p. R. VEREENIGDE EIGENAERS VOOR VERZEKERING TEGEN BRAND, Tc Brussel, A. G. dwwwws brand. borgten vlcesch 10 zuiver I aen- te deze MAETSCHAPPY dcr Agentschap te Veurne, by Charles Botabyz. Zy verzekert tegen brand en het vuer des hemelsalle Goederenzoo alsGebou wen, Meubels, Veldvrugten, Vee en Koop waren, mits geringe premien. de schaden worden comptant betaeld zoo haest de zelve zyn vastgesteld. Sedert haer bestaen heeft deze maet- schappy in het arrondissement Veurne, meer dan voor 60,000 francs brandschaden vergoed. Agent principael te Veurne, B.' PIERRET, deurwaerder, INieuport-straetn.' 9. missie door den heer minister van buiten la ndsche zaken bemoemd, en die zich binnen kort vereenigen moet, zal zonder twyfel herkennen, dat de tegenwoordige toestand van ons krygszeewezen dat m ier uil twee slechlebrieken beslaet, onvoldoende, om niet tozeggen, ellendigis. Maer zy zal ook het vraegstnk te onderzoeken hebben, of de geheeleafschaffing van dien dienst niet beter ware dan eene nieuwe en bestendige uitgaef vantweea dry millioenen franks per jaer. Wy aerzelen niet te verklaren, dat tegen woordigheid deraenzienelyke lasten, die ons het landleger en de versterkingen ven Ant werpen opleggen, alle vermeerdering van onkosten voor ons krygszeewezen ons s diynt niet te zouden kunnen verregtveerdigd worden. Gksezing vax dm cholera. De heer do Wiscocp oud prefekl van de Charente in férieure (Frankryk), thans uitmuntend inge nieur met hel besluer van groote werken in Spanje gelastsciiryft: Wy hebben hier den cholera gehad; onder onze werklieden ontstonden er tol 60 sterfgevallen per dag: wy hebben de ziekte bestreden door eene remedie welke reeds het verleden jaer met goed gevolg op vyftig persoouen was aenge- wend. Die remedie bestaet in het geven aen de zieken van absinthe of alsem gemengd met tweededen water. Twee kleinelikeurgla- zekenszyn toereikend voor eenen man, en de vrouwen en de kinderen hebben er minder noodig. Eene halve uer of dry kwaeri nadien begiat den zieke te zweeten. De brakingen do krampen ou den buikloop zyu verdwouen, zeer wel Emancipation Meest al de vleeschouwers der voorge val! Brussel hebben den prys van het ccnlimen per kilo afgeslagen. Men leest in de Gazette de Fiance Onder het getal vreemdelingen, sedert eenige dagen te l’.uys acngekometi, bevindt zich de belgische volksvertegenwoordiger, Alexander Rodenback, blind sedert zyne kindschheid en schryver van verscheidene werken, opgesteld ten voordeele zyner broe ders in het ongeluk en der doofstommen. De heer Roodenback is de eenige blinde, die sedert hel vierde eener eeuw belast is ge worden de belangens zyner medeburgers te vertegenwoordigen, en het is misschien de eenige burgerlyke ambtenaer, die niettegen- staende zyne blindheid den burgerstand zyner gemeente onderhoudt. De schriften van den heer Rodenbach zyn door de bel gische en vreemde drukpers geprezen ge worden, en verscheidene vorsten hebben hem blyken hunner voldoening gezonden. Onlangs nog ler gelegenheid der prysdeeling in h.l keizerlyk instituet der blinden te Parys, deed de heer Ihiac, sekretaris en lid der kommissie, in eene welsprekende rede voering, de verdiensten van hel laetste werk van den merk weerdigen blinde uiischynen. Deze heelt zich naer de hoofdstad van Frank.- ryk begeven om de vriendschapsbanden nauwer toe te sluiten met zynen broeder in hel ongelyk, den beroemden gescheidenis- schryver Auguslyn Thierry, die alhoewel reeds sedert dertig jaren blind, zyne ge schiedkundige werkzaemheden blyft voort zetten. Een zekere Périé, boekbewaerder in Frankrj k, heeft eene plant gevonden, die in Frankryk zeer gemeen is, en die voodeeiig den zwarten thé uit China vervangt. De proefnemingen, op bevel van hel gouverne ment gedaen,zyn zeer gelukkig uitgevallen. De drank heeft eenen geur en smaek, die hem met den besten thé uit China zou doen verwarren. Die thé zou maer 2 fr. den kilo kosten. Deze vond zou eene groote weldaed voor hel volk zyu. BESTUEB. Besluerleden Emile Allard, handelaer, lid der handelaers kamer. Jacques Jacobs, handelaer, gemeente raeds- lid der stad Brussel. Henri Schuster, oud-handelaer, regter by de handels-regtbank. Joseph Allard, directeur der munt. LouisEmerique, voorzitter der maetschappy l’Union du Crédit. Commissarissen Charles De Broukere, burgmeester der stad Brussel. Victor Pirson, directeur der belgische bank. Charles Vanhoegaerden, industriële en be stuurder der nationale bank. Ferdinan Vandevin, industriële en direc- tuer der belgische bank. Jacques Verreyt, handelaer, oud-voorzitter der handels-regtbank. Francois Pauwels, industriële. DIRECTEUR Gustave Adbertot, oud-toeziencr van ver zekeringen legen brandschade. Voor nadere inlichtingen en prospectus, zich te bevragen in de zelelplaels der Maet schappy, l’arochianen-slrael, n.