M. el het kongres uitstel wei wat uwe na- i geëerd FRANKRÏK. over den keizerlykcn prins een voorval dal nog ai stuf lot In den nacht van woensdag tot donderdag wi rd men plotseling! opgewekt door het kleppen der asarmklok. Een brand was uit geborsten te Bnlscamp in eene groote schuer, in de Boonakkerstraet gelegen. Deze sehuer behoorde toe aen verschelde lieden, die ze gebruikten om hun darink te bergen. De schuer metal wat zy inhiel, is afgebrand. M. C. L. Leplae, bygevoegd regter by den tribunael van eersten aeuleg te Veurne, wordt regter benoemd, en zal het ambt van inslruktie regter vervullen. De Kamer van opzigtder Notarissen van het arrondissement Veurne-Dixmude, is za- mengesteld voor het dienstjaer 1858-1857, uit MM. Floor, te Loo, voorzitter, Holvoet, te Beerst, syndic, Bernolet.te Pervyse, rapporteur, Cappelle, te Walou, tresorier, Cuvelier, te Veurne, sekretaris, Schottey, te Dixmudeen Decae, te Alveringhem, leden. De heer pastor van Beerst is tol pastor van 0. L. V. te Poperinghe benoemd. Men zegt dat een staetsvaertug zich in de eerste dagen van juny naerCivita-Vecchia zal begeven, ten eindeer den legaet van den paus aen boord te nemen, dis het doopsel van den keizei lyken prins als peter zal by- woonen. De heer Conrard Roelens, doktor in niedecynen heel- en vroedkunde te Lich- tervelde, is aldaer op 15 dezer overleden. By eigenhandigd testament lael hy al zyne goe deren aen gezegde gemeente na, om er eene schuilplaets voor weezen der beide geslachten op te rigten. Den 24 dezer is zekere Th. Geldhof, gepensionneerde der douanen, oud 45jaren geboren te Rousselaere en wooncode te Ouckene, in zyne wooning opgehangen ge vonden. De eerweerde pater Bernard (van Loo), recollet te Antwerpen, is te Rome lot alge- ineenen procurator van de orden benoemd. Het is nu zeker, zegt een dagblad, dat de prins van Pruissen, broeder van den' koning van Pruissen, een gedeelte van het zomersaizon in Oostende doorbrengeu zal De MonitcurduCalvados meldt dat men hem uit Caen de volgende gebeurtenis heeft medegedeeld, die bewyst boe du krinoline rokken de mans in onkosten brengen 1 en inwooner onzer tad bood zich dezer dagen in een dilligenciebureel aen, ■..m dry plaelsen te vragen Mynheer, sprak de kom.ini s, h< damen zyn er oud r liet getal i ei; Eene, mynheer. Dus moet gy vier plaelsen nenieu. Maer, mynheer, is. vreeg er mairdrv. Dit is waer, doch sedert de vr uw. .i krinoline rokken dragen, beslae.t iedere vrouw twee plaetsen, dus moeien zy er iw e betalen, eene voor hunne persoon, en eene voor hunne rok Malakoff. Het schynt. dat de maetschappy, welk.: onlangs de Indéprndance Beige gekocht heeft daermende goede zaken doel, niell gen- staende de groote som daervoor b. sleed want dezelfde maetschappy is, naer men verneemt, er thans op uit om nog meer groo te dagbladen aen te koopen. In de eerste plaets wordt daeronder Int Journael des Débats benoemd, en hare uitzichten strek ken zich zelf tot Turkyen uit, want het Journal de Constantinople will zy ziclt ook zien te verschaffen. u daer by zag dat er geen tyd voor was, deelde hy haer terstond cn overyid hel aenbod van zyn vriend mede. Madeline, die zoo iets niet verwacht had, e» dus niet op hare hoede was, riep eens klaps met eene geroerde stem Maer gy zult immers niet gaen, weerde Edward, gy gael toch niet? Het gelact van Edward schitterde van vreugde en hare band tecderlyk drukkende, hernam hy Neen, Madeline, ik zal niet gaen, indien gy wilt dat ik blyve. Nu zal iku zeggen wak ik jaren lang voor u heb verborgen guhou-, den Myne hoop rust alleen op u myn leven is aen "het uwe verbonden 1 Ik bemin u, Ma deline, ik bemin u; moet het tevergeefs zy n Spreek, antwoord iny Doch Madeline zweeg. Deze eindelik verkregen zegeprael, deze di. pe en overmatige vreugde schenen haer sprakeloos te hebben gemaekl, en Edward zat daer, hare hand, die zy niet leruglrok, nog steeds in de zyne houdende, en haer met zyne donkere oogen aenstarendo, terwyl hy Ie vergeefs beproefde haer onstuimig, klop pend "hert op haer bleek en kalm gelaet te lezen. Luitenant S. heeft naer miss Temple gevraegd, sprak een biniientredonde be diende. prachtige huis, dal Madeline Temple be woonde. Op zyn weg derwaerts ontmoette hy een bloemenmeisje, dat hem verzocht iets uit haer mandje te koopen. De bloemtuilen waren wel niet sierlyk, doch hel kind had eene lieve stem en sehooue blauwe oogen, en hy kocht een ruiker van hare eenvoudige bloemen. Hy verwonderde zich toen hy onder de uitgebloeide roozen, gewoone violen en dui- zendschoonen,een enkelen, frisschenroozeu- kuop vond. Hy nam er dien knop uit, en de andere bloemen wegwerpende, bragt hy dien knop als een geschenk aen Madeline. Hy vond haer sierlyk uilgedoschl vooreen bal, dal in een der grootste hotels, door de zee-ollicieren, die toen in de haven waren, zou gegeven worden. Lawrenco had ook eene uitnoo- diging ontvangen, doch er niet meer aen gedacht, en het speet hem nu, dat hy Ma- deline’s cavalier niet kon zyn, daer zy be loofd had don luitenant S..., oen dapper en beschaefd zeeman, te vergezellen met wien de wereld haer reeds lang verloofd bad. Maer Madeline nam het eenvoudig ge schenk vanhareu minnaer meteen glimlach aen, en dit beschouwde hy als eeii gunstig voorleeken. liet uer om naer hel bal te gaen, brak aen, En gy, gebreklydende natuergenooten en weinig bemiddelde huisgezinnen, wie zal u hel verlies vergoeden dat gy door het over- lyden van den achtbaren heer Bril komt te ondergaan Ja, weent vry eene beek van tranen geeft den vollen loom aen uwe droefheid!... 11 y is niet meer die u zoo be langloos ried en daed toediende! Hy is niet meer die uwe bestandmiddelen in aeniner- king namende u nimmer het loon zyner hulp is komen vragen! Hy is niet meer, be- hoeitigj menschen, hy die zyne beurs opende, om uwe ellenden te helpen ver zachten. Hy is niet meer, die om u bekom merd by strenge wintertyden u brood, brandstollen en dekkingen verschafte, om uwen honger te stillen en uwe verkleunde ligch imi tegen de nypende koude te be- sciimten neen! hy is niet meer!Hy heeft ons allen verlaten om by God die hem gewis meur dan wy moest beminnen, om hem ons zoo vroegtydig te ontrukken, in de oorden der geben 'dyding de eeuwige belooiiing zyner weldaden te genieten. Vicrwel dan, duerbare lieer! vaerwel •edele weldoener! Menigeen met my heeft ook in uwe gunst en achting gedeeld, ont vang er in hunnen en mynen naem nog eens onzen vurigen dank over. D uglzame heer burgmeester! gedachtenis zal eeuwig geacht en o uier ons blyven, uw naem tal te gelyk met uwe deugdryke hoedanigheden <1 inkbaer tot het nageslacht overgae i nimmer zal Veurne uwen iever, uwe diensten, uwe bc- langlooze vriendschap cn uwa weldadige neigengen uit het geheugen verliezen. Onv.Tgeetlyke heer Bril! wy allen, uwe vrienden, reiken u nog eens rouwhartig onzen welmeenenden handdruk toe. Wy zeggen u nog eens den treurigen vaerwel, in de vertroostende hoop dat wy elkander illen wedervinden in do opperzalen der eeuwigheid!Vaerwel!... rustin vrede. I'eurne, 31 mei 1856. Men verhadt van Erankryk lachen geelt Toen de gevolmagtigden van het kongres uitgenoodigt werden, om hem hunne hulde te gaen aenbieden, zat Aali-Pacha sterk inde war. Nooit eene dergelyke plegtigheid by- gewoond hebbende, wist hy niets van de pligtplegingen, die er by moesten in acht gtsnomen worden. Hy vroeg raed aenden turkschen afgezant: deze was al zoo slim als hy. Bah. zegde hy aen Aali-Pacha, zie wat de anderen doen, en doe het ook zoo Men begaf zich naer du Tuilerien, en de défilé begon. Nu daer Aali- Pacha den titel van Hoogheid dratgl, moest hy al de andere leden van het diplomatiek korps voorafgaen, den Paus uitgezonderd. Hy volgde dus op den nuncius. Deze, voor de wieg gekomen, boog zich néér, en gaf den zegen aen het kind, dat er in rustte. Aali- Pacha merkte zeer goed op wat hy died, boog op zyne beurt en.... hy gaf ook zyneu Lawrence stond op en zegde haestig Ik kan nu niet op een antwoord aen- dringen, doch wanneer ik niet te ver i.i myne veronderstelling ga, laet my dan zien, datgy heden avond myn roozenknop draegt. Madeline sloeg hareoogen op, glimlachte, en opdat oogen blik trad de luitena ut binnen. Lawrence vertrok, nadat hy de beleefd- heidsgroeten gewisseld had, en Madeline groette den nieuwen bezoeker met haer ge- woonen glimlach, terwyl zy hare bedaerdc en statige houding niet verloor. Een knap jongman sprak de luitenant; een oude bekende van u, miss Temple, naer ik verneem Ja, Mr. Lawrence is een knap man, cu wy zyn schoolkameraden geweest. Zoo, zoo, toen gy nog kinderen waert. Hoe gelukkig zyn de herinneringen myner kindsheid voor myn hert! Willen wy gaen? Een enkel woord over den luitenant Hy was een rvzig, welgevormd man, met innemende manieren, een goed danser en hy zat te peerd als een ridder, cn niet als een zeeman. Zyn gelaet was wel niet schoon, maer open, niannelyk en door de zon gebrand. Men kon wel niet ontkennen dat hy wat ■wild en ligtzinnig was, doch hy had een goed en edel hert. (Te derDcl^eit).

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1856 | | pagina 3