R. P. VEREEXIGDE EIGEXAERS A. G. BRUXELLES. van Zy verzekert tegen brand Veurne, geene iniauXMant-jMixCMCMe* '.'VIA’:..-. Denkt gy u\i,jufv. waerlyk heen zou gaen moeten huren. Ik ga stcedstcrgyzult wel BELA AG 111 K E AIEUIVIGI1EDEA. Vkurnf, 26 Mei By de pryskainp vftn blinde vinken die alhier zondag lest placts had, waren er Zeven maetschappyen tegenwoordig, te'we ten AlveringhemDixmude, den Engel M A E T S C 11 A P P Y der VOO» vi-.hzekiouxg TEG E A B II A A D, Te Brussel, Agentschap te Veurne, 1.ij Cn.vm.zs Bctaeye. zorg verrigten kon. Elke overwinning inaekte haer sterker. Door die vermeer dering van zielskracht nam ook haer liehaem in sterkte toe. liet bleek haer dat er geen doktor wasdie spoediger herstel gaf dan de uoodzakelykheid. Hare wangen herkregen haer kleuren hare oogen begon nen weder te schitteren, terwvl ook haer hart herleefde en tot vrolykheid gestemd werd onder het aengenaem gezelschap, dat haer nu omringde. Juliette Warren was in weinige inaenden zeer veranderd, zoo als men gezien zon hebben, wanneer men Betje volgde naer hare kamer, toen zy haer, voor het eerst sedert dat de kostgangers in huis waren, het ontbyt boven bragt, en haer vond met het nacimandje op bed, en haer werk in de hand, terwyl zy trachtte, tussehen do aenvallen harer kwaol door, eenige steken te werken. Wat drommel! jufvrouw Warren, zegde het oude Betje, als ik zoo ziek was dat iktebed raoestblyven,zou ik nietsuitvoeren. Och het moet, ik heb geen tyd om ziek te zyn. Nu, nu, dan is alles niet verloren Wat zou mynheer Warren wel denken als by u zoo cens zag! Ik wed dat hy zync eigens oogen niet zou gelooven. {Te vervolgen.) ongeluk gebeurd op de stokery van Fessen de genoemde Pieter Plancke, werkman te Dixmude ih de draeiwerken der stoom- machien geraekt zynde, is er tweemael mede rondgedraeid en gruwelyk verminkt ge worden. Men heeft hem, op een bed, nat r het hospitael gebragt. Die ongelukkige is vader van vyfkinderen. Een koninglyk besluit van den 19 mei 1855, rangschikt de fabryken van albumine droogiug van eiwit en melk) onder de ge- vaerlyke, ongezonde en ongemakkelyke gestichten. By koninglyk besluit van den 16 mei wordt verleend 500 franks voor het herbouwen van den kerktoren van Poelacre; 'rouw Warren dat ik i en u in den boel achterlaten Ik geloof, dat ik althans even hard kan werken als gy en als wy niet samen de kin leren te eten en te drinken kunnen geven, dan weetik het niet. Ais ik er niet meer ben, kunt gy voor eene andere meid zorgen, als gy dacr lust toe hebt. Betje bleef dus en vatte hare vermeer derde bezigheden met moed aen. Dit was mevrouw Warren onbesehryfelyk veel weerdwant het was volstrekt nog zoo zeker niet, dat zy het zonder haer zou kunnen stellen, llaer huis was spoedig vol, en overpoosde zorg en aerbeid was er noodig om het in orde te houden. Uit den moejlc- vollen stryd met hare gewoonten, hare luiheid en onverschilligheid, trad zy cin- delyk als verwinnares te voorschyn. Zy ont dekte de kunst, om ziekte binnen hare regel matige grenzen te houden dat is de ziel gezond te houden, al leed hel liehaem. De ondervinding leerde haer dal het kloppen der slapen en het werken der zenuwen even goed tot gehoorzaemheid kunnen gedwon gen worden, als dat men daeraen toe kan geven. In die oogenblikken, waerin zy, zoo zy slechts haer eigen gevoel volgde, dacht dat zy nauwelyks een voet verzetten kon, zag zy nu dat zy zeer goed haer dagwerk mot 2000 fr. voor het bouwen cencr kerk op den Driesch te Grootenberge 1256 Ir. voor het herbouwen der paslory van Moerbeke 2000 fr. voor het herbouweu der kerk van Cruishautem Fr. 256-50 c. voor de herstelling der pas- tory van Loere Fr. 1058-72 c. voor het herbouwen der pastory van Steenkerke; Fr. 159-35 c. voor de vergrooting der kerk van Ghyselbrechlegem. Den 22 is het Ivk der dagloonster Jo- sepha deRoo, oud 68jaren, te Pollinchove uiteen gracht opgevischt. Die ongelukkige zinne!ooze was des nachts uit haer bed ge komen en by ongeval versmoord. Een koninglyk besluit van den 23 be- paelt dat in het toekomende, de •jaerlyksche slolrekeningen der kas van weduwen en weezen van het loodswezen en der officieren van het zeewezen, met de staten en de teregt- wyzende stukken, naer