BOOMEN B O O M EIV, BOOMEN, BERIGT. e LET OP! KOOPDAG van geheel zware Juist 40 koopen Boomen, K O O P 1)1 G KOOPDAG BERIGT. Veurne, 5 December. I 6 40 By IVoer onder Olmen, Eiken en Abeelen, TE LEYSELE en HOUTHEM. TE HOUTHEM. Koopdag van 106 koopen Hoornen Zynde Eiken, Abeelen, Olmen, Wilgen, Esschen en andere, TE ALVERINGIIEM EN S.1 RICKIERS. Men heeft noggeene nieuwe inlichtingen over het aenstaende kongres ontvangen. Men is nog al tyd bezig aen hel beraedslagen der preliminarien, die, volgens de Mor ning-Post, aen Engeland als vooralgaendelyk voorwaerde aen alle kongres zouden opge legd zyn geworden. De reis van lord Cowley naer Londen, die zekere dagbladen in be trekking stelden met een ontwapenings voorstel, had de beraedslaging dier preli- niinarien voor doei. De Observer zegt dat de zending van lord Cowley een gevolg is der innige betrek kingen, die lusschen Frankryk en Enge land bestaen, daer lord Cowley enkel naer Londen is gekomen om te beraedslagen over den loop der onderbandelingen in het vooruitzicht van hel aenstaende kongres. Engeland heeft nog geene officiële uitnoo- diging ontvangen; het zal geen deel aen het kougres nemen indien het grondbe ginsel van niet tusschenkomst niet voor eerst buiten alle betwisting wordt gesteld. Eindelyk, de Observer schynt te .gelooven dat liet tydstip binnen welk de uitnoodi- gingen zullen verzonden worden, thans van Oostenryk afhangt. Eene telegrafische depeche uit Parys meldt dat de uitnoodigingsbrieven voor het kongres dynsdag zyn verzonden geworden. Het kongres zal in het begin van January vergaderen. Het wordt bevestigd dat kardinal Anto nelli in die diplomatische vereeniging het pauselyk gouvernement zal vertegenwoor digen en dat Engeland vertegenwoordigd zal zyn door graef Granville, voorzitter van den ministerraed. Men bemerkt eene merkbare verandering in de tael der engelsche dagbladen. Times, die vroeger zoo sterk sprak tegen de deelneming van Engeland aen het kongres, vindt thans dat Engeland meer voordeel zal putten in de deelneming dan in de ont houding. Ook The Morning-Post spreekt in dien zin, maer voegt er by dat, zoo het kongres besloot door het geweld der wapenen tiet gezag van den Paus en van de hertogen te herstellen, het eene bepaelde oppositie by het gouvernement en het volk in Engeland zou ontmoeten. Volgens eene briefwisseling uit Turyn zou de heer Salvagnoli minister van hui- tenlandsch zaken van Toskanen, naer Modena gezónden zyn om aen den sardi- nischen diplomaet te zeggen «Indien gy door den koning benoemd zyt, dan zullen wy u ontvangen; de koning is meester om tot regent te benoemen wie hy wil. Maer indien gy als een redmiddel komt, niet bekleed met het karakter dal de vergadering verstond aen eenen regent van Toskanen te geven, dan kunnen wy u niet ontvangen. Volgens de Corriere Mercantile van Genua zou eene overeenkomst op de volgende voorwaerden plaels grypen: Florencienzou den heer Buoncompagnie ontvangen, en Piëmnot zoudeleening waerborgen, die het toskaensch gouvernement voornemens is uit te geven. TE KOOPEN Joannes WARREYN, landbouwer te Wulpen, 5 80 6 90 00 1 00 5 00 4 70 4 00 5 00 2 30 Te vergaderen Albert Pattou. Alles op tyd 5 GO 5 30 4 GO 5 «0 2 90 Voor buiten ua«l per dub bei beet of 4 malen. u- - - -?