Ingezonden Artikel. Medegedeeld. Veurnes der, door lystei tnyner van de Autrive, zal trok hem zyne y i ...2 I adelaers-vedcrcn; ncn boogop den rug schild ook waren pyp en In een dagblad van Brussel leest men, dat er aldaer boter ter merkt te koop is acn- geboden, met een derde roet gemengd. Die walgclyke vervalsching schynt vooral door voortverkoopers gedaen te worden. Om die vervalsching te ontdekken, moet Mynheer den Uitgever van Advertestie-Blad. Daer de kiczing voor de gcmeente-racd alhier aenstaende is, en dat tot heden geeno lyslen in omloop zyn, durve ik ter keus medeburgers aenbeveelen de heeren JosEVii DECAE, advokaet, 1'erdi«amd VALCK.E- Dl.MAN prokureur des konings, en MERLEVEDE-BUONLFAES, koopman, welke zekerlyk alle de vereischleu bezitten om waerdiglyk eeneplaetsin de gemeen te-raed te bekleeden. 26 juny 1866. Een welmeenende kiezer. waerts. Ingevolge zyn verlangen Hevel ingspcerd zittende, acn gescalpeerde schedels zyner vyanden hingen, ter aerdo besteld; men t schoonste kleederen aen zyn hoofd werd bedekt met zyne muts van 1,1 de hand hield hy zy gingen koker cn tnedeeyn-zak niet vergeten. De heeren 1.* Pieter de Breync-Pecllaert, burgmeester te Dixiuude, volksvertegen woordiger; 2. “ Adolf Neyl, suikerraflinccrder, te Gent; 3. ’ Albert Berry, bestuerder van de suc cursale der Nationale Bank, te Antwerpen; k.' Lod. d’Outreligne, sekrelaris der Bank van Vlaenderen, te Gent; B.’ Theodore de Villegas, bestuerder der Dank van Vlaenderen, te Gent. Zondag nacst is het Nieuport kermis, de welke dit jaer luisterryk zal zyn, want op den eersten dag is er groote processie, des na middags schieting in St. Sebastiaen, de maendag prys-vogelbolling, cn kermisdyns- dag om 10 uren ’s morgens met het hoog water zal van stapel gelaten worden de groote nieuwe visscherssloep de !\’yvei heid, gebouwd voor rekening der sociëteit L. Meynne en C." daer na regale door de schuitjevisschers om pryzenmastlooping voor zwemmers en in zaklooping voor het vrouwvolk, welke feesten zullen aengekon- digd worden door het losbranden van het kanon, bet speelen van den beyaerd ver gezeld door het geluid van het vischklokje door de kaeikindcrs. het treurige lot, dat hem willigtjn bet dorp der zwartvoelen wachtte, hem niet steeds voor OOgen gezweeld, hy zou uit dit togtjo zich een waer vermaek hebben gemaekt. Evenwel ontglipte hem onwillekeurig een kreet van ontzetting, toen hy op den heuvel des zwarten vogels stond. Alle reizigers, zoowel blanken als rood huiden, maken steeds ddér halt, dezen om het prachtige schouwspel te genieten, dat het oog van alle kanten ontwaert; genen om acn den grooten sterveling, die er rust, de verschuldigde eer te bewyzcn. Op de kruin van dezen heuvel is namelyk een beroemd opperhoofd der 0-ma-haws, de zoogenaamde Zwarte Vogel, begraven, die oen de plek, waer hy ter aerde besteld werd zynen naem gaf. Zyn grafsteen, welke nog heden aanwezig is, werd, voor ongeveer dertig jaren opgerigt. Dit opperhoofd werd, op zynen terugkeer van Washington naer de plek, waer men hem begroef, door eené zwarte ziekte overvallen hel dorp der 0-ma-haws ligt zestig mylen verder west- werd liy, op zyn welks toom do men tnacr ligtjes een gedeelte van die boter laten smelten, en dan laten koud worden; men kan alsdan met het mes de laeg roet wegnemen, die zich boven de boter zal be vinden. Volgens de Emancipation heeft men het banket op den 21 july, te Parys besteld, voorden goedkoop. Te Brussel vroeg een der voornaamste restaurants luO fr., per persoon en te Parys doet men hel voor 60 jr. 'tls wonder, datmen het banket niet by openbare aanbesteding heeft doen leveren Men zegt dat de kwestie betrekkelyk de vergrooting der stad Antwerpen iu hi t departement van oorlog ter studie gelegd was en dat generael Greindl waerschynlyk reeds in de maend november aenstaende in de kamer een wetsontwerp zal neerleggen overeenkomstig mei de bepalingen vast gesteld door de rniddenafdeeling. De ont- walling van Bergen en die der leege steden van Namen en van Doornyk schyuen vast gesteld; waerschynlyk ook zal dcnzelfden maetregel jegens Nieuport genomen worden. Men voegt er by dat de inrigling eener mili taire marine voor hel minste verdaegd is. Dit graf, dat op een afstand van vyftien mylen in den omtrek kan worden waerge- nomen, is voor de reizigers eene soort van baek, welke hun den weg wyst. Davidson voelde zich byna genoopt, Stu- Micks-o-Sucks te danken voor liet genoegen, dat hy hem verschafte. Doch hy moest op dienzelfden evond zyne kennismaking met de roodhuiden duer genoeg betalen ook had by hem de overtuiging veld gewonnen, dat het opperhoofd iets byzonders met hem niet vroeger acn de wovde zyner onder- boorigen had prys gegeven. De troep trok sedert ongeveer een ucr door ccnc dier prairiën, waervan het gras zoo hoog is, dat het zelfs tot boven de hoofden der ruiters uitsteekt. De kleine karavaen volgde een de buffels en elanddicren dwars door deze schaduwryke geheimzinnige vlakten zig- zagsgewyzo gcbaende voetpaden. Plotseling hielden vyf a zes Indianen, die als voor hoede voorop gingen, halt, mankten regts omkeer en sprongen in galop naer het op perhoofdmet wien zy eenige woorden wis selden. Slu-Micks-o-Sucks steeg van het peerd, hield het oor op den grond, stond toen weder op en zeidc De hoeven onzer poerden hebben den Geest des vuers gewekt. Aller blikken, wild cn bevreesd tevens, rigtten zich op Davidson, en een der India nen, die zynen tomahawk in de hand hield, riep hem dreigend toe zen tot de Maes, van den 22 july tot den 26 augusty; op het kanael van Charleroi naer Brussel, van den Samber tot desluis n 9, van den 24 July tot den 22 september; van cn met desluis n, 9 tot en met de sluis n. BB, van den24july tot den 23 augusty; van de zylakken van het kanael van Charleroi naer Brussel, van den 24 july tot den 23 au- gnsty; van Bergen naer Condé, van den 6 july tot den 4 september; van Potnmeroeil naer Antoing, van den 10 july tot den 24 augusty. Een jong meisjen van Béthune ishaest het slagtoffer geweest der gevacrlykc ge woonte die veel persoonen hebben, om zich in het oor te wroeten, met het eerste voor werp, dal hen onder de hand valt, dit mael was het eene speld, die haer uit de vingers was ontsnapt, cn in het binnenste van het oor gedrongen. Vruchteloos trachten de ge- neesheeren die door de gewoone middelen uit te halen. Men vreesde voor de ernstigste ongevallen, wanneer na eenige uren lydens de speld van zelven is uitgekomen. Het meisjen is er metde vrees van afgeweest. De prys van het vee blyft zeer hoog, ofschoon al de merkten van het land, in het togenwoordigsaizoen, zeer wel voorzien zyn De eigenaers vragen fabelachtige pryzen, en kunnen mecsttyds geenc koopers vinden. Op de laetste merkt van Brussel, was er ook overvloed van vee. Er waren niet alleen hol- landsche kooplieden met hoornbeesten ge komen, maer ook engelsche; zy bragten allerschoonste slagtvee, waerschynlyk als stalen, maer aen bovenmatige pryzen. Men meld uit Doornyk: Dezer dagen is hier na een lange afwe zigheid teruggekomen, de heer Benjamin Crombez, die het oorlogstooneel in den trim was gaen bezoeken. Men zegt dat de hecr Crombez van zyne verre reis zeer inerkwecr- dige stukken heeft medegebragt Aflating der Wateren. De schecpvaert op de Schelde, fransche grens tot de Sluys van onderbroken zyn van den 18 july tot den 18 augusty, op het kanael van l.spierre, van den 19 july lolden 19 augusty; van Brugge naer Oostende, van den 29 july tot den 2B augusty; van Plasschendaelc naer Nieuport, van den 7 tot den 27 augusty; van Yper tot den Yscr, beneden vak, van den 7 july tot den 27 augusty; van den Yser, van den 7 july tot den 27 augusty; van Armenliéres tot de sluis van Vive-St-Eloi, van den 29 july tot den 20 augusty op den Dender, van Ath tot de sluis van Geraerdsbergcn, van den 24 juny tot den 14 july; van deze sluis tot l.cssene, van den 11 july tot den 23augusly; op de gekanaliseerde Samber, van de gren- Ellendige blanke man; gy hebt den geest getergd Men had de tegenwoordigheid van Da vidson reeds van den acnvang af* met geen gunstig oog aenzien, en de zachtmoedigheid, welke hel opperhoofd jegens hem aen den dag legde, was niet gunstig opgenomen. Du woorden van den Indiaen waren dan ook voldoende, om de woede zyner makkers te ontvlammen, en de werkdadige liisschen- komst van Stu-Micks-o-Suks was noodig, om hem aen hctlotte onttrekken, dat de India nen hem toedachten. Halt! riep het opperhoofd; wy zullen nogden tyd hebben, hem te tuchtigen, wan neer het vuer ons bereikt. Doch, uaer ik hoop, zal de geest der dapperen ons be schermen. ervolgens steeg hy te peerd en, zyn voor beeld volgende, zette de karavaen zich zoo snel in beweging, als de dieren, welke onder hunnen last bukten, dit toelieten. Zy sneden op deze wyze de prairie in hare geheel» leyigto door en kwamen eindclyk acn een heu vel. Terwyl de kleine karavaen dien besteeg, bleef Stu-Mick-o-Suks alleen met Davidson aen den voet van denzelfden achter. Hy boo" het hoogegras der prairie twee driemael uit elkander, en legde gelykhy vroeger gedaen had, het oor op den grond, om naer een ver verwydcrd gedruisch te hooren. (To 'vervolgen').

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1856 | | pagina 3