to Buls- IFat van 140 liters. wien gedurende twindig jaer voor den dagelykschen estaminet verteerd. 1.’ Voor bier vier pintjes daegs is eenen gematigen estaininet. Vier pintjes daegs mackt 730 liters in ’l jaer, iets meer als vyf tonnen, en op twintig jaren 104 1/4 tonnen NIEUWS VAN DE WEEK. De Engelschen zenden nog altyd nieuwe krygsmagten naer China. Te Londen is een matigheids genootschip tot stand ge- Waer zyn zy heengereden vroeg Raasvelden, zich driftig omkeerende. Zy doen den toerder Fonteinen, mynheer! Weet gy hoe ze hem genomen hebben? Ik hebt het niet gehoord over de Ton- nelets naer den Géronstère, denk ik. Wilt gy óók een rypeerd, mynheer? Dank n! antwoordde Raasvelden op zoo onverschilligen toon als hom mogolyk- was. Maer, dacht-hy, als ik terstond een rytuig kon krygen en bleef stilstaan. Neen, dacht hy weder, zich bezinnend, eer het klacr is, zyn ze mogelyk weg. Ik wandel naer den Géronstère; hel is niet ver, dacr ten minste kan ik haar niet misloopen. Doch Raasvelden ondervond maer al te spoedig, hoe warm liet was, en het gestadig klimmen op het midden van den dag viel onzen vriend bezwaerlyk. Ik had toch maer beter goilaen een rytuig te nemen, klaegde hy by zich zelven. Maer hy was reeds te ver om terug te keeren. Het zweet brak hem uit en de afstand was verder dan hy gemeend had. Hy zette zyn hoed af, woei met zyn foulard en droogde zich herhaeldo malen het hoofd. Zyne fyno handschoenen misvormden zich door den gloed zyner zwellende vingers, en zyne Stierkeuring. De jacrlyksche pryskamp van acnbod der beste stieren voor het ö11* landelyk distrikt, zal te Nieuport op Dynsdag 23 April acn- staende plaets hebben, dewyl ten zelven dage en plaets de keuring zal geschieden voor diegene van de 3'u afdecling van dit distrikt, te weten der gemeenten: Avecappelle, Boilshoucko, Eggewaerts- cappelle, Nieuport, Oostduinkerke, Pervysc, Ramscappcllc, St. Joris, Wulpen en Zoute na ye. De centrale landbouwmaetschappy heeft in hare lactste zitting een adres van gelukwensching gestemd aen haren cere- voorzitter, L. K. 11. den graefvan Vlaanderen die eigenaar is geworden van het schoonc domein van Postel, in do Kempen. De land bouwers actuien dit feit als een schoon en edel voorbeeld van wege den prins, wiens tusschcnkomst in de ontginning der ruime heiden magtig veel kan bybrengen tot de ontwikkelingvaan den openbaren rykdom. Men meldt het huwelyk van de be roemde vioolspeelster, mej offer Theresa Milanolo, met don heer Parmenticr, kapitein der genic, aide-dc-camp van den generaal Niel en zelf een voornaam liefhebber van muziek. Den 25 maert laetsleden gedurende den nacht, hebben de douanen van het kontrol van Turnhout, divisie Kaveis, post van Bacrde-Hertog, 32 stukken merinos, ter weerde van fr. 1,000 aangeslagen. Men leest in eene korrespondencic uit Parys, van den 1 april kunstigopgemaekte lokken begonnen neder te hangen en raekte met het vegen in de war. Door den invloed der lucht werd hy gemelyk en zwaerinoedig, en de voorspelling van den vorigen morgen kwam hem drei gend voor den geest. Maer was hy eerst deu Rubicon niet overgegaan? Het eene ging tegen het andere op... Eindelyk vertoonde zich de gewenschte bron in haer zwaer ge boomte, en, hemeltevens Emilie. Maer de koetsiersknecht had zich vergist of hem iets op de mouw gespeld, om er zich af te maken, kortom zy waren het eerst naer den Gérons- tère gereden en reeds op het punt van te vertrekken. Toon zy Raasvelden zagen aen- komen, blazende en puffende, kon Jenny niet nalaten een glimlach achter haren zak doek te verbergen, en Adolf fluisterde haer zeker iets schalks in botoor; doch Raas velden, die zulks tot zyn spyt zeer wel be merkte, sneed spoedig alle aanmerkingen en al het zotte, aen zyne vcrschyning mogelyld verbonden, af, door in eene regte lyn op het gezelschap aen te komen met het opge- ruimdste gclact, dat hy zetten kon, en by hetzelve, na daertoe bekomen verlof, plaets to nemen. (Te vervolgen). met dubbele zorg gekrulde lange blonde baren sierlyk onder een hoed te voorschyu kwamen, welke nauwelyksop het bezit van ®on rand kon acnspraek maken. Eene korte badine met fraei geslepen steenen knop in de hand, liep hy uit, wandelde de naealby- tynde bergen over, zette zich neder op eene bank en staerde een geruimen lyd op ilcstad, *elko verrukkelyk aen zyne voeten lag; maer, die hy in de dreven zocht, zy was er ’•iet! Hy ging naer de speclzael. Niemand dy liep de doorgangni door, hy zette zich neder voor do Ucdoute, bestelde een glas limonade, las eune courant met een oog op devoorbygangers ;doch zyne hoop was ydel. R* muziek ving aen in de Promenade de rept keuree. Hy liep de trolsche Iaën herhaeldo malen op en neder, nam een stoel en liet do (lrootc