-- Voor binnen stad per dub bel heet, of 4 malen. Er is te bekomen in de statie van den yzeren weg te Veurne 1 qual. Stove, Smidskolen en Do'ornycks Kalk ac.i eenen zeer voord, oligen prys op uoniplantc betaling ie welen van Wul- Op Maendag, O.,‘" January, 1800, juist ten ’•middags te beginnen, Zal den Notaris BEER5AEHT, Ier residentie vyn Alveringhcni, openbaer verkoopen, ten verzoeke v.m mynheer Maluu-Van den Peereboom, Op zync lauden en Hofsteden gebruikt door siour Albert Pattou, llyckeboer, wed. 1’. Van den Bouhede en Ch.Sencsaci. JUIST 70 KOOPEN BOOM EN VVaer onder vele dienstig voor konstruktic-werken en voor kuipers, wagenmakers, timmerman} enz. aen koop een, op ’tgebruik van Alles op tyd van betaling, mits de onkosten vol doende, Cll te stellen bekende borgen. ~rriwn mi mm - -i i»s - - a-su. ,r,f i ia >sn> mende van Rigasch Tonnezaed, nu genaemd Rooze- zaet; alsook Roozezaet van Rigasche tonnen die zyn gezaeid geweest in Holland. Om de landbouwers keuze te laten, heeft hy Ri- gasch puik Tonne-zaet opgedaen van het jaer 1859. Door de schoonheid der dry soorten van zaet, durft hy die ter goeder trouw verkoopen, overtuigd zynde dat zy met den besten uitslag zullen bekroond weien. Hy beveelt zich in de gunst van een-ieder. Op Dinsdag, 13 December, 1859, om één ure na middag, juist, zal den Notaris BEERNABBT, ter resi- van Alveringhero, openbaer verkoopen op landen gebruikt te Leysele en Uouthein, door Lammam, 31 act en ff illaey. VVaer onder er veel zyn van 2 en 3 meters dikte - en aldus zeer dienstig voor grooto konstructiewerken, :i voor kuipers en wagenmakers. Ie vergaderen op ’t land gebruikt door Sr. Maes. Up tyd van betaling, mits volkoinendeaen al de vnortelezeii konditien. door Eduard Vienne, ter dorpplaets ve inghein, Zal de Notaris ROLLY, te Wulveringhein resi- deerende, openbaer, in eene zitting, verkoopen: Een goed en gerieflyk Huis, beslaende in woon- plaets, kamer, kelder, keuken en citerne, benevens eene schuer en de hoeveelheid van 9 aren 33 centi aren Erf alhier medegaende; alles zeer dienstig voor den vlashandel; gestaen en gelegen te Vinchetu, langs en bewesten den steenweg, leidende van het gouden Hoofd naer het Zwaentje; palende van zui den en westen aen zaeiland der kinderen van wylen mynheer Cuvelier te Veurne, van noorden het huis en erf der herberg de Roose, de doornen haegaldaer bier medegaende met gewoone vrydom; van oosten voorhoofdendc op gemelde steenweg. Gebruikt door den verkooper sieur Pieter Van Elverdiiige. Aenglag met den dag der betaling van de koopsom. Titelen en veilings-voorwaerden berusten ten kantore van voornoemden Notaris ROLLY. van Op DynsdagG Decefiber 1859, om een ure na mid dag, te llouthem, op de hofsledelanden gebruikt door sieur Alexander Hyckier, langst den nieuwen steenweg, dus zeer gemakkelyk voor den vervoer, Bestaende in olmen, iepen, hollanders, esschen en abeelen, dienstig voor den bouw en voor wagen makers, alsmede veel goed brandhout. Op langen tyd van betaling ten kantore van den Notaris IIOLlI, te Wulveringhcm resideerende. van zeer schoone POLITIEK OVERZICHT. Krachtdadig cu nieuwe Geneesmiddel, Dooi DE JAEGER, apotheker, Askvbplzits C, 12, 4, Ste. Catiurisastuaet, te Bivgge, tegen de langdurige Borstziekten en zelfs gedeclareerde Teeringen. Dit nieuw iiiedikaiiK-nt werkt wonderlyk in deze ziekten; eene veilige ilcseh is dikwyls genoegzaeiu om