Koopdag HENAG1EG0EDEREN, PORCELEIN, I i HUIS KOOPDAG van MENAGIE-GOEDEREN, plhil ui i ir! Ingezonden Artikels. Uil er hand te koopen, Veurne, 19 Mei. Mieuws van de week. niet gevraegd. 1 ‘i f BEDDERYEN, KASSEN, KOMODEN, Veel Tin- Koper- Yzer- en Gleiswerk, En oud chinees en japacnsch HOE MEN EENEN MAN WORDT. De andere transportschepen werden den 15 april verwacht. Volgens de laetste tydingen nit Canton was hetschiereiland Kaul it ng. gelegen tegenover Hongkong, krachtens eene overeenkomst met den onderkoning van Canton, vooreen deel aen de Engelscben afgestaan en dien ten gevolge door deze bezet geworden. Chifoe zal, naer men zegt de verzamel- plaets van de verbondene troepen zyn. TE WULVERINGIIEM. POLITIEK OVERZICHT. Ziethier het nieuws heden ontvangen over Garibaldis expeditie. Hel is ten naeste by zeker dat de vrykorpsen te Marsala aen land zyn gestapt, en dat die landing door eenen list der Engelsehen begunstigd is geweest. Ziet hier hoe men dit uitlegt: Verscheidene napolitaensche fregatten vervolgden de twee schepen van Garibaldi en begonnen die reeds te beschieten, toen twee engel- sche korvetten, die zichvöörMarsala bevon den, aen de napolitaensche bevelhebbers verzochten hun vuer te staken, tol dat de engelsche oflicieren; die aen land waren; weder aen boord zonden gekomen zyn. De Napojilanen stemden hierin toe; de engelsche korvetten plaetsten zich tusschen de napolitaensche schepen endie van Gari baldi derwyze om deze laetste te beschermen Omtrent eene uer later verklaerden de Engelsehen dat de napolitaensche schepen hun vuer mogen hebeginnen, watzyinder- dacd deden; de twee schepen werden ver nield, maer zy waren ontruimd; al hun volk bevond zich reeds aen land. Het schynl dat denapolitaensche troepen op Marsala aanrukken; maer gewis zal Gari baldi hun daer niet afwachten, en naer T een ofamlerrafgesprok.cn punt voortrukken, waer hy zich met de siciliaensche oproer lingen kan vereenigen. liet gerucht Ic opt dat l wee andere schepen hun volk op de kust van Galabrien hebben al'gezet. Prins Gortschakoll' heeft namens Rusland geprotesteerd tegen de expeditie van Gari baldi. De prolestatien, te Turyn gedaen door den napelschen zaakgelastigde, opzichtens Garibaldi’sexpeditie, waren tamelyk. hevig en in het eerste oogenblik geloofde men dal zy sp «edig zouden opgevolgd geweest zyn door eenediplomatische afbreuk. Maer tót hiertoe heeft kommandeur Canofari zyne pasporten no Te Paris verwacht men er zich aen eer lang den oorlog te zien uitbersten tusschen Napels en Piëmont. Hel traktaet van 24 maert, dat de afstand van Savooijen en Nizza aen Frankryk regelt heefteene eerste parlementaire proef onder- staen, die van de diskussie in de bureelen der sardinische kamer van afgeveerdigden. De uitslag was den afstand gunstig, en de benoemde kommissarissen behooren tol de ministeriële meerderheid. De oppositie heeft het voornemenaenge- kondigd van de kamer bezig te houden met eene motie, waerby zal gevraegd worden om de debatten uit te stellen tot na de grens- beperking. Naer luid van partiknliere berigten uit Hongkong van den 50 maert, waren de eerste fransche detachementen den28dier maend in China aangekomen met de Duchayla, welk vaartuig met hulpstoomvermogen den 15 december de haven van Brest had verlaten. i van Winnen de stad l eiuiie. 