B O O MEN Berigt. KOOPDAGEN DE WEDUWE VERM1NCK, Landbouwnieuws. dryfwerk HANSON’S GEPATENTEERDE AERDAPPELROOIJER. id. id. id. id. HAKHOUT EN PLANTSOENEN, In d< zoogenoemde Folikeiverve-bosschéh, TE ALVERINGHEM. In den vorigen herfst is in verschillende streken van Schotland en Ierland, met goed gevolg een •werktuig tot het uitdoen van aendappelen gebruikt, waerop wy, da<r er omtrent deszelfs bruikbaerheid van de ver- schillèndste kanten slechts ééne stem heerscht, de aendacht onzer lezers meenen te moeten vestigen. De uitvinder van dit werktuig is de heer Hanson, wiens adres men ongetwyfeld op de modelhoeve Albert waer het werktuig laetselyk beproefd en beoordeeld werd, zou kunnen bevragen. Voorzoo ver bekend is, bestaet het werk- niet dat het noodzakelyk zy, de engelsche wet te wyzigen. Eenige briefwisselingen maken melding van een nieuw verdrag, dat op het punt zou zyn tusschen Zweden en Denemerken gesloten te worden. Er zou nu, zoo als in 1854, geene spraek eener wederzydsche waerborg van onzydigheid zyn, macr van een aen vallend en' verdedigend verbond, dat voornamelyk de mogeïyke gebeurte nissen zou in het zicht hebben der aenge- gane diplomatische worsteling nopens de hertogdommen, tusschen Denemerken en den Duitschen Bond. De tydingen uit Rome, woensdag per tc- legraf te Marseille ontvangen, melden dat eene opstands-beweging den 15 January in de Eeuwige Stad moest uitbersten; de po litie zou ze echter voor hare uitbersting ontdekt hebben. Volkshoopen zouden er zelfs het bevel om te beginnen, hebben af gewacht Persoonen, vroeger in Ascoli aengehouden, hebben bekend dat zy deel niaekt.cn van een geheim genootschap, dat, sedert 1850, vyflig politieke moorden be dreven heeft. Eene ministerieele krisis is in Portugael uitgeborsien; al de ministers hebben den 20 hun ontslag gegeven. Men kent de oor. zoek der krisis nog niet. tuig uit een gestel, kouter, schaer en rister van een gewoonen ploeg; de zool van de zen ploeg bestaet echter uit een rad, het welk door het gewigt van den ploeg be wogen wordt en door een dryfwerk eene reeks van vorken doet omwentelen, die den rug der voor onmiddelyk achter het schaer aengrypen. Deze vorken verkruime len de geheele losgebouwde grondmassa en werpen de aerdappelen op de opper vlakte van den grond, dien de ploeg be werkt heelt. Dit werktuig moet by de te. Glasnevin daermede genomene proeven alleruitmuntendst gewerkt hebben. Het hief den wal volkomen lolzyne volle diepte op en wierp de door de vorken van tien grond bevryde aerdappelen in de lucht, opgevangen en den grond ter op werden. De beoor- TE VELTINE, 279 200 220 240 247 233 POLITIEK OVERZICHT. Geene bewyzen van toegenegenheid ont breken den keizer der l-ranschen. Al de vorsten hebben zich verhaest hem door eigenhandige brieven geluk te wenschen, dat hy aen den aenslag van den 14 January ontsnapt is. De keizer Alexander en de koning van Hanover hebben hem ook brieven van gelukwcnsching toegesluerd. De gemeenteraed van Londen, en eene meeting van Engelschen, te Parys ver- blyvende, hebben insgelyks den keizer hunne gelukwenschingen toegezonden. Te Rome, te München, te Kassei, hebben toe genegen» betoogingen plaets gehad, even als in de vooruaemste hoofdplaetsen en groote steden van Europa. Eene depeche uit Bern meldt dat de zwitsersche federale raed aen hel gouver nement van Geneven gevraegd heeft, om een onderzoek te doen over het gedrag en tie houding der italiaensche vluglelingen in dezen laetsten tyd. Te Londen zyn er telegrafische depechen nopens Indien en China ontvangen. De ge meenschappen zyn hersteld tusschen Bom bay en Calcutta, en eene overwinning werd behaeld te Giangeré door kolonel Geaton, die te Delhi het bevel voerde. Uit China is vernomen dat lord Elgin aen den onder-koning van Canton een ultima tum had gezonden, dat onbeantwoord was gebleven. De aenval der stad werd als zeer aenstaende beschouwd. De engelsche dagbladen blyven zich voortdurend bezig houden, met den toe stand der uitwykelingen van alle natiën, die de engelsche gastvryheid genieten. Zonder nog te spreken over de denkwyze van den Times eu van den Globe, die reeds gekend is, hebben wy nog vast te stellen, dat de Morning Post niet gelooft dat het noodzakelyk is, de wetgeving te wyzigen, die de vreemdelingen betreft, in Engeland verblyvende; de volmagten der kroon zyn voldoende, om billyke maatregelen te kun nen nemen. De Morning-Star, de Morning-Advertiser, de Daily-News en de Sun, gelooven ook 3 43 4 43 ■waer zy dooi- een netwerk digi opeen gehoopt op neming gereed gelegd - deelaers spraken omtrent dit werktuig het volgende oordeel uit: 1. ° Hanson’s gepatenteerde aerdappel- rooijcr werkt goed, hel werktuig kan op nagenoeg alle gronden, waer men aerdap pelen op wallen pool, met wezenlyk voor deel gebruikt worden. 