H 3 I c- Veiitiiek-Uren van den Yzer-wfg FRANKRYK. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. 8 u Boter prezen van den P R Y S Ter Merkt Ryz. fr 01-60 01-23 00-07 00-75 00-00 00-00 00-00 00-20 00-07 1>’Y '■ii Lcontinc Deburghgraeve, dogtcr 1 en van Terwe Rogge Sucrioen Haver Boonen Rogge Sucrioen Haver Boonen Boekweit Aardappels er heet Rogge Sucrioen Haver Boonen Tarwe Rogge Sucrioen Haver Boonen ld. witte Gele erwten Blauwe erwten Aardappelen per Itrrloi 27-23 17-8» 13-63 09-88 16-18 Petrus poort. d.nll. T van Engelbertus en van Marie lloudaer, Smisse-straet. 'Seraphinus Viacne, zoon van Joannes en van Marie Feys, Zuid-slract. STERFGEVALLEN. den 17. Josephus Decae, werkman, 59 jaren, geboren te Proven, en wooncode te Veurne, man van Maria Lahaye. den 21. Arthur Diiylschc, 6 maanden. Dixmvde, 20 October. i van 17 tol 21 "/o st.’tstok. Politie-rcg bank van Anhoerpen. Een kleermaker van Antwerpen, houdt zich niet alleenlyk bezig met pa.etots a la Raglan en broeken la Cl i otschacop tj snyden, maer hy maekl nog allerlei soorten van gepeperde en gezoute vcrlellingskcns over zync gebeurvrouwen ;.nten zou niet kunnen gelooven dal er zoo veel verstand in den bol van eenen kleermaker steekt; maer nogthans is het zoo, want verledene week had hy iels gcpruld over het gedrag van een appel-wyf zy lier geburen ;dcze, zich niet kunnende met de tong verdedigen, had hare handen en tanden gebruikt on onze kleermaker duchtig over zync smoel ge- krabt en in zynen neus gebeten de kleer maker was daermee naer den politie-kom- missarie gcloopen en hy had een proces- vcrbael doen opstellen. Zy verschenen beide, over eenige dagen, voor de rcglbank De Vrederegler Vrouw, gy hebt den aenklager gekrapt en gebeten? Ja, Mynheer, maer hy heeft my op- gehitst en kwaed geinaekl. Do Kleéi maker. Wat! ik zou eene kwade heks gelyk gy getergd hebben De Vrcderegter.Klager, vraegtgyschade en interest De Kleermaker. Ik vraeg vier duizend franks jaerlykschc inkomste voor iny en voor myne weduwe. De I rederegter Znlksis om te lagchen. De Kleermaker. Neen, neen, ’t is serieus, zy heeft my gebeten en indien ik eens door dien beet raestig wierd, hein? wat zou er met my gebeuren, want er is niets zoo ge- vaerlyk als de beetvan een oud wyf! De Vroute. T is laster, ’t is laster! ik heb wel twintig, ja wel honderd keeren, mynen man zaliger (God wil zyne ziel Ten 7 ur. 35 in. ten 2 uren 10 min. min. ,s na inidd. en ten 8 's avonds, naer Oostende. OOSTENDE. Ten 6 ure 30 in. ten 7 ure. 10 ure- ’s morgens. Ten 3 ure, 15 tuin, ten 5 ure en 30 min.’* na middag* naer Bragg* et*. S 1 8 I id. P 1 33 Merkt van Brugge, zaterdag 1» October. Tarwe van fr. 22-00 tot fr. 3-1-00 pi - 15-50 17-25 14-75 16-50 08-00 11-50 13-50 19-25 11-50 16-00 05-00 07-25 p. 100 k. Braars (Frankryk) Maendag 20 October. Middcnprys per hectoliter, Dal. fr. 29-0» et. 16- 00 15-49 08-24 18-34 22-95 00-00 17- 38 04-59 PRYZEN DER BROODEN ran dito. 63 c. 1 k. 42 8 1 id. Vlaemscho Kommissie. De loden van de Kommissie, ingesteld ter onderzoek der taalgrieven, hebben den 15 October andermael eene zitting gehouden. De werkzaamheden werden, gedurende ruim vier uren, ieverig voortgezet. Elk lid heelt in deze zitting zync nota» afgeleverd overpunten, die hem waren opge geven namelyk over lager ondei wys, administratie en tiibunael. Deze notas, met zorg en in het breedc opgesteld,zullen tol grondslag dienen van dealgemeene werking der kommissie. Op zondag, 26October, zal er andermael cone vergadering plaets hebben, in hel ministerie van binnenlandschozaken. Eene der belangry kste kwestiën, welke men in do vlacmsche zaek vindon kan, is ter diskussie aen het dagorde gesteld na mely k het onderwijs. Ten slotte heelt de Kommissie, tot het vergamakkelyken barer werking, cenaental buishoudelykeschikkingen genomen. Korrespondencio te Gent voor Dender- monde, Lokeron, Aelst, Mechelen, Brussel Antwerpen, Leuven, Thicnen, Luik en Ver vier». De tegenwoordige stilstanden van het kon vooi van 10 uer des morgends uil Oostende, zullen voortaen gebeuren by het konvooi van oen uer nanoen. Kunst- en Letternieuws. Het IVillems-Fonds heeft zynen Volks- Almanak voor 1857, vyfden