Dal. Ryz. Dal. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. Vektiuk-Uren 17-80 14-73 09-96 10 01 00 00 00-82 00-99 00-56 01-62 00-42 00-00 00-75 00-00 van 14-00 41-25perl451i»»r» 27-25 23-25 16 25 22 00 25-00 5 ur. 45 FRANKRYK. GEBOORTEN huwelykew. i rolus palen. 7.OOI1 Rosalie Vercaemer Bev.es- v van Ca- M-iric antoortelboom, binnen 23-00 20-00 13 00 --7 n»rl»’- /r. 26-85 Berger Rogi’o Sncrioen Haver Boonen Boekweit Aardappels Tarwe Rogge Sncrioen Haver Boonen Id. wille Gele erwten Blauwe erwten Aardappelen fr. 30-94 ct. 17-02 15-47 09-55 17-29 20-00 17-33 04-90 Terwo Rogge Sncrioen Haver Boonen BRAZEN DER BROODEN ran dito. 5» I 02 c. 1 >/2 k. I f 49 c. - 1 I/, k. 41 11 id. l 33 II id. den 19. Carolus Notebaert, wagenmaker, 26jaren,geboren en woonende telloogstaede, jongman, met Julia Wavereinwagen- maekster, 41 jaren, geboren te lleveren, en woonendete Veurne, weduwe van Jacobus Defever. STERFGEVALLEN. den 10. Augustus Morceuw. lilversinedj 34 jaren, geboren te Brugge, en woonende te Veurne, man van Marie Dcclerek. den 22. Gabrielle Lepine, 8 maanden. den 23. Anna Terlinek,betonden, 07jaren, geboren en woonende ie Veurne, weduwe van Bieler Fiorine. den 17 January 1853, Andreas Leroy, soldaet, 33 jaren, geboren te Veurnc, over leden te Macassar, üostindien. Dikivdk 21 April. Boter pryzen van 15 "la tol 21 «t. 'tsltik. uren 15 ini“- 15 mtn. ten 2 middags naer 'Jetkt tan Bruggk, zaterdag 19 April. Tarwe van fr. 21-50 lol fr. 29 09 per heet 17-00 10-25 13-00 15-75 03-00 09 50 12 00 13-00 13-50 00 00 00-00 07-50 p. look. (Frankryk) Maendag 21 April. Middenprys per hectoliter, Dal. R ifr Bieler en lerpo rl. den 23. Valeria Rrulnot, dogter rolus en van l' den 22. Henricus Schollier, van T MtudÊN-pins. m. motff 20 tui»- B R Y S I) E R GRAN E N. Tri Merkt van Vttast, van 23 April. Er waren ter merkt 1039 heet. Tarwe. 42 Rogge. 018 id. Sue.r. 81 id. Hav.' 264 id. Boonen, Tarwe van fr. 37-00 Rogge Sncrioen Haver Boonen antwoordt de knecht van de heer Ricquier, dat hyzich inderdaad naer tic inspektie heeft begeven in plaets van zynen meester, maer dal hy den sergeant-majoor gezien heeft, en hy hem het byeenroepingsbriefje heeft getoond, zeggende, dal zyn meester niet koude komen, en zoo voorts. De reglbank spreekt de meesters vry; en veroordeelt de getrouwe knecht elk lot 50 fr. boeten de kosten van het proces. Artwerper, 25 April. Men schryft uit Cappelen: Den 21 dezer heeft op een bolwerk buiten de statie van Eeckercn eene schrikkelyke zclfsmoord plaets gehad. Omtrent half tier verliet een persoon goed gekleed, met kiel, lakenebroek, zwart zyden gilet en met botten aen, eene herberg niet verre van de static, alwaer hy een glas leuvenseh bier had gedronken. De persoonen uit het estaminet dachten zeker niet, dal die ongelukkige hiermee een eeu wig afscheid aen het leven dronk Toen 'tkonvooi van Holland aenkwam, sprong de vreemdeling over de afsluitings- heg, en legde zich néér op de rails. Het locomotief tegenhouden was ontnogclyk en in een omzien was het hoofd van de rmip gescheiden. Het bl .ed en dc hersens waren over de weg heen verspreid. By onderzoek vond men by hem een stuk papier, waerop met potlood geschreven stond; Ik ben van Amsterdam, Peer Be geert, roomsch-katholijke. Verder vond men nog één enkele cent in zynen zak. Men denkt dat deze persoon een beestekoopman' is, en de moeijelykheden in geldzaken hem lol dien wanhopigen slap gebragt hebben. De toe gesnelde dorpelingen hebben hel lyk opge nomen en weggevoerd. Woensdag avond, na het sluiten van het kongres, hebben de vreemde ges oliuagligde, by hunne Thuiskomst, hel ollieieël berigl gevonden dat de keizer hun allen een exem- plaer bestemd had van hel groot boekwerk leonogapkie grecque el ’romaine, als herin nering van hun verblyf te Barys. Dc keizer heeft zich gewL‘e;'Uigd den baron von Manteuffel hel groot-lin; van het Eere- Legioen te vergunnen. D andere gevolmag- tigden, reeds hel grool-kr.iis van dezelfde orden bezittende, hebben eene py/.ondcrc blyk van ’skeizers welwi lenheid ontvangen. Zoo ontving graef Buol een prachtig desserl- Sfirvies, en Aali-pacha c.