er hel wonder uitwerksel van te gevoelen in de geweldi e hoesten en (luimen, welke aenslonds zeer verminderen en geheel genezen. De prys van eene flesch is volgens den ouderdom van fr. 4-50 tot 7-50. i'j— Wy hebben het genoegen aen onze lezer* de be noeming te melden van den heer August Behaeghel, li schepen onzer stad, in vervanging van wylen den heer A. Ollevier. By een rondborstig karakter, bezit de heer August Behaeghel nog zeer grondige kennissen van admi nistratieve zaken, hy is regt voor de vuist on gezworen vyand van alle misbruiken en onrechtvnerdigheden. Daerotn zal allen Veurnaer, die eenigzins den voor spoed onzer stad ter harte neemt, deze benoeming met eene ware voldoening vernomen en aen dezelv» toejuichen. De algemeene kiezing voor de burgerwacht on zer stad, zal plaets hebben, in eene der zalen van het stadhuis alhier, op donderdag aenstaende, 8 decem ber''om 9 ure ’s morgens. Volgens het schynt, zouden op nieuw door vreemde artisten, voorstellen gedaen worden aen de maetschappy Ste. Cecilia, om alhier een konctrt te komen geven. Zond.g lest, heeft er te Nieuport een schoon vlaemsch feest plaets. Zeven leden vierden hunnen jebilé van vyf-en-twiulig jaren lid der maetschappy van Rhctorika. Onder dat vlaemsch zevental bevindt zich de volyverige heer Kesteloot-de Man, die noch zyne moeite noch zyne beurs spaert tot den bloei der vlaemsche letteren, en tot het aeninoedigen van jonge lellerpefeuaren en tooneel liefhebbers. Opzulko burgers, zoo teer aen moedertael en vaderland ver kleefd, mag de stad Nieuport jrotsch wezen. Vrydag laetst, rond den middag, viel ee ie kin I- bouwstervan Reningshelst, naby Poperiughe, i d<m beirput harer wooning. Als men er haer uithaelde, had de ongelukkige opgehouden televen. Men schryft uil Oostende, 28 november lieden namiddag, om twee tier, is do belgische bark Jozef, kapitein Heloinoortel komende van 8. Ubes (Porlugacl), ten oosten onzer have» g strand, met te willen binnenloopen by eene sterke noord wester bries; ’t schip is legen hel stakketsel geworpen waervan het verscheidene palen heeft gebroken, et» ging eenige vademen verder stramien. Do 12 mannen bootsvolk zyn gered. Het schip stael vol water. Indien het slecht weder aenhoudt, vreest men dat zyne lading zout en orattje-appelen zal verloren zyn. De Jozef meet 3l3 tonnen, was in 1856 in Amerika gebouwd en behoort aen den heer van Cuyl en G.” dezer stad. De kiesworsteling te Leuven zal hevig zyn; want men twyfelt er geenszins aen, de meerderheid der kamer zal het besluit der kommissie goedkeuren en tot de vernietiging overgaen. Men aenziet dus do positie in heel het arrondissement, als stonden de twee partyen reeds wéér tegen-over elkander. Reeds hebben er van weerkanten kiesvergaderingen plaets gehad. In den nacht van vrydag tol zaterdag, rond 1 ure, is er te Rousselaere brand uitgeborsten in het vlasmagazyn van sieur Lobelle-Vanhee, herbergier in het Paradys. Door spoedige hulp heeft men de aenpalende gebouwen kunneu bevryden. Hen berv,. Eene groot» hoaveelheid Zaeilynzacd, voortko- Gailletterie l.*“ qual. Tout-venant zeer dienstig voor brouwers id. id. Fine Smidskolen l.*‘*qual Coke Doornycks kalk 1.* qual. par waggon van 50 hectoliters ld. l.c qual. par zak 1/2 heet. 12 ure

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1859 | | pagina 3