De Schelde, GEVESTIC.T TE ANTWERPEN. DERICKX-FREMADLT, Uit er hand te koopen, VEURUE8 JUHY. Belgische Maetscliappy correspondance Men zegge het voort. rekening der MAETSCHAPFY VAN BRANDVERZEKERING Koper- en Blikslager, Stovemaker, Zink-, Lood- en Mekanickwerker, te Vinchem Maekt het ptiblyk bekend dat hy alle slach van Pompen maekt in eerste kwaliteit gc- waerborgt, en belaelbacr naer genoegzame ondervinding. Eene welbckalante HERBERG, genaemd den Rooden Leeuic, gestaen te Veurne, by de vaert leidende van Veurne naer Duinkerke, voorhoofdende van noorden op do slraet leidende naer gezegde Duinkerke. óich to adresseeren in het bureel van dit blad. 3.’ Aenvraeg gednen door de lieercn ge- ecn gedeelte der eene nieuwe bouw- rt 9 heures du matin, iinmódiatcment apres l’arrivéedu premier convoi de Gand. De FURNESpour DUNKERQUE,a 1 hours de relevée. De DUNKERQUE pour OSTENDE, A 10 heurcs du matin, en correspondance avcc le dernier convoi d’Oslende pour Bruxelles. De FURNES pour OSTENDE, a 1 heure 30 minutes de rulcvée, eu correspondance avec le meme convoi. BUREAUX A OSTENDE: Hotel de Commerce, en face de'la Station. A NÏEUP0RT Hotel du l’élican. A FURNES Hólel de la Noble Rose. A DUNKERQUE Hólel du Chapeau Rouge. Er is aen ons gemeente-bestucr ecno petitie toegezonden by de welke er gevraegd wordt om vier huizen te mogen bouwen op de Vischmarkl De petilionnarissenbeweeren dat hel bou wen van die huizen en hel verplaetsen van de Vischmarkt, onder veel opzichten, eene verbetering zal zyn voor de stad, en zy ver hopen dal den grond hun kosteloos zal worden afgestaan. Er is ook eene protestatie geteckcnd door een groot getal inwooners van de groote Ooststraet legen deze petitie ingezonden. Deze laetste van hunnen kant houden staen dat zy door de verplaetsing van de Visch markt groote schade zouden lyden, en daer die verplaetsing door de generaliteit niet gevraegd wordt, verhopen zy dat de belangen van eene geheele slraet, aen die van vier of vyf inwooners niet zullen worden opgeofterd. Tot nu toe is erover deze zaek geene be slissing genomen. Men heeft ons over dezelve kwestiu eenen brief toegezonden die wy verder met onze gewoone onparlydigheid mededeelen. Men zegt dat tie heer gouverneur der pro vin tic dynsdag aenstaende met zy neeclil. genooteons een bezoek zal komen leveren. De heer Devrièrc zou eerst de Moeres gaen bezichtigen, on daerna naer Veurne weder- GEMEENTE-RAED. '/.ilting van 30 Mei. Waren tegenwoordig de heeren Vander- heyde, burgmeester; Dekeuwer en Behae ghel, schepenen Dewitte, Brycx, Leplac, Maieur en Dee tens, leden. De volgende zaken waren aen het dagorde. 1. * Goedkeuring der abonnerncntsrol voor 1857. 2. ’ Ovcrzicning van de rekening der plaetselykc belastingen vau 1850. broeders Behaeghel, om herberg de bonte Koel op lyn te mogen herstellen. -4.’ Aenvraeg door de heeren Lust-Visage en C.’ om de concessie der Vischmerkt le bekomen, ten einde er gebouwen op te rigten. De abonnerncntsrol zoo als zy opgemaekt is, wordt, behalve cenige ligtp veranderin gen, door den racd goedgekeurd. De rekening der plaetselyke belastingen wordt, tol overziening, verzonden naer de sektievan financiën. Die belastingen hebben in 1856 opgebragt de som van 22,885 fr. 88 c. turwyl zy in 1855 slechts lot 22,120 fr. be liep dus 765 fr. meer dan verleden jaer. De heer Behaeghel, persoonlyk deelheb bend zynde in de volgende zaek, zoo gaet de racd, op zyn verzoek, tol het vierde vraeg- stuk over. Vervolgens geeft de sekretaris, op verzoek van den heer burgmeester, lezing der petitie des heeren Lust-Visage eu C?. Daerin wordt gevraegd, om het terrein, waerop thans de vischmarkt gehouden wordt, giatis le be komen, ten einde aldaer eene reeks huizen te bouwen voorhoofdende op de Uoslstraet. De sekretaris geeft verder nog lezing van een verzoekschrift door een groot getal in wooners der groote Ooststraet g. leekend, het behoud aldaer der Vischmarkt vragende. Zy beweeren dat indien die markt verplaetst wordt, dit hun groote schade zal veroor zaken. Mr. Leplac stelt voor de zaek te verzenden naer de sektie van openbare werken. Hel is eene kwestie van hoog belang, zegt despre ker. liet raekl van den eenen kant de in tresten van verschelde neiriugdueners, die erdoor zouden kunnen gekrenkt zyn van den anderen kant zou de bebouwing der Vischmarkt misschien verbeteringen aen de stad kunnen toebrengen. Daerom dient men eerst rypely k du zaek te overwegen, voor dat men cr een besluit over neme. liet voorstel van den heer Lcplae wordt aengenomen. De