Zyn acn voor- N( duld, wy weldra wilt gy dat van zeggen? knopen de laetsto nieuwigheden. Dan gaen wy eene wandeling doen langs de boulevard», de Tuillerien, in nel botch van Boulogne. Dit alles houdt ons lot vyf uer bezig. Niets beier ’t is 'toogenblik om 't middagmael te denken... Ahby beeld, gcene opene tafel... Goedgekeurd; ik ken niets verdrietiger. En gy hebt wel gelyk. Vyf of zes uitge- lezeao vrienden is genoeg en nooit meerder. Eindelyk zyn wy aen den avond ge komen... s Avonds ontbreken ons do bezighe den niet. Wy hebben het bal, do concerten, do vertooningon op den schouwburg. Is dit uw programma, Melanie? Ik geloof niet,daler iets aen ontbreekt. En wy zullen het allo dagen volgen? Men moet zyne levenswyze somtyds toch wel veranderen. Ik beken, dat het een weinig verschilt van hetgene ik gedroomd had. Gy zult het myne aennemen het is dat niyns vaders en myner moeder. Zoo gy gelooft, dat de levenswyze uwer ouders de on/e zyn moet? w Waeroip niet?’ Myne weerde Melania, sta my eeno ccne botsing plaets gehad tusschen de briek Carolina, in bestemming naer Riga, en den stoomboot Fleche, van Londen komende. Ditlaetste schip werd op den flank gestoolen door de Carolina, die het groote schade toebragt aen zeilen en verschansing. Ook de Carolina bekwam avary. Een half uer nadien waren de schepen van elkander klaer en konden zy hunne weg voortzetten. Toen de stoomboot in onze haven aenkwam, zag hy uit alsof hy een zeeslag bygewoond had. Met genoegen vernemen wy dat de kapi teins van beide schepen de kwestie der avary by vriendelyke overeenkomst geregeld hebben. ja, zeer gelukkig! had Melanie ge antwoord; en wy zullen het allyd wezen, niet waer Altyd 1 het geluk is zoo gernakkelyk te behouden met eene vrouw als gy. Met een man die u gelykt. En met eene gedragslyn in overeen stemming met onze neigingen Maer ik denk er aen, die gedragslyn, waervan het tyd is ons te onderhouden, daer naer Parys gaen wederkeeren, wy cr elkander eenige woorden Lyk het u gevalt. Wy zullen niet lang dralen, om overeen te komen. Neen, ongetwyfeld; ’t is zoo eenvou dig morgends na hel onlbyt... EU uer is vroeg genoeg voor ouzo toilet. Van ’s middags totcen uer gaen wy samen uit. Goed. Wv leggen eenige bezoeken af, treden Ja it> zwang zyudc magazynen binnen en enkele vraeg toe Hoe veel was het inko men van mynheer en mevrouw Beuvelet? - Ik heb het altyd hooren schatten op twintig duizend franken. Het onze bedraegt slechts tien duizend, de huwclyksgift van honderd duizend fran ken, welke gy meógebragl hebt, er by be grepen. Waeruit gy besluit? Dat, maer half zoo ryk zytide, het ons onmogelyk is dezelfde onkosten te doen en by gevolg dezelfde levenswyze te volgen. Dit is zeker. ’t Schynt dat die uitrekening u be droeft Hemel minder wel zyn getrouwd, als toen ik jonge dochter was Het ispynlyk, ik beken bet. liet onge- lyk er van is aen de ouders, die hun kind opvoeden in al het genot, dat een kapitael van vierhonderd duizend franken kan ver schaffen, en die zich inbeelden dat ze zich acn zyn geluk hebben opgeofferd, wanneer zy het een bruidschat van honderd duizend franken hebben belaeld; het vii-rde van hetgene noodig zyn zou oin acn de neigin gen te voldoen, welke zy het hebben gegeven. \Te tferc algen). kend, van wege den hertog van Braband, eene zeer prachtige spel in briljanten, met zyn naemcyfer versierd, en vergezeld van een zeer vleijenden brief, ten geschenke heeft ontvangen, ter gelegenheid van zvn laetsten dichtbundel, waervan by den kroon prins een exeinplaer had aengeboden. Men zal zich waerschynlj k m.gherinneren, dat onze stadgenoot, in mei 1853, ook eene dergelyke vereerende onderscheiding te beurt viel, wanneer hy namelyk van den erfprins eene prachtige gouden pen, met eenen vleijenden brief, ten geschenke be kwam voor een gevoelvol dichtstuk Hulde aen den hertog van Braband, hetwelk liy 'L. K. H. had aengeboden. IVillem Beukelt. De man wiens naem wy hier neèrschryvcn, is de uitvinder van een middel, hetwelk, in weerwil zyncr eenvoudigheid, van grooter nut voor het menschdom is, dan vele ont dekkingen welkenen hunne uitvinders éene hooge fortuin en oenen Imogen rang ver schaffen. liet is hy die het gedacht heeft opgevat van den haring te zomen en te tonnen. Willem Bcukels is een Nederlander geboren te Biervliet, naby Sluis, in Zeeuwsch- Vlaenderen, omtrent het midden der 14? eeuw. Tot dan toe werd de haring, in over vloed gevangen, op wagens naer de stads merkten gevoerd, en ofschoon aen leege pryzen te koop gebonden, werd dievisch door arm noch ryk veel gelust, uit hoofde van zyn spoedig