alle onparly- rschyning uit het Orleans tot acn links hunne ver en vriend den heer I,. Desmedt, die ook de kiezers dank zal wyten over de stemmen die zy aen den heer Ilerwyn zullen gegeven hebben. Alle pérsoonlyke vriendschap of wand schap moet hier aen kant gesteld wórden, om alleenlyk plaets te geven aen de ware vaderlandsliefde. Wy durven dus betrouwen dat de groote meerderheid der kiezers hunne stemmen zullen geven, op den niacndag 23." dezer loopende inaend aen DEN HEER BARON NAPOLEON HERWYN kandidaet der genoegzaera bekende gezind heid aen dewelke voornoemden heer Desmedt toebehoort. Madeline gesproken, doch altyd in dien zin, dat hy niet kon gelooven, dat zy hem ooit bemind had. In den laetsten brief kwam het volgende voor, dat zyne moeder aen Madeline, op haer verzoek, voorlas Ik schreef acn Madeline Temple, weerde moeder, zoo als gy my hebt aengoraden. Toen ik het eerste liefde voor haer opvatto wy waren beide nog zoo jong lazen wy eens te samen Paul en Virginia. Ik schreef haer, nadat ik het ecnzacm indisch eiland had bezocht, het tooneel van dat roerende verhael, en ik sloot in dien brief een bloem, op Virginia’s graf geplukt. Op die smertc- lyke plaets, die ik in mync verbeelding dikwyls met haer had bezocht, dacht ik aen die zoete, vervlogene dagen; Madeline kwam my voor den geest, moeder, het wezen, zoo als ik haer ecus meende te zyn, eene schoone incarnatie van onvrouwelyke koudhied en trots; en voor de eerste mael sinds mync kindschheid stortte ik tranen, want ik ver beeldde my by het graf van myne eigene geliefde te staen.> Nimmer ontving ik dien brief! God zy myn getuige! riep Madeline snikkend uit. Beste lezer, verplaetst u nog eens met my in den tuin te R..,. In een prieel, wiens ryk met trossen be hangen wyngaerd, met de schitterendste linten van den vroegen herst gekleurd zyn, zit Madeline Temple, in hare alnemende tchen Hofbouw en der Gentsche Bloemkwee- kery zal, behalve de allegoriën, eene aller- rykste verzameling bevatten van de schoon ste en uitgezochtste bloeijende planten en bloemen, waerby de verbeelding der stad Gent als Koningin der Bloemen. De werkzaamheden om de stad Aude- naerde met gazte verlichten, worden yverig voortgezet. De badbezoeken beginnen te Oostende aen te komen. De kommissie voor den Dictionnairede l Académie franc.aise werd in 1836 benoemd en begon in dal jaer niet de verveerdiging van het nieuwe woordenboek. Deze kom missie bestael uit zes leden, die voor hunne arbeid 100 fr. per maend of 1200 fr.’sjaers, dus te samen 7,200 fr. elk jaer ontvangen; zoodat in 20jaren diezes leden reeds 144,000 fr. hebben genoten. 'I hans, 11 juny 1836, heeft de kommissie de letter A van haer woor denboek nog niet afgewerkt niet alleen, maer is zy pas aen het woord Affeclionné\ Hoelang dat werk onder handen zal blyven en hoe veel het aen Frankryk zal kosten is daernaer te berekenen. Nog altyd ontvangt men schrikbarende tydingen over de noodlottige gevolgen der overstroomingen in Frankryk. De toestand der Rhóne en Saóne, der Opper-Loire en Allier is verbeterd, maer de Neder-Loire en hare samenvloed n, van acn Orleans tot acn Nantes hebben regls en woestingen voortgezet. De yzeren wegen zyn onderbroken, ten gevolge van doorslrooiningen, die den weg op de groote lengten hebben medegenomen. Te rekenen van Biois levert de vallei der Loire een schrikkelyk tooneel op; op vele plactsen zyn de dyken doorgebroken, en allo gemeenschap heef: opgehouden te bestaen. Eene depeche ui', l’arys kondigt aen, dat de minister der openb u e werken naerdcover- stroomingen der Loire is vertrokken, ten einde de redding d r eerste hulpmiddelen te besturen. De keizer was eergisteren mor- gend te Parys tem r. Het schynt dat zyn voor nemen was, zich d avonds weder op weg te li 'gcven; maer hy heeft die tweede reis niet kunnen aenvangen, die vooreen of twee da gen slechts is uitgesteld. Een zyner ministers is dus in zyne plaets vertrokken. Er is een ministerraedgehoudengewordon, waerin er besloten is, dat er aen het wet gevend korps een krediet van tien millioen zou gevraegd worden, om het gouvernement in slact te stellen de rampen te kunnen her stellen. De inschryvingen worden vlytig voorgezet, on bcloopen reeds tot ontzachlyke sommen. Het gouvernement heeft besloten, dat er eene inidden-kommissie van hulpmiddelen zal benoemd worden, ten einde eene enkele en zelfde rigting aen den opbrengst van al de inschryvingen te geven, zoo wel te l’arys als in de departementen ten voordeele der laet- ste overstroomingen geopend. Die maetregel zal voor uitwerksel hebben, door het byeenbrengen der gelden eene bil- lykere verdeeling te