R. P. VEREEMGDE EIGENAERS LA R E L G I Q U E, iïaemlooze Maetschappy voor verzekering tegen Brand, gevestigt der stad van MAETSCHAPP Y dcr VOOR VERZEKERING T E G E A B R A N D, Te Brussel, Veurneby Charles Bctaeye. ^3W,‘A- tb» Agentschap te en direc- Zy verzekert tegen brand en het vuer des hemels, alle Goederen zoo als: Gebou wen Meubels, Veldvrugten, Vee en Koop waren, mits geringe premien. de schaden worden comptant betaeld zoo haest de zelve zyn vastgesteld. Sedert haer bestaen heeft deze maet- schappy in het arrondissement Veurne, meer dan voor 00,000 francs brandschaden vergoed Agent principael te Veurne, B.' PIERRET, deurwaerderNieuport-straetn.’ 9. Deze genegenheid moet zy toeöigcncn aen de eerlyke namen der persoonen die haren racd van bestuer en toezigt uitmaken, en aen het juiste vertrouwen welk zy inboe zemen. De maetschappy Ia Belgique zal alles rechtstelligen wat men met recht van haer kan verwahten dopr den yver en do nauw keurige zorgvuldigheid met de welke zy al hare verbindingen zal volbrengen. Uien vraegt nog eenen Onderagent voor de gemeente Alveringhem. Om alle inlichtingen zich te vervoegen by den Agent principael hier boven genoemd. De vcrzckcrings-premiën zyn zoo laeg snogelyk gesteld. liet bestuer dcr maetschappy en haer raed van toezigt, gezamenlijk den algcinec- nen raed uilmakende, zyn samengesteld uit Imndelaers, financiers en industriëlen, die met de handclszaken bekend zyn ccne dcr- gelyko vergadering geeft den belangheb benden do noodige waerborg en zekerheid. Van haren acnvangaf, heeft de maetschap- py eervolle bewyzen van de deelneming verworven. Daer zy op nieuwe gronden steunt, zal zy eenen gelukkigen vooruitgang dacrstellcn ten voordeele der openbare veiligheid en der byzonderc fortuinen. De rampen zullen met spoed en met do grootste opreglheid geregeld worden. Op de Dorpen. Ziehier in welke bewoordingen het Vader land, van Gent, den toestand van eenige dorpen, in Vlaenderen, afschildert: Op verscheidene plaetsen klaegt men over de stoute bedelaers die het land door- loopen en, onder het een of andere voor wendsel binnen de huizen dringen. Op de dorpen en op de afgelegene gehuchten, ten platten lande, ziet men heel veel zulke kerels rondzwerven, en de veldwachters en gendar men zouden wel doen, als zy een wakend oog op de vreemdelingen hielden. Het meeste deel dezer vreemde bedelaers beweeren het een of ander stielken, zoo van voddenkooper, rondleurder, enz. uit te oefe nen en hel is aldus dat zy inde woouingen dringen, en eens binnen zynde, kan men hen moeijelyk doen weggaen, zonder hnn iets te geven; wantzy eindigen met te bedelen en wel eens op eene onbeschofte wyze. Nau- welyks zyn de eersten weg, of anderen bie den zich aen, en aldus worden de pachters en bewooners op afgelegene wyken ten platten lande, door zulke onbeschofte bede laers, gekwollen en de aelmoessen, die deze, rondzwervers, de landbewoon. rs afpersen, zyn aenzicnlyker dan men wel denktzy zyn een verlies' voor de opregte en medelydens- weerdige armen der gemeente. De burgemeesters behoorden maetre- gelen te nemen om hunne gemcentens'van deze rondzwervende vreemdelingen te be- vryden, en de veldwachters te belasten met de rondleurders strengelyk te bewaken, en hunne papieren of patenten te doen toonen. De gendarmen ook zouden in deze zaekvan groot nut kunnen zyn. Een andere rede bestaet nog om de rond zwervers op de gemeenten te bewaken, te Op een ander bemerkten wy het Lam Gods, houdende eene oriflammc vast, op welks bovenste einde een zeer goed gevormd kruis stact afgebeeld, wacrnaer het Lam het hoofd gewend houdt. Een stralenkrans om geeft het hoofd van het Lam. Zeer leesbare legenden, maer uit letters samengesteld dio ons vreemd zyn, bevinden zich op die stuk ken, van welke wy het jaergelal niet hebben kunnen vaststellen.» De koninglykc besluiten van 12january 18153, en van 11 february 1854, betrekkelyk de voorwaerden die van de officieren der koopvaerdy worden vereischt, worden tot 1 january 1857 verlengd. De opper-ollicic- ren, alsmede de luitenants of vaendrigt van schepen, dienende of gediend