bederf. Beukels was zelf een visscher. Na zyn vaderland met de weldaed zyner uitvinding begiftigd te hebben, begaf hy zich naer Finland, alwaer hy zyn middel bekend mackte, en alwaer zyn geheugen nu nog door al de kustbewooners der Baltischez -e geroemd en geëerbiedigt wordt. Op het einde van zyn leven kwam hy naer Biervliet terug en slier! er in 1397. Byna twee eeuwen later bezocht keizer Karei het graf van de nede- rigen man, en Peter de Groote, wel wetende wat bron van rykdom hy aen gansch noor- der Europa had geschonken, verleende zyuen afstammelingen een pensioen. Dit is niet al. Dezer dagen, zoo als men weet, deed keizer Alexander II eene omreizo in Finland. Z. M. begaf zich opzeltelyk naer het steedje Burgo om er den eersten steen Pryzen der granen, welke men sedert de teekening van het vredeverdrag bemerkt heeft, alleenelyk daeruit voorkwam dat Rusland zynen overvloed van koornop onze Merkten nog niet heeft kunnen brengen. °g eenige weken, nog, veertien dagen ge- en wy zyn overtuigd dat de prys der tarwe tnerkelyk zal zinken, zoo veel te meer omdat het onbelwislbaer is dat onze land bouwers hunne zolders en schelven zeer wel voorzien houden. In eenebrief uit Brussel, in le Mémortal de Courtrai opgenotnen, wordt de tyding der zwangerschapder hertoginvau Braband gelo genstraft, en verzekerd dat koning Leopold by de 25." verjaerdag zyne troonbestyging, afstand der kroon zal doen. Het belgisch gouvernement is officieel Rerigt geworden, dat in afwachting der bekrachlitig van het vredeverdrag, en wapenstilstand te land en te zee is gesloten geworden, tusschen Engeland, Frankryk en hunne bondgenOOten langs de eene zyde, en Rusland langs de andere, en dat gevol- genilyk er bevelen zyn gegeven geworden voor de onmiddelyke ligting van den biokus der russische havens. \V y vernemen dat de policie en de gendarmerie neerstige opzoekingen doen, om de daders eener afpersing te ontdekken "elke gewapenderhand in de avond van 26 luaert op de hofstede van Francies Bulcke, landbouwer tcSnellegein, plaets heeft gehad, De dieven, ten getalle van dry, waren door dry vronwspersoonen vergezeld en met messen gewapend. Zy vroeggn eten en slo ping; maer Bulcke dit weigerende, is er een gevecht ontstaen, in 't welk een der knechten van de hofstede Felix van Senenanteene ligte kwelsuer aen de bil heeft ontvangen de misdadigers hebben daerna de vlugt ge nomen. Dekorrektionnelc regtbank van Brussel heeft den bakker van Hassel, van S. Gillis, verwezen lol twee maenden gevang, 10 fr. boet en tol al de kosten, om eenen kooper bedrogen te hebben over den aerl der koop- wa. r, met hem voor brood dal enkel uit tarwe en rogge moest samengesteld zyn, brood verkocht te hebben dat eene zekere hoeveelheid boonmeel inhield, en om te kort wegend brood te koop gesteld te hebben. Zaterdag lest, om oen uer nanoen, heeft op de Neuschevaerl, omstreeks Roodcnhuizo Kunst- en Letternieuws. Het is zondag, om twee uer des na middags, dat de uitslag van den grooten kampstryd van bouwkunde, te Ryssel, in de meijery, onder voorzitterschap van den heer prefekl, is uitgeroepen. Dit feest had een groot getal nieuwsgierigen en vreemdelingen uitgelokt. Het plan dat den eersten prys heeft be- haeld (eene soumie van 10,000 franks), had voor leus Fcvderis ai ca, en de verveerdiger is een eugelschman, wiens naem nog niet gekend is. De andere plans die vergeldingen ont vangen hebben, zyn deze met dc ondcr- stacnde leuzen 2.' Prys, leus Quam delicta tabernacula tua, 400Ó fr. 3 Prys, leus 1' Eclectisme est la plaie de l'art. 30Ó0 franks. De 1.' gouden medalie, leus, o Clemens, o l’ia. De 2 gouden medalie, leus Zelus domus tua: comodit me van onzen stadgenoot den heer de Curie.) De 3.' gouden medalie, leus Dieu en soit gai de. Vieraendere plans hebben zilveren me- dalien ontvangen. Hel zyn de heeren Hendrik Clutton en Williams Burger, van Londen, die den eersten prys 10,000 fr.) bekomen hebben in den pryskamp te Ryssel, voor hel plan eener nieuwe kerk. Men leest in den KempenaerHet strekt ons tol innig genoegen le kunnen melden, dat de heer E. E. Stroobant (thans notaris te S. Pieters-Lecuw, by Brussel,) zoo gunstig in de vlaemsche letterkundige wereld bc- Heuvelet toebehoorende. Daer was het dat, voor de eerste macl, Charles en Melanie er, op zekeren morgend, aen dachten onderling hunne voornemens aengaende dc toekomst te peilen Wat zyn wy gelukkig 1 had Charles uit geroepen, by wien die woorden sinds den dag zyns huwclyks in groote gunst stonden. wy zullen het allyd wezen,

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1856 | | pagina 3