K O O P A G v a n MEMAGIE-GOEDEHEN, T E LOO. OPENBARE VERKOOPING BEZETTE HE.X'TE. Door uitscheiding van bedryf. wan nen de de over- Dynsdag 4 September 1855, twee uren na middag, Ier hei berg de due Trommelt binnen de stad Veurne, Zal openbaer verkocht worden eene gehy pothekeerde lENTE «er hoofdsom van 500 francs, erois •erende acn 4 ten honderden by jare vallende den 19 November,, ver schuldigd door sieur Balthazar üpsemer te Avecappelle. De titels en voorwaerden bevinden zich ten kantooré van den Notaris GU1LL11.11, te Wulveringbem. schen korporael, zich met dat schip naer Sniirna begeven, om van daer in het een of ander aziatisch leger verder zyn geluk te beproeven. Zulke reisgezellen moesten my welkom zyn, want wal er ook gebeurde,.in hen zou ik een kraehligen steun vinden. Een paer foglielti met zoeten Cyprisehen wyn, dien men zeer goed in ons hotel bekwam, werd door ons op hel welzyn myner schoone reisgezellin en op niyne goede reis geledigd, waeropdeofficier my naer het n politaensch schip geleidde, ten einde my, door zyne meerdere bekendheid met de lael, in het maken van een akkoord behulpzaem te zyn. Ln firgiiiedell’ Annunziata, die bereid op de reede lag, omdat zy hare lading had ingeno men, was eene brick van ongeveer honderd zestig of honderd tachtig tonnen. Het schip zag er van buiten zoo slecht niet uit, en zyne hoogroodc en lichtbruine kleuren schitter den ons onder den italiaenschen hemel regt vrolyk toe. Dat het touwwerk niet zoo re gelmatig was, als men van de duitsche, en- gelsche, hollandsche en noord-amerikaen- sche vacrtuigen gewoon is, moest ons van een zuid-italiaensch schip niet verwonderen.Eene tamelyk gebrekkige scheepstrap bragt ons op het dek,en met echtitaliaensehe nederig. heid, vergezeld van een vloed van woorden, ontving ons daer de kapitein van het schip. Het was een klein mager kereltje, in eene half versleten frak gekleed, dieeerhet voor komen had van een uitgehongerden kleer maker dan van een tegen weer en wind geharden scheepskapitein hy was dus niet zeer geschikt om ons een groot vertrouwen in zyne bekwaamheid als zeeman in te boe zemen. M ier schyn bedriegt dikwyls, dacht ik by my zalven, en door de herinnering aen myne betoOverende reisgezellin, ver dween zeer spoedig de weinig gunstige in druk, dien my de kapitein van onze vaert gegeven had. Vrolyke, handige kerels scheen my de marinari of matroozen te zyn, wacrvan ongeveer een half dozyn op het dek lagen te rusten. De vuerroode phrygische mutsen stonden schuin op hunne zwart harige hoofden, de donkere oogen gaven aen hun bruingezend gelact eene levendige uitdrukking, lerwyl zoo dikwyls zy lachten, eene dubbele ry sneeuwwitte tanden telkens zichtbaar werd. VVyde, bontkleurige hem den, van boven geheel openen kort, witte broeken die meestal slechts tot de knieën reikten, maekten hunne gansehe kléeding uit. (Te terrolgen.) in het hotel, maer ook in ganseb Genova voorviel. Eindelyk noemde hy my de napo- litaensche brik la I irgine dell Annunziata, als het vaertuig, dat de eer te beurt zou vallen de schoone dame naer haar vader land terug te voeren. Dat Giuseppe na zulk eene tnededeeling de hand uitstakom eenige bajocki daervoor te ontvangen, kou men hem als Italiaan niet kwalyk nemen. Ik wist evenwel geno g en mynen stoel aen cb it disch weder, op om de hcerlykc zeeviseh inerluzzo met limoensap, die men juist aen het dienen was, niet te verzuimen, myn plan stond nu onwrikbaar vast, otu, neer het eenigzins inogclyk was, irgine dell’ Annunziata my voor 'aert toe te vet trouwen. Myn buurman, wion ik dal plan mede deelde, vond dat ook zeer natuerlyk. Hy vertelde my bovendien, dat ik °P hetzelfde Sl'hip nog een ander reisgezelschap zou vinden, dat in vele opzichten voor my van nog viel grooter nut kon zyn dan deschoone jodin. Een oude Pool namelyk, die den laelsten krygnls officier in het sardinische leger tegen de Oostenrykers had medege- maekt, maer thans zyn congé had gekregen, z’tu met zyn getrouwen medegezel, ecu pool- Onder andere iiigenieuse uitvindingen kenden wy reeds de collekens ('au.v.co/s; in papier. Dat scheen reeds Zeer ekonomiek te zyn voor degenen die geern prettig zyn en niet veel geld op zak hebben. Maer de Amerikanen, die de bazen der ckonotnie mogen heeten, hebben het verder gedreven; de Yankes dragen nu collekens van blik een amerikaenseh blad zegt dat die cols men schildert ze wit) zoo wel het linnen nabootsen dat het geoefendste oog er zich aen bedriegt. Met óen colleken heeft men genoeg voor zyn leven In eene gedwongene verkooping van te velde staende vruchten, die op. 16 au gustus 