Velderugtcn, KOOPDAG B E IU G T. Schoonen Koopdag P. R. L O O. T E MAETSCHAPPY der VEREENIGDE EIGENAERS KOOPDAG VAN i.'jW»» BELAKGBIKE TYBIKGEN. tuig VAN HUISRAED, BEESTIALEN, WAGENHARNAS EH VELDVRUGTEN, af alle de VOOR VERZEKERING T E G E A B KA N D, Tc Brussel, Agentschap le Veurne, by Charles Botaeye. Twee wa tolle, vier tanden. LA BELGIQUE, Naemlooze Maetschappy tour verzekering tegen Bi andgecesligt TE BRUSSEL. De ondergeteekenden koopman te Veurne, markt een-ieder kenbaer dat liy voortaen gene hoegenaemde schulden tneerzal erken nen die zouden kunnen gemaekt worden, onverschillig van welken aerd die mogen wezen, door zyne huisvrouw joufvrouw llai bara Bunny. Veurne, 20 Julius 1855. F. DESENAP. Maetschappelyk kapilael Twee Millioencn francs. Beheerders. M. M. Eugène l’révinaire, Volksvertegen woordiger, Bestuurder der nationale Bank. Hetui I. 41. Be l’tlleurs, Volksvertegen woordiger. Chuiles I isschers Beheerder den Belgische Bank. Vrydag 27 Julius 1855 en volgenden dag, telkens te beginnen ten een ure na midda; °P de hofstede bewoond door sieur Joannes bacon en zusters op 1.00, langst de struct leidende van het gehugle den Haezewynd naer de herberg den Roosendael, KOOPDAG Van aldcrhande soorten van menagie- goedcren, zoo als koper, tin, gleis, tafels, stoelen, kleerkasscn, slaghorlogie, beddin gen, al het knip-en kern-allaem, zolderge- j en Landbou wers-gereedschuppen. Wagenhui nas. geus, 2 driewiel karren, 2 ploegs, heggen waer van een met yzeren Beeslialen. Twee werkmerrien, 9 mclkkocijcn, zes jaerüng-kalvers met grasloop tot eersten October, 6 jonge kalvers, een overjaersch en zes jonge zwynen. l'eldvi ugten. 8 hectaren terwe, 40 aren rogge, 60 aren haver, 5 hectaren peerdeboonen, de tweede snede van 1 hectare klavers en het hooi van de eerste snede, iO aren aerdappels, deel witte bootten, den afdrilt van 5 hectaren gras tot den 1 1 november, en van meer andere voorwerpen te lang om te verhalen. De veldvrngten zullen den] tweeden dag ■worden verkogt. De koopen van 20 francs en daer beneden met gereed geld, de gene boven de 20 francs op tyd van betaling lot eersten januari 1856, mits te stellen begoede en bekende borge, en den tienden penning verhoog ge reed te voldoen. van TE RAMSCAPPELLE, Op de zoo genoemde llemme-landen. Coinmisiarissen. M. M.J. B. Bischoffsheun, Bankier, Bcstuerder der nationale Bank. E. Bi ugmannBankier, L. Maskens, Advokael, lid van den algc- ineeneti raed der Gasthuizen te Brussel. J, I). Tkint I an Der Kun, Consul der Nederlanden, lid van de bewakende com missie der Kas van aflossingen, bewaer- gevingen en ondcrregtleggingen. Agent Principael voor de kantons Veurne en llaringhe, 1’. BORRE, te Veurne. Schoon zy laet verschenen is in den loop, is de maetschappy ia Belgique overal aen- veerd met eenc hevige genegenheid, en hare bewerkingen hebben van hel begin af cene vlugge voortzetting genomen in voornaemste steden van het ryk. Deze genegenheid moet zy loeëigenen aen de eerlyke namen der persoonen die haren raed van bestuer en toezigt uitmaken, en aen het juiste vertrouwen welk zy inboe zemen. De maetschappy la Belgique zal alles rechtstelligcn wat men met recht van haer kan verwahten, door den yver cn de nauw keurige zorgvuldigheid met de welke zy al hare verbindingen zal volbrengen. Dien vraegt nog eenen Ondcragent voor de gemeente Alveringhem. Om alle inlichtingen zich te vervoegen by den Agent principael hier boven genoemd. Donderdag 26 July 1855, ten twee uren na middag, in de gemeente van Ramscap- pelle, op de zoo genaemde lleinme-landen, gebruikt door de kinderen Aerlebout cn Kombout, 5 hectaren tarwe. 2 hectaren 20 aren sucrioen. 3 hectaren 50 aren boonen. Op drie maenden tyd van betaling. Allen kooper zonder uitzondering zal moeien borge stellen. Men zal vergaderen ter herberg de Bloem van het Land, langst den weg van Schoor- bakke naer de Hem me. Veurne, 21 July. Gelyk wy in ons leste nummer meldden, morgen begeeft zich de maetschappy van S.” Cecilia naer Dninkerke. Ten 0 uren zullen onze muzykanlen zich inschepen het fanfaren-genootschap van Duinkerkezal hun aen de Veurnesche poort afwachtenen hun door verschelde straten naerzyn lokael leiden alwaer de wyn van eere hun zal aen- geboden worden vervolgens zal het zelve genootschap hun sloelsgewyze naer hun hotel leiden. ’S na middags begeeft men zieh naer Roosendaelalwaer S.,c Cecilia, met de fanfarenen de musique eommunale in het Jardin royal een concert ten profytte der armen zuil n geven. Daernazal een bal aen- vaag nemen. Een omzendbrief van den minister van justicic noodigt dc provincie-gouverncurs uit, te waken dat de jonge bedelaers en landloopers niet dan in zeldzame, byna uit- zonderlyke gevallen, naer de hervorming scholen gesluerd worden en derwyze dat zy er gedurende zes maenden kunnen blyven, dat is het minimum van den tyd door het koninklyk van 3 july 1850 vastgesteld. Zy moeten by voorkeur naer de bedelaers-ge- stichten gezonden worden, telkenmale dat men zeker is of vermoedt, dat zy na een kort tydverloop zullen leruggevraegd worden. By besluit van den minister van open bare werken, is er voor gaenen keeren, eeue vermindering van 50 per c. toegestaen, op de pryzen der ryluigen van l.“ en 2.' klas der yzeren wegen van den staet, aen allo belgisëhe en vreemde maetschappyen, die in september toekomende aen de nationale feesten te Brussel zullen deel nemen. Het dagblad le IXord meldt dat de mi nister van openbare werken de magtiging geweigerd heeft om exemplaircn van dit blad in de spoorwegstation van den staet te verkoopen. Uit Oostende meldt men dat soldaten cn zelfs koporaels der bezetting aldaer, ge poogd hebben te deserteren, dienst geno men hebbend* in het engelsch vreemd legioen Maer door de waekzaetnhei.l der overheden, zyn die poogingen verydeld by het vertrek dcr stoombooten. Wy lezen in den Observateur Sedert eenigen tyd spreekt men van d« postzegels met enveloppes te vervangen. Wy hebben dc nadoelen van het nieuwe stelsel KOOPDAG Van aldcrhande soorten van Mcnagie- goederen, zoo als koper, tin, gleis, tafels, stoelen, kuip- en kern-allacm, al het zol- dergetuig en laudbouwers-gereedschappen. Wagenharnas. 2 wagens, 2 driewicl karren, 3 ploegs, toile, 6 heggen. Beestialen. Een ruinpeerd cn een merriepcerd, een ezel, 12 melkkocijen, 2 koeijen in het vette gras met loop tol eersten september,2 schot- veersen en 6 j.i. rlingen met grasloop tot 11 november, 6 jonge kalvers, 2 overjaersche zwytts en 11 jonge zwynen. Veldliruglen. 6 hectaren terwe, 60 aren haver, 5 heet, peerde-boonen, 30 aren aerdappels, 80 aren klavers tweede snede, en het hooi van de eerste snede, den afdrift van 9 hectaren tot 11 november. Voorts een parlie terwe en rogge, terwen bouwelaers, boonstrooi, de diltperssen, in gemetst koperen fournois, 75 kilogrammen gedroogd zwynen vleesch, slecnen boter- potlen, brandhout, deel popelicren planken en ander timmerhout, en van al hel geen verders op dezelve hofstede te bevinden, te lang om te verhalen. dc veldvruglen uilen den tweeden dag verkogt zyn. De koopen van 20 francs en daer beneden met gereed geld, dc gene boven de 20 francs op tyd van betaling lol eersten januari 1856, mits te stellen begoede en bekende borge, enden tienden penning verhoog gereed te voldoen.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1855 | | pagina 3