3 dacht Morton hy verdient Te vervolgen.) ^oortsproot uit ernstige overwegingen, en dat zyn besluit, om zyne plaets in den zetel niet meer te hernemen, on wederroepely kwas Echter bekwam de heer Delfosse 48 stem men tegen 44 gegeven aen den kandidaet van het ministerie, den heer Delehaye, en werd hy voorzitter uitgeroepen. De achtbare afgeveerdigde van Luik moest eene derde mael herhalen, dat hy besloten had het voorzitterschap niet te activeerden, en eene nieuwe stemming is geopend geworden, in welke hy noginaels 41 stemmen bekwam doch de heer Delehaye er dit mael 49 ver kregen hebbende, zoo werd hy op zyne beurt tot voorzitter uitgeroepen. Daer de heer Delehaye hy de zitting niet tegenwoor dig was, kon hy niet onmiddelyk bezit van zynen zetel nemen. De vervanging van den heer Vilain XIII en Dumon in hunne bedieningen van onder voorzitter en sekretaris, greep zonder tus- schengcval plaets. De heer de JVaeyer is onder-voorzitter gekozen met 49 stemmen tegen 42, gegeven aen M.'Loos, en de heer Calmeyn is sekretaris benoemd met 51 stem men tegen 39, gegeven aen den heer de Bronckart, en 3 aen den heer Albéric Dubus. In die dry kiezingen zyn het de kandi daten der regterzyde en van het ministerie, welke de meerderheid bekomen hebben, wel maer eene zwakke meerderheid maer toch voldoende tot hunne kiezing. HUM DER VOLKSVERTEGENWOORDIGERS. Zitting van den 25 april. De kamer der volksvertegenwoordigers heelt hare zitting van heden tocgewyd aen de kiezing van eem n voorzitter, eenen onder voorzitter en eenen sekretaris. Voor hel openen der stemming heeft M.* Delfosse verklaerd, dat hy, het inzicht ver nomen hebbende van verschelde zyner kol- legas om hem te herkiezen, geloofde te moeten verklaren, dat zyne onlslaggeving FRANKRYK. Deadmirael Hamelin is tot minister van oorlog benoemd. Ziet hier de taks van de ingangpryzen in het paleis der wereld-tentoonstelling. Elke weck zullen er zyn een ingangdag van 5 franks; dry dagen van 1 frank; twee dagen van 50 centimeneen dag van 20 centimen. Het getal der intreden op eiken dag zal stellig aengeduid worden by middel van eene zeer vernuftige machien, ge- woonlyk rol genaemd. Die machien, ko mende uit de fabriek van Detouche, zal maer een persoon in eens doorlaten, en elke wieltand zal in gemeenschap staen met eenen mekanieken teller, die gansch alleen de addition kal doen. Men weet dat er abon nementen zullen zyn de prys voor eenen persoonlyken ingang, voor den ganschen duer der tentoonstelling is bëpaeld op 50 franks, De twee eerste namen, op de lyst in geschreven, zyn die van den keizer en van de keizerin. Er zullen geene begunstigde ingangen verleend worden dagbladschry- vers, fabriekanten, leden van den jury iedereen zal betalen. clektrieke tempeesten in do Vereenigde- Staten en te Cuba. De schryver gewaegt van een zeer merkweerdig feit, den 24july 1852, waergenomen; de bliksem viel op eene kofi’y-plantery en op eenen palmboom, en grifte op de drooge bladeren de afbeelding der rondstacnde pynboomen, die op eenen afstand van 339 meters van daer stonden, even als of het met eene graveernaeld zou gebeurd zyn. Hy doet tevens een zeer eenvoudig middel kennen om hulp te bieden aen de persoonen en dieren, die, door den bliksem getroffen, in den staet van schyu- dood verkeeren. Dit middel, in de Ver- eenigde-Statcn algemeen gebruikt, bestaet hierin, van al ware't een uer lang, groote centers koud water over ’t lyf te gieten, tot dat de persoon of het dier teeken van levea geeft. v spyzcn waren goed, on zy waren overvloedig de heeren zouden dan ook smakelyk geuten hebbenals de kinderen niet zoo lastig waren geweest. Toen de helft van het diner reeds was af- geloopen, verscheen mevrouw Warren. Zy ging waggelend naer haren stoel en nam hare plaets aen het hoold der tafel in. Zy droeg nog haren wyden kamerjapon dien zy voor een gedeelte met eenen shawl be dekte. llaer hair was nog niet opgeiuaekt. Hare oogen stonden loom en mat, hare wenkbrauwen trok zy hoog op, en zy zag er over het geheele uil, alsof zy dood ziek ware. O, Juliette, zegde mynheer Warren oven kleurende, ik heb niet geweten dat gy wel genoeg zoudt zyn om beneden te komen. Laet ik u voorstellen aen mynen ouden vriend Morton. Mevrouw Warren boog zich. Ja, ik ben byna altyd lydcnde, was het antwoord, is het niet de eene kwacl dan is het do andere. Ik heb allen moed verloren. Neen, neen Juliette, ’t is nu sedert d«n laelsten tyd maer, dat gy kwade dagen gehad hebt, zegde haer echtgenoot. Sedert de laetste week was bet korte antwoord. Uw geheugen is niet zeer goed op dit punt. Hy denkt, geloof ik, dat het myne schuld is, dal ik ziek ben. Mynheer Warren dacht door lachen die wolk te doen afdryven, maer daer was geen denken aen. Alle gezelligheid was door de komst van mevrouw Warren verdwenen, en alle vrede ook, want de kinderen waren -nog stouter dan in het begin. Mynheer Morton speet het voor zynen vriend, en er was een pak van zyn hart, toen zy weder te samen in de voorkamer zalen. Hy kon het gemis van zwarte zyden lokken en lachende oogen ver geven hebben, maer hy kon het gebrek aen opgeruimdheid in de vrouw van William Warren niet vergeven, liet was hem of zy nen vriend bedrogen was, en vaster dan ooit stond zyn besluit om »clf nooit die kans te wagen. en de uitgaven tot fr. 3,647-08. Er blyft dus een overschot van ontvangst in kas van fr. 53.484-68. Wy lezen in de Emancipation Toen wy dezen winteraendrongen, met al de vrienden van den landbouw, op de stem ming vai\ het subsidie van 700,000 fr. voor de buerlwegen, deed men de vrees kennen in de kameren in de pers dat de geldc- lyke middelen van de gemeenten niet toe lieten hun aendeel zoo hoog te brengen, als dat van den staet. Wy bestreden dat vooruitzicht en be vestigden, dat de aenbieding der gemeenten altyd de som zouden te boven gaen, waer- over de staet zou kunnen beschikken, zelfs al zou de staet maer een derde ot een vierde toestaen van de uitgaven, gevorderd voor de daerslelling der buerlwegen. Wy aerzeldcn zelfs met te zeggen, dat het subsidie al was hel 1,400,000 Ir.ge- makkelyk zou gebruikt worden. Dj onder vinding bewyst, dat wy liet regl voor had den. Hel krediet van 1855 is reeds uitgeput en nieuwe voorslellei zyn aen liet gouver- lueut gedaen voor acnzienlyke werken w.icrvan de kosten meer dan 600,000 Ir. be- loopen. De provincie A esl-V laenderen alleen biedt nog 110,000 fr. aen, voor het jaer 1856. Wy halen dit met voldoening aen, om dat dit hef beste bewys is van den vooruit gang van den landbouw, en den yver van onze gemcentelyke administration. De afdruksels van werken van fran- schen eigendom zyn van den transit in I'r.mkryk, alsook van het toelaten in entre pot, uitgesloten. Het fr insch bestuer slaet de boeken aen van die categorie, welke men tracht door te voeren of te e.itreposeren, en doet die vernietigen. Verscheidene bel- gische uitgevers of boekhandelacrs hebben gedacht dal het zoo niet was gestaen met de ■ladrukkingcn, die den siempel dragen in gevolge de konvenlie van 22 augustus 1852, dit is eene dwaling, waeroverwy den boek handel moeten inlichten. (Alonileur.) Men verzekert üat het koninglyk be sluit, waerby de uniform van het korps der geniegewyzigd wor.lt,weldra zal verscnynen. De kleedy zou byna gelyk zyn aen die van hol regement grenadiers, hel is te zeggen, dal de genie de epauletten zou behouden, met dit verschil dal de shako het deksel zou zyn, en dat de officieren de kraeg van zwart fluweel zouden dragen, met de zinnebeelden van het wapen. Do heer Andries l’oey, van Havana heeft aen de akademie van wetenschappen van l’arys eene memorie aangeboden over de Ziet, hier de namen der senateurs, wier mandaet in juny acnstaende moet vernieuwd worden Ooil-Vlaenderen. Aclst, de heeren ba ron Dellafaille en graef d’UaneAudenamle, de markies de Rodes; Gent, de heeren E. Grenier, graef deKerchove de Deuterghein, Herry S. Nikolaes, de heeren J. P. Cassiers en de Munok; JJenderinondegraef de Ribaucourt. Henegouwen. Ath, prins de Lignc; Charleroi, de heeren de üorlodot en F. Spi- taels; Bergen, de heeren E. Corbisier en D. Dolhui»; Soignies, baron D.iminet;Thuin, graef de Robiano; Doornyk, de heeren V. C Savart en D. Pollet. Luik. lloei, baron de Tornaco; Luik, do heeren J. Forgeur, V.G. Jamar, J,A.M. Robert; Verviers, de heer Laouruux; Warentmo, de heer de Sélys-Longchamps. Limburg. Hasselt, de heer de Pittéurs- HiegaerlMaeseyck en Tongeren, graef de Reucsse-Breid bach. Lucxemburg. Arlon, Marcheen Bastogne, baron de Favereau NeufobAleau en irlon, de heer C. N. Bergh. niet beneden kan komen, maer zy lydt weer geweldig aen hoofdpyn. Zy komt straks, zegde een der kin deren, zy zegt dat zy gelooft, dal zy komen moet. Morton die deed alsof hy die mcdedeeling niet hoorde. Hy zag dal het huiselyk leven van zynen vriend niet volmaakt was. Had hy dan een ongelukkig huwelyk aen- gegaen Hel zou my voor hen spyten als dat het geval was, dacht Morton, hy verdient eene goede vrouw er is geen betere kerel op de wereld. Warrens hemel werd langzamerhand be wolkt. Ofschoon zynen disch regtveerdig- heid jegens Betjc dwingt ons tot die beken tenis goed voorzien en smakelyk was, me vrouw ontbrak er toch aen. Er waren geene schoono servetten geene blinkende zout vaten en schitterende lepels versierden hem geene orde nog regelmact in het dienen maokto hem gezellig. Van die soort van zaken had Betje gceu verstand. Maer do

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1855 | | pagina 3