bedelzak ol wel, zy lyden in stilte, zy kwynen zy worstelen tegen de dood, zy verkoopen hunnen huis- raéd, tol hun gereedschap loc, en alzoo dompelen zy zich in den afgrond der ar moede. Het is pynelyk om het te zeggen maer in Veurnezyner eerlyke ambachtslieden die sedert Allerheiligen, weinig of niets ge wonnen hebben en welke tegenwoordig met hun huisgezin tien macl meer gebrek ver duren dan dischgenooten en bcdelaers. *Gyallen, ryke en welhebbende burgers, denkt dat wy ons in buitengewoone omstan digheden bevinden cn dat er ook buiten gewoone hulpmiddelen' behoeven gebruikt te worden laet u door medelyden bewegen honger lyden voor eenen treffelyken werk man is zoo hard Vergenoegt u niet van eene almocs op straet of aen de deur te geven want de grootste armoede houdt zich ver scholen neemt eeneof cenige arme deugd zame familien onder uwe byzondcro be scherming, begeeft u ten hunnen huize, bemint ze met eene ware christclyke liefde, cn tracht in hunne dringenstc noodwendig heden te voorzien. Zulke almocssen zullen menige ellende en wee verzachtenen do noodlydendc die ze zullen genietenin plaets van zich by de bende vau juorrende en on. dankbare bcdelaers te vervoegenzullen verdraegzaem zyn, hunne dankbaarheid voor hunne beschermers zal in gebeden ten Hemel stygen,en met hoop en geduld zul len zy betere dagen tegemoet zien. By koninglyk besluit van 24 dezer is de heer E. Ghewy, doktor in de regten al hier, tot avoué by de reglbank van eersten acnleg dezer stad benoemd, in vervanging van den heer Despot, ontslaggever. By koninglyk besluit van den 14 dezer, is de heer P. DekeuSvcr van Nicuportkapi- tein-adjudant-major by het genie-regement, tot ridder van het Leopolds-ordc benoemd in belooning der aen hem toevertrouwdo byzondere ambten, waervan hy zich op de uitstekenste wyzc gekweten heeft. Hy is den jongslen gedekoreerden van het belgisch leger. Op 19 dezer heeft men het schip welk op de hoogte van Middclkerke gestrand was vlot gekregen en naer Oostende geleid. Het was een Breemschen driemaster in bestem ming voor Havana. Het was geladen met wyn hammen steenen en andere koopwaren. By het stranden heeft hel zyn roer verloren en heeft in de binnenkielen ook veel geleden. Men begroot de schade op 10 a 15,000 fr. van Binnen de gemeenten Houthem en Vtnchem, te weten HOÜTH EM. VrydagS February 1855, wezende Licht- mis-dag, om 1 ure na middag precies, op d’hofstedc-landen gebruikt door Joannes Mesdach, alnoordwestcn cn icgens de plaets van Houlhem Zal gehouden worden publicken Koop dag van ontrent de CO koopen boomen, be staande bezonderlyk in extra schoono eiken, hollanders, abeelen en esschen. Men zal vergaderen op dito hofstede. V 1 N C H E >1. En Zaterdag 3 February 1855, om 1 ure na middag, op de landen gebruikt by Joseph Vanhoulte ter gemeente Vinchem, al wes ten iegens de calchicde die loopt van het Gouden Hoofd naer ’t Zwaentje, digte by d’herbcrgede Roose, Zal ook gehouden worden openbaren Koopdag van ontrent de 20 koopen boomen, bestacndc in olmen, klemmers, wilgen, es- •chcn-bovelingen cn twee keiselarendies eenen olme staendc op zaailand al noorden den boomgaard der kinderen Dequidt, die zal verkogt zyn in d’herberge dito Roose. Te vergaderen in d’herberge de Roose, bewoond by sieur Jansseune, langst gemelde calchiede. Op langen tyd van betaling cn conditiën alsdan vooren te lezen. S

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1855 | | pagina 3