DE TULPEN. H9 BRUSSEL. TYDINGEN VAN DEN OORLOG. sterfgevallen. Eene telegrafische depechc, gisteren vry- By do heropening der kamer, zullen do volksvertegenwoordigers eenen onder voorzitter en eenen sekretaris te kiezen hebben, in vervanging der hoeren Vilain Xllll en D.imon, die ministers benoemd zyn. Rustig blyf ik op myne sopha zitten. Ben je dol, kerel 1 donderde de graef my tegemoet. De dames hebben nog niet ontbeten, lerwyl jy hier ligt te luijeren 1 Ik verzoek in het vervolg verschoond te blyven van dat kerelcn datjj/,» antwoordde ik koel, terwyl ik rustig bleet zitten. Do duivel hale u 1 raesde de graef. Hy had zoo hard geschreeuw, dat de kon- sul het in het aengrenzend vertrek gehoord had en binnenkwam. Goeden morgend, heer majoor 1 Maer verbeeld u toch eons, konsul, do dames hebben nog niet ontbeten en daer ligt myn vervloekte kok als vastgespykard.» Neem toch plaets, heer majoor Bedenk toch dat myne dames op dien schurk zitten te wachten.» Terwyl hy zoo raesde, draeide ik, op hon- gaersche manier, bedaerd aen mynen snor- baerd. De konsul zag dat het noodig was den graef alles mede te doelen, voor dal men een verstandig woord met hem spreken kon. By zegde hem daerom kort en bondig, dat De eotiferencien van Weenen zyn tot naer Paessehen uitgesteld, zoo, dat het natuerlyk tot op dit tydstip zal aenloopen eer men zal kunnen welen wal kansen er voor de vrede of voor den oorlog zyn. De cngelsche dag bladen over het algemeen spreken óp oor- logzuchtigen toon, terwyl integendeel de fransehe hoop op vrede laten doorstralen. Mogten deze laelsten het digst by de waer- heid zyn, en de wereld uit do verlegenheid trekken, die zooveel nadeel aen da alge- meene belangen* doet. Eene depeche uit Sebastopol van den 23, zegt dat de Russen gepoogd hebben tie werken der geallieerden legen de heuveli van Malakoff tegen te houden. Zy zyn er niet in gelukt. De rus- sische admirael Istomin is gesneuveld. liet stoomeskader, ouder bevel van den commodore Watson, dat tot voorwacht dient aen de engelsche vloot in de Baltische zee, is op 1 april des avond* te Uelsingor aengekomen. Het gros der engelsche vloot is donderdag naer de Baltische zee onderzeil gegaen zy slael onder hetopper- bevelhebberscbap van admirael Dundas In den nacht van den 22 tot 23 beeft een hevig gevecht tien den Malakoff toren plaets gehad, de Russen hebben daerby 20 10 en do Fr inschen 600 dooden gohad. De vloot der Baltische zee, die ten verleden jaer eene gansche afdeeling zeilschepen telde, bestaet thans geheel uit stoomschepen. Bovendien voerde sir Charles Napi -r noch kanonneer- sloepen, noch mortierschepen, noch vlotende .balteryen mede. De admirael Dundas be schikt over 5 batteryen van 10 kanons, 8 mortierschepen e i 28 kanonueerslocpen. Buitendien bestaet zync vloot uit 1 ziekeu- sehip, een bommen-magazyn, een buskruid- magazyn, een schip van van 131 kanonnen een van 102, 5 van 1)1, 3 van 81, een van 70, 8 van 60 en 30 van minder getal. De vloot voert in het geheel 1296 kanons. Prins Menzikoff is te Perekop overleden. I ik in geenen deeleeen kok, maer een hon- gaersche officier en vlugteling was. Wat? Hongaersch officier? Houd hem maer hier, ik ga eene patrouille halen en sleep hem weder naer boord terug. Gy zult gelieven te bedenken, heer ma joor, hernam de konsul, «datwyons niet pp oostenryksch grondgebied bevinden, en ik niets over dezen heer te zeggen heb. Buiten de kamer staet een vrygeleide op hem te wachten, om hem naer den directeur van polieie terug te brengen. Gy moet u tot dezen begeven en by hem uw heil zoeken.» Na veel geweldig razen en vloeken, zag dc graef eindelyk in, dat er niets anders aen te doen was, en tandenknarsend ver gezelde hy my naer den directeur van po- licie, terwyl de policie-agenten eenige schreden achter ons gingen. Bet volk ge loofde, dat wy misschien een duel gehad eu in hechtenis genomen waren. En waerlyk, gracf Baddoek zag er somber genoeg uit. T« vervolgen. Een ieder weet wat gekheden de tulpen- kweek heeft doen begaen, niet alleen in Hol land, maer in geheel Europa, op een tydstip dat niet ver van ons verwyderd is. Ziet hier eene daedzack die ons te binnen komt. Een bloemenkweeker van Barlcin had eene tulp; eene tulp, die zyn vermaek en zyn hoogmoed uilmaektezy was van een vol komen gemaekselhaer vat was regelmatig - en sierlyk twee wel onderscheide kleuren kw inten voor op een wit gesatineerde grond, en de nagels, ’t is te zeggen het onderste