4.1 In het nummer van zaterdag laetst hebben wy be toond dat, indien M. Floor als provincialen lands heer gekozen wordt, de gemeenten voor meer geld min werk zullen gedaen hebben en dal het onmoge- Ijk is voor eenen en denzelven man, hoegrootzyn ver stand zy, ter lelvo lyde te Brngge en te Crombeke te wezen. Iedereen is ook wel overtuigd dat het niet Kuip- en Kei nallaem, Beestialcn, 'Looi en II agtn- harnas, gedorschen Granen, Voeder, lloutvelders I i boven de 20 franks in hoofdsom, ten kantore van de notarissen DE CAE, te Alveringhern en VANDEN- BERGHE te Gyverinchove; de koopen beneden de 20 franks en do 10 penning seffens te betalen. O EEN SCHOON Met grond, achterplaats en hovenierhof te Veurne, ter westzyde van de Uoterweegschaelstraet, N.“ 1 uit makende den hoek van de Nieuwestraet en den Appelmarkt, gebruikt door Mr. den doctor Steylai r«. Zich te vervoegen by den zaek waarnemer COOLAEllT, te Veurne, I’annestraet N.’ 21 bis. Zondag lest, is de vijikeninaetschapp;gevestigd in de herberg den Anker alhier, van den pryskamp van llondschoote met drie eermetalen afgekomen: eenen 1.“'" en eenen 3." prys, en de medalie van eerstko mende. Die zelfde maetschappy geeft insgel j ks, op 28 dezer, eenen groeten pryskamp in de Dreef' tol welken allo maitschappyen van blinde vinken des lands en van den vreemde, uitgenoodigd worden. Zondag lest hadden, op het stadhuis, de kiezin- gen plaets voor majoor, bataillons-doktor en hulpdok- tor, alsook de voorstelling >an kandidaten voor de plaets van luilenant-adjudant-majoor en luitenant kwartiermeester der burgerwacht. De heer burggraaf Alex. deNieuport, is op nieuw -majoor benoemd, do heeren F. Bouten bataillons-doktor en Boucquey, hulpdoktor. De drie kandidaten voor do plaeis van adjudant-majoor, zyn de heeren A. Dehooi Ni- houl en C. Claeys. Die loor kwartier-meu.ier de heeren J. Vergouwen, Ch Barbier en A. Lust M. Cossey, pastor te Bulscamp, is pastor benoemd van Bevaren by Rousbrugge. Ter gelegenheid 'au het buwelyk van M. Edin. Debrcyne, van Dixmude, met jouli'rouw Adelina De- ruysscher te Alveringhern, begaf zich de gilde der Busseniers, waervan de lieer Debreync hoofdman is, naer laatstgenoemde dorp, om er feest te vieren. Gewapend met hunne karabynen, scholende gilde- broérs moedig, toen ongelukkiglyk een geweer in stukken sprong in handen van Jan De Cuyper, her bergier en zager van Dixmude, en hem decrlyk den duim verminkte. Van den 3 dezer maend tot den 10 is er op den burgerstand van Oostende geen eene aangifte van overlyden gedaen. Dezer dagen is te Brugge voor de eerste mael du nieuwe schikking over de soldaten-logementen toegepast; 2000 lotelingen zyn in de stad moeten ge logeerd worden in 32 herbergen, alles is in de beste orde afgeloopen. Elke burger heeft daer vrede mee. Mog een slagtoffer van het buskruid. Zekere Felix Coppens, ten gevolge zyns ouders overlyden, dezer hoeve ten wykc Uriel, te Haeltert komende be- woonen, welke hy ten gevolge van huwelyk sedert eenige jaren had verlaten, wilden zyne oude vriendea van deze terugkomst een soort van feestje maken. Doch ongelukkelyk, men komt op de gedachte dat er moet geschoten worden. By de ontploffing hunner kleine kanons springt er een, en ecu der stukken vliegt in het huoid van Bernard Vermeulen, een jongeling van 22 jaren, welken de kanons losbrandde en dit met zooveel kracht, dat het stuk hem juist in den slaep des hoofds stak, het oog en hersenen uit- spatteden en hy te midden der wreedste pynen den laetsten zucht slaekte. Zaterdag is een reusachtige eikenboom, in het bosch van den markies Yves de Bavay, te Lessines, door do byl ncdergeveld. Hy was verkocht voor 2000 franks. Wie zoude er niet een diergelyk boschja willen bezitten Om gebroken porselein te lassen, laet men was «n hartst te samen smelten, en voeg daer zeer fyn gestamplen marmer by. Men legt hel mengsel, in nog lauwen stad, tusschen de