lierigt. Verpachting AENBESTED1NG. De Schelde, GEVESTIGT TE ANTWERPEN. R. I». s«- LA BELGIQUE, Naernlooze Blaetschappy voor verzekering tegen Brandgevesligt TE BRUSSEL. A. G. ®53 van kapi- MAETSCHAPPY VAN BRANDVERZEKERING OPENBAKE zyn eere- de Agent Principael voor de kantons Veurne en Haringhc, P. BORRE. le Veurne. en Sche- Zaterdag 6 September 1856, twee uren "a middag, in het Stadhuis te Loo, zal Gebeuren de openbare Verpachting voor ■tegen jarert, iiitcgaen den eersten October 1856, van vier hectaren 41 aren 82 cen tiaren Wei- en Zieilamlen, gelegen in de Reineente van Loo, toebehoorende liet Bureel van Weldadigheid en de Kerkfabriek Van het zelve l.othans gebruikt door Joannes Jacobus V andecasteele en Ignatius f an Egroo, ouder de voorwaerden die ten inzage der gegadigde liggen ten kanloore 'an den Notaris FLOORle Loo, gelast tuet de zelve verpachting. doublés doorwandelde men menige straten der stad allen ten schoonstee bevlaegd en met blyde aengezichten vervuld.De zael van Cecilia waer den eerewyn wierd aen- geboden was in haer feestgewaed, en in haer midden prykle eene ryk opgediscbte tafel niet wyn en dessert mild overladen. Mr. Desntedl, Cecilias hoofdman nam het woord i.i eene schoone redevoering voor de vuist, sprak hy van het vriendelyk o it- hael die de Veurnaers verleden jacr te Duin- kerke hadden genoten, van de zoete her- rinneringen die dit feest in ieders hart h id nagelaten, van hetgeluk dat hy gevoel ie in naem der leden aen hunne Duinkerksche vrienden zyne diepgevoelde herkentenis te mogenbetuigen. Hier op werd er geantwoord dooreen lid der Fanfaren die de Veurnaers bedankte over hunne vriendelykheid enover de eer die hun was aengedaen. Men ledigde menig glasje, onder liet geroep van levo Duinkerke leve Veurne, en voor het afschei den sprak Mr. Dewille, de yverige kapitein, in eene warme improvisatie van de verhe venheid der kunstvan de kunst die immer en overal aen het hoofd der beschaving slaet, van de kunst die aen een ieder een vrienden hand loereikt, die niets dan eens gezindheid betracht en voor wie er noch vyanden noch {[reuzen zyn. Om 4 ure begon het concert. Door een uitgelezen weder begunstigd, doorkruiste eene lalryke menigte, waer onder veel vreemdelingen, de prachtige wandelingen en dreven van den overheerlyken hof van Mr. (Jllevier-Rabaul die de eigenaer met veel welwillendheid aen de muzykanlen van Veurne ter beschikking had gesteld. Het concert werd uitgevoerd volgens het pro gramma en was zeer schoon. Daer over zul len wy bezonder in een ander nummer spreken. Nooit hebben wy een aengenamer ranzy- kael feest bygewoond Het hemelsch weder, het schoon en aengenaem gezelschapde rykbeschaduwde wandelingen, de iiellvke melodien, bragten op eeti-ieders gelael eene zalige opgeruimdheid en vervulden <le ziel met eenen harmonischer! vrede. Het bal alhoewel uit vrees der groote hitte, de da mes er niet talryk waren, was zeer levendig en duerde tot drie en half ure ’s morgens. De Duinkerkenaren zweeiteden onder het beantwoorden aen gezondheden ter hunner eer ingesteld, en van alle kanten was den nektar onophoudend met volle be kers aengeboden. Veurne is maer een inena- gie zegt M.'B. ’S anderdaegs, na de hoofdman en kapi tein van Cecilia met eene aubade vereerd te hebben verliet de fanfaren-societeit onze stad. Zy vertrokken daukbaeren vreugdevol ouder het geleide van een twaelftal veur- nesche vrienden die ze tot aen Adinkerke vergezeldden. Men dronk er le vin de l'étrier en onder een warm handgedruk, onder het geroep leve Duinkerke, leve Veurne nam men afscheid. Dit feest zal lang in der Veur naers geheugen blyven en met gulden letters in de annalen der maetschappy van Cecilia geboekt staen. Dynsdag lest, omtrent 8 ure’savonds, is een zwaer onweder over onze stad losge borsten. De donderslagen volgden elkander schier onafgebroken, terwyl het letterlyk water goot en den storm de boomen onder zyne woede deed kraken. De bliksem heeft te Sloenkerke den gevel eener scheur inge