BURGERSTAND DER STAD VEURNE. 16-35 11-07 09-62 18-73 1 'f- k. (46c. fel h. AA 17-00 14 00 10-50 18-50 00-00 11-50 p. 100 k. TYDINGEN VAN DEN OORLOG. Vertrek-Uren van den Y zer-weg BRUGGE. NEDERLANDEN. 5? den Vos, in (31 qui kées as bok. üccrtlocd 1 40 m., ’s tnoru 3 ur. 40 r>9 c. 40 S 1 1 16- 00 13 00 09 S0 17- K0 00-00 I 10-00 Terwe Rogge Sucrioen Haver Boonen Tarwe van Rogge Sucrioen Haver Boonen Boekweit Aardappels ff «n 7 - n X GEBOORTES de» 7. Eugenie Bulteel, dochter van Pietcr en van Eugenic Malfail. Bewesterp. den 9. Carolus Geva, zoon van Philippus en van Sophie Schallier. Klaverslraet. den 12. Karei Deerop, zoon van Karei en van Sophie Taccoen. Klaverslraet. den 13. Petrus Coutteele, zoon van Karei en van Marie-Therese Pattyn. Bewesterp. den 14. Aloisius Deschodt, zoon van Pietcr en vau Joanna Gos. Zuidstract. STERFGEVALLEN. den 9. Carolus Leuridon, 10 maenden. Godelieve Delille, 8 maenden. den 12. Franciscus Cogge, werkman, 73 ja- ren mau van Isabella Debaere. den 16. Désiré Vanderkeulen, 2 jaren. lukhebbenden aenbooden doen om zich de zelve ten geheel of ten decle voor eene geringe som toe te eigenen. Op welke wyze men zich van deze ont- luaekt, weten wy juist niet, maer het gene men als daedzakelyk vaststelt is, dal voor- tyds soortgelyke dieren door eene plaeg, weikdanig deze wezen moge, omgekomen, gedolven wierdenendal nu dit vleech des nachts in stad gebragt is en verkocht word aen de prys van 3 lot 5 sous per kilogram. Een ieder moet bekennen dat dusdanig voedsel aen de gezondheid zeer schadelyk is, en by voortduring menige smellelyke ziekten onder het inenschdom zouden kon- konnen veroorzaken. In het belang gezond- heidsbewaring der stad hebben wy goed gevonden dit alhier verspreid gerucht aen den dag te brengen, om dat deze wie de zaek aengaet, cens nauwkeurig het feit zouden konnen onderzoeken, om, in geval van waarheid, inaelrcgelen te nemen, voor dezen staet van zaken te doen verdwyncn zoo spoedig mogelyk. In 1755, keizer Franciscus 1.*, gaen jagen tynde op du landen van den prins van Collorcdo, in Bohémen, de jagers ten geiallo van 28, schoten in 18 dagen lyds, 19 herten, 77 reebokken, 10 vossen, 18,243 konynen, 19,845 palryzen, 9499 faisanten, 353 kwak kels en 54 verschillige soorten van vogel», per Hertal. fr. 25-40 PBYZEN DER BROGDEN ran dito. 1 ii|Ë(31 ®1 id. ii uiwm «-««yy ww nisw merkt ran Bnvc.c.z zaterdag 10 Maert. fr. 23-00 tot fr. 27 00 per hcctol. Dixavnz 19 maert. Bolcr pryzen van 17 p/o toC16 °;n st. 'tstuk. tan wild in Üuitichland 17.* eeuw. PRYS DER GRANEN. Ter Merkt ran Vecrse van 14 Maori. Er waren ter merkt 608 heet. Tarwe. 18 id. Rog. 681 id. Suer. id. 93 llav.' 87 id. Boon. Tarwe van fr. 34-00 39- 00 per 145 liters. Rogge 23 00 25-00 Sucrioen 14-00 18-50 13-00 15 25 26-00 29-00 M1DDEN-PRYS. schen en hunnen franschen bondgenoot ontsluit zich zoodanig dat het niet te ver wonderen ware indien men in 't kort deze twee volkeren de wapens tegen elkanderen zag richten. L. Napoleon is meer en meer opgewonden hy heeft dorst naer avonturen; de grootste hinderpaal lot dc herstelling dervredekoiul van zyuen kant;zyn wo.lende geest broeil reusachtige projeulendoor krygsroeiu is hy op den troon, door krygs- roem wilt hy zich slaende houden. Wy zitten op eenen kokenden vuerberg zwanger van onheil en verwoesting. Tallooze men- schenlevens zyn er bedreigdmoge God zo bewaren!— Volgens eene engelseho gazet, zoude fransche generael Foreyop heeler daed van briefwisseling melden vyand be- traepl zyn. Die beschuldiging is valsch. Van beide kanten versterkt men zich in Krimëen op eene onlzaggelyko wyze. Dc generael Niel beweert dal Sebastopol niet kan ingenomen worden ten zy men gansch de stad omsingele, ten zy men vooreerst dc Russen van alle hunne posten ten noorden van Sebastopol verjage. Do legers maken zich thans tot eenen grooten slag in het openveld bereid. De keizer van Oostunryk heeft aen ee» zyner regeinenlen ten eeuwi gen dage den uaem van Nikolaes gegeven. Daer over is hy zeer vrieudelyk door Alex ander bedankt geworden. De uitgaven voor bet leger hebben in 1854 in Engeland met 238 miljoen dc vooruitzichten over troffen. De vooruitzichten der uitgaven voor helleger gedurende het tegenwoordig jaer gaen tol 935 miljoen.De laestsle ty din gen uil Krimëen tchynen voor dc geal lieerden niel voordeeiig te zyn in kleine