wereld, te Spa verzameld, voor zich heen-«n weder trekken; zy liet hem koel. Rt't muziek verdroot hem, do wandelaers *erdcn hem onduldbaarEmilie maekte cr Reen deel van. In stille wanhoop verliet hy de plek. Terwyl hy langs den Pouhon voor- "yging, hoorde hy een voerman eenen Onderen, die zyn knecht scheen, toeroepen: Zyn do poerden van den baron van ’’eghciu al naer hol hdtel d'ïoick? «De ontwerpen van het komplot wacrvan men gesproken heeft, hadden geenzins ten doel den keizer te vermoorden, maer om hem op te ligten. Het gerucht heeft geloopen, dat verscheidene der aengehoudene persoo- nén naer Brest zyn gestuerd. Men meldt dat de daerstelling van eenen geregelden stoomboot-dienst tusschen Belgien, Petersburg en Riga aenstacndc is. Men voorspelt hieruit veel voorspoed; do dienst zal door sebroefstoombooten van 300 330 tonnen verrigt worden. Het eerste ver trek naer Petersburg zal uit onze haven in de eerste dagen der eerstvolgende mei plaets hebben. Konkoers van vee, te Brusiel. Op het koncours van vee, dat maendag laetst plaets heeft gehad te Brussel, waren cr 373 ossen, stieren, koeijen en veersen. De l'“ prys, voor de ossen van 3 tot 5 jaer, zyndo eeuo somme van 600 fr. en eene zilveren vergulde medal ie, is toegekend geweest aen de liecren Glaes, te Lembecq, voor eenen os wegende 1,323 kilogr., oud 4 jaer en 11 maenden. De 2’1’ prys, 300 fr. on eene zilveren medalic, aen den heer J. B. Degrave, te Stuivekenskerkevoor eenen os wegende 1,031 kil., oud 4 jaer, van gekruist Durhams ras, gevet op de stokery van Eessen. Voor de ossen der S1" klas, of van 5 jaer oud, is de 1“’ prys, 300 fr., en eenen zil veren vergulde medalic, toegekend aen den heer l’roost, van Caeskerkc, voor eenen os van 5 jaer, van Durhamsch ras wegende 908 kilogramen. De 2<l* prys voor de veersen van beneden de 4 jaren, 300 fr. en eene zilveren medalic, aen den heer Lecomtc, te Reninghc, voor eene veers, wegende 834 kil., oud 3 jaren, van gekruist Durhamsch ras. 3d’ prys, 150 fr. en eenen zilveren medalie aen den heer Pieters, te Lampernisse, voor eene veers wegende 785 kilogrammen oud 3 jaren 11 maenden, van gekruist Durhamsch ras. De premien worden maer uitbetaeld voor zooveel de beesten den zelfden dag verkocht worden aen eenen slagter van Brussel. II. Pinto, id. te Veurne id. J. De Pla, id. tc Houthcm id. H. Comyn, id. to Eerncghem id. L. Vervaeckc, id. to Couckelacro id 1’, Kesteman, id. to Crombeke id. E. Lobbedoy, id. te Hoogstacdc id. L. Uaeverland, hulponderwyzer tcBcvercn (Haringhe) id. L. Detollenaere id. tc Eessen, aanmoe diging. id. C. Depoot, id. to Merckcm id. C. Pouchele, id. te Leyscle id. B. Van Leke, hulponderwyzer camp id. C. Reynacrt, id tc Reninghc id. E. Guans, id. te Pollinchove id. C, Vanbicsbrouck, id te Langhcmcrck id. komen, ten einde lietjeneverdrinken tc ver minderen. Hel reglement der sociëteit bevat, daler zes flesschen wyn zullen worden gege ven, aen hem die een borrel sterken drank zal hebben laten staen. De keizer der Franschen heeft aen de. kommissie van Lon den gelast met de oprigting van een ge- denkteeken voor kapitein Thompson een der helden van Kars, eene som van duizend francs als inschryving doen tockomen. Niet ver van Glasgow, in Schotland, is een man gestorven gekend voor zyne buitenge- woone doenwy/.e en die een aenzienlyk for tuin agterlaet. i»y zyn testament heeft hy con Terreneuve-hond tot algemeenen lega taris van alle zyne bezittingen gesteld. Er bestaet een projekt om eenen regtstreek- schen yzerweg van Weenën naer Konstan- tiopel te leggen; en de bloempjes dat do Bastianisten langs beide zyden hunner doel- dreef geplant hebben, leveren een zeer schoon effekt op.Horace Vernet, de be kende fransche schilder, zal eerlang naer Washington vertrekken, om het portret te schilderen van den heer Buchanan voor zitter der Vereenigde-Statcn. Tydingen uit Konstantinopel van 26 maert melden dat 500 huizen tcSalonica door brand zyn vernield. Woensdag waren de zes elfsten van Veurne ziek. Het hoogste huis te Parys is openbaer te koop gesteld. Dit huis dat boven de beneden wooning acht verdiepingen telt, staet op den hoek der straet Coquillière en der straet Coq-lléron. Dezer dagen is te Dendermonde een soldaet uit den Krim toe gekomen, Jud. Smukcns, die de veldslagen van Alma, Inkermann en de bestorming van Sebastepol bygewoond heeft. Op 5 mei aenstaende, zal er te Meerhout inde provintie van Antwerpen een muzykael festival plaets hebben, en men zegt dat de inuzyk van Veurne voor dat tydstip reeds in uniform zal wezen. Volgens alle waerschync- lykhcid zal cr alhier in’t kort een stokery opgerigt worden. Nog een baijaerd, zegt Pietje.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1857 | | pagina 3