HUIS EN ERVEN, HOFSTEDE In Wulveringhem, cene partie I I I (i'll j I H II i P ZAEILAND EN MAEIGRAS, en een Tweewoonstig Huis met Erf E N ZAEILAND, In Houthem, OPENBAER TE VERKOOPEN BINNEN DE STAD VEURNE. II iU d MUZYKSCHOOL J I H II 3 ,s B.Ï P. RYCKEBOER. V E U R N E. H. DEWITTE. Openbare Verkooping bg Licitatie, van een Te Adinkerke, (gehuchte de Panne.) hl I - Ul' ill Gemeente van Wulveringhem. POLITIEK OVERZICHT. Wy hebben maer weinig of tegénstrydige tydingen uit Ilalien. Ancona is den 18 ge durende 9 uren beschoten door zes sardi- nische fregatten, de Maria-Adelaide, de Viclorio-Emmanuele, de Carlo-Alberto, de San-Michele, de Governolo en de Constituzione. Volgens een ander gezegde zouden, uit hoofde der ondiepte, maer twee bodems hebben kunnen bombarderen. Het vuer werd voornamelyk legen de ladingsplaets en de citadel, die hevig geantwoord hebben, gerigt; de sardinische schepen bekwamen geene schade. Des anderendaegs is liet bombardement niet hernomen, daer a Imi- rael Persano vernomenhad dat generael Ci- ahlini, zyn belegerings-materiëel niet heb bende, hemnog niet kon ondersteunen. Dit materieel is den 22 aengekomen en onmid- delyk op lyn gesteld. Eene depeche van den Corrière mercantile meldt zelfs dat de bele- gerings-batteryen dien dag reeds hadden kunnen werken tegen het zuidergedeelte der muren van Ancona en er, na een hevig vuer, eene bres in maken. Tot hiertoe heeft niets die tyding bevestigd. Ancona wordt verdedigd door eene bezetting van nagenoeg 7000 mannen, goed bevoorraed van mond- Gemeente Nieukappelle. Gemeente van Houthem. Gemeente Adinkerke (gehuchte de Panne). Do Sekretaris, van Do V001 sitter, PATRIMONIELE I I ja Op Woensdag 24 October 1800, ten 2 ure namiddag, in de herberg den llooden Leeuw, bewoond door sieur Uenii Hietvell, by de Duinkerkschc-brug, in de stad Ven ne, Zal er door het ambt van M.“" ROLLY, notaris tc Wulveringhem resideerende, overgegaen worden, in eene zitting, tot de openbare verkooping van de vol gende goederen 1 Koop. Eerie bebouwde en beplante Hofstede, ge- st.ien en gelegen te Wulveringhem, noordwest van do kerk, bezuiden aen de Colomme-gracht of Bcrgen- Vaert, onder grond van gebouwen, hofplaets, hove- ’•ier hof, boomgaerd, gras en zaeiland, groot volgens de eigendomsbewyzen tot 5 hectaren 155 aren 7 cent. inilliaren, en volgens de kadastrale opmeting 15 hectaren 44 aren 80 centiaren, bekend onder do Summers 132, 133, 134, 140. 141, 142, 143, 144, en 145 der sectie B, palende ten dcele van noorden aen do Zavelstraet, daer over de Coloiume-gracht of Bergen- 'aert, oost de hofstedelanden het Ooijevaert-nest, nu hehoorendo aen mynheer Edmond Deman, eigenaer le Brugge, na d’heer Charles Demoucheron-Vanden- l’eereboom, zuid den zelven en sieur Victor Cambier, •aridbouwer le Wulveringhem, en ook west den ge- t,-gdcn Canibier; verdeeld in zes loten, met regt van Samenvoeging, zoo 'olgt x 1 Lot. Aide gebouwen, bestaendo in Woonhuis, •‘«■erde, Koei en Zwynstallen, Schuer, Wagenkoten, kalverstallen, en voordere geriellykheden, met 43 ■ren 50 centiaren Lands onder Grond van Gebouwen, iofplaets, Hovenierhof en Boomgaerd, uitmakende de 'Utnmcrs 141, 142, 1J en 144 der seklie B, byna ’’•erkant, palende van noorden aen de Zavelstraet, Bier over den Colomme-gracht, oost het tweede lot, 'cheidende met cene doornh.ige hier medegaende, '“id hi t derde lol, vis west het vyfdelot, al op half Ifacht. Zal den Notaris BEERNAERT, ter residentie van Alveringhera, in ééne zitting, openbaeraen de meest biedenden verkoopen, de volgende onroerende Goederen, te weten BESCHRYVING DER GOEDEREN. Eerste Koop. Eene Schuer, gemaekt in berd en bedekt met strooi, uitmakende liet westeinde van een gebouw, waervan