B naezonderi Artikels. Belgische Maetschappy VAN KIEZINGEN VOOR DEA GEJIEENTE-RAF.D. BELANGHYKE TYBINGEN. r»tt» l •ei zen van dry jaren, niet 9 Carolus Feys, namiddag volksspel meer te Lamper- Polidore Vl IJ KM 13 July. Donderdag acnstacnde hebben de kie- zingen plaets voor dry leden van onzen ge- meenle-raed. Wy zyn cindel'.k in staet onze lezers den naem d> r kandidaten bekend te maken die zich wczently! op rang stellen om deze plaetsen te vervullen. Wy laten ze hier agier volgen. Van den eenen kant heeft men MM. WEMAERE-DECAE, genceslieer. DESMETryks-veearts. Di.El EAb 11. hoiiom» koopman. Van den anderen kant heeft men MM. VANDERHEYDEkoopman. LEV1Sapotheker. MAIEUR, I'zorimosd. Landbouwer l.uysscn van Bevvcsterpoort, heeft ons den wensen uitgedrukl zync kan- didatuer voor den geineenle-raed dezer stad, door ons blad bekend gemarkt te zien; wy haestea ons dus hel verzoek van den braven landman intewi11igen. UITSLAG VAN DEN PRYSKAMP VOOR BEESTIALE.N VAN 5" JULY. Het opmaken van eene kiezinglyst is eene ernstige zaek liet is niet genoeg van zich te laten geleiden door een enkel, s nityds blind medegevoel, of door persoon!yke ge negenheid. Alles komt alleen hier op aen van voornamenlyk eene znmenschikking te betrachten, welke best gepast zy voor de Brugge en de afgeveerdigden van al de ge meenten der provincie. Om 10 uer, algemeene verlichting. Om 11 uer, groot voerwerk. Des zondags zal er eene algemeene en buitengewoone uildeeling aen de armen der stad gedaen worden. Maendag 28. Uitgang van den groeten historische» stoet der ridders van hel (lul den Vlies, en plegtige inhuldiging van het standbeeld van Jan van Eyck, op de plaets der akademié van schoonc kunsten. In den namiddag opening van de ten toonstelling der voortbrengselen der leer- wcrkgcstiehlen der provincie. Om 3 uer, knmpstryd van de maetschap- pyen der handboogschutters, der bolpyp, enz., enz. Om 0 uer en half banket aen Z. M. en aen de koninglyke familie aengeboden. Om 9 uer groot bal, en kostelooze vlaem- sehe looiieelspelen. Dynsdag 29. Des morgends, vervolg der schietkampstryden, enz., enz.; ’s mid dags, muziek. Om 3 uer namiddag, uitdeeling der pryzeu op de estrade der Groote-Mcrkt’s avonds muziekfeest. liet getal der fransche dichtstukken, opgezonden voor den knmpstryd van poëzy, inge-leld ter gelegenheid van het 25.' ver- jaerfeest van de inhuldiging des konings, beloopt tot honderd zes-en-cyfligdat uer vlaemsche dichtstukken tot negen-en- tachentig. Er heeft dit voorjaer aen de noord westkust van Europa eene buitengewoono droogte gehecrscht. Dit gemis aen regen heeft zich vooral doen gevoelen op de west kust van Schotland, op de Oreaden en bo venal aen de westkust van Noorwegen. Van den 3 maerl tol den 13 mei beeft het in de omstreken van Bergen maer vier mael ge regend. Het weder was helder, er woei een noorderwind en de nachten waren buiten gewoon koud. In de tweede helft van mei veranderde de koude luchtgesteldheid ech ter, om voor eene gevoelige hitte plaets te maken. De berigten van de Oreaden, van 28 mei, speken by voortduring van do bui tengewoone droogte, diedacr nog heerschte. Een aental bronnen waren uitgedroogd en de boeren verpligt meer dan eene invl ver te gaen, om water voor het vee te halen. In liet zuiden van Europa heeft zoo als men weet, eene geheel tegenovergestelde weersgesteldheid gehcerselit. Zondag is er met de ringsteking te Petegeiii een ongeluk voorgevallen’t welk zeker maer zeer zelden gebeurt. Eenige rui ters, na de ringsteking zich willende ver maken, met o.n en weder te ryden, is men met beleen peerd tegen het ander geloopen en met een zoodanig geweld dat een der beide ter plaets is dood gebleven. Het ander nog levende, is op eene stort-kar naer eene bygelegene hofstede gevoerd, alvvacr het ’s anderdaegs ook is gestorven. Hel waren twee landbouvvers-peerden van eenen Imo gen prys. Een der ruiters was een weinig ge kwetst, de andere heeft het meteen ligten val en een wonde aen den neus ontslaen. O r ei zekeringen niet raste premiên, tegen Brandschade, gercsligd te Brussel, /’«- rochianenstiaet, 9. Gemagligd, by ko- ninglyk besluit can den 21 [ebiuary 1835. f oor nadere inlichtingen en prospectus, zich te bevragen in de zelelplaets der Jlaet- ■schappy, l’aiochianen-slrael, n.° 9, en by 1'. (EAEREBOl DT K andidaet - deurwaerder Duin kei k-sti aette I euine. hebbende dan zes tanden. 1 premie een verguld eermelael en 100 francs aen Louis Vereecke voornoemd. 2 premie50 fr. aen Hendrik Laevens, koopman te Rous- selare. Veerzen van twee jaren, niet meer heb bende dan vier tanden. 