k. 8 72 I f I 1 id. I M BURGERSTAND DER STAD VEURNE. Vertui k-Uhi.n van den Y zer-^S Tarwe van fr. 48-00 27-00 28-00 11-00 28-00 den start goed bestaen zou gaen. P«r ton 7 uren 15 ml» middag* id. tt’ilo' 36-81 42 10-24 00-20 19-24 Komt aen En inaekt dat Het leger >-50 per 145 liter* 80-00 28-50 10 00 28-50 Rogge Sucrioen Haver Boonen PRYZEN DER BROGDEN gf 1 81 c. 13 te» 3 n»ef Stellen wy dat gedacht ter zyden Laten wy ons En vesten onze hoop op Die wy als onze Wier lofspraak Terwe Rogge Sucrioen Haver Boonen VEH VOLG. llaer wat schoone voorstellingen Kwam gy ons niet op te dringen, Voor T vaststellen van het Ryk; Gy wist met gegronde zinnen, De gemoed’ren te overwinnen, Geve.nde alzoo een blyk Dat de kroone u kond behagen Welke men u kwam vpdragen, En gy ondersteunen wou De grondzuilen van T gebouw. Triomf dan! T is bestemd, hy komt ’t land binnen treden! Hy trad de golven van den woesten Oceaen lly komt de noorderkust, al Duinkerke ingereden, En stapt in ’s Vcurnes sté, als eerste standplaetse aen. Een tal van agtbre lien, de weêrdste amptenaren, Omringt van duizende, die gaen hem te gemoet! Nooit zag men met meer vreugd, en welkomkreel verklaren, Als dezen uitgegalmd, door zoo verbeven stoet. Op aller wezen blonk een bly volinaekt genoegen Alom was het triomf!... in dorpen en in sté; Men kwam ten allen kant, aen u de wensch toevoegen Als voorbood van de ruste, als voorbood van de vré.... Ja, Vorst! dit is alzoo, die zang is u geschonken, Om met der volk’ren wet het alles ga te slaèn Deéz zal den iever staeg in uw gemoed ontvonken Op dat volgens weèrdy hel al zy welgedaan. (’T verracd en list wil ’k overstappen; Zoo dat u niet als heil ontmoet Ik wil T onaengenaem verdelgen, En vertreden met de voet.) Thans komt de gloriezon wcêr pralen; Vol luister, door den dampkring stralen, En siert nog eens uw kroon met pecrels en robyn. De schoonste tuil van Vrankryks bloemen, Waerop liet hof met recht mag roemen, Komt, om tot aller heil uw’ weerde bruid te zyn. Dacrinen de vreugdekreet hoord dreunen Schenkt zy h»cr hand, om te ondersteunen, De kroon voor LEOPOLD, nog nieuwelyks gestigt. Zy sierd hem met haer dcugzitemheden llaer Godsdienst en volmaakte zeden, Terwyl zy zoo, het last, van ’t ryksbcsticr verligt. Dan zag men uit des hem. Is zalen De voorspoed roemryk nederdalen, En sieren uwen echt met nutte vruchlbacrheid Alzoo dat van die blydo stonden, De welke Faina kwam verkonden, Door de al voorzienb’re macht, T bestand’ wierd voorts geleid.J Niets kon ’er aen de vreugd gclyken Die ware Belgen, lieten blyken Als op het oogenblikwanneer T nietaelgeluid De blyde mare klette in de ooien Dat ’er een prince was gebooren, 01 een’ ed’lo prinecssc, eene volweêrde spruit. (Maer een geval die ons ontruste Eu die onze vreugden bluste, Verstrekte wederom tot proeven uw geduld Gy voegde u nog ecus na de reden, Om ramp en onheil te overtreden Op dal <le maet van sniert zy eindclyk vervult). GEBOORTEN den 24. David Dccroos, zoon van Joannes en van Sophia Vandecastcele, Beurst rpoort. den 30. Julia n Devroe, dogter van Petrus en van Isabelle II Beoosterpoort. STERFGEVALLEN. den 2o. Thccla Gouwy, rentenierstcr, 81 jaren, geboren to Wulpen en wooncode te Veurne, weduwe van Carolus Cad. y. den 28. David Delefebure, maanden. Ludovica Laquoiute, bezonderc, 