gevechten en uitvallen hebben zy aenziene- lykc verliezen gedaan. Volgens een tele- graiiek berigt zeuden de vredeconferenlien van Weeneu heden begonnen zyn. Prins Menzikoff is terug geroepen en, om gezond heidsreden is hy door Alexander van zyne verschillige bedieningen ontslagen.L. N. is nog te Parys. De wapeningen in allo landen van Europa duren voort. Dc hoop van vrede wordt flauwer en flauwer. De nieuwe keizer van Rusland heeft pleglig voor zyn volk ver klaard dat liy de voetstappen van czar Nikolaes getrouwelyk zal volgen en schynt, oven als zyne voorzaten, met den geest van verovering van Pieter do Groote bezield. Pruissen is over het onbeschoft gedrag van L. Napoleon verontwaardigd, en zonder zyne onzydigheid te laten varen, sluit hel zich meer en meer aen Rusland tien .De politiek van Oostenryk is zoo onbegryppelyk met reden twyfell men aen dc regtzinnigheid zyner verbindteiiisseii en zeer waer-chy- nelyk is het dal bet oostenryks gouverne ment het vacnlje langs den buiten kant zal draeijeu. In Engeland ismen ontmoedigden misnoegd; de inwendige oproeren slaen er voor de deur, en de band lunchen dccngcl- De Fabel van den Raef en Brusselsch Marollen-fransch. QUETJE CORBEAU. Quetje Corbeau Sul tek d’un arbre stampé Tenait dans s’bek, un potlekées. Quetje cl Vos qui l’avail sentu la Lui dit comma ca Godferdckke que l’es joli 1 Sakerdouble qne t’es beau! Begql I si l’cliilllot resscmblca t’kasaque l’csiin lell: kadé, allé. La-J scurcl Corbeau élail si bien aise Qucc'était pas pou dire! Et pou moiitré s’beau chifllot II ouvre s’gueule tout large ouvert, Vla l’kées qui tombe al lorre. Quetje l’Vos met s pat dessus li, Et li dit Les ceusse qui vendions des pékes, Vivous toujou des croutcs de ceusse s’laüsous Attraper. Pas faché s’pas El Corbeau élail godferdckke si pouf, Qu’il a donné s’parolc que pu jamais i par- lerait Quand il anrait un in 't geheel 47,800 stuks. De keizer voor zyn deel, had 9739 schoten gelost. In 1792, de koning van Napels, op zyno reis in Duitschland was uitgenoodigd op verschillige jagten in Uoslenryk en in Bohémen. De gazetten van Duitschland, die alsdan, volgens de gewoonten van het hof, olliciele kennis hadden van deze verschillige jagten, doet ons kennen dal er 5 beeren, 1820 wildczwyns, 1968 herten, 13 wolven, 354 vossen, 15.350 faisanten, 1121 konynen, 16,354 hazen, 1625 geiten en 1145 reebokken, 12,425 patryzen ge-choleu waren. In vergelyking met het wild dat men in deze eeuw vind, zal dit waerschynlyk iu de oogen der jagers twyfl’elachlig schynan. Ten 6 ur. 55 in.ten 7 ur.. ten 1 uren 40 min. Ten 3 ’min. ’s na midd. en ton 6ur. 55 min. s avonds, naer Oostende. OOSTENDE. Ten 6 uren 15 ra. ten 7 uren 15 tuin, 's morgens. Ten 1 ure, ten 3 uren en ten 6 ure, ’s na middags naer Brugge, e1"- Dc watermassa gaet alle denkbeelden te boven. De hoogste bekende waterstand was die van den jarc 1820; de tegenwoordige gaet dien nog eenige duimen te boven L. M. dc koning van Holland om alles in persoon te onderzoeken, heeft zich naer Dreumel en andere gemeenten waer door braken plaets hebben, begeven. Men schryft uit ’s Hertogenbosch den 7 maert, dat, waer me zich ookop de wallen der stad plaatse, men, zoo ver men zien kan, niets ontwaerd dan wateren ys. Uit de zelve stad schryft men den 8 maert: T« Veenendaal is alles eene onafzienbare watermassa alle huizen en wooningen, zoo ver men zien kan, staen tot aen de deuren en vensters in liet water, van kleinere is slechts het huis zigtbaer. Tc Dreumel echter ziet het er zeer treurig uit. Er is veel vee verdronken, ook verschei dene mcnschcn, cn zonder overdryving zyn meer dan 100 huizen te Dreumel cn Lith verwoest. Het kanon uit Grave verkondigt ons eene doorbraek in den ülaesdy k. Er zyn er die beweeren, dat heden nacht bet kanon te Doesburgh eene doorbraek in den Oosler- Ysdyk heeft aengekondigd. In den nacht van dynsdag en woensdag is hier tyding ge komen, dat er c. ne doorbraek Ontstaan is tussclien Eek en Maurik,en dat het ys nog onveranderd vast zit te AVyk by Duurstede. Elk oogenblik komen nieuwe berigten aen, het eene treuriger dan hel andere. Hel is een schrikkclyke locstand. Als alles eens ■weer weg is, zal men het groot verlies kun nen overzien. Rog. 681 id. Suer. id. 93 Hav/87 id. Boon. Rogge Haver Boonen

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1855 | | pagina 4