hebbende in de koninglykc marine, zyn ontslageq van het exaem, hetwelk door voormeld besluit van 12 january 1853 wordt vereischt. De belgische Monileur kondigt eene overeenkomst af tusschen den minister van financiën en de Nationale Bank gesloten, waervan art. 1 als volgt luidt Te beginnen met 1 january 1856, zal do Nationale bank deu dienst doen van kas-ier van deu stact, mits eene jaerlyksche schade vergoeding van 100,000 Ir. Die overeenkomst, den 12 december ge sloten, is door koninglyk besluit van den 21 goedgekeurd. in eene vergadering van voornamo fabriekanten van oliegoederen, gisteren te Brussel gehouden, is er beslist dat er te re kenen van 1 january, uitsluitend gebruikt zal gemaekt worden van het metrisch stelsel en zyne onder-verdeelingen, voor het vast stellen zoo van de lengte als van de breedte der stoffen. Deze maelrégel is loffelyken zal de handels-operatien zeer vergemakke- lyken Eene telegrafische depeehe meldt het stranden by Oostende, van den amerikaensche drymast Esiauw, uit Charleston naer Ant werpen. BELAKGRYKE TYDINGEN. Veurne, 29 December. Het is morgen dat het muzykgenootschap van S.” Cecilia zyn concert voor den armen geeft. Gelyk wy gemeld hebben, zullen ver schelde vreemde artisten en liefhebbers er zich laten hoorei). Wy twyfelen niet of de ruime zael van het hötel de Commerce zal te klein zyn om alle de toehoorders te b.v.ittei Men leest in den Propagaleur van Yperen Eenigedagen geleden wasde heer Lieven Beddelecm, landbouwer te Oostvletcren, en bewooner eener hoeve, toebehoorende aen den heer Boo, notaris Ier gezegde verblyf- plaets, bezig met een nieuwen put te delven, en vond Op do diepte van eenen voet en half, eene kruik, met een deksel van lood geslo ten en een aenzienelyk getal goudstukken inhoudende, volgens het openbaer gerucht, wel 20,000 franks weerd. Die stukken, van welke wy er eenige hebben mogen zien, zyn in eeuen volledigen staet van bewaring, en wat grootcr dan onze stukken van twee franks; dan anderen van de groote onzer halve franks, stellen eene godheid voor, op eenen troon gezeten, en langs de keerzyde een kruis rondom het welk leliebloemen en kroonen gezacid zyn. BESTUER. Bestuei leden Emile Allard, handelacr, lid dcr hatidelaers kamer. Jacques Jacobs, handelacr, gemeente raeds- lid der stad Brussel. Henri Schuster, oud-liandelacr, regter by de handels-rcgtbank. Joseph Allard, directeur dcr munt. Louis Ëtnerique, voorzitter dcr maetschappy 1 Union du Crédit. Commissarissen Charles De Broukere, burgmeester ictor I’irson, directeur der belgische bank. Charles anhoegaerdenindustriële en bc- stuerder der nationale bank. Ferdinan Vandevin, industriële titer der belgische bank. Jacques Verreyt, hand daer, oud-voorzitter der handels-reglbank. Francois Pauwels, industriële. DIRECTEUR Gustave Abbehtot, oud-toeziener van ver zekeringen tegen brandschade. Voor nadere inlichtingen en prosperin', zich te bevragen in <le zetelplaats der Maat schappij, l'arochianen-strael, n.° 9, en by P. (J.AEREBOL'DT Kandidaet - deurwaerder Duinkerk-straet, te Veurne. C'A AG BRUXELLES. BELGISCHE MAETSCHAPPY algemeene assurantiën tegen brand. TE BRUSSEL. Maelschappelyk kapitael 1 wee Millioenen francs. Beheerders. M. M. Eugene PrévinaireVolksvertegen woordiger, Bestuerderdernationale Bank Henri A. ill. De Pit/eurs, Volksvertegen woordiger. Charles VisschersBeheerder den belgische Bank. Co m m is sa ris sen. M. M.J. B. Rischof/shcim, Bankier, Bestucrder dcr nationale Bank. E. Brugmann, Bankier, L. MaskensAdvokaet, lid van den algc- meenen racd dcr Gasthuizen te Brussel. J. I). T’kint Van Der Kun, Consul der Nederlanden, lid van de bewakende com missie der Kas van aflossingen, bewaer- gevingen en onderregtleggingcn. Agent Principael voor de kantons Veurne en Haringhc, 1’. BORRE, te Veurne. Schoon zy laet verschenen is in den loop, is de maetschappy la Belgique overal aen- veerd met ccne hevige genegenheid, en hare bewerkingen hebben van het begin af eene vlugge voortzetting genomen in alle do voornaemste steden van hel ryk.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1855 | | pagina 3