Vette Grazen Messageries VEURNE, 23 MEI. TH. VAN CROMBRÜGGE. DER1CKX-FREMAULT, Uit er hand te koopen, OPENBARE VERPACHTING OSTENDE A DUNKERQUE et vice-versa. D. Eyerman advo- correspoudanca Lich- Eene welbekalante HERBERG, genaerad Jen Rooden Leeuw, gestaen le Veurne, by de vaert leidende van Veurne naer Duinkerke, voorhoofdende van noorden op de straet leidende naer gezegde Duinkerke. /.ich te adresseeren in het bureel van dit blad. der Rek -iid onder de benaming der 70 Gemeten, Gelegen binnen de gemeente van LAMPERNISSE. NIEDWS VAN DE WEEK. Volgens hel dagblad Sport, zou de keizer der Franschen van dezen zomer, een bezoek by de korting van Beijeren gaen afleggen. Dezer dagen werd een spiegelgevecht uitge voerd, onder bevel van marschalk Cast 'liane een krygsman die levendig als kwik is. Het was middag, en de zon tuaeklo het nog al warm. In het hevigste van het geweervuer bemerkte de inaerschalk twee grenadiers, die overvallen door de hitte en de ver- moeijenis, zich hadden achteruit getrokken, en zich gerust op het gras, onder de schaduw van eenen heuvel, hadden nedergelegd. De veldoverste reed er in galop naer toe, en riep hun toeLaf hertige, luijaerds, wat doet gydaer? Terwyl uwe kameraden vechten slaept gygy doet niets! Ja wel, mar schalk,» antwoorde een der grenadiers, wy verbeelden de dooden. De inaerschalk grim lachte en reed weg. Do studenten van Gottingen hebben het huis afgebroken van den politie-bestuerder dier stad, wyl hy het dansen niet wilde toestaen. - Men heeft te Antwerpen een meisje aangehouden, dia haren vryer zoodanig afgeranseld had, dat deze koning der schepping er weken van schap steeds aengroeijen, die nu reeds in de vyf tig werkende leden teldt. By besluit van den gouverneur van West-Vlaenderen, zal de navigatie, voor de uitvoering van dringende werken aen de Pelikaenbrug, ten uitgaen van Nïeuport, op 'tkanael van Nieupoort naer Veurné eu op den weg in gravier van Nieupoort naer Duiti- kerke, gestremd zyn te rekenen van den 17 mei tot 1 jttny De passagio met ryluigen op die brug wordt onderbroken van 21 lot 31 mei. De kiezers der kantons Brugge zyn op maendag, 25 dezer maend byeengeroepen, ten einde een lid van den provincialen raed te kiezen, in verhanging van wylen burg- graef de Croeser de Berges. Eene plaets van provincialen raedsheer is ook open te Kortryk. ten gevolge van het overlyden van den heer Vercruysse. De kiezers zyn gelykelyk aldaer op 25 dézer byeengeroepen om in zyne vervanging te voorzien. Men leest in den Mémorial de Courtrai Een droevig ongeluk heeft eene deracht- baerste familien van Kortryk in rouw ge dompeld. De vrouw van den heer Jan Van den Berghe, oud-fabriekant, was gisteren morgend, om 10 uer, bezig met de bloemen in baren hof te verzorgen, in het voorge- borgte van Kortryk; zy wilde over eenen put gaen, waervan de opening met eenige plan ken slecht gesloten was, doch zy gleed erin, en vond er de dood, Haer lyk werd een uer later door haren man en oudsten zoon ont dekt. Eerlang zullen er eenigen kiezingen voor den provincialen raed plaets hebben. Te Eecloo wordt voorgesteld de heer van Damme-Bernier, alhier woonachtig. Te Den- dermonde de heeren Prudens van Duyse, archivist van Geut, en D. Eyerman advo- kaet te Dendermonde. Den 14 dezer is teZedelghem een huis met schuer afgebrand; ook meer dan zes duizend stukken lynwaed zyn de prooi der vlammen geworden. Zestien honderd franks in geld, eu eene weerde van meer dan acht honderd franks in juweelen en goud zyn ge smoltenook al de meubelen zyn vernield. Het verlies wordt op meer dan 15,000 franks geschat. Niets was verzekerd. Deoorzaekvan den brand wordt aen de onvoorzichtigheid van den bewooner van het huis toegeschreven die een half uer vóór den brand met zyno brandende pyp in zyne scheur was geweest, en waerschynlyk vuer uitzyne pyp zal heb ben laten vallen. De werken van den yzeren weg van terveldo naer Veurne worden met spoed voortgezel. Men rekent dat met 1 augusly deze lyn van Lichtervelve naer Uandzaeme zal geëxploiteerd worden, üp 1 October aen- staende zal de inhuldiging der 1* sektie van Lichtervelde naer Dixmude plaets hebben. De werken der tweede sektie van Dixmude naer Veurne gaen ook spoedig vooruit; al hier zyn reeds eene ganscho lading bilen aangekomen, en het is te hopen dat de ge- heelc weg voor den bepaelden tyd nog zal voltrokken zyn. Het muzykgcnootschap onzer stad, heeft besloten van aen den festival die den 