Dracêbank VENDITIE Menagie-goederen, NEDERLANDEN. al de prokureurs- 16 January De minister tan jasticie All’ll. NotHOMB. jagt zal ophouden ivan 31 January Het is na zakelykheid tan Dender- van KLEEDEREN EN LYNWAED, T E LOO. Dliniste.iie tan Jnstieie. De navolgende circulaire, gedagtcekend van 12 January, is door den heer Nothomb, minister van jusliciv, aen generaels gezonden Mynheer de prokureur-generael, het raedplegen van de nood- van den dienst, in versehillige lokaliteiten, dat he gouvernement de resi- deneie der notarissen bepaelt. De notaris die zyne residencie verlaet, of die er maer verschynt in min of meer lange tusschenpoozen, brengt nadeel toeaen belangen, welke moeten gewaerborgd wor den; hy handelt overigens strydig met de schikking van art. 4, wet van 25 vcutose jaer XI. De beweegredens, die deze schikking hebben doen nemen, maken het aen het gouvernement ten pligt, om strengelyk te waken op de toepassing van dees artikel. Ik verlang dus dat na u van de meest juiste inlichtingen omringd te hebben, over de elleklieve residencie der notarissen van uw ressort, gy de regtbanken zult raed- piögett, g.-l} kvormigart. 4,voornoemd,'over de plaetsing van die ambtenaers, welke in contraventio zouden zyn. Gy zuil my vervolgens, met uwe denk- wvze, de beraedslaging doeu kennen van dat korps. SCHOONEN GROOTEN Dienende voor Koperslagers, Lampisten, enz., voorzien van groole en kleine wielen allerschoonst opgemaekt, en van alle toe- bchoorten beslaende in meer dan 200 stuks. Ook eene Smids-scharc, wegende lükilog. en andere gereedschappen. Met groot gemak van betaling. Te bevragen by 1’ LOPPENS, te Nieuport. By den zelven oude Deuren, Vensters, enz. Sluiting der jagt. Een ministerieel besluit van bepaelt Art. 1. Alle soort van j veroorlofd te zyn te rekenen des middags. Art. 2. By afwyking aen voorgaende arti kels, is dejagtop wateren trckgevogelte in de moerassen en langs been de slroometi en rivieren geopend tot op den eersten mei ingesloten in de provinciën Antwerpen, Brabant, West-Vlaenderen, Oasl-Vlaenderen, Henegouwen, Luxemburg en Namen, en do jagt met windhonden (jagt met hoorn en geroepen zonder vuerwapens) tot en inbe grepen den ]5 april aenstaende in al dé provinciën. OPENBARE Verpachting In het dorp van AVECAPPELLE, Ter herberg Sint-Pieter, bewoond door Hendrik Desmedt ial plaets hjbhen Maendag 11 Februari 1856, om twee uren na middag precies, voor den termyn van negen jaren, integaen den eersten October 1800 zes en vyftig, der onroerende Goederen, toebe horende aen het Weldaeds-bureel dezer gemeente. Hel kohier van lasten en voorwaerden berust t’elks inzage ten kantore van den Notaris J001US te Nieuport. FRANKRYK. Een zydewerker van Lyon, Parisal ge- naemd, is naer München vertrokken, om dd erfenis van een ryken hotelhouder dier hoofdstad af te halen. Dezonderlingeomslan- digheid, die dit geluk aen den armen werk man verschafte, verdient gemeld te worden. Den lo augustus laetst bevond de hotel houder van München zich te Lyon, in eert bootje op de Saênc, ten einde er de water- spelen by te wooneit, welke er, ter gele genheid der keizerlyke verjaring, plaets hadden, toen hy in de rivier viel en zou verdronken zyn, indien do lyonsche wer kman hem niet met gevaer van zyn leven gered had. De vreemdeling nam eenige da gen later afscheid van zynen redder, zeg gende dat hy nooit den dienst zou vergeten dien hy hem bewezen had. De bewooncr van München hield woord.- Dy is over eene maend overleden, zonder reglslreeksche erfgenamen, en heeft een testament achtergelaten, waerdoor hy byna zyne gansche fortuin bezet heeft aen den armen man, aen wien hyzyne redding ver schuldigd was geweest. 