slagen terwyl hy twee zwyns doodde op eeuo hofstede by de draeibrug. Wy lezen in het verslag der Beurs van Gent van 11 augustus: De handel in aktiën van den yzerweg van Lichtervehle op Veurne is sedert eenigen tyd oabeduib.' i 1 h<pien wierden er aenge.bodeu ae;'4^2» e'u üictte- bosschen van de weduwe en kinderen sieur P.Pillaert te Westvleteren, Sr Wulleman, vrouwde weduwe en kinderen Deboo, en Sr. Lambrecht Ghceraerl te Oostvleleren, zuid bosch van Mr. M.ilon Vandenpeereboom "est de bosschen van dito Ghceraerl, en 'an Sophia Cornells te Sinvele, als ook aen zaeiland toebehoorende het bureel van wel- daed der stad Veurne, en noord aen zaei land van Rosalie Butaye voornoemd. Conditiën en titels ten kanloore van den Notaris FLOOR te Loo. Zy verzekert tegen brand en bliksemvoer allerhande gebouwen, koopwaren, gereed schappen van fabrieken, meubelen, inge oogste v ruchten, beestialen, akkergetuigenz. De premien zyn zoo gering als mogelyk vastgesteld. De verbintenissen der Maetschappy dooreen kapitael van fr. 4,232,804 - 23 waerborgd. Om nader inlichtingen te bekomen, men gelieve zich te begeven by Cu. DESAVER, correspondent der Maetschappy te Veurne. BELANGRYKE TYDINGEN- Veiuixk, 16 Augusly. Even als het in een gelukkig huisgezin, eene aengename gebeurtenis is eenen goeden vriend na eenige afwezigheid te mogen wederzien, zoo was het hier ook zondag lest, ter gelegenheid van het bezoek van de Fanfaren maetschappy van Duinkerke aen de sociëteit van Sle. Cecilia, een regt familie feest een ieder was opgeruimd; een ieder wedyverde om het zyne byledragen in het algemeen huldebewys; een ieder schepte genoegen in de vreugde van zyne vrienden. Ook zoo als Mr. B. zegt, Veurne is maer een menagia. Om elf ure begaven zich de Ccciliancn, by de welke zich de Zannekinisten hadden ge voegd, beide met hunne overheden, leden en eereteekens, in stoet naer Duinkerkbrug. Na een half ucr wachtens werd de aan komst van de uilgenoodigden door het kanon aengekondigd het Bomlje liet zich hooren, en een schip lieflyk vercierd en op welkers mast do vlaggen van Vrankryk en Belgie wapperden kwam aeng■slevend. Hel waren onze Duinkerksche vrienden. Eenvreugde kreet galmde door de lucht en van weder kanten werd men begroet door de airs partons pour la syrie en de Braban- conne. Men schikte zich in goed orde, men doortrok de prachtige triomfboog door de zorgen en volgens de teekeningen van M’ P. B. opgeregt eo onder het spelen van pas re- Alle belastingschuldige der directe Bc- astingen en Accvnsen der stad cl* kantoor ’’■urne, worden verwittigd dal het kantoor 'trplaeis is, in de Noordstrael, N.’ 40, 1 "elk is geopend op de gewoone uren. Hel kollegie van B.irgiiieesler penen dcr.stad eïir.ie, Maekl-keuba. r dal er op Woensdag 20 dezer loopende uiaeiid Auguvty, om vier ure ■ia middag, in uegewooiiu zael van aenbe- ‘leding.in hel slail nu is ai hier, zal overgegaen ’’’orden lot de openbare Aenb. stading voor bet nieuw maken van twee Rioolen, op de Appelmarkt, b siaemle i’ll aarde- melscj-en yierwerk. wanuf d: b.glooiing beloopt lot 1031 Ir 32 cent. •let kohier van a le i en voorwaerden is berustende in hei s. arelariaet dezer slad. Gedaen le Veurne II Augusly 1856. liel Schepen kollegie, V. DEKEUWER. bevelde Secretaris, Clt. CuiKKBOBOr. Zy verzekert legen brand en het vuer des hemels, alle Goederen zoo als: Gebou wen Meubels, Veldvrugten, Vee en Koop waren, mits geringe premien. de schaden worden eomptant betaeld zoo haest dezclvc.zyn vastgesteld. Sedert haer bestaen heeft deze maet- schappy in het arrondissement Veurne, meer dan voor 60,000 francs brandschaden vergoed Agent principael te Veurne, B.‘ P1ERRET, deurwaerdcr, Nieuport-straet, n.' 9. sarr-isMM.rn M A 1. 1 S C II A P P Y der VEREENIGDE EIGENAERS VOOll VBRZEKEK1NG T E G E A B R A N D, Te Brussel, jf'ntschap te Veurne, by Chzblïs Bctziib- BRUXELLES. <8! BELGISCHE MAETSCHAPPY algemeene assurantiën tegen brand.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1856 | | pagina 3