2. " Het werktuig kan niet alleen tot uit doen van aerdappelen gebruikt worden, macr is ook uitmuntend ter vèrkruiineling van den grond geschikt, a^engezien door het in de lucht werpen het grootste ge deelte daèrvan op het netwerk valt en de poedervormige meststolfen innig met den grond gemengd worden, bovendien worden -1’- den grond gezuiverd kelyk met de egge ol hark kunnen aerdappelen gebruikt worden, J ter vèrkruiineling werpen het grootste ge poedervormige meststolfen innig jrrnnrt (rnnionml i - alle kweeken van uen grono gezuiverd op de oppervlakte gebragt, waervan zy gemak- kelyk met de egge of hark kunnen verwy- derl worden. 5.° Het is een uitmuntend werktuig om wintertarwe en haver in den grond te brengen, in zoover als bet de meststoffen volkomen met den grond vermengd en den akker op de volkomendste wyze ter opne ming van het zaed voorbereid. 4.° Het is hoogst eenvoudig, sterk, gc- makkelyk te hanteren en wordt door twee peerden gemakkelyk getrokken. Agricultural Gazette. J 78 78 78 18 18 18 id. id. GROOTE VAN P. Cl.OF.T, heeft de eer het publyk la verwittigen dat hy, te rekenen van 17 deter, zich alle Woeni- dage tot lesten Woensdag van Mei. tal bevinden in de herberg den l’apegaei alhier, niet zynen schootictt zwarten llcngtletel. Deze die van tyne diensten tonden van doen hebben kunnen tich in gemelde herberg «drut- seeren, alsook in zyn hui», Westhoek, te Wulpen. Elk zegge het voort. Heeft de eeraen een-teder bekend te maken, dat zy den koophandel van wylen haren man tal blyven voortdoen. Verders dat zy voorzien is van een allerschoonst assortiment porcelein, cristalyn, half cristal, (’,!••- en gleiswerk, pottery in steen- en aerdewerk, borstels voor lapylen, peerden en voituren; voor rouws- en manskleederen, storen, schoen, knopen, sloten, schilder- huis-en haerdborstels; glaze.i pannen voor daken, vensterglas, krywil, gemaekte bloemen, yzer- werk, zwingelzwaerden, potloot, y voorzwart, terpen- lyn-olie, chicorric.ffy; ook alle slach van pypen, pypekassen, tabakzakken, kabarellengrove en iy ne, enz, enz. Door de goede kwaliteit der ware alsook door hare genadige pryzen, verhoopt zy by voorduring de gunst van het publyk te verdienen. Men ttgge hel voort. Op Maendag, 8 February, 1858, met middnguer juist te beginnen, zal den Notaris BEERNAERÏ, te Alveringhem, in ’tgedeelte van gezegde Bossehem houdende acn het uitgeroden parceel genoemd den lloogonaker, gelegen in *tzelfde Alveringhem, noord west nevens de zandstraet, leidende van 't gehuchte 38, doorgaent ter dikte van een nieter 80 centi meters kuipers hoornen B. IS olmen, 7 hollanders, 4 essehen, 4 kerse laren, 2 abeelen en een kletumer. Behalve een zeer klein gedeelte dezer nen 't letter B vermelde hoornen, die slechts rond een nieter 50 conti meters dik zyn, hebben de andere al van 2 meters tot 2 nieters 75 eentinr'lers omkring;en onder de olmen zyn er dienstig voor pestel». C. 3 zware populieren en 16 tronken, voor brandhout. N. B. Te vergaderen aen de herberg den Burg- molen. Door de nabyheid van gemelden steenweg en het water aen 't gehucht Elsendaiume, allerge- niakkelykst voor het vervoer. Op tyd van betaling, mits stellende solvente borgen of medekoopers, en konditien als dan voorlelezen. 55 cent, niet 482 Plantsoenen. Forthem uaer de Kruissc-abeel Koopdag houden van 104 Abeelen, tfoorgaem ter dikte van 1 meter 60 centimeters. 155 Eiken, waer onder een 25-tal, 1 meter 30 centimeters tol 1 meter GO dikte; de andere heb bende slecht dooreen rond een meter oinkring. En 16 hollanderken», olmjes en wilgje (brandhout) allen verdeeld in 101 koopen. Te vergaderen in de dreef, acn koop can, by de zandstraet. En op Donderdag, 114” February, 1858, om 1 ure namiddag juist, ter herberg van 5.’ Joreph, be woond door Edüard Deville op bet gehuchte Forthem, gemeente Alveringhem, zal vooriioemden Notaris BEERNAERT, openbaer verknopen: Bet hakhout met 2,146 schoone Plantsoenen, staande in bovengemeld deel Bosch, groot W. 3-64-81, verdeeld in de volgende 8 loten, beginnende aen den ingang, westgaende: Koop 1 groot 87 aren 2 43 5 29 6 29 7 29 8 58 38 245 id. Acngezien deze party Bosch in 7-aeiland zal worden gebragt, zullen, behalvedevoorenbeker.de gekavelde boomen en de inden omtrek geteekende om te bly- ven staen, al de andere houtgewassen aldaer ten verkoopdage te bevinden, medeverkocht worden. Tot nadere inlichtingen begeve men zich by den boschbewaerder Jan Calliss, nevens de oude Fokke- wervedreef naby den Loodyk. Alles op tyd van betaling, mits stellende solvabele medekoopers. •»nn irci-i zxw

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1858 | | pagina 2