Ilooigrazen, (N.“ 1601.) WEST - VLAEXDEKE.X. 1856. Zaterdag 21 Juny DER STAD VEURNE. VERK00P1NG TE BEKOMEN BY DE DRUKKERS DEZER, De volgende werken ONZER VERMAERDSTE VLAEMSCHE SCHRYVERS a Aeben a ren 68 lest OPENBARE van mynheer Menbetaeld 12 centimen per drukregel voor de luplaetsingen. De minste inplaetsing belaelt 50 centimes. Geld en brieven franco toeterenden aen den Uitgever dezer. Alle Bekendmakingetc., behoort men ons uiterlyk eiken vrydag avond toeterenden. Alle Verkoopingen en Bekendmakingen by de Uitgever dezer gedrukt, zullen een-mael gratis in ons Blad verschynen, uitgezondert die welkers insertie door de wet verëischtis. Richih'is, door E. Coomans. Zwanenzang, door Jan Van Beers. De lotclingen onder Napoleon door Pieter Geiregat. By den haerddoor J. Dodd. Don Juan door Hendrickx. Geld of liefde door Delcroix. Bedenkingen op do nederlandsche schilderschooldoor E. Zetternam. Verhalen voor jonge lieden door Pieter Geiregat. ITée-altyd-wysdoor Pieter Geiregat. De dochter des visschers, door Johan Van Rotterdam. Verhalen uit den ouden tyd door Pieter Geiregat. Hoe men schilder is, door Eugeen Zetternam. De Kimrische diluvic, door Eugeen Zetternam. Inleiding tot de kruidkunde door A. Fredericq. Minderjarigheid door Van Assche. te Dixmude,gelegen digt by Elsendamme. 2. " De parlion genaemd Steenhuyzes zes Gemeten, aen Siboutsdilf, Steenhuyzes drie Gemeten, Mevrouwen Gomel en de Teuteweide. 3. ’ De korte Kraenaers van M.”* d’Autri- court, te Dixmude. 4. ’ De lange Bruggeweide van M te Ypren. 5. ’ Steenhuyzes zes Gemeten, liggende oost aen de lange Bruggeweide, by de Eyntele, palende noord aen de rivier den Yzer. 6. ' De partien genaemd de elf Gemeten, by de Hooipiete, voortyds in lermyn ge bruikt door sieur Caesar Hamers, toe behoorende aen Blancquaert en Mr. Derudder. 7. * De partie genaemd de acht Lynen, van Mr. Deghelcke. Oostvleteren. VP estbrouck. 8. ’ De helfd opde noordzyde van de partie genaemd don Bommelder. Gemeente Reninghc. 1. ’ De partie genaemd de twaelf gemeten, van Mr. Clep, by het Palinghuis. 2. " Departien van Mr. Reyphins, hy den Peereboom, genaemd de Bakweide, dc zeven Gemeten en de vier gemeten. 3. ’ De partie genaemd het Dondersgemet en de twee gemeten. Gemeente Oostvleteren. Fyntele-brouck. 4. ’ Den Saxbrouck, van Mr. Clep. 5. ° Tanges zes Gemeten, van Mr. Deman. 6. ’ De partie genaemd de vyf gemeten, toe behoorende sieur Joannes Vandenbus- sche te Vynchem, gelegen zuid by du Fyntele, palende van westen aen Olleviers negeugemeten, verdeeld in vier rekken, beginnende van noorden. 7. ’ Eene partie genaemd du vyf Lynen, in den Caesebrouck, groot 70 aren, voor tuis in termyu gebruikt door sieur Ivo Debruyne, te Pollinchove. 8. ’ De partie genaemd de elf gemeten, of het Hoflenbroucke, van mevrouw Kervyn. 9. ’ Slaelens acht Gemeten. 10. * Russches vyf Lynen. 11. ’ Dlleviers negen Gemeten, Debaenst. Gemeente Pollinchove. Voorbrouck. 12. De partie genaemd de vyf gemeten, van Mr. Dejaegher. 13. ° De partie genaemd de vier Genieten, van mejuffrouw Vermeesch 14. * De partie genaemd de acht Gemeten, van de hoeren Vandenbusache. van Ten meerderen deele fyn Peerdehooi TE FYNTELE. Op do hier naer aangewezen dagen, in do herberg bewoond door Pteler Biuneel, ge- hugte de Fyntele, gemeente van Pollinchove, zal gebeuren de openbare verkooping voor den gewoonen ontbloot van den jare 1856, van de naersehreven partien hooigras. Vrydag 27 junius 1856, ten twee uren na middag. Oostvleteren. Fyntele-brouck. 1.* De twee zei Gemeten van Mr. Deruysscher Het Apvertestie-Blad vcrschynt wekclyks by P Rvckeboer en Zoon, Bock- en Steendruk kersin de Oost-stract, n.° 3-1, te Veirse. Dc pi ys van inschryxing is 6 francs 's jaers soar tie stad en omliggende plaetsen, en 7 fanes 's jaers franco met de post. Gemeente Hoogstade. 9.° Twee partiekens, toebehoorende de weduwe sieur Verlende te Pollinchove, gelegen in den lloogstade-brouck, digto by Elsendamme, heteene groot 33 56 centiaren, en het ander 11 aren centiaren, deze twee partien zyn ontbloot geweest door Pieter Moncarey, molenaer te Elsendamme. Pollinchove. V oorbrouck. 10.’ Eene partie groot 2 hectaren 38 aren, toebehoorende aen sieur Carel Bousse- maere te Loo, palende oost aen de weide van het hofstedeken van Carel Vanexem, verdeeld in zes rekken, beginnende van westen. Maendag 30 junius 1856, twee uren na middag. I ,1 I i

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1856 | | pagina 1