'l’wce-en-lwintig jongelingen uit het dorp Lalling, legt de Impartial van Valency n^ alleen deelmakende van het leger van den Krim, aen verscheillende klassen en aen verschillende weapons toebehoorende, heb ben deel aen den beruchten en schrikke- lyken storm van den Malekofftoren ge nomen, en zyn Sebastopol binnen getreden. Brussel, den 25 January. De graef van Vlaenderen is uit Engeland te Brussel aengekomen. De koning is maendag avond, ont vyfuerte Brussel uitzyn kasteel der Ardennen aengekomen. Z. M. heeft zich van uit do static regtstreeks in gesloten rytuig naer Lachen begeven. Een jongen van 14 jaren te Koelte uitge zonden om eene Resell genever te halen, bragl hy vergissing brandewyn mede; terug gezonden om dien legen genever te ver wisselen dronk hy de helft uit de Resch ert werd een kwartier daerna op den weg dood, gevonden. BELAHGRYKE TYDINGEN. Veurne, 26 January By koninglyk besluit van 23 January, is do heer P. Reels, regter ter instruktie to Veurne, benoemd lot regter by de regtbank van Dendermonde, in vervanging van den heer Dommer, lot andere bedieningen ge roepen. Men leest in de IndépendanceDe minis- terraed heeft, in eene zvner laelste ver- •cnigingen, zich beziggehouden met de wet opde liefdadigheid, welker opstel thans heel volledig is. VVy meenen temogen verzekeren dat, binnen eenige dagen, dit wetsontwerp door den minister van juslicieaen de kamer der volksvertegenwoordigers zal aengebo- den worden. Wy verneman, zegt een dagblad van Doornyk,dat meer dan dry honderd waelscho pachters zich veerdig maken om in de aen- itaende lente naer Amerika te vertrekken. Onder deze telt men gryzaerds van zeventig jaren, en welstellende grondeiganaers. Het schynt dat men tot die landverhuizing ba sloten heeft, ten gevolge der gunstige tydingen, van hunne landgenoolen ont vangen, die zich reedt in die streken hebben gevestigd. Men leest in den lUdmorial de Courtrai De tegenstrevers van den taks op do rykc familicn hebben gisteren op nieuw de ncderlaeg in onze gemeenteraed bekomen. Twaelf stemmen tegen vyf, hebben het voor stel van het kollegie aengenomen. De stem ming van den 14 november 1855 blyft dus geldig, en zyne uitwerkselen hebben zoodra, de koninglyke goedkeuring, die niet lang meer wachten kan, ten stadhuize zal toege komen zyn. Volgens de vraeg aen den minister van oorlog toegesluerd. is er besloten geworden, dat de officiëren, voorzien van de capolte pardessus, zullen gemagtigd zyn hy rege nachtig weder eene ondoordringbare kapot (eapotle inpermêable) te dragen; gansch gelykvormig aen het model van den surlout, moet dit kleedingstuk in lynwaed zyn, van dezelfde tint als het laken van den uniform, doch het zal geen onafscheidbaer gedeelte van den tenue maken. Eene zuster van het Convent der ïersche Damen te Yper heeft woensdag haer jubilé gevierd van 75 jaren geprofest te zyn. Zy is 98 jaren oud. Men leest in de Gaxctte monde Toen het vleesch hier ter stede aen den bovenmatigen prys van 68 centime» den halven kilo werd verkocht, werden er weke- lyks slechts dertien a 14 beesten geslacht; doch thans dat het op 50 cent, is gedaeld, is dit getal tot 26 g< klommen. Zoo als men ziet hebben onze beenhouwers by deze prys- vermiudering weinig veloren de verbrui- king is verdubbeld. Aengaende de nieuwe ingorigte vleeschmerkt, hebben wy bemerkt dat zes vreemde slachters zich ter merkt bevonden, en dat zy andermael in wenigen tyd waren uitverkocht. De pryzen van hun vleesch zyn:l.’ hoedanigheid 50 cent; 2.“ 45 cei'timen. Men meldt ons uit Sinay, dat op 2 february aenslaende (Lichtmis), aldaer de jubilé zal gevierd worden van den h«er Jan van Goethem, als vyltig jaren deel makende van de gilden van S.Sebastiaen. By die gele genheid zal er eene luislerryke gaeischieling gegeven worden om twee uer nanoen. Des morgends zal er eene misse gecelebreerd worden, waerin hy ook zyn jubilé van vyftig jaren huwelykzal vieren. Des avonds zullen er vele volksvermaken en vuerwerk zyn. Wat wanhopige poogingen de oorlog zuchtige schryvers te Londen en te l’arys ook aenwenden, begint men echter te ge- looven, dat de vrede uit de tegenwoordige voorstellen zal voorlvioeijen. De beweging der geesten naer de vrede is zoo algemeen en zoo luagtig, dal hel moeijelyk is, om niet te zeggen onmogelyk, cr zich legen te stellen. In gansch het Westen hebben de granen eene merkelyke daling ondergaen; zelfs tot in Spanje zyn zy onder dien heilzame» in vloed. Eu de afslugdoelzich niet alleen op de graenen gevoelen, maer ook op al de voort brengselen, diezeldzaem waren ten gevolge der onderbreking van de koophandelbe- trekkingen met Rusland. Donderdag 31 January 1856, ten 9 uren voor middag, ten sterfhuis van Francisca Defever, in de W< st-strael te Loo, Koopdag van alle de menagie-goederen klcederen en lynwaed door de zelve over ledene naergelaten, Met gereed geld.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1856 | | pagina 3