64 jaren, geboren en wooncode te Veurne, weduwe van Bernardus Declerck. den 30. Desiderates Vandorme, bakker, 23 jaren, geboren en woonende te Veurne, jongman, op nieuws verblyden, uw voluten! geslacht, princen cercn; uien staeg hoord vermeeren Daer zy in deugd en moed zyn volklief opg< bracht. Welke eer, en welke eene aglings blyk Voor u! als T hof van üostenryk D’hand vaneen’ hertogin aenonzen prins wilt schenken Zy die haer jong en rustzaem leven ons land te pande geven, men alzoo, aen de oude vred’ kan denken. waer op gy mag steunen, Als de oorlogs-trompe eens kwam te dreunen, Of dat des vynands heir wil rukken in ons land Zal van hun moed dan preuve geven Voor T Vaderland te willen sneven, En schenken aen uw trouw, hun bloed tot onderpand. Maer om hun moed, meer op te wekken, Om ’s volkerens-aerd tol u te trekken Rigt gy een order op voor burger en soldaet liet welk aen ieder komt vermelden Dat zy zyn de standvaste helden De vrienden van de vorst, de stcunsels van ’T is zoo dat durende uw bestieren Biyven Aslroea’s kleuren zwieren, Die aen 's lands nyverheid geven een Alom ziet men nu yzerwegen Aen welks beleid veel is gelegen Op dat de koophandelvoordeelig wel By alle vorsten! in al’ hoven Komt men u diep vernuft te loven Dat als bemiddelaar, gy in slaelkund’ zyt gcagt Gy weet de twisten te doen staken, Die in T geheim arglistig blaken En daer door werd uw naein ter top van eer gebragt. Daer thans dien weerden dag der Jubilé komt naren Den heu elyken stond! wanneer men kan verklaren, En tooiien aen de vorst, zyn herlsgenegenlieid Is hel (ial ik op héén word moedig voorts geleid Om aen de voel des Iroons, niyiie nelilinge aentebieden. Ja, Sire! zoo de Almacht myn wenschcn lact geschieden, Indien dal myn begeert’ goedgunstig zy verhoord Nimmer zy uwe kroon door onheilen gestoord! Maer een vouuackl geluk, beschermt door zegeningen Zal u, en uwen stam gestadiglyk omringen, U sluiten in een land, die de Voorzienigheid, Aen deugdzaam vorsten voor de kroon heeft toebereid Daer deze hoop' gesterkt willen wy zegevieren! En laten wapperen de ryke pracl bannieren ’Twyl hel is de ecrsle werf, dat een vorst jubileert, Die op der Belgen troon, zoo luislerlyk regeert! Kan men die fecslu niet na haer waerdy verheffen Schoon wy belragttfn van dat oogwit te betreffen, En rigten zegeboog met menigten festoen Omzet met lauweren en onverslcnsb’re groen Waeraf’s gedenk’nis rol voorzeker zal gewagen!.... Indien dat in dil dicht ’twelk ik koine op te dragen Aen uwe Majesteit hel hof gebruik ontbreekt, Denkt dat ’leen burger is, die ned’rig u acnspreekt Die u in T herte mini, en u durend’ zyn leven, Zal blyken van goe’trouw’ en cerbewyzing geven; En wenschl na uwe dood een schoon lukzalig lot, In T nieuw Jerusalem, by de alderhongsicn God. l>o< (matigheid. I 43 BRUGGE. ,ten 10 ur. 20 m. ’=,n°^ Ten 5 ur. ten 8 ur. 20 n*1 Ten 7 ur. 35 m. ten 2 uren 40 min. min. ,s na midd. en 's avonds, naer Oostende. OOSTENDE. Ten 6 ure 15 in. ’s morgens. Ten 12 ure uer en ten 6 urena Brugge cte. van dito. c. 3 I '/j S 1 I» R Y S I) E R G R A N E N. Ter Merkt van Vu nst, va»i 23 July. Er waren ter merkt 574 heel. I’arvve.24 H. Rogge. 144 id. Sue.r. 18 id. llav.' 11 td. Boonen. MIDDEN-PHYS.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1856 | | pagina 4