gebroken porselein of geleijerswerk. Men drukt deze stevig te samen eu laet ze drongen. by jare, betaelbaer t’elken 17.4" January, bezet en gahypothekcert op een huis met aren 44 cent, erf rn hovenierhof, staonde binnen de stad van Loo, aen <le zuidzyde van de AVeststrael. Welke losrente is alsnu loopende ten laste van den minderjarigen Henricus Duhocquet, cigenaer van het gehypothekeerd huis, en is ingeschreven ten kantoro van de hypotheck-bewnring te Veurne den 18 aprit 1859, bock 107, nummer 56. litrder koop. Eene Losrente, bedragend» in hoofdsom tot i'r. 544-21, oorsprongelyk ingesteld by kontrakt gepasseerd voor het magistraal der stad, poorteryo en graafschap van Loo, den 31 december 1772, verloop voortbrengende aen 4 1/2 cours en ingang genomen hebbende den dag der erkentenis, bezet en gehypolhekecrt op een huis met erf, groot in oppervlakte lot een are 43 centiaren, stacnde en gelegen binnen do stad van Loo, aen de westzyde van de Zuidstraet, voorhoofdendc van oosten op de zel»e •tract; welke losrente isalsnu loopende ten laste van Carolus Moeneclaey, eigenaar van het gehypothekeerd huis,- eu is ingeschreven ten kantore van de hypo thee k-bewaring te Vcurns, den 18 April 1859, boek 1D6, nummer 208. De titels en conditiën berusten ten kantore van den notaris SYOEN, te Loo rcsidecraude. Op Woensdag, 23.'“* Mei, 1860, en des noods den volgenden dag, telkens om een ure namiddag, ten sterf huize van jufvrouw Anna Ludocika Vurersyii, wed. Vereenooghe, renlcnierster, overleden te Veurne, Citerneplaets, Zal den Notaris BEERNAERT, ter residentie van Alveringhern, openbaar verkoopen, Al de tnenagie-goederen, waaronder schoone en nieuwe bedderien, matrassen, onderbedden, slaap lakens, wollen sargien, courtepointen, bedsteden, nachttafels, lavabos; voorts stoelen, tafels, kassen, buffetten, komoden, speeltafels, barometer, spiegels, tapt ten, gordynen, stors; tellooren, messen, four- rhelten, lepels; bloemvazen, printen, borlogien, pot ten en pannen; zeer veel koper- yzer en tin; onze- vrouwe-beelden, bloempotten, bokalen, schutsels, behangsels, kanarievogel; allerschoonst ctt oud chinees en japacnsch porcelain cn gleiswerk en veel meer mobilaire voorwerpen, te lang om te melden. Alles op dry inacnden tyd van betaling, voor do koopen boven de 20 franks, en borgstelling voordo overige koopers. allaem en Viouwe-kleederon, Den notaris DE CAE, ter residentie van Alverin- ghem, zal op Donderdag 24 Mei I860, om 2 ure namiddag, binnen de gemeente Wulveringhem, ter hofsledekegebruiktdoorsiear Franeiscus Van Egroo, staendc langst den steenweg van Veurne op Yperen, «ligt by het calchieken leidende van de steenweg naer Vinchem, openbaerlyk verkoopen alles wat gemeld hofstedeken is bekleedendc, en bestaeude nanientlyk in Menagic-goederen. Deel koper, tin, yzer, blik en aardewerk, slaghorlogie met kas, commode, fournois, tafels, stoelen,"beddens, het kuip en kernallaem, en amlere inenagie-goederen. Heestialen. 1 peerd, 2 tnelkkoeijen, 1 bekalfde 'eer.se, verken en hel pluimgedierte. Looi- es IVagenharnas. Wagen, karre, ploeg, tol Ie en 2 eggen. Gedorschen Granen. 13 hectoliters tarwe, 75 liters sukrioen, 50 liters erwten, 20 liters hutte- boonen, en 145 liters haver. Vooitoeipen van verscheiden aeid. Bouwdstande, windmolen, graenziflen, deel hout, deel aardappels, diltpersen, t*eo roepen, 2 kwartbamers, 2 kerfzagen, 8 weggen, het akker-allaem en zolder-getuig, deel gerookt en gezouten vcrkenvleesch, cn veel andere voorwerpen. Op tyd van betaling voor de koopen bedragende

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1860 | | pagina 3