heer Behaeghel vcrlaet de zaek De aenvraeg der heeren Behaeghel om een gedeelte der herberg de bonte Koei op eene nieuwe bouwiyn te herstellen, wordt insgciyks, op voorstel tan den heer Leplac, naer de sekliu van openbare werken ver zonden. Zy verzekert tegen brand en bliksemvoer allerhande gebouwen, koopwaren, gereed schappen van fabrieken, meubelen, inge oogste vruchten, beestialen, akkergetuigenz. De premien zyn zoo gering als mogclyk vastgesteld. De verbintenissen der Mnetschappy zyn dooreen kapilael van fr. 4,232,805 - 23 ge waarborgd. Om nader inlichtingen te bekomen, men gelieve zich te be; even by Cu. DESAVER correspondent der Maetscliappy te Veurne. ■n.tnsmuwtiwiiiwnivk.ri—taw ui.» m»» VAü Verzekeringen met vatte premientegen Brandschade, gevestigd te Brussel, l'a- rochianenslraet, i\'° 9. Geniagtigd, bij ko ninglyk besluit van den 21 febtuary 1855 Voor nadere inlichtingen en prospectus, zich te bevragen in de zetelplaats der Mact- schappy, Parochianen-straet, n.’ 9, en by P. GIAEREBOI DT deurwaarder te Nieuport. keeren, alwaer hy by den heer Vandevelde, voorzitter des regtsbanks zou afstappen. Onze vinkeniereii der maetscliappy d» Steire, doen zich van dezen jare uiisehynen. Op 10 mei wonnen zy alh’er den eersten prys met een pjloton die 2565 zangen opleverde. Drie naereenvolgende zondagen wonnen zy den eersten prys en den eei'eprysden 17 mei te Alveruighein met een peloton van 2918 en eenen vogel van 825 zangen; te llondscliooie, den 2-1 mei met een peloton van 2559 en eenen vogel van 853 za igen; en cindelyk te Wulveringheiu den 1 juny met een peloton van 2776 en eenen vogel van 860 zangen. Een koeiherder uit West-Vlaendercn heefteen werktuig uitgevonden, dal hy den naem geeft van koolzaedsleker. Volgens den uitvinder kan dit werktuig, welk niacr een peerd of een man vereischl om in bewe ging gebragt tu worden, in ecus 8 voeten stekken. Een nieuw bewys van bygeloof werd onlangs in hel gr.ieischap U.T.-fordshire in Engeland door liet volk geleverd. Een jong man verdronk by gelegenheid dal hy zich baedde en hel lichacm kon niet gevonden worden, loen kucht men een versch brood, waertn eene hoeveelheid kwikzilver werd gedaen, en wierp hel in de rivier. Het brood moest stil op hel water blyven wanneer het boven de piaels kwam, waer hel lichaem op den bodem lag. Een menigte volk stond aen den oever daerop le wachten, doch het brood dreel voort en hel volk keerde huis- waerts, na den maetstafder beschaving die op het platte land in Engeland heersehl ge geven le hebben. Men schrylï uit Damaskus, dat Abd-el Kader geniagtigd is geworden, om eenigen lyd in de omstreken van Fiberiade te woo llen, en dal ny er zieli melden landbouw be zig hou dl. Deze magligiiig is aen den emir geschonken ten gevolge van de onlusten welke uitgebroken zyn lusschen Akel-Ageeti de Kurden. Den 22 mei, des namiddags om 5 uer, volgens de Weinet-Zeiltuig, viel er in de omstreken van Eystrup (in hel Bremcnsche) gedurende een onwodcr, een m uigte vis sollen op en nevens do baen van den "yzeren weg. Hel waren kleine, zoo genoemde wit- visschen. Men brengt de verschyning van deze ongewoone gasten met eene waterhoos in verbinding, die, zoo als latere berigten gemeld hebben, zich nagenoeg op den zelf den lyd; uil het vier mylen van daer gelegen meer, verhief. Hen leest in den Jout nal de la Heuse, van Bar-le-Duc, nopens een ongeval op den yzeren weg g. beurd Op onzen yzeren weg is donderdag avond, om 7 1/2 tier,, een ongeluk gebeurd. De trein- express n.' 25, gaende mier l’arys, was ten gevolge van een gebroken wiel, ónlriggeld naby de static van Mussey; du onder-oversto d<. i statie onzer stad, van hel Ongeval aen der. expresstrein overgekomen, verwittigd, hegil zich aenstonds ter plaets met eene hulplokomolief en een fourgon. Ten einde alle vertraging voor de rei- zigers in \erin\den, dacht men dun trein tot aen de statie van Bar te doen achleruitpaen alwaer de onder-ovcrsle, voor zyn vertrek, bevel gegeven had, geen enkele trein te laten vertrekken. Inlusschen kwam du slatie- ovurste, die in stad was, vernam hclongcval, en sprong op oen koopwarentrein, die aen- kwaui. Hy ongeluk kunde hy be b velen van den onderoverste niet, en vertrok. Be hulpwagon bevond zich lusschen do twee treinen, hy ontving den eersten schok en werd verbryzcld: de trein, die terug keerde, kreeg een geweldigen schok, en ver scheidene reizigers werden ligt gekwetst. Het ongeval gebeurde byna regt over het

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1857 | | pagina 2