het oosteinde een huis is, toe- behoorende aen Ilendrika Genoveva Finouw, echt- genootevan Francis Wackenier; palendedeze schuer van oosten aen hel huis van de echtgenoote Wacke nier, op half steenen gevelmuer; noord aen koop twee hierna op paelstaken, gesteld ten oosten en westen, met twee meters Erve en vrydom; zuid tot half de haeg vóórdedeur, en west met den grond aen ’t land van den heer Leo Parel, te Dixmude. Gebruikt door Pieter Jacobus De llacdt. Aenslag met de geldtelling. Tweede en toetste Koop. De hoeveelheid van 86 aren 48 centiaren Zaeiland, strekkende noord en zuid; palende van noorden aen zaeilanden van den heer burgemeester Missclyn, tc Nieukappelle, op hall gracht; van zuiden aen vermelde schuer onder koop i en op twee meters afstand van de schuer, op regie streep, diensvolgens den grond onder de schuer niet medegaende, als ook niet den grond van het huis van ilendrika Genoveva Finouw, noch den grond van het huis van Pieter Jacobus De Raedt, als ook niet de gronden liggende van zuiden vóór deze schuer en twee huizen, als ook niet den genen lig gende ten westen nevens de schuer; van oosten palende aen ’t land van Ilendrika Genoveva Finouw, Op paelstaken, gesteld ten noorden en ten zuiden; en va westen het land van voornoemden heere Parel, te Dixiuude. Gebruikt door voornoemden De Raedt. Aenslag Wel de geldtelling. Voor de konditien van verkooping en titelen van eigendom, vervoego men zich ten kantore van voor- doemden Notaris BEERNAERT. De opening der klassen is vastgcsteld op Maendag 1 October I860. De leerlingen die begeeren de klassen te volgen, zyn verzocht zich, vóór den 30 deter, by den Sekretaris te laten inschryven. Boomprys fr. 83-« 2 Lol. Beoosten aen het eerste lot, scheidende i met eene doornhaeg hier afgaende, een perceel Zaei land n.r 145, sectie B, ter grootte van 31 aren 40 centiaren, strekkende zuid en noord, palende van oosten aen zaeiland der hofstede het Ooyevaert-nest, scheidende op palen, zuid ten grooten deele de zelve hofstedelanden op half gracht, met een klein deel naer bet westen aen het derde lot, en van noorden de voormelde Zavelstraet. Boomprys fr. 30-» 3 Lot. Bezuiden aen de twee voorgacnde loten, een perceel Weide en Boomgaerd, die zuid en noord strekt, bekend per kadaster sectie B, nummer 140, op eene grootte van 1 hectare 20 aren, palende van oosten, zuiden, en van westen naer het zuiden, de zaeilanden der hofstede het Ooijenvaer-nest, van westen in’t midden zaeiland van sieur Victor Cam bier, en naer het noorden de loten vier en vyf, ron dom op half gracht. Boomprys fr. 344. 4 Lot. Bewesten aen het derde lot, een pcrceol Zaeiland, strekkende oost en west, groot by kadaster sectie B, n.’ 134, tot 1 hectare 11 aren 90 centiaren, palende van zuiden en westen aen zaeiland van sieur Victor Gambier, noord de loten vyf en zes, rondom op half gracht. Boomprysfr. 409-» 5 Lot. Bewesten aen do loten een en dry, schei dende op half gracht, eene byna vierkante parlie Zaeiland, groot volgens kadaster sectie B, n.’ 133, tot 1 hectare 49 aren 90 centiaren, palende van zui den het vierde lot, west het zesde lol, alles op half gracht, en noord aen de Zavelstraet. Boomprys: fr. 40-, 0 Lot. Bewesten sen het lestvoorgaende lot, scheidende op half gracht, de hoeveelheid van 87 aren 80 centiaren Zaeiland, die meest zuiden noord strekt, bekend per kadaster sectie B, n.’ 132, palende zuid aen hel vierde lot. op half gracht, west zaeiland van sieur Victor Cambier, op half spletgrachl en noord de Zavelstraet. De voormelde hofstede en medegaende landen is gebruikt door vrouw Agnes Theresia Rielhaeghe, weduwe van sieur Ferdinandus Jacobus Booncfaes, met pacht voor 9 jaren, te beginnen met 1 October I860, mits fr. 385-00, het geheel by jure, boven da belastingen. 