van ieder bloemblad, waren van een zuiver wit Hy bragt gansche dagen over met haer te bezigtigen, en eiken dag vond hy er nieuwe schoonheden in. In de eerste dagen van juny, wanneer dc bloem verslenst! was, ontgraefde hy ze,ont- maekte de knol van de kleine klisters die haer omvangden en plaetste die op eenezeer drooge plaetsdan verwachtte hy de mei- maend.. Hy was beuydt en gehact, want hy was gelukkig. Op zekeren dag, zegde hem een reiziger aen wien hyzyne tulp getoond had dat do gelyke te vinden was, te Parys, voorgeborgt van den tempel. ’s Mans leven was van dan af vergiftigt» zyne tulp had alle hare aentrekkelykhedeii verloren. Ten laelsten kon hy het niet meer uit houden, op eenen schoenen dag vertrok hy naer Parys, betaelde de evenbeeldige tulp dry duizend franken, verpletterde die on der zync voeten, en keerde met een bly ge moed naer zyn land terug zyne tulp was de éénigc van haer soort. Maer niets zal onze lezers een beter ge dacht kunnen geven van den graed van op getogenheid tot welken men welken men gekomen was voorde tulpen, dan eenige der koopen overteschryven die op dit tydstip gesloten wierdenkoopen bestatigt door akten die nog bestaen. Eene tulp van eene middelmatige weerde, genaemd Onderkoning, werd verkocht voor de volgende objecten 4 tonnen tarwe, 1)00 fr.8 idem rogge, 1140 fr. 4 ossen, 1000 fr. 8 zwyn.s, 500 fr.12 schapen, 260 fr. 2 ton nen wyn, 150 fr. 4 idem bier, 70 fr. 2 id. boter, 400 Ir. 1000 ponden kaes, 250 fr. een volledig bed, 215 (r.een pak kledderen dag te Brussel ontvangen, meldt dal II. K. 11. de acrlshcrlogin Dorothea, moeder van de hertogin van Brabant, in den morgend van den zeilden dag te l’esth overleden is. De aertshertogin Maria-Dorolhea-Wtlhelmina, dochter van den hertog van Wurtemberg, was g. boren tien 1 november 1797; zy was dus 57 jaren euBmaeuden oud. II. K. 11. was sedert den lojanuary 1847 weduwe van den aerlsherlog Joseph, palatyn of onder-koniug van llongarien. op halftwaelf Ik dacht glimlachende aen de dames en haer ontbyt. De konsul geracklo in woede, toen hy den brief van den directeur van polici gelezen bad. Hy trok zich de hairen uil hel hoofd, hy vloekte en was radeloos, want zoodanig geval was hem tnzyne gansche praklyk nog Hiel vóórgekomen. «Wal zal graef Haddeck zeggen? Ik moet eerst graef Haddeck spreken,» riep hy eindelyk. Ik moet hem oogenblikkelyk Schryven^Gy kunt zoo lang in mynebezoek- kamer gacti,zegde hy na eene poos. Laet echter uw geleide maer buiten.» Ik deed wal hy gezegd had, en wierp my in de koslbaer gemeubileerde kamer op de zachte sopha, terwyl myne dubbele schild wacht voor de deur stond. Ik dacht over myn zonderling lotgeval na, en verheugde my eindelyk zoo ver in veiligheid te zyn. Daer wordt geklopt. Avanti I Daer treedt <lc majoor gracf Haddeck, dc kommandant van den oorlogsstoomboot Marin-Anna, binnen. geroepen, om elk een lid te kiezen voor Ie kamer der volksvertegenwoordigers, in ver vanging vat. do lieeren tie Decker, gracf 4ilain Xllll, Mercier en Dumon, lot minis ters benoemd. De gemeente Zele (arondissement Dcn- dêrmonde) waer heer tic Decker in 1812 geboren werd, was zaterdag avond gansch verlicht; tic bevolking van 12.500 zielen die dit dorp. bevat, hel grootst, van Europa, heeft aldus zyne vreugd willen betoonen om dal een zoon van Zele in dct> racd der kroon plaets had genomen. Generael Greindl is de dertigste mi nister van oorlog sedert hel jaer 1830, hier onder begrepen tic persoenen die minister ad tnlei im zy n geweest. By t y l'koninglyke b sluitep, tegenge- teekeml P. de Decker, van 31 maert, en allo de zelfde beweegredenen opgevende «Wil lende door een nieuwe openbaer bewys de diensten herkennen aen hel land bewezen,» worden de he.ren Hendrik de Brouckere, Liedtsen Annoul bevoorderd lot tien graed van grool-officier der l.eopoldsortlentie beer Piereot is bevoorderd tol tien graed van commandeur, en de heer Faider tot dien van officier. De heer Annemans wordt ontslagen van zyne tydelykc bedienen van gouverneur van Brabant. De heer Liedts herneemt deze bedieningen. Men wvet dat er spraek is om al de ruiters in hel belgisch leger eene strydbyl te geven. Een blad verzekert dat er ook ge sproken wordt van de vervanging van den sehako door eenen puntvormigen helm waer de sabelhouwen niet kunnen door dringen. De sledelyke raed van Arlon heelt de konventie van Anlwertpen acngenomen.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1855 | | pagina 3