de rekenkamer zullen gestnerd worden, welke die voor vast zal bepalen. TYD1NGEN VAN DEN OORLOG. De Oostenryhsche Korréspondencie van woensdag kondigt een artikel af, dat het gerucht bevestigt, volgens welk de Wcenèr- conferencien eerlang zullen hernomen wor den. Men zegde ter beurs van Weenen dat die heropening wai rsehynlyk den 26 zou plaets grypen. Prins Gortschakolf een der twee russische gevolmagtigden, is ziek. - daerom naer de bc- zoo goed zyn om te blyven en haer het noodige mede te deden, niet waer Betje keek als door den donder getroffen; lv kon in het eerste nauwelyks geluid geven. En als gy dan altyd ziek zyl I sprak zy eindelyk. Gy kunt zelf niet doen. Hoe zoudt gy naer beneden gaen en voor het middagmael zorgen, als gy weer hoofdpyn hadt? Dat zou ik wel cens willen weten.» Ik vrees ook, dal het my wel cens wat mocijelyk zal vallen, maer ik kan het niet helpen het moet gedaen worden, en ik ben er nu cenmael toe besloten. Maer gy wilt immers nog wel veertien dagen by ons blyven? Ik vrees dat ik niet gemakkelyk iemand zal vinden dienwe plants kan ver hullen; gy zytzoo lang byons geweest, laet «'■nszicn,gy zyt gekomen, toen Henry ter Gereld kwam.’t Is of gy een der onzen zyt, maer ik moet er my nu maer naer schikken. 0, ik bid u, Betje, maek om mynent wil uw afscheid my niet te zwaer. Ik zal maer ter- •lond beginnen en eenszien wat ik doen kan. En mevrouw zette haren hoed op. - Wel, nu word het hoe langer hoe mooijerriep Betje, terwyl haer gclaet •leeds in roodheid toenam on hare stem heesch werd. Zy. verzekert tegen brand en het vuer des hemels, alle Goederen zoo als: Gebou wen Meubels, Veldvrugtcn, Vee en Koop waren, mits geringe premien. de schaden worden comptant betaeld zoo hacst dezelve zyn vastgesteld. Sedert haer best.' n heeft deze maet schappy in het arrondissement Veurne, meer dan voor 60,006 francs brandschaden vergoed Agent principael te Veurne, B? PIERRET, deurwaerder) Nieuport-slraet, n.' 9. komen van het eerste konvooi van Brussel, omtrent 1 ure na middag, uit het hotel van Commercieover de statieplacls. Van Nieuport naer Veurne, ten 2 uro na middag, uit het hotel do l’apegaei. <8! 8> BELGISCHE MAETSCHAPPY algemeene assurantiën tegen brand. Dixmude, LiefhebbersHondsehoote Wul- veringhem, Zwaentje en twee van Veurne. De eerste prys werd gewonnen door de maet schappy de Sier, van Veurne, met 2727 zan gen welke maetschappy, den pryskamp uitgevende, volgens gewoone conditiën den prys moesten verwisselen tegen den tweeden die gewonnen was door de maetschappy van llondscliootc, met 2654 zangen. Dederde prys werd toegekend aen Alveringhemmet 2456 zangen de vierde, aen Wvlveringhem, met 2167; de vyfde, aen Dixmude liefheb bers, met 2157 zangen. De ecr-medalie wierd toegewezen aen Hondsehoote en de medalie van verstkomende aen Dixmude lief hebbers. De maetschappyen die volgden waren Veurne, do Finite, met 1948 zangen en Dix mude, Engel, met 1509. Indien het weder gunstig is, zal de muzyk-maetschappy Ste. Cecilia maendag naest een uitstap doen tot aen Wulpen al- waer het kermis is, en zal aldaer eenige harer liefste stukken laten hooren. Ingevolge de Moniteur van 23 dezer maend,zalde scheepvaert op de volgende vaerteii onderbroken zyn in 1855, gedurende den tyd hier na aengewezen: Vaert van Brugge naer Oostende, van 21 July lol 30 oogst. Vaert van Plasschendaele naer Nieuport, van 11 oogst tol 31 oogst. Vaert van Nieupoort naer stremming. Vaert van Veurne naer Duinkerke, bel- gisch deel, geene stremming fransch deel, van 13 oogst tot 31 oogst. Vaert van Veurne naer Bergen, belgisch deel, geene stremmingfrausch deel, van 29 July tot 16 Oogst. Zyn geroepen om deel te maken van den jury by het hof van assisen gedurende den zillyd die zal beginnen den 14 Juny: MM Iwuins en Boedl grondeigenaars te Ypre Demoor, rentenier te Loo Ghysclen, zeepzieder te DixmudeLpby, koopman in hout, te Veurne Dubois, rentenier te ilous- selacrcVan deLanotic, koopman te Pppe- ringhe. Dc heer Vroonie-Vandnele is lid van den gemeente-raed te Nieuport gekozen in vervanging van wyien zynen vader, de heer Vroome-Saeys. Woensdag morgend is een schrikkelyk

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1855 | | pagina 3