2 Koop Een perceel Land, te vooren maeigras, nu zaeilnnd en nineigrns, groot volgens do eigen- domsbewyzen, tol 58 aren 37 centiaren, en volgens kadaster sectie A, n.'SOO, 49 aren 50 centiaren, ge legen Ier gemeente van Houthem, zynde een lang smal perceel, die zuid en noord strekt, palende met de ooslzyde aen het bureel van weldadigheid van Houthem op paelstaken, met het zuideinde aen den heer Catsar Coulier, eigenaer te Bergen, met de west- zyde sieur Franciscus Sampers, landbouwer te Vinchem, en met liet noordeinde aen hel Ringslot. Gebruikt door de voormelde weduwe Boonefaes, om door den kooper in gebruik te komen met den dag tier tocwyzing. 3 en laetsten Koop. Een tweewoonstig Huis en geriellyklieden, met 53 aren 28 centiaren Lands, onder grond van gebouwen, hovenierhoven en zaei lnnd daer medegaende, ook gestaen en gelegen te Houthem, weinig zuid van de kerk, uitmakende cenen dryhoek, tusschen den Loo-turfweg en de Hei- denstraet, bekend per kadaster sectie D, h."89, 90, 91,92, cn 93, verdeeld in twee loten, met regt van zanten voeging zoo volgt. I Lot. Een tweewoonstig Huis met 7 aren 88 ceAtiaren Lands, onder huisgrond en hovenierhof daer medegaende, uitmakende den scherpen oost hoek der geheele parlie, onder nummers 90, 91, 92 en 93 der sectie D, palende van zuiden aen de Hei- denstraet, west het tweede lot, en noord aen den Loo-turfweg. Gebruikt de oosterste woonst met 4 aren lands, door Charles Messuwe, en de westerstc woonst met 3 aren 88 centiaren lands, door Franciscus Ver- weirder, met regt tot eersten mei 1861. 2 Lot. West daer aen, een perceel Zaeiland, groot45 aren 40 centiaren, zynde het nummer 89 der sectie D, strekkende zuid en noord, palende van luiden aen de Ueidenstraet, van westen aen zaeiland van d’heer Joannes Jacobus Lelieur, eigenaer te Hondschooto, en noord den Looturfweg. Gebruikt door de wednwe van Carolus Haelewyck; om in gebruik te komen met de tocwyzing. Deze verkooping voor wat de koopen een en twee betreft, zal geschieden krachtens vonnis verleend door den regtbank van eersten aenleg te Veurne, ten bywezen en overstaen van den heer Vrederegter van het kanton Veurne. Do voorwacrden der verkooping, de titelen van eigendom en schetskaerten, berusten ten kantoore van den voornoemden Notaris ROLLY. Op WoensdagS October 1860, om 3 uren namiddag, te Adinkerke, in het gehuchte de Panne, ter herberg ila Campagne, Zal M.11" ROLLY, notaris te Wulveringhem residee- rende, krachtens vonnis verleend door de regtbank Tan eersten aenleg te Veurne, ten overstaen van den ^evoegden heer Vrederegter, de volgende onroerende oederen, in een zitting openbaer verkoopen: IJ Eerste Koop. Een HUIS en gerieflykheden met 87 aren 46 centiaren Zandland daer medegaende, deelmakende der Kerkepanne, strek kende zuid cn noord; palende met het zuideinde aen dcu steenweg, niet de weslzyde aen Franciscus Lambrecht, met het noordeinde acn de Kerkepanne, en met de oostzyde aen Marcus Daetns. Gebruikt door Franciscus Pinson, met pachtrégt tot eersten mei 1861. Tweede en leste Koop. De hoeveelheid van 4 aren 67 centiaren Zandland, insgelyks deelmakende der Kerkepanne, strekkende zuid en noord, palende niet ’t zuideinde gedeelleiyk aen de Kerkepanne, met de wcstzyde aen Franciscus Lambrecht, met het noordeinde aen de steenweg, en met de oostzyde aeti Marcus Daetns. Gebruikt door gezegden Pinson; om door den kooper in gebruik lu treden ten dage der betaling zyner koopsom. De eigendpins-titelen en eigendoms-voorwaerden berusten t’clks inzage, ten kantore van voornoemden notaris ROLLY.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1860 | | pagina 3