° 9, en by 1’. CLAEREBOUDT Kandidaet - deurwaerder buinkerk-straet, te Veurne. BRUXELLES. <8! BELGISCHE MAETSCHAPPY van algemeene assurantiën tegen Zy verzekerd do gebouwen, de molens, den huisraed, de koopwaren, het vee, der landbouwersalam, enz enz. Zy verzekert ook de huerschade en do schadevergoeding dcr gebaren. De verzekcrings-premien zyn zoo laeg mogelijk gesteld. Het besluer der maetschappy en haer raed van toezigt, gezamenlijk den algemee- nen raed uitmakende, zyn samengesteld uit handelaers. financiers eu industriëlen, die niet de handelstaken bekend zyn; eene der- gelyke vergadering geeft den belangheb benden de noodige waerborg en zekerheid. Van haren aenvangaf, heeft de maetschap py eervolle bewyzeii van de deelneming verworven. Daer zy op nieuwe gronden steunt, zal zy eenen gelukkigen vooruitgang daerstellen ten voordeele der openbare veiligheid en dcr byzondere fortuinen. De rampen zullen met spoeden met de grootste opregtheid geregeld worden. BELANGRYKE TYDINGEN. Vedrhl 6 October.. Onze veemerkt van heden was wel voor zien, 513 stuks hebben ter merkt gebragt geweest, te weten 98 ossen 145 koeijen 68 veersen28 jaerlingen, en 174 zwyns. De prys der hoornbeesten heeft eenen gevoeli- geu afslag ondergaen. Het eerste winterconcert van de maet schappy van Zannekin, welk zondag lest, zoo als wy het aengekondigd hebben, in de gildezael heeft plaets gehad, heeft ten vollen aen onze verwachting beantwoord. De koors waren schoon en zyn cn met veel ensemble uilgevoerd. Onze di. nstwillige en lalentvolle zangers de hoeren B. F L. en R., hebben veel ple zier gedaen en hebben zich meer dan ooit van de guihartigste toejuichingen weerdig gemaekl. De heer Beeckman over wiens aenwinst wy de sociëteit geluk wenschee, is een vol ui. lekte zanger. Met eene schoone baryton- slem begaeid zingt hy daerenboven met zooveel gemak, juistheid en gevoel, dal hy de minst muzykale aenhoorder aen zyn lied weet te boeijen hem medeslcept, en hem beurtelingsof in schaterlachen zou doen uitborsten of tot tranen toe zou bewegen. Mr. Beeckman is een perel te meer in Veurnes artislenkroon. De heer Pavol van Oostende, een zeer be vallige jongeling van omtrent 13 jaren boezemde veel be.a ig in Zyn spel is i juist, wel geaccentueerd; hy heeft veel leg, en beloofd een zeer goed flutist worden. Hel gezelschap schepte in jong it heer veel behagen, mi heeft menig- maei, door een warm handgeklap blyken van iiare uiterste voldoening gegeven. Onze jonge pianist de lieer Lust zoon, leerling van hel Brussels conservatorium, doet grooten voortgang. Hy heeft ons allen verwonderd, bewogen en verrukt, om niet te zeggengeelectriseerd. Er is nu niemand meer die twyfelt dat er in die jongeling de kiem van een groot talent schuilten vele, onder andere onzen representant de heer Calmeyn, toon en zich bereid om alle hin derpalen uil zyne Loopb ien weg te ruimen. Ware verdiensten is meer weerd dan wissel vallige protectie: over eenigen tyd bekwam de jonge L. met moeite eene kleine aenmoe- diging, en nu, biedt eene ryke en magtige familie zich als zyn Mecaenas aen. Dat is de jongeling aen zyn eigen verschuldigd, dat strekt hem tot groot eer. Hel spyl ons dal er in dit eerste gildefeest zoo veel leden afwezig waren. Hel spyt ons dat er niet meer hartelyke vreugd heeft ge- heerschl. Het spyl ons dal het bal zoo wei nig levendig w is. Het spyt onsJa, wat spyl er ons nog al niet Er is ons eenen langen brief over het con cert toegezonden. De schryver, die wy be danken,zal ons verontschuldigen dat gebrek aen plaets ons verpligt de mededeeling er van lol het volgende nummer te verschuiven. Een dagblad kondigt aen dat het minis terie het ontwerp vormt voor eene vermeer dering van het belgisch zeewezen, dat nu maer omtrent 351,000 franks kost. Wy hebben goede redenen om dat dagblad slecht ingelicht to gelooveu. Dc byzondere kom*

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1855 | | pagina 3