7 juny te Bergen moet plaets heben, deel te nemen. De voortreffelyko ouverture: La Cécile, meesterstuk van den heer Clément, en le Muletier de Tolède, pot-pourri insge- lyks door den heer Clément byeengebragt, zyn de twee stukken die de maetschappy voornemens is uillevoeren, en dio niet na laten kunnen van aldaer veel byval te ver werven. Met genoegen zien wy het genoot- A datcr du 1 Avril 1857, un nouveau service de Diligences est établi entre Ostende et Dunkerque et vice-versa. HEURES DE DEPART D’OSTENDE pour DUNKERQUE, entre 8 ct 9 heures du matin, immédiatement a pré* l’arrivée du premier convoi de Gand. De FURNES pour DUNKERQUE,a 1 heure de relevée. De DUNKERQUE pour OSTENDE, a 10 heures du matin, en correspondance avec la dernier convoi d’Ostende pour Bruxelles. De FURNES pour OSTENDE, a 1 heure 20 minutes de relevée, en correspoudanco avec le mème convoi. BUREAUX: A OSTENDE: Hotel de Commerce, ca faoe de la Station. A NIEUPORT Hotel du Uélican. K FURNES Hotel de la Noble Rote. A DUNKERQUE Hotel du Chapeau Rouge. Zaterdag 20 Junius 1857, ten twee uren naer middag, in de afspanning het Stadhuis binnen Loo, zal gebeuren de openbare ver pachting, voor eenen termyn van negen naer een volgende jarun, integaen den 1 October 1859, van de naerschreven Vette Weiden en Hooigrazen, bekend in de be naming der 70 Gemeten, gelegen ter ge meente van Lainpcrnesse, verdeeld in de volgende 10 loten. 1 Lot.Een Vette Weide, groot 4 hec taren 5 aren 67 centiaren, gebruikt door Louis Ghyselen, slagter en herbergier te Vorthem, bekend by kadaster sectie C, N.’ 244, palende van zuiden ’t Haende-straelken. 2 Lor. Oost aen het voorgaende lot een andere Vette Weide, groot 4 hectaren 86 aren 66 centiaren, gebruikt door Marcus Pauwels, landbouwer te Mannekensvere bekend bv kadaster sectie C, N.’ 243, pa lende van zuiden en oosten het llaende- straetken. 3 Lot. West aen het tweede lot, een perceel Maeigras, groot 1 hectare 13 aren 9 centiaren, gebruikt door den heer DeTolle- naere te Lampernisse, bekend by kadaster sectie C, N.° 248. 4 Lot. Noord het voorgaende, eene Vette Weide, groot 4 hectaren 86 aren, 77 centiaren gebruikt door den heer Franciscus Syryn landbouwer te Alveringhem, by ka daster bekend sectie C, N.” 246 en 247, pa lende noord aen de weide van den heer Crombez-Lefevre, west het volgunde lot. 5 Lor.West aen het voorgaende, eene Vette Weide, groot 3 hectaren 22 aren 49 centiaren, bekend by kadaster sectie C, N.' 250, gebruikt door Joannes Neuville en Francis Feys landbouwer te Leyscle, palende met den noordwcstlioek aen de kleine Yser- beke. 6 Lot. Zuid aen het voorgaende, eene Vette Weide, groot 4 hectaren 43 aren 12 centiaren, gebruikt door Joseph Vieren, landbouwer le Ooslduinkerke, bekend by kadaster sectie C, N.’ 259, palende west wei den van joufl*. Debrauwere te Nicuport, en jouff. Louise Deman le Brugge. 7 Lot. Zuid aen het voorgaende, eene Vette Weide, groot 3 hectaren 69 aren 92 centiaren, Icslmael gepacht door Norbert De Rurchgrave, nu gebruikt door de weduwe Jansseune te Nieucappclle, bekend by ka daster sectie C, N.* 243, palende van oos ten melden steert aen het Haende-straelken. 8 LotZuid aen hel voorgaende, ce/to Vette Weide, groot 2 hectaren 2 aren 25 centiaren, gebruikt door Arsenins Lahaye, landbouwer te Pollinchove, bekend by ka daster sectie C, N.’ 242, palende zuid en oost net Haende-straelken. 9 Lot. Zuid over het Haende-straetken, rcgt over hel eerste lot, eene Vette Weide Kroot 1 hectare 26 aren 95 centiaren, ge bruikt door Marlinus Nottier te Lampernessc, “y kadaster sectie C, N.’ 348, palende van *tsten aen het vodrnoemd llaende-straetje. 10en leste Lot.Oost over het Haende- slraetkcn, regio ver het eerste lot, een per- set‘l grool 1 hectare 9 aren 43 centiaren, gebruikt door Carolus Vanden Bussche, landbouwer te Alveringhem, by kadaster sectie C, N.* 293, palende west aen hot zclvo straetken. Koper- en Blikslager, Stovemaker, Zink-, Lood- en Mekaniekwerker, te Vinchem Maekt het publyk bekend dat hy alle slach van Pompen maekt in eerste kwaliteit ge- waerborgt, en belaelbaer naer genoegzame ondervinding. Men segge het voort. Allen pachter zal moeten begoeden en bekende medepachter stellen. Om nadere onderrigtingen wegens deze verpachting te bekomen, kan men zich ver voegen ten Kantoore vanden Notaris FLOOR, te Loo, met dezelve Verpachting gelast.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1857 | | pagina 3