-nen koslelyken beker, twee echte meesterstukken van de keizerlyke inanufactuer van Sèvres. Dc genie houdt zich onledig, onder het hooge toezicht van den keizer, mei het op. maken eener nieuwe ka-.'rl van Frankryk. Men meldt als stellig d it de heer de Hor ny door den keizer der l'ranschcn met een dubbele zending in Rusland is gelast ge worden; ten eerste moet hy te l'ct rsburg de itaelknndige betrekkingen lusseheu Frank ryk en Rusland heraenknoopen; vervolgens te Moskow de krooning van keizer Alexander bywoonen. Degraefdc Morny zat in dceerste dagen van juny zyne reis ondernemen. By zync wederkomst zal hy zyne lioogo bedie ningen van voorzitter van bel wetgevend iiehaem hernemen. Aali-pacha heeft den 22 dezer te Barys eene telegatisnhe uit Konstantinopel ont vangen, meldende dal de groote ryksraed van Turk yen de hospodare van Moldavian en Wallnchien heeft afgesteld. Dü eerste, Greg. Alex. Ghyba, had onlangs zyn mislag inge zonden; doch de tweede, Demitri Stirby, hield sterk aen zyn ambt. De zelfde ryksraed heeft twee stadhouders benoemd, om de beide vorstendommen te gaed besturen in riaeiu van deu sultaot. min. en ten 8 's avonds, naer Oostende. ÜOSTENDB. Ten 6 ur» 15 m. ten 7 's morgens. Ten 12 uro uer en ten 6 ureha Brugge etc. van den Y zer-tvef BRUGGE. Ten 7 ur. 35 in. ten 10 ur. 20 ten 2 uren 40 min., Ten min. ,s na midd. en ten 8 ur. Onder do geruchten die te Konstantinopcl loopen, liaelt een dagblad dat aen van eene waerschynlyku reis van den sultan naer Barys en naer Londen. Men meldt dat de krooning van keizer Alexander den 11 september te Moskow zal plaels grypen. Wy vinden in den Canslitulionnecl eene korrespondencic, waerin gezegd wordt dat Alexander 11 zich naer Finland on ver volgens naer Moskow heeft begeven, met het doel om er zelf aen den oorlogsgezinden adel dc reden uil te leggen, waerom hy in den vrede heeft toegestemd. Men weet dat de ouderussische p'rty nog steeds vyandig was aen het staken der vyandelykheaen. To Moskow ion do czar, volgens gemelde kor- respondencie, een redevoering uitgesproken hebben, waerin hy zegde dat de oorlog op het punt was algemeen te worden, en dat hy, keizer, gcene eervolle vrede mogt weigeren die hem ten pryzovan geringe opofleringon werd aengeboden. Men schynt zich aen eene beweging in Napels te verwachten en men brengt op nieuw de geruchten in omloop, (lat Murat nog alle hoop niet zou verloren hebben van koning Fernando op den troon te vervangen. Men leest in den Courrier de l'Eure Eene jonge dame onzer stad, mevrouw X heeft eene slem zoo als weinig manskerels er bezitten. Lenigen tyd geleden zich te l’arys bevindende, ging zy over den Pont des Arts Daer, myn goeden man, zegde zy aen een blinden bedelaer,en zy wierp hem eenen stuiver toe: Ik dank u, kapitein'. ant woordde den armen bloed, die door do krvgs- hatlige spraek bedrogen was. Sinls dien heeft mevrouw X.., gezworen voortaen te zullen zwygen als zy giften zal doen. Men leest in den franschen Monileur: De keizer, bezorgd met den gezondheid toestand van hel leger van den Óósten, heeft een zyner aidesde-camp, generaal Lespi- nassc, gelast by maarschalk Pélissier en l>y do frcnsche overheden te Konslautinopel, inlichtingen te gaen inwinnen over de oor zaken der ziekte, en dc middelen om die te. beslryden. Gencracl Lcspinasse, die voor de ver vulling zyner zending de uitgestreksle vol- magteii had bekomen, volgens dc bevelen, hem door den keizer gegeven, heeft aen 7.. M. een verslag loegesluer.i. In dat verslag iaet du gencracl aen den keizer weten, dat de ziekte in den Kriiu heeft opgehnuden, en hy zich naer konstantinopcl hei ft begeven, om cr zyne inspektie voort te zetten. Er is kwestie het afbeeldsel van L. Napoleons hoofd, op dc franscho munten, voortaen met lauweren te omslreng -len. Volgens eene korrespondencie zou ?ulks gebeuren op vraeg der werklieden van de fabrieken van Ly on

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1856 | | pagina 4