jaargang, uitge geven. Het boekje behelst eene beeldtenis van Eugecn Zellernaiu, en eene reeks ge schiedenissen verhalenvertelsels, anek doten, bemerkingen op de gezondheidsleer en dagelyksche behoeften tot nut van Jan en Alleman, romancen, liedjes, versslukjes,enz. Rym en onrym zyn opgesteld door goede schryvers, in den zin en in den smaek van het volk. BRUGGE. ten 10 ur. 20 m.’smorg Ten 5 ur. 43 ur. 20 min. hebbengebeten, en nooit is hy er raestig van geworden. Hy was tam en zoetaerdig als een schaep en hy kost drinken gelyk een Zwitser De Regtbank vcrwyst de betigte tot 15 franken boete. Bzrcct 19 October. Dezen worgend kwam eene eenvoudige boerin naer stad met eene mande aller schoonste poeren voor haren proprietaris; onder weg maekle zy kennis met een slim doortrapt dorpmeisje.Gy gael Ook naer Brugge? vroeg de boerin. Ja, en gy? Het is de eerste mael, ik heb nooit Bruggegezien en ga eene mande peeren naer mynen proprietaris dragen. Och! aen de poort gaen de komiesen uwe peeren afnemen, of gy moet er eene brok van byten, Aen- stonds stelde de boerin hare mand neder en begon van de bovenste peeren eene brok te knappen, legde ze schoon weder, en kwam aldus met hare mande peeren in stad. Men weet niet welk gezicht de proprietaris getrokken heeft, als liy al die met brokken afgebeten peeren onder het oog zal gekregen hebben, maer toch aen de stadspoort hebben de tolbedienden er ecus hertelyk mede gelachen, en hel dorpmeisje was fier als keizer Kareis katte voor die farce diezoo wel gelukt was. Buiger-Lt'elsyu). Op den yzeren weg der fransche Noorder- kompagnie, heelt men proef genomen met eenen treiuloom, die de snelst rydende kon- vooijen oogenblikkelyk doel stilslaen. Die ouluckking is men den heer Cardot, meka- tiickmaker, verschuldigd. Ziel hier den uitslag Eerste proef: Een trein, rydende met eene snelheid van 55 kilometers op een uer is op 15 seconden blyven stilslaen, en tussclien hel punt waer hel toomtuig in werking werd gebragt, en dal waer hel kon vooi stilstond, was er een afstand van meer dan 36 meters, liceede proef: Een trein, rydende met eene snelheid van 50 kilometers op een uer, werd op 8 seconden heel en al stil gehouden, en Uiu biu.ieil eenen afstand van 24 1/2 meiers. De persoenen die op den tender zalen, hebben niet den minsten schok gevoeld. Ziel hier een zeldzaem geval van vruchtbaerhcid. I ene vrouw, hel kanton Blazac (Charanle) bewoonende en twee mael gehuwd zynde geweest, by hare twee man nen tier en dertig kinderen gehad. Zy ter bacil dal, wanneer de laelstu barer zonen loten ging, en voor den revisieracd kwam, zy aen den gencracl zegde, dal, zoo hy haer dat kind ontnam, zy in de onmogelyk- heid zou geweest zyn, de haer nog oter- blyvcndc opte voeden Hoeveel hebt er wel? vroeg de gencracl. Vier dertig, was het antwoord. De generael stond de vrouw verbaesd aen te zien, gaf haer al spoedig haren zoon terug, en slak er nog twee gouden Napoleons van 21) fr. by in de hand. Dl ITSC11I.ANI). VVy vinden in een duitseh dagblad de volgende aankondiging De deugniet, die de stoutmoedigheid heeft gehad van gedurende myne afwe zigheid in myne wooning to dringen, en die zoo onbeleebl is geweest zich te kleeden en te vertrekken met myne nieuwen paletot, myne beste broek, myne nieuwe leerzen, mynen schooiieu eachemiren gilet, mynen castoren hoed en lol zelfs myn zwartenzy den halsdoek, die deugniet wordt verzocht my ten minste myn zakboekje terug te zenden, hetwelk, behalve eenigeacnteekeningen, die voor hem zonder weenie zyn, verscheidene papieren bevallen, welke slechts voor my weerde hebben. Hierop volgen de naamletters 11 i GEBOORTEN den 20. Arthur Dehollander, zoon van _a en van Seraphina Urcel, Bewcstcr- bestolenc. Er blyft nu te weten of de dcu- genict van een dief edelmoedig genoeg zyn zal om het verlangen van zyn slagti Her in to willigen. DER G R A N E N. van Vel'Hse, van 22 October. Er waren ter merkt 1243 heet, l’arwc. 75 id. Rogge. 1115 id. Suer. 69 id. llav’. 15 id. Boonen. Tarwe van fr. 37-00 42-00 per 145 liter» Rogge 25 00 27-50 17-50 22-50 13-00 16 00 22-00 25-50 MIUDEN-PRYS.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1856 | | pagina 4