11. te Thourout plaets vond, heef de genaemde Pieter Pydey landman, te Couckelaere, eene nooit volprezen en medelydende akte uitgeoefend, by middel van voor 161 fr. vruchten in deze te koopen die dadelyk te voldoen en daeraf aen den ongelukkigen huisvader die de zelve bewerkt gezaeid en geplant had, aenstonds onverguld geschenk te maken. De gemeente-sekretarissen van het arrondissement Luik hebben eene kommis sie verkozen, gelast om melde kommissiën van andere arrondissementen poogingen aen te wenden, om den toestand der gemceme- sekretarissen te verbeteren. Donderdag 20 September 1855, ten negen uren ’s morgens te beginnen, ten huize van de gezusters Van Eecke, te Loo, in de Hautpont-straet, Koopdag van alle de menagie-goederen bestaende in koper, tin, yzer, blik, porcelyn, gleis kristalyn glas en aardewerk tafels stoelen, knipwerk, kleederkoffers, klecder- kassen commoden beddebakken met be hang, vier wollen matrassen, pluimen bed den wollen en pluimen hoofdeinden tafel en menagie lynwaed en meer andere voor werpen w ier van het verhad te lang zoude zyn. De koopen van 20 francs en daer beneden met gereed geld de gene daer boven op drie maenden tyd van betaling onder borg stelling. BELAKGRYKE TYDINGEN. Vecrhe, 1 september. Morgen na middag zal op het Stadhuis alhier, de plegtige prvsdeeling voorde urine- kindereu school plaets hebben de muzyk van S.“ Cecilia zal er tegenwoordig wezen. De Monileur van heden deelt een omzendbrief mede van den heer Alph. Nothomb minister van justicie acn de gouverneurs der provinciën, betreffende de besturen der godshuizen en de bureelen van weldadigheid. Daerin wordt gezegd, dal deze dikwyls de goedgekeurde plans van b >uww kei willekeurig veranderen; in hunne bestekken het loon van den bouw mei ster noch eenige onvoorziene kosten opgeven dat de ontvangers niet mogen betalen dan legen overlegging van al de noodige b wysslukken; en eindelyk dat vele van die besturen en bureelen zeer dikwyls aen schoone gebouwen en monumenten ecu geld b steden dat uitsluitelyk voor het onderhoud der armen zoude moeten dienen. De minister keurt dat alles ten sterkste af en verzoekt de gouverneurs hem de hand te leenen om die misbruiken te doen verdwynen. WZ*. I Ni. _i| Ifig aen du Puttestraet ook mede verkogt wordt. De twee voorschreven koopen zullen ook in masse gesteld worden. St. RICQUIERS. Derde en lactste Koop. Een langwerpig stuk Zaeiland, gelegen binnen de gemeente van St. Ricquiers, strek kende zuid en noord, groot 1 hectare 4 aren centiaren, palende oost naest het zuiden, zaeiland van sieur Pieter Vuylsteke, ter zuidzyde van welk dezen koop ten eeuwigen dage vry en onvergolden uitweg heelt tot op de Bruggestraet; en naest het noorden, de zaeilanden van Sr. Torrelle te Alveringhem •n mynheer den major Despot, zuid het ge- scheid van Alveringhem en St. Ricquiers daer over een stuk zaeiland van mynheer Delanghe te Sint Kruis by Brugge; west een perceel zaeiland, voor deze twee, van ge zegden Pieter Vuylsteke die tot gebruik die’er ter zuidzyde over dezen koop ten eeuwigen dage vry en onvergolden uitweg heeft, en noot<1 zaeilanden van Karei De- zulter en nog gezegden Pieter Vuylsteke, rondom sein identic op half gracht. Boomprys 260 fr. 1M GEHOT TBED1HG. De verkoopers liiitanten voorbehouden zich onverguld liet gebruik van alle de te koopen gestelde goederen, le welen van de twee eerste koopen tot I mei 1856 en van den 3." koop tot I October daerna. Alle verdere inlichtingen zyn tc bekomen by den Notaris PI. A N fill.Li’, te Alveringhem, tot deze verkooping regterlyk aengesteld. Jt «trWTaMoatn—a— van eene Kunst- en Letternieuws. De heer Geels is gelast geworden met het verveerdigen van een gedenkteeken dat op het graf van wylen den heer Darras pastor-deken van Thielt, moet opgerigt worden. Het is met de opbrengsten van eeue inschryving dat de onkosten van dit prael- graf zullen gedekt worden. Een gezichtkundige van Londen heeft aen de vcrrekykers eene verbetering gedaan waer van het resultaet ongleooflyk schynt. By middel van dit stelsel, zegt de Times, kan men met eenen kleinen verrekyker, dien men als eene horlogie in den zak kan dragen eenen speldekop zien op 15 en- gelsche inylen afslands en indien men op dien zelfden verrekyker een glas toepast van een sterreknodig toestel kan men de salelliten van Jupiter en de voornaamste dubbele sterren zien. Die ontdekking zal vooral aen de legers te veldu en op zee van grooten dienst zyn.. Brbisïi, den 31 Augustus. HU. KK. HH. de hertog en de hertogin zyn

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1855 | | pagina 3