1 premie 75 fr. aen Engel Vandamme, koopman nisse. 2 premie -10 francs aen Van den berg he voornoemd. Veerze-piei lingen niet meer hebbende dan twee landen. premie 45 francs aen Ferdinand Vaniseghem, slagter te Rousse- lare. Pryskamp tusschen de Jaerlingen van beide geslachten, behaeld door Louis Billiet voornoemd. Bekalfde Veerzen van dry jaren. 1 pre mie een verguld eermelael en GO francs ae Joannes Vanstraesseele, kweeker te Re- ninghe 2 premie een zilveren eenne- tael en 40 fr. aen de gebroeders Behaeghel, brouwers .e Veurne. 3 premie: een bron zen verzilverd eermelael en 20 francs aen Ludovijus Vanv.oumen, eigenaer te Heerst. Vette Koeijen. 1 premie: een zilveren ccrmetael en 90 frai.es aen Ed. Deineestcr voornoen d. 2 premie 45 francs aen Pieter David, landbouwer ie Ramscappelle. Melkkoeijen.1 premie: een verguld ccrmetael en 45 francs aen Francies Van- vcuren, landbouwer te Houthem. 2 pre mie een zilveren eermelael en 30 francs aen Engelbertus Ben.iii-Depoller, landbou wer te Polliuchovc. 3 premie een ver zilverd bronzen eermelael en 15 francs aen Francies Swertvagher, landb. te Vincheni. Schapen. 1 premie 20 fr. aen Philippe Vereeci.e voornoemd.2 premie: 10 fr. aen Hendrik Piquendaire, slagter tc N'ieu- port. Vette Verken» van groot ras.premie 50 francs aen Pieter Timmerman, landbou wer te Adinkerke.ld. van klein ras. Premie 25 francs aen Pieter Gantois, land bouwer te l.ey sele. Het gemeente bestuer heeft nog verder de v olgende premien uitgereikt A. Een verguld eermelael aen Pieter Lae vens; koopni. tc Rousselare, voor het meeste getal hoorvee van meer dan twee jaren oud, in den loop van het jaer ter markt gebragl te lubben. B. Een zilveren ccrmetael aen Seraphinus Sciiotti y, idem voor het grootste getal kal veren. I Een dergely k ccrmetael aen voornoem den Scholtey, idem voor de schapen. 1). Een dergely k eermelael aen Felix Ver- bekc, koopman te Langcmark, idem voor hel grootste getal zwynen. De feesten welke te Brugge, ter gele genheid van den 25 verjaerdag der inhul diging van Z. M. den koning der Belgen zullen plaets hebben, zyn nu vastgesteld. Ziel hier hel programma Zondag 21 juty. Om een uer, inhaling van Z. M. en de koninglyke familie aen de statie van den yzeren weg. Op de uer dat Z. M. believe te bepalen, solemnele betooning op de voor het gou- vernements hotel opgerigte estrade. Le zing van het adres van gclukwensching den provincialen raid en behandiging liet Album inhoudende de adressen van lukwcnseliingen door de verscheidene meentcraden gestemd. Hengsten van zwaer ras, gezegd achttien- macnders. 1 premie eer verguld eer metaal en 100 francs aen Plrlippus er- ceeke, koopman te Dixmude. 2 premie een zilveren eermelael en 73 francs a n Francis Declercq, landbouwer te Coxydc. De derde premie is niet toegewezen. Merrien van zvvacr ras, gezegd achttien- inaendcrs.I premie: een verguld eer melael en 75 francs aen Joannes Rathé, landbouwer tc C.uxyde. ‘2 premie een zilveren ccrmetael en 30 francs aen Eduard Demeesler, slagtin te Veurne. premie een verzilverd bronzen ccrmetael en 25 fr. aen Pieter Lootvuel, koopman te Oostvle- tcren. Gelyko premie aen landbouwer te Si< enkerke. Jaeiling-stieien niet meer hebbende dan twee landen. 1 premie een verguld eer melael en 73 fram sacn Francis Ditgardien, landbouwer te l.oo. 2 premie: een zil veren ccrmetael en 30 francs aen David Maes, landbouwer tc Sl. J.ieobscappelle. 3 premie: een verzilverd bronzen eernielacl en 25 francs aen Seraphinus l eys, landbou wer te Hoogslaede. Ossen van dry jaren, niet meer hebbende dan zes landen. 1 premie: een verguld ccrmetael en 150 francs aen I.udovicus Ver eecke, slagter te Dixnmdc.2 premie 75 francs aen Pieter Holvoet, landbouwer te Elvcrdinge. Ossen van twee jaren, niet meer hebben de dan vier tanden. 1 premie een ver guld eermelael en 100 francs aen Michiel Delanote, landbouwer te Rousbruggc. 2 premie: 50 francs aen Polidore Vandcn- berghe, vctleggcr te Reitiughe. Oste-jaeilingen niet tuecr hebbende dan twee tanden. premie 45 francs aen Louis Billiet, landbouwer te Beerst. van van gc- gc- Onlvangstvan Z. Jl. der geconstitueerde overheden. Om 4 uer namiddag volksspelen in de verscheidene gewesten der stad, festival op de groole merkt. Om G uer en half, in de zael der Halle, zal er een banket aen de koninglyke familie aengeboden worden, door den provincialen raed, den gcmcentelykcu raed der stad

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1856 | | pagina 3