waerborgen tusschen al de overstroomde departementen, in even redigheid der verliezen, door ieder van hen ondergaen. De byzonderc inschryvingen zullen regt- streeks in de middenkasder openbare schat kist te Parys gestort worden, en, in de de partementen, in de kassen der algeineeneen byzondere ontvangers. Een kiezer. Aen de heeren kiezers van hel kanton Veurne. Op 23 dezer moet gy een nieuw lid voel de Provinciale Staten kiezen. Op 23 dezer moet gy den heer Bril, wiens gevoelig ver lies wy nog allen betreuren, eenen opvolger geven. De heer burggraef Alexander de Nieuport stelt zich op rang om het inandaet van Pro- vinciael Raedslid voor ons kanton te ver vullen. Het is een voortreffelykc kandidaet, vol regtschapenheid en kennissen, en die met vlyt de belangen van het kanion zal voorstaen. Daerom aerzel ik niet acn t” digeen onafhangelyke kiezers voorleslellcn te stemmen voor den heer burggraef Ale xander do Nieuport, als zynde de man alléén, die waerdiglyk nacr Mr. Bril deze plaets kan bedienen. Een onpartijdige kiezer. schoonheid op eene ve: gecstenryk gelykende. Op een tuintafe Itje voor haer, staet een sierlyk kistje van rozenboomen hout, gevuld met kostbare dingen, heerlyke keepsakes i n schitterendejuweelen. Daer bevinden zich de prachtige diamant, de bescheiden parel, de vonken-schietende robyn, de heldere saffier doch op geen van allen slaert zy met die droeve, betraende oogen. Van uital die sieraden beeft zy een klein en versleten boek genomen het is het roerend verhael van Bernardin de Saint- Pierre: Paul en Virginia.* 'Zyopiit het op eene plaets, waer tusschen de bladen van een broos en kleurloos iets ligt, een verwelkte roozenknop. Daerop zyn hare treurige blikken gerigt, en lerwyl zy er op staert, gaen hare gedach ten ver, ver in deonmctelyke diepte van den blauwen Oeeaen, waer een geliefde slaept, met de golven tot lykkleed. Zyn bleek en droef gelaet ligt naer boven gekeerd, en de stroom van het water be weegt zyne donkere hairen en de koude, bieeke hand, die op den boezem rust. En zy, die wanhopige, lispelt zachtAch! myne eerste en eenige liefde, myn arme, verloren Edward uwe toekomst en do myne hield deze roozenknop omvat. Twee artikelen betrek hebbende op de kiezingen voor de Provinciale staten zyn ons toegekomen. Onze volstrekte onpar- tydigheid inaekt het ons tot eenepligt deze beide aen onze lezers medetedeelen. AEN DE KIEZERS VAN HET KANTON VEURNE. De heer baron Napoleon Ilerwyn, grond- eigenaer te Veurne, biedt zich aen om de openstaende plaets van raedsheer der pro vincie te vervullen, de kiezers wel verzeke rende dat hy de belangen van het kanton zal ter herte nemen en voorstaen. Deze heer aenveerdt de overleveringen van den achtbaren heer Bril, wiens droevig verlies nu de oorzaek is van eene buitengewoone kiezing: het is te zeggen dat de heer Ilerwyn de denkwyze en de ge voelens van gematigheid volgen zal van het afgestorvene lid en van deszeifs ambtgenoot VOLKSOPTE1.LING. De Moniteur bevat de wet, betreffende de volksoptolling welke onlangs in dc kamer der volksvertegenwoordigers is gestemd geworden. Deaenstaende optelling zal plaets hebben den 31 december 18a6 die wer king zal vervolgens alle tien jaren her nieuwd worden, en tot grondslag <1 r ver deeling van het getal leden der kamer dienen. juweelen bedekte handen klemmende. Zy weende niet, zy zag hen niet, die om haer waren, doch ten laetsto ontsnapte gil op gil aen hare lippen, en zy viel bewuste loos op den grond Men bragt haer te bed en weken verliepen er voor dat zy het wéér verliet. Toen zy ge- noegzaem hersteld was, verlangde zy nacr bare vrienden te l> te worden gebragt, en eerlang bevond ?v ich nogmaels onder het vreedzame dak der dorpspastory. Aengedrcven d en eene innige behoefte aen sympathie in hare sinert, bragt Made line Temple spoedig een bezoek aen Eduards moeder. De goede vrouw ontving haer eerst wat koel, doch toen Madeline hare innige en getrouwe liefde verhaalde, het misver stand ophelderde, hare eigene dwaling be kende en de sniert opeubaerde, die haer deed kwynen, sloeg de geroerde vrouw hare armen om haer heen, legde het hoofd der jonge lydendcaen haren boezem en beiden weenden. Ach moeder, snikte Madeline, op dien avond slechts een enkel woord ter ophel dering, een liefdevolle glimlach van my, en alles zou wel gevvcest zyn! maer myne zon dige trotschheid voerde hem ver van zyn vaderland en heeft ten lactstc uw hert en het myne gebroken. Eduard Lawrence, die altyd vertrouwelyk met zyne moeder had omgegaen, had ook openhertig in zyne brieven met haer over

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1856 | | pagina 3