S 1 3 1 I T- I»- 47c. S 1 '/j b 1 I 81 Pl id Rog. 808 Suer. set 108 Unv.*88 W. Boon. Tarwe van fr. 35-00 30- 00 per 145 liter*. Rogge 24-50 20-00 17-50 10-25 12 50 10 00 25-00 20-00 BURGERSTAND DER SI AD VEURNE. Vebtrek-Uren van den Yzer-tveg 7? I binnen hebben het was. xyno Rogge Suerioen Haver Boonen PRY7.EN DER BROODI.7tan dito. 60c. (40 Tcrwo Rogge Suerioen Haver Boonen per Hn-tsl. f>. 25-72 17-20 - 11-81 00-71 18-34 van den overleden M Dixstm 5 Maert. Boterpryzcn van 14 l'/a lol 18 °;n st. ’tstuk. PRY’S DER GRANEN. Ter Merkt tan Vei'rkb tan 7 Maori. Er waren termerkl 551 heel. Tarwe. 11 id. MIUDEN-PKYS. GEBOORTEN den 3. Carolina Dupon, dogter van Ludo- vicus on van Joanna Dutoo, llandboogstraet. dca 5 Emilianus Bilcke, won van Nor- bertus en van Marie Haelewyn, Nieiiporl-st. den 7. Atneiie-Sophie Hoel, dogier van Fraticiscn van Anna Bruwaerl,Groote-iuerkl. STERFGEVALLEN. den 2. Emile Peel, 3 jareo. den 3. Susanna Borgoie, werkvrouw, 64 jareu, geboren le Eggewaertscappclle en woonende te Veurne, huisvrouw van Scbas- tiaen Laurens. den 6. .Marie Dccorle, 8jaren. Dood tan den Keiser .an Rusland. De Keiler van Rusland is den 2 maert, om twaelf ure 10 minuten, leSt. Petersburg overleden. Deeenen leggen acn eene schie- lyke geraeklheid, de anderen, acn eene longzieile. Het schynt noglhans-dat by, sedert verscheide dagen onpasselyk Ziehier cenigo opgaven wegeus hem en familie: Kiezer Nikolaus le I’ Pawlowitch, geboren den 6 july (25juuy) 1796, had zyn broeder, den Keizer Alexander den 1 december 1825 opgevolgd, krachtens manifest van den 23 augusly 1323, en den aki, door welken de grool-herlog Conslanlyn van zyne troon- reglen afzag. Hy was den 3 september 1826 te Moskou, en den 24 mei 1829 te YVarschouw gekroond g iweest. Keizer Nikolaus was den 13 july 1817 met de prinses Charlotte van Pruissen (keizerin Alexandra Feodorowna), geboren den 13 july 1798, dochter van koning Frcderik- Wilhelm 111 van Pruissen, en zuster van den heerschenden koning, in echt getreden. Uil dezen band zy n zes kinderen gi sproten, waervan deoudste Alexander-Nikolajewitsch- Cesarewitsch en grool-herlog erfgenaem,die zyn vader onder den naem van Alexander 11 opvolgt, den 26 april 1818 geboren is. Deze is den 28 april 1841 gehuwd met de prinses Maria van Bado (Ccsarcsona-Maria- Alcxandrowna) geboren den 8 augusty 1828, dochter van wyien tien grool-hertog Ludo vicos van Hessrn-Darmsl <<lt, van den regc- renden groot-hertog, by welke hy vyf kin deren, vier zonen en eene dochter gewonnen heeft. De andere kinderen Keizer Nikolaus zy n 2. Maria, groot-hertogin, geboren 18 au- guitv 1819, getrouwd 14 july 1839, met den prins Maxi milieu-Joseph-Auguste-Napoleon de Beauhariiai, hertog van Leuchtenberg generael-majoor der ruitery, geboren 2 October 1817, overleden 1 november 1852. 3. Oiga, groot-hertogin, geboren 11 »ep- tember 1822, getrouwd 13 jnly 1846, met den erfprins Karei van YVurtemberg. 4. Constautyn, groot-adinirael en opper bevelhebber der riissischc’zeemagt, geboren 21 september 1827, getrouwd 11 september 1348, met Alexandra ;ed rica-llenriette, geboren 8 july 1839, dochter van den hertog Joseph van Saxen. 5. Nikolaus, grool-hertog, geboren 8 au gusly 1831, bevelhebber van het lanciers- regiinent der keizerly ke garde. 6. Michicl, groothertog, geboren 25 October 1832. vertrouwen, die zelf niet weet dat liet vet in aanraking met koper, vergift wordt. Zelfs weten zy niet aen welke teekens men do kwade‘kampernoelie kent. Eene keuken-universilcil ware de eerste en voordeeligste instelling; na dryjaren studie, zouden de nieuwe doktors beter eene plaels vinden en tienmaal meer betaald worden dan de leerlingen der polytechnieke schoolde Koningen en groote heeren van heel de wereld zouden zich de doklor-koks betwisten. Wy bevelen dit denkbeeld aen by den minister van binncnlandschc zaken, aen wie aldus de glorie zou toekomen van dwars door het dagelvi.s vergifthonderd jner leven te verzekeren, hetgeen nog uiaer het middengetal is van het menschelyk be- staen, volgens den deerden Flourens. TYD1NGEN VAN DEN OORLOG. liet groot nieuws van den dag en welk met den oorlog in zeer nauw verband stact, is de dood van den czar Nikolaesl, keizer van Rusland. Nikolaes is den 2 maert over leden zyn oudste zoon is hem opgcvolgd onder den naem van Alexander II. Volgens al het geen wy vernemen is het sterk te vreezendat deze in hel gedrag van zynen vader zal volherden. De Russen werken dag en nacht om Sebastopol aen de zeezyde onaentaslbaer temaken.Eene depêche, door een engelsch dagblad afgekondigd spreekt van «enen aenval der Russen op Balaklava, die afgeslagen is geworden. Vol gens de Times is het russische legerkorps dal rondom Balaklava ligt 69,090 man sterk. De generaal Bosquet is met een legerkorps van 25,000 man ópgetrokken, maer het slecht weder heeft hel gevecht belet. Men meldt dal de groot-hertog Michicl voor Se bastopol zwaer gekwetst is. Volgens het laelste telegrafiek berigl van prins Jlenzikoff zouden de f ranschen by hel bestormen van een nieuw russisch bolwerk met een verlies van 600 man terug gedreven zyn. Hel is zeer waerschynely k dal de opening der con- ferentien van VVeenen zullen uitgesteld wor den, dewyi de russische afgeveerdigden noodtakelyker wyze nieuwe onderrigtingen zullen moeten vragen. Hel is byna zeker dal de reiz van L. Napoleon ook verschoven is. BRUGGE. Ten 6 ur. 55 m., ten 7 ur. 40 m., morg ten 1 uren 40 min. Ten 3 ur. 40 ’min. 's na midd. en ten 6 ur. 55 iniu. avonds, naer Uoslendo. OOSTENDE. Ten 6 uren 15 m. ten 7 uren 15 min. 's morgens. leu 1 ure, ten 3 uren C11 ten 0 ure, na middags naer Brugge, ew. van Dender en YVaes aen cenen bedriege- lyken handel zou schuldig gamnekt hebben om de transporten tot zich te lokken. Mr. do minister van openbare werken beeft de erns tigheid,der zaek erkend, en verklaard dat zy naer de linantic-kommissie zal verzonden worden. In de zitting van 2 maert maekt Mr. deBrouckere aen de Katner kenbaar dat het ministerie den Koning zyn ontslag heeft aangebodenhy doet de redenen van dit besluit kennen als volgt Myne heeren, de laelste stemmingen over voorstellen, door het ministerie van binnen- landscho zaken voorgedragen, hoofd van dit departement doen besluiten den koning te verzoeken zyn ontslag te aeu- veerden. Deweging). In tegenwoordigheid van dit besluit, beeft een der ministers op zyne beurt ver klaerd dat zyn persoon!y kc toestand hem niet loeliet in eene nieuwe kombinalie te treden en aldus eene nieuwe politieke verbindtenis aen te gaen. De andere leden van het kabinet, do redenen dezer dubbele verwydering waar derende, en er zich de gevolgen «iet van kunnende ontveinzen; willende overigens zich niet scheiden van twee kollegas, met welke* y niet opgehouden hebben in de beste betrekkingen te zyn, hebben gelykelyk besloten hunne porteleuile in handen des konings neder te leggent Gevolgenlyk hebben al de leden van het kabinet de eer gehad den koning hun ont slag aen te beiden. Deze mededeeling is in de kamer van eene korte beraedslagiug gevolgd geworden, die geëindigd is door hel nemen eener ver daging, lol den dag als de voorzitter de ka mer weder zal byeeuroepen. Sedert liet ontslag van het ministerie zyn MSI. De Brouckere en Delfosse door den Ro lling ontvangen geworden. Men verze-ert dat Mr. Delfosse op eene volitrekle wyze geweigerd heeft zicli met de samenstelling van een nieuw miuisterie te gelasten. Volgens zekere geruchten is er in het hof groolelyks kwestie liet gevallen ministerie te herpiaesteren. Noch de liberale, noch de klerikale partyzon aen het bewind komijn, en de Kroon zou hare instemming aen eene ontbinding der kamer, hoegemtemd niet geven. Slechts twee ministers zouden by hun ontslag blyven, namely k MM.Piercoten Liedts Men zegt dat het ministerie zyn ontslag heeft gegeven uit oorzaek eener geheime on gewigligc reden men beweert dat die reilen eene buitcnlandsche drukking is, ten ge volge der houding van ons gouvernement in dezaek onzer nationale onzydiglicid. De Emancipation behelst do volgende geestige boutade Eene goede administratie moet voor de gezondheid van iedereen zorgen, zelfs voor die der hoornbeesten, zy moet gediplomeer de doktors verschatl'en, zoo wel aen de vier voetige dieren als a n de tweevoeters. Volgens regl moet ieder belastingschul dige iets terug ontvangen voor zyn geld, en vermits de honden betalen, weten, wy niet waurom men hospitalen en eenen byzou- deren geneesdienst aen die nuttige tuenseben- vrienden zou weigeren. Maer waervoor een vaderlyk gouverne ment vooral zou moeten zorg dragen, is do gezondheid der burgers; de keukcnschool had voor de veearlsenyschool moeten ge- plauts worden. De gemeenten zouden met veel meer regl moeien gedxvongen worden, gediplomeerde koks Ie hebbendan wel dierengeuezers; want men schrikt van tweemaal daags zyn leven in handen van eenen ougestudeerdeu kwakzalver toe to

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1855 | | pagina 4