I Landgoederen Land-V ette, PILIGËNCIE van VERPACHTING FABRIEK Vereenigde Belgen, (les BELC.ES RÉENls), I MAGAZYNEN 5 VEURNE OP OOSTENDE. EN VAN EEN HUIS, Toebehoorendc het Bartel van Weldadigheid van Loo. LA BELGIQUE, I I Mactschappelyk kapitael Twee Millioencn francs. In de Fabriek zelve. En te Gent, by d’hecr Cornelis-Grégoire, koopman, St. Jansvcst, 12. en V I 5 E - V E R S A. Openbare van O er te bekomen kapitale 1000 tot 15000 francs mits Voor alle inlichtingen zich te vervoegen by den Agent-principael Louis-Jozef ABEELK, commis-grellier by het vredegeregt en zaek- waernemeroude Bcestemarkt, Bleekery, n." 10, te Veurne. By denzelfden zyn sommen van goed bezet. Nacmlooze Maetschappy voor verzekering tegen Brandgevestlgt TE BRUSSEL. Beheerders. M.M. Eugène l'révinaireVolksvertegen woordiger, Best nerder der nationale B ink. Henri A. M. De l’itleurs, Volksvertegen woordiger. ,Charles V isschersBeheerder den belgiscbc Bank. van Gekend onder den naem van Zwarte Poederrelle uit de Bruiloft Opgercgt i<i do oude Bruiloft, te Gcnt- brugge, langs den brusselscben steenweg, tusseben Gent en Mclle. BELAAGRÏKE NIEUW 1G HEDEN. Veiibni, 19 Mei Wy roepen de aendacht der politie op een soort van bedrog dat schynt nu op onze merkt aen het order van den dag gekomen te zyn. Eenevrouw had woensdag 9 dezer, eenige stukken boter gekocht, wanneer zy die wilde verbruiken, bevond zy in het midden derzelve, niets dan lyn gestampte aerdapp ds Eeuc andere vrouw had woensdag lest ook DEPOTS In Veurne, by d’beer Vanaecke-Degroote, koopman. Deze Vette is geen vreemd produkt, nog geeiisins eene uitputiende vette, als Guano en andere, maer wel een kloeke, duerzame en grond verbeterende veile, die sedert verschelde jaren gebruikt wordt door do landbouwers van Oost-Vlaenderen en andere streken. Alle voordere onderrigtingen worden gegeven by de deposilarissen dezer. w*- •*-tranwin.:j L~rimi naer hare moederdo kinderen zouden voor de oude vrouw te lastig zyn. Maer zy moest naer hare moeder. Neen, zy wilde niet naer hare moeder. Eene arme verlaten vrouw m't vier «inderen ten haren laste zy zou het van schacmte besterven; liever zou zi bedelen. Maer wat kon zy doen? de leoge beurs scheen haer allyd deze vraeg voorteleggen.» Wat kan ik doen? eene school houden Ik zqti bezwykcn als ik in eene benauwde kamermet oenen troep kinderen opgesloten, moest leven, en ik zou het geene maend lang uithouden. Dan moest il maer commensalen in huis nemen. Maer hoe kan ik voor commensalen zorgenik die allyd zelf ziek ben? Ik haet huiselykc bezig heden, ik kan ze niet verdragen.Maer de leege beurs bleef haer aengapen zy wierp haer op den grond en zichzelve ook en begon te weenen als een kind. Myne kinderen moeten brood hebben I riep zy byna wan hopend uiten ik moet het voor hen ver dienen Die tranen zy werden gestort voor haro Com m issarissen. M. JI. J. B. Bischoffsheim, Bankier, Bcstuerder der nationale Bank. E. Brugmann, Bankier L. Maskens, Advokaet, lid van den alge- ineenen raed der Gasthuizen te Brussel. J. I). T’kint Van Der Kun, Consul der Nederlanden, lid van de bewakende com- zorgd, vertroeteld, en nooit mogt zy zich in het minst verinoeijen. Zy werd opgebragt in de overtuigingdat alles voor haer moest worden geschikt, zoodat, toen, na haer hu- welvk, hare gezondheid inderdaed cenigzins geschokt werd, de kracht haer ontbrak om zich daerover heen te zetten. Zoo als wy ge zien hebben, werd zy zelfzuchtig en onver schillig. Maer nu er een nieuwe tydperk was aengebroken, kwam de verborgene kracht van Juliette Harwood weder in mevrouw Warren te voorscbyn. Dat liefdevolle hert, en die sterke arm, die haer tot hiertoe ge steund hadden, waren haer eensklaps ont vallen, en nu was zy wel gedwongen om op zich zelve te staen. Ik zal commensalen gaen houden Dit stond by haer vast, en zy liet nu ook geenen tyd verloren gaen, om haer plan ten uitvper te brengen. Voor het eerst sedert het vertrek van haren echtgenoot, ging zy in de week uit, ca wel naer zynen vriend Charles Morton. Te vtrvolgtn.) kinderen het waren de eerste die zy stortte voor anderen dan voor zich zelve. Zy deden haer treurend herle goed, en verkwikten het als dezomerregen dedorstige aerde. Ik wil niet naer huis gaen, sprak zy, opstaeode, terwyl zy eene ongewoone kracht in zich voelde ontwaken. «Ik geloof dat ik zelf myti gezin kan onderhouden, en ik weel dat ik kr icht daertoe bezit. Ik zal com mensalen iu huis nemen; ik wil myn brood verdienen en ik zal daermede beginnen al vooren dat mynen laelslen dollar verleerd is.Zy sloot hare ledige beurs, en ook de gapende afgrond scheen voor haer gedempt. Juliette Harwood was niet altyd geweest wat mevrouw Warren was. Zy had kracht en zelfstandigheid genoeg toen William Warren haer huwde. De zaden van haer toe komstig ongeluk waren echter met milde hand door hare al te toegevende moeder gestrooid. Als Juliette iets deerde, was alles er mede gemoeid. Zy werd gekoesterd ver- inissic der Kas van aflossingen, bewaer- gevingen en ondcrreglleggingen. Agent Principael voor de kantons Veurne en Haringhe, 1’. BORRE, te Veurne. Schoon zy iaet verschenen is in den loop, is de maetschappy la Belgique overal aen- veerd met eene hevige genegenheid, en hare bewerkingen hebben van het begin af eene vlugge voortzetting genomen in alle de voornaemste steden van het ryk. Deze genegenheid moetz.y toeëigenen aen de eerlyke namen der persoonen die haren raed van bestuer en toezigt uitmaken, en aen het juiste vertrouwen welk zy inboe zemen. De maetschappy la Belgique zal alles recbtstelligen wat men met recht van haer krfn verwahten, door den yver en de nauw keurige zorgvuldigheid met de welke zy al bare verbindingen zal volbrengen. Men vraegt nog eenen Onderagent voor de gemeente Alveringhbm. Om alle inllch'tngen zich te vervoegen hg den Agent principael hier boven genoemd. BRUSSELSC11E MAETSCHAPPY de Van onderlinge verzekeringen tusschen de in- wooneis van Belgiëlot waerborg van onroerende goederen en huerders veianf- woordelykheid, meubelen, koopwaren en buermans-verhael, tegen brand en blik semvoer, gemagtigd door koninglyk besluit. T. VAN CROMBRUGGE heeft de eer het publi' te berigieu dal hy eenen Diligencie- dienst van Veur.ie op Oostende heeft ingerigt. UREN VAN VERTREK t Van Veurne naer Oostende, om zeven uren 's morgens, uil het bétel de Noble Roose. Van Nieuport naer Oostendeom 8 uren ’/morgens, uit hel hotel de Papegaei. Van Oostende naer Veurne, naer het aen- komen van het eerste konvooi .van Brussel, omtrent 1 ure na middag, uil het hotel van Commercie, over de slalieplaels. Van Nieuport naer Veurne, ten 2 ur« na middag, uit het bétel de Popegaei. Macndag 25 Junius 1858, ten negen uren voor middag te beginnen, in het Stadhuis te Loo, zal gebueren do openbare Ver pachting van de goederen breeder bekend gemarkt in de uitgezondene plakbrieven, loebciiooreildc hel bureel van Weldadig heid van Loo, voor eenen terinyn van negen jaren, inlegaen den eersten October 1855. De pachters zullen moeten gereed betalen, voor alle onkosten, tien centimen per fra«c van een jaer pachlprys, de oilers zullen niet aenveerd worden, voor dal er bekendo en goede borg gesteld zyn. Geen oude pachters zullen aengenomen zyn, die hau pacht niet hebben voldaen, tot inbegrepen in t jaer 1854. De voorwar rden van verpachting berusten in hl Secrciariael van liet Gemeente bestuur van Loo, en ten kantoor van den Notaris FLOOR, aldaer.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1855 | | pagina 3