BOOMED II LIS Uit er hand te Pachten VENDITIE Menagie-Goedërén, TE L00. KOOPDAG KOOPDAG van MOBILAIRE GOEDEREN, TE WULPEN. 76 koopen BROODBAKKER! EN WINKEL, KOOPDAG het zelve koopen j van van OP STAM, TE C R O M B E K E. Schoon Ten gebruike van Openbaar te verkoopen BINNEN L00. Een HUIS, gcstaen in de Duinkerk-straet, ter dezer stede, alsnu bewoond door da weduwe van sieur Pieter Ryon. Zich te adresseeren, Zuid-straet, n." 30. Maendag 19 Maert 1855, ten een ure na middag, op het Hofstedeken alwaer sieur Philippus-Jacobus Frammout overleden is, te Crombeke, langst de Rousbrugge-straet, Eiken, olmen, csschen, wilge, abcele en populiere hoornen. Ten zelve dage zullen verkocht worden, om afgebroken te zyn, de gebouwen van vermeld Hofstedeken. oosten en westen landen van de zelve hof stedeken noordoosthoeke land aen Mr. den marquis de Bethune, gebruikt door Van- thurnhout, voorts van noorden land aen de gebroeders Vantoortelbooin, van noor den omtrent den midden den eerstvol- genden’ koop. 5 en letten Koop. Van noorden omtrent den midden aen den voorgaenden koop, een langwerpig perceel strekkende zuid en noord, groot volgens titel 58 aren 17 cent., en volgens kadaster sectie B, n.’ 139, 54 aren 75 centiaren, palende van oosten en westen landen der gebroeders Vantoortelboom, nog van westen naer den noorden land aen Mr. Rousselle; op het noordcinde ligt eenen voetweg. de voorwacrden en eigendoms-titclcn be rusten ten kantoore van den Notaris FLOOR to Veurne. Donderdag 22 Maert 1855, ten 9 uren ’s morgens, ten sterf huize van Sr. Joannes Mallebrancke, te Loo, in de Oudceyermarkt- straet, Koopdag van koper, tin, yzer, blik, glas, crutael, gleis en aerdewerk, tafels, stoelen, zetels, commodcn, slaende koperen slag- horlogie met kas, beddebakken met behang, wollen matrassen en hoofdeinden, pluimen bedden met hoofdeinden, oorkussens, slaep- lakcns, wollen deksels, spreijen, dwalen en servetten, printen en schilderyen metlysten, tafellapytten, boeken, een stuk wit lynwaed, veel ydel flesschen en steenen pullen, en meer andere voorwerpen, waer van het vcrhacl te lang zoude zyn. Met gereed geld. Donderdag 29 Maert 1855, twee uren na middag, in de herberg den Leeuw, bewoond door sieur Brandt, binnen Loo, zal ge- bucren de openbare verknoping in een enkele zitting, van het naersebreven goed. Stad van Loo. Eenigen Koop. Een Huis genaemd de Kroone, hebbende verschelde beneden en bovenkamers, winkel, broodbakker}'erf en hovenier .of, groot in oppervlakte 3 aren 32 centiaren, slaende aen de zuidzjde van de Breid l-siraet, palende oost hel huis, herberg en grond van Albertus Brandt, zuid en ten deele west de erf en ge bouwen van de familie Rouzée, nog west de oude Vischinerkten noord ten voorhoofde Op de struct. Lestmael bewoond door de weduwe Ja cobus Hvcour, thans ledig, om in het gebruikt te gaen met de betaling van den prys der verkooping. Conditiën en titels ten kantoore van den Notaris FLOOR, te Loo. BE LAN GR YKE NIEUWIGHEDEN. Veurse, 17 Maert. De opperhoofden der liberale party zyn opvolgelyk by den koning geroepen geweest ten einde een ministerie samen te stellen en alle deinzen voorde tnoeijelykheden achter uit. Na vruchttelooze poogingen wendt zich de kroon naer den regter kant der kamer en het is hoogst waerschynelyk dat er wel- haest een katholyk ministerie, met Mr. Delheux, of Mr. De Meulcnaere aen het hoofd tot stand zal komen. Met genoegen vernemen wy dat de muzykinaetsehappy van S Cecilia alhier’ besloten heeft van korts naer Paesschen, een Concert te geven, ten behoeve van baren yverigen iniizykiueester den heer Clément. VVy tvvyfelen niet of iedereen zal deze beslis sing met voldoening vernemen die betuigd dat demaetschappy het talent van den kuust- vollen heer Clément naer waerdc schat, en hem op die wjze hare dankbaerheid will betoonen over den voortgang die zy onder zyn kundig bestuer gedaen heeft. ken talryk publyk zal, wy zyn er zekcr. van, dit Concert bywöonen die, zoo het schynt, onder alle opzichten zal verdiene aenhoordte worden. De Gazette tan Gent heeft ombekend geiuackt, dat de koonnaetschappy vanOost- vlaenderens hoofdstad, onmiskeabaer een der beste zanggenootschappendie iu Europa bestaen, tydens de groote tentoonstelling van Parys, in het vlaemsch zal zingen. Daer op roepen alle de vlaemsche nieuwsbla deren bravo, bravissimosOok wy, geven volgeerne aen dit voornemen onze regt- zinnige toejuichingen, alhoewel het ons nogthans als iets zeer natuerlyks voorkomt. En inderdaed, zongen niet de Italianen, de Duitschen, deFranschen, als zy by ons do gastvryheid genoten, in hunne eigene tael De welvoegelykhcid vereischt dus niet dat wy ons door eene voor den Paryzenaer ge- brckkelyke fransche uitsprak in Frankryks hoofdstad belachelyk maken. En zouden wy ons moeten schamen Vlamingen te tyn? Heeft ons uitzicht iets verachtelyks iets acnstootelyks? Zyn wy dan metden stempel der domheid en onwetendheid gekenmerkt? Verraed onze houding, onze oogslag, luiheid en lafheid? Voelen wy,by do herinnering der daden onzer voorvaderen, het schaem- terood ons in hel aengezicht gloeijen O neen, God zy dank. Wy begrypen en vinden goed dat de vlaemsehezanggenootschappenook duitsch en fransch zingen; maer de zoetluidende moederlael mogen zy nooit verwabrloozen. en zyn zy by den vreemde dan ware het een onzin, eene ongèrymdheid haer den voor keur niet te geven. By koniiiglvk besluit van 11 maert is tol ridder der Leopolsorden benoemd De heer Prudens van Duyse, archivist der stad G.»nt, voor het talent waervan hy bewy- zen gegeven heeft in zyne gedichten en voor de diensten die hy bewezen heeft ter om wikkeling van de vlaemsche letterkunde. Fan huisraad, kuip- en kernallaem, wagen- harnas, bevstialen, en graan en fourragien, TE CROMBEKE. Donderdag 22 Maert 1855, een uer namid dag te beginnen, op het Hofstedeken waer sieur Bertinus Uouvenaghel afgestorven is, binnen de gemeente van Wulpen, langst den keiweg tusseben Wulpcn-bruggc en d’hofstede deTorrcelen, Koopdag van alle de mobilaire Goederen aldacr te bevinden, waer onder Aerdappcls, berookt Varken-vlcesch, gcdosschcn Graen, Strooi en Voeder. Voorts alle de Klcedercn en Lynen van den overleden. Op drie inzenden tyd van betaling voor de koopen hovende 20 francs, mits stel lende borge. Dynsdag 20 Maert 1855, ten een urena middag, op het zelve Hofstedeken alwaer sieur I ram mout overleden is, te Crombeke, Koopdag van den geheelen huisraed, be- staende in koper, tin, gleis, blik-en aerde- werk, tafels, stoelen, kleerkassen, buffetten, slaghorlogie, beddingen, al het kuip- en kernallaem, ingeinetsl koperen fournois, zoidermolen, schuermolen, graenzakken, graenziften, alle de landbouwers-gereed- schappen, brandhout, gevelde boomen, ge waterde plantsoenen, het wagenharnas be- staende in twee wagens, 2 driewiel-karren, traemkarre, 3 ploegs, vlaemsche zoole, tolle, 5 oegdeii; de beestialen, bestaeude in twee melkkoeijen, jacrlingveerze, zeugezwyn met jongen. Voorts 6 hectoliters tarwe, 6 hectoliters peerdeboonen, een hectoliter haver, een hectoliter lyuzacd, 400 bonden klaverhooi, SOOOlarwen en haveren bouwelaers, en 600 bonden boonstrooi, alle de diltpersen. Hel mest ten dezen winter op hofstedeken gemaekl, uitgeleid in en van al hel geen wyders aldaer te bevinden, te lang om te verhalen. Deze koopdagen zullen gehouden zyn op tyd van betaling voor dc koopen boven de 20 francs, tot 1 julius 1855, mits te stellen begoede en bekende borg, en den tienden penning verhoog gereed te betalen, de koopen van 20 francs en daer beneden met gereed geld. Na wy vernemen heerscht er in deze om streken eene zekere plaeg onder de hoorn beesten waer van menige omkomen. De gebreklydende van deze ongevallen onderrigt, begeven zich in haest te plaetse om eenstuk vleesch van de omgekomen beest aftcbedelen